Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

neale donald walsch: razgovori s bogom

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   sri lis 13, 2010 5:05 pm

Napokon sam i ja pocela s citanjem doticne knjige :)

Prvo sam procitala zahvale, uvod, predgovor i sve kako spada...ajme, horora...opet moja "boljka" - stil. Mislim si "Đizus Krajst ako ovo bude ovako..." ali nije :) Knjiga je koncipirana u vidu pitanja i odgovora i totalno mi odgovara. Pitanja su super, a odgovori...Chak, sad kuzim zasto si mi govorio da nisam luda kada sam postavljala sumnje hug

Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27939
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   sri lis 13, 2010 6:40 pm

treći dio je najbolji dio, kruna svega . sve ono šta mi se na početku činilo kao zbrkani tekst u zadnjem dijelu poprima i postaje logična cijelina. prvi dio se bavi pitanjima o osobnom životu autora i sve njegove nedoumice. vjerovatno bi i mi tako započeli, jelte, ima puno toga šta nam nije jasno a htjeli bi sad i odmah saznati zašto i kako. uostalom sami sebi smo na prvom mjestu, i kako je to lijepo rečeno u knjizi, tako i treba biti. drugi dio priča o svjetskim problemima, a zadnji se proširio na kompletno postojeće i ujedno vraćanje na osobne i svjetske planove. sve je povezano tako da je teško objasniti samo jedan segment a da ne dotiče bilo koji drugi. sviđa mi se šta je pisana jednostavno mada se ponekad čini komplicirana ta igra rijeći, i sviđa mi se šta je tip postavljao pitanja koja bi i ja postavila.
e i ono šta je meni osobno bilo drago je da su moja mišljenja o nekim stvarima jako slična, ako ne i ista, kao od onoga šta odgovara, čije ime mi je jako teško spomeniti cerek jer još uvije...u stvari, sigurna sam da je on razgovarao s Bogom.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   sri lis 13, 2010 8:46 pm

Da flo zanimljivo je kako je to čudno, svi koji vjeruju u Boga vjeruju da je on svemoguć, da je tvorac svega što postoji, da je može čuti naše misli, molimo mu se kad smo bolesni, nesretni da nam pomogne, očekujemo da može učiniti sve živo, čak i vjerujemo u to, ali da može govoriti, hm ma neeee, pa Bog ne može govoriti ;)

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   sri lis 13, 2010 10:39 pm

@Flo...o da...o tome govorim...svi smo sposobni pričati sa svojim Vodičima tj. sa Bogom ali nisu svi u stanju prepoznati s kim pričaju. Jedino je vazno pokušati, početi, utišati se ;)
U kratko vremena su mi se zaredale knjige koje kao da hoće ukloniti moje sumnje. Treća knjiga dr. Newtona tj. neke priče, opisana iskustva, "Valkire" od Coelha, film "Jedi, moli, voli" koji indicira mnogo, a najviše da bi bilo dobro pročitati knjigu i sada "Razgovori s Bogom"...još malo i moja skepsa bi se mogla urušiti...malo se bojim zapravo (ili se puno bojim, još nisam odlučila)...

@Chak...hvala ti na posudbi... hug

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   sri lis 13, 2010 11:42 pm

Kao da se bojiš prestati bojati ;)

Molim Alpha i drugi puta ili bolje da kažem možeš dobiti i drugi dio, ali naravno hvala i tebi i MoW-u na knjigama koje ste mi posudili :)

Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27939
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   čet lis 14, 2010 9:37 am

Chakotay je napisao/la:
Da flo zanimljivo je kako je to čudno, svi koji vjeruju u Boga vjeruju da je on svemoguć, da je tvorac svega što postoji, da je može čuti naše misli, molimo mu se kad smo bolesni, nesretni da nam pomogne, očekujemo da može učiniti sve živo, čak i vjerujemo u to, ali da može govoriti, hm ma neeee, pa Bog ne može govoriti ;)
upravo tako.

Alpha, ti vapiš za odgovorima, zato ti i stižu takve knjige. a taj strah, ne znam da li je to isti strah kao i kod mene. mene je dugo vrimena mučilo to prepuštanje nekome, Bogu, pa nek bude kako bude ili kako On hoće, ali to je kriva interpretacija Boga jer ga prikazuju kao neko svemoćno biće odvojeno od nas i kao mi bi se tribali njemu prepustiti i da bude kako on kaže da triba biti. ma nemoj, a ja ću čekati sa strane ka ovca i neću poduzimati ništa, pa nek me šibaju bure i oluje. malo morgen. i mučio me strah od gubitka vlastitog identiteta ako se jednom odlučim prepustiti. ja ne želim postati dio kaše, ja bi da osjetim kašu, okusim je, pa i da budem dio nje, ali isto tako da izađem iz nje kad poželim.
ja bi ovu knjigu opisala jednostavno kao oslobađajuću, od krivnje, od straha.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   čet lis 14, 2010 11:09 am

Upravo tako flo, Bog niti ne želi nama nametati svoju volju (zašto bi nam i nametao) mi smo ti koji odlučujemo. Zato se ustvari trebamo prepustiti sebi, trebamo vjerovati sebi. E ali u tom slučaju moramo prestati biti pasivni, moramo postavi aktivni. Kao što je mali Legi jedno vrijeme imao u potpisu ...srce želi biti aktivno... mi moramo činiti ono što želimo. U stvari ne moramo, ako ne želimo ;) Možemo se naravno odlučiti i za pasivnost, ali tada ćemo se uvijek osjećati loše i nemoćno, pitanje je naravno da li želimo iskusiti i te emocije misli

Naravno to ne znači da se nećemo naći u nekim lošim situacijama koje su teške za nas, ali mi imamo snage izdići se iz njih. Pitanje je samo da li ćemo to pokušati, a možemo pokušati samo ako vjerujemo da ćemo uspjeti :)

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   čet lis 14, 2010 11:37 am

Sinoc sam imala uznemirujuce iskustvo oko nekih negativnih pojavnosti...dozivjela sam ih kao one koji su se odmetnuli od Boga svojom voljom i iako bi se mogli vratiti oni to odbijaju... Uglavnom, nisam bas mogla zaspat nakon toga.

Strah...skepsa...skepsa je zasigurno nusprodukt nekog iskonskog straha do kojeg ja vise ne mogu tek tako doci...i tako sumnjam u sve...sumnjam i u ono sto osobno dozivim/vidim...hororcina...

Kontam da se priblizava vrijeme kada se moram odlucit...ili Bog ili ono drugo...a to drugo mi se jucer nije niti malo svidjelo...

Vec je proslo neko vrijeme od kada sam vrlo intenzivno postala svjesna Boga i to na nacin na koji se opisuje u spomenutim knjigama...zajedno sa tom spoznajom prestala je borba i pocelo prepustanje. Moram reci da je umirujuce.

Kada se predas prestaje borba na neki nacin ali ne bih rekla da ce covjek samo gledati i stajati ako se na njega spusti bura i oluja.

Akcija postaje vrlo relativan pojam...valja osluskivati i pokusati pratiti Put. Ako je covjek nagao i proaktivan moze se lako desiti da krene plivat protiv struje.

Na koncu se svodi na ono MoW-ovo - Balans.

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   čet lis 14, 2010 12:54 pm

Alpha ne postoji ono drugo, sve što postoji je stvoreno od Boga ili postoji po Bogu. Tako da je tvoj izbor nepostojeći. Pitanje je samo da li si ti svjesna da onaj drugi izbor ne želiš, to nije tvoj izbor iako ti se čini primamljivim iz nekog razloga ili možda pogrešno misliš da taj izbor nije dobar pa smatraš da je suprotan Bogu. No nemoj zaboraviti ti si ta koja odlučuješ i kad to spoznaš tada možeš biti potpuno opuštena, kao što kažeš da si to već osjetila ;)

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   čet lis 14, 2010 1:50 pm

Postoji "ono drugo". To drugo je ono sto je od Boga odmetnuto. Ono se moze vratiti Bogu, a moze i dalje biti "ono drugo". To je i nas izbor. Borba dobra i zla. Zlo se moze izabrati na masu nacina. Moc, materijalizam, egoizam...

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   čet lis 14, 2010 2:53 pm

Da, sorry, ja sam na nešto drugo mislio, nadam se onda da ćeš ti prepoznati i odabrati dobro :)

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   čet lis 14, 2010 4:22 pm

A ja bih da Chakotay malo prokomentira svoj potpis :)
Mislim da ima veze s ovim što pričate. :)

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   čet lis 14, 2010 4:39 pm

Nije stvar u prepoznavanju...mozda je time greska i najveca...oni koji ne znaju da grijese, a grijese nisu isti kao oni koji svjesno odaberu drugu stranu... I ja se nadam dobrom odabiru.

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   čet lis 14, 2010 9:35 pm

Alpha mislim da ne možeš biti potpuno svjesna i odabrati loše, možeš naslućivati stvari, misliti da si svjesna, možda čak i znati više od drugih, ali ne i potpuno svjesna svoje odluke i svih njenih posljedica.

@Legi, stvarno sam mislio da kužiš što znači moj potpis no evo:

Chakotay je napisao/la:
...ako misliš da nešto možeš, tada ćeš se i truditi to ostvariti i vrlo vjerojatno uspjeti, ako pak misliš da to isto ne možeš, tada nećeš niti pokušati pa samim time sigurno nećeš uspjeti. Dakle što god da mislio, u pravu si. U stvari najvažnija poruka je da pazimo što mislimo i da kontorliramo svoje misli jer se mogu i ostvariti.

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   čet lis 14, 2010 11:31 pm

Jasno, nisam ni mislila na toliku svjesnost da se moze nazvati prosvjetljenjem ali cim si ti dovoljno "visoko" da mozes pokontat neke stvari i onda odabrati...ma kuzis sto hocu reci, i sam si to rekao... Naime, jasno je da i na tamnoj strani ima vrlo velikih moci. Te moci nisu slucajne. Sto veca svijest, to veca moc. Dakle ako je netko svjestan svjetla ali ipak odabere tamu to je veci grijeh i problem nego kada netko povodeci se za nagonima grijesi.

Čovjek

Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Registration date : 16.11.2007

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   pet lis 15, 2010 2:33 pm

ja ne bih rekla da je ta neka "druga strana" odmetnuta, (prebrutaln! možda malo prestrogo definirano) nego da je prisutnost Boga manja, ili čak odsustnost.
i sad, gdje si ti, sve ovisi u kolikoj mjeri si pustila ili nisi pustila Boga u sebe i svoj život. tj.
odnosno, kojim intenzitetom/kojom količinom netko dozvoljava Bogu učestvovanje u njegovom životu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   pet lis 15, 2010 3:02 pm

Mislim, a i u samoj knjizi pise, da je Bog sve pa smo tako i mi Bog. Ne moze biti prisutnost Boga manja jer samim nasim postojanjem Bog je tu. Po knjizi bi bilo da se radi o nesvjesnosti, neotkrivenju svoje stvarne prirode. Medjutim, mislim da cak i kod odredjenog stupnja svjesnosti, covjek moze izabrati da se "okrene" od Bozanskog. To bi bila ta "druga strana" onda.

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   pet lis 15, 2010 7:11 pm

@gloria, baš naprotiv. Prisutnost Boga je jednaka, a na neki način prisutnost čovjeka je prevelika!
Mislim da će ti pojasniti Marxova definicija otuđenosti.
Stanje otuđenosti je stanje u kojem ljudima vladaju sile (stvari, entiteti, zamisli) koje su sami stvorili, a koje im se suprotstavljaju kao da su tuđe.

Čovjek

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   pon lis 18, 2010 1:42 pm

alpha i legi, pročitajte još jednom što u knjizi piše na temu - Zlo
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   pon lis 18, 2010 1:54 pm

Pa, ja jos nisam procitala knjigu do kraja ali u prvih 50-ak stranica pisalo je kako je Bog u svemu jer je sve stvorio. Kao sto je dan primjer on je i tamo i ovamo i u medjuprostoru. U biti dosta se naglasava iskustvo i kako nema loseg. To me na neki nacin zbunjuje pa cak i smeta jer ispada da je sve dozvoljeno. Pise kako nam ne bi dao slobodnu volju i onda uvjetovao ponasanje. Ne znam, mozda ce kasnije biti bolje objasnjeno sto se htjelo reci s time.

Čovjek

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   pon lis 18, 2010 2:06 pm

u jednom dijelu piše, da ne postoji Zlo, ljudi nisi Zli, nego samo u manje dozvoljavaju prisustvo Boga, i to je također naša slobodna volja odabira.
ima mi logike u tome...
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   pon lis 18, 2010 2:07 pm

Dobro,"tema "knjige je poznata a bi li neko bio ljubazan da kaze "Ideju"... :)
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   pon lis 18, 2010 2:56 pm

misliš kako je N.D. Walsch došao na ideju?
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   pon lis 18, 2010 3:04 pm

Ne,ne to,vec ono po skolski,lektira,odredjena knjiga za procitati...
Knjiga se procita pa zatim se mora izvuci "Tema i ideja" zadate knjige...

Knjiga-naslov: "Razgovori sa Bogom"

Tema: ???

Ideja: ???

P.S. Molim da neko popuni ove upitnike... :)
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   pon lis 18, 2010 3:17 pm

zajebavaš (kao i obično :) )

dakle tema bi ti bila - rasprava postoji li Bog, i ako postoji tko je, gdje je...??

ideja: upoznavanje/spoznavanje/zbližavanje s Bogom, Višom silom, sobom kao duhovnim bićem
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: neale donald walsch: razgovori s bogom   Today at 11:51 am

[Vrh] Go down

neale donald walsch: razgovori s bogom
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 3 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next