Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?

Go down 
+12
josip21
Alpha
Berny_Sinara
gothic45
Galileo Galilei
zvezda
belongs to lovers
floridana
vladimir
Rain
gogx
Svjetloisjena
16 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimened ruj 23, 2007 11:26 pm

Danas sam pročitala u novinama članak na ovu temu koja me i inače dosta "kopka", pa sam i uživo razgovarala o njoj s ljudima koji o temi nešto više znaju.

Farmaceutska industrija je u ovom trenutku vrlo profitabilna grana, a gdje je lova, tamo su i mogućnosti zloporabe povećane. Svi ćemo se složiti da su nam lijekovi potrebni i da je cijepljenje omogućilo zaštitu od većine najopakijih zaraznih bolesti koje su u ne tako davnoj prošlosti odnosile bezbroj života - mladih i starih. No trebaju li nam uistinu svi lijekovi koji se danas proizvode i sva cjepiva koja se kao spasonosno rješenje nude na velikim plakatima u domovima zdravlja?

Osobno mislim da bismo uz uredan život s dovoljno sna, popijene vode i zdrave prirodne hrane svi trošili mnogo manje lijekova nego što je to sada slučaj. Ako se k tome nadoda osobna higijena i higijena u široj zajednici, pa nekoliko osnovnih cjepiva, eto nam zdravlja do kraja života.

Ovako smo u situaciji da nas reklame uvjeravaju kako ćemo biti zdraviji ako popijemo te i te vitamine, da nas neće boljeti želudac ako uzmemo neki pripravak, da nekim sredstvom možemo ojačati funkciju jetre, osvježiti pamćenje, ukloniti depresiju itd. itd.

Postoje bolesti koje su normalne kao što nam je normalna hunjavica cca dva do triput godišnje u odrasloj dobi. Npr. depresija. U mnogim se situacijama nelagodno i depresivno osjećamo, što je normalna reakcija organizma na stres. Moramo li uistinu raspaliti po depresiji lijekovima prije nego što joj damo mogućnost da se povuče prirodnim putem - npr. nakon što se oporavimo od propale veze ili smrti drage osobe? Naravno, pritom ne mislim na tešku kliničku depresiju koja može dovesti do smrtnog ishoda ako se ne tretira lijekovima.

Da ja ne duljim, recite i vi što imate o tome za reći, ja imam još puno ;)
[Vrh] Go down
gogx
Žaba
gogx


Male
Aries Rooster
Broj postova : 235
Age : 43
Registration date : 21.09.2007

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimeuto ruj 25, 2007 9:29 am

Bez bolesti nema ni lijekova, zamisli da sma sebi možeš stvorit tržište.....
Ja mislim i da računalni virusi nisu došli od nekoliko hakera, nego od programerskih kompanija.
Nema do prirodnih resursa, voce, povrce i ostale biljke, to je sve šta nam treba za zdrav život.
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimeuto ruj 25, 2007 2:34 pm

Što se tiče tih reklama, to je normalno. Reklamiraju proizvode, a koliko su reklame istinite to stvarno ne znam jer ne pijem nikakve ljekove. Nisam siguran nakakve bolesti misliš? Viruse? Da li farmaceutska industrija proizvodi viruse, ili su to psihičke bolesti ljudi koji kupuju/vjeruju sve što reklama kaže u nadi da će im se opće stanje organizma poboljšati?? citiram:

svjetloisjena je napisao/la:
Ovako smo u situaciji da nas reklame uvjeravaju kako ćemo biti zdraviji ako popijemo te i te vitamine, da nas neće boljeti želudac ako uzmemo neki pripravak, da nekim sredstvom možemo ojačati funkciju jetre, osvježitipamćenje, ukloniti depresiju itd. itd.
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimesri ruj 26, 2007 7:49 am

Delim i potpisujem misljenje Rie :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimesri ruj 26, 2007 8:53 am

Ne, viruse možda proizvode oni koji se bave antivirusnim softverom, što reče gogx, ali to nije dokazano.

Radi se o tome da oni ljudima sugeriraju da su bolesni, da je nešto što je inače normalno poput blage reaktivne depresije, blagih bolova u kostima ili mišićima koji nisu posljedica neke sistemske bolesti, blagih do umjerenih glavobolja koje najčešće proizlaze iz lošeg držanja tijela ili dehidracije, povremenih urinarnih infekcija koje se mogu riješiti za nekoliko sati utopljavanjem i gutljajem uvinog čaja, dakle sve te normalne pojave koje čovjek poznaje otkako je svijeta i vijeka oni proglašavaju bolestima kako bi za njih proizveli i prodali lijekove i zaradili na ničemu. Ne kažem da ne treba liječiti bolesti, pa i teškom artiljerijom, dakle lijekovima s opasnim nuspojavama o kojima odlučuje liječnik koji važe dobrobit i štetu.

To izaziva još jednu štetnu posljedicu, a to je gubitak nekakvih normalnih reakcija na te pojave. Umjesto da prošećemo kad nas zaboli glava i pojedemo komadić nečeg slatkog ili popijemo dvije čaše vode što su postupci za glavobolju prije kemije, mi trčimo po tabletu i nastavljamo raditi ono isto što je tu glavobolju izazvalo. Lijekovi protiv anksioznosti (stanja trajne uplašenosti za koju nema razloga u okolini) imaju još gori učinak - najprije te otupe, a zatim se simptomi poput osjećaja gušenja, lupanja srca i slično vraćaju pojačani - to je poznato u medicini kao ribaund (rebond) fenomen. A najčešće je dovoljno da blago anksiozna osoba vodi nekoliko dana uredan život i s nekim popriča o svojim problemima (ponavljam, ne mislim na teška psihička stanja nego na ona koja se povremeno događaju ljudima, a posebno ih mnogo ima u vremenbima stresnog življenja u kojima smo se rodili). Ima tih primjera još, mogu nastaviti... ;)

Uglavnom, tablete i cjepiva nisu rješenja za SVE probleme, a sugestivno složene reklame govore nam suprotno od toga.
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimesri ruj 26, 2007 9:00 am

Mislis na "publicite sublimatoire"?Neznam kako se kaze rec po nasem.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimesri ruj 26, 2007 9:06 am

Misliš na neku vrstu publiciteta, popularnosti? Možda na podsvjesnu propagandu - ona koja djeluje na našu podsvijest - na to jesam mislila, iako se ne mogu sjetiti što bi sublimatoire točno trebalo značiti :)
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimesri ruj 26, 2007 9:33 am

Da najblize je podsvesna propaganda,znas ono kada u jednoj sekundi imas vise slika od dozvoljenog na reklami.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimesri ruj 26, 2007 10:14 am

vladimir je napisao/la:
Mislis na "publicite sublimatoire"?Neznam kako se kaze rec po nasem.

sublimirane poruke
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimesri ruj 26, 2007 10:16 am

da bas tako :)
[Vrh] Go down
belongs to lovers
banned



Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 4010
Age : 50
Location : Zagreb
Registration date : 28.09.2007

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimepet lis 05, 2007 9:41 pm

sjena, ja se skroz slazem s tobom...

otkuda droge ako ne iz farmaceutskih laboratorija, a onda ti isti proseru neki protulijek, odnosno "zamjensku" drogu, samo legalnu

fUJ
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimened svi 25, 2008 8:46 am

Našla sam ovu zaboravljenu temu na Zdravlju, pa iako ima veze sa zdravljem, mislim da više spada pod Manipulacije kamo sam je premjestila.

Dakle vjerujete li da se mnoge relativno bezopasne bolesti, ali i one manje bezazlene, mogu generirati naprosto sugestijom ljudima da su bolesni, iako ti poremećaji možda i ne prelaze granice normale?
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimepet svi 30, 2008 1:10 am

Ovako,
ovu temu, ili bar nesto veoma slicno smo vec imali kao temu o vakcinama koju je bio zapoceo Kiron, ali koliko se ja secam, a secam se dobro, jer je tema meni bila veoma zanimljiva, on je prilicno... recimo, napljuvan da iznosi nepotvrdjene price i da prica gluposti, da su nam lekovi i vakcine potrebni, da nije naveo izvore svojih informacija (kao da je to najbitnije i da potpisi prodaju delo), itd, itd... Posle cega smo ostali uskraceni za, opet po mom misljenju, veoma zanimljive tekstove koje je on pisao...
A sada imamo nesto veoma slicno otvoreno kao novu temu koja je, odjednom, ok...???

Mozda smo malo licemerni?... *
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimepet svi 30, 2008 2:09 pm

Bog zvezdo, nisam te odavno vidio (ne zalazimo na iste sokake)

Malo o licemjerju. Često čujem kako ljudi pljuju po pojedinim medicinskim dostignućima, kao nemoralno, nenormalno ili neznam što. Ali, ako ćemo tjerat mak na konac, zar isto nebi mogli reći za kompletnu medicinu i ono što je etablirano u ovom trenutku. Zar nije abnormalno produžiti ljudski vijek ljekarijama tipa penicilin. I to je isto tako protubožje djelo. Ili nije misli
Gdje je granica, da li postoji.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimepet svi 30, 2008 3:49 pm

Ćao, Galileo!
Moji su sokaci bili malo čudni u poslednje vreme, pa me nije bilo... ;)
Iziritiralo me je insistiranje na neophodnosti pozivanja na "stručne i kompetentne" izvore...
Zar je nemoguće da neko nema direktne izvore, da je nešto smislio ili otkrio sam, napisao sam... ?
Ako je tako, onda se svodi na "resavsku školu", na puko prepisivanje, a onda zapravo ne radimo ništa, presipamo iz šupljeg u prazno... Jeste nekad korisno neke informacije proslediti, ali je nepobitno mnogo vrednije ono do čega smo sami došli... Istina je i ono što Borhes kaže, da se na svetu ne može smisliti ni desiti više ništa novo, ali bar individualno traganje za podacima i njihovo povezivanje u celinu je ono što bismo trebali pokušavati... a ne samo ono - vidi ovaj ili onaj link, ja se pozivam na ovog ili onog...

*
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimepet svi 30, 2008 8:25 pm

zvezda je napisao/la:
Ovako,
ovu temu, ili bar nesto veoma slicno smo vec imali kao temu o vakcinama koju je bio zapoceo Kiron, ali koliko se ja secam, a secam se dobro, jer je tema meni bila veoma zanimljiva, on je prilicno... recimo, napljuvan da iznosi nepotvrdjene price i da prica gluposti, da su nam lekovi i vakcine potrebni, da nije naveo izvore svojih informacija (kao da je to najbitnije i da potpisi prodaju delo), itd, itd... Posle cega smo ostali uskraceni za, opet po mom misljenju, veoma zanimljive tekstove koje je on pisao...
A sada imamo nesto veoma slicno otvoreno kao novu temu koja je, odjednom, ok...???

Mozda smo malo licemerni?... *

Ako misliš na mene, ja sam ovu temu otvorila 13. 09. 2007, a Kiron je svoj kopipejst u Ickeovom stilu stavio 23. 02. 2008, dakle pet mjeseci nakon ove teme. A da je Kiron naveo izvor kao što smo tražili, a nije, nitko se ne bi osjećao prikraćenim.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimesub svi 31, 2008 5:53 pm

Nakon odgovora zvezdi, nadam se da će se naći netko tko će ipak pročitati uvodni post, jer imam dojam da ga nitko od onih koji su komentirali nije pročitao, a oni koji su pročitali (pretpostavljam da ih je bilo) nisu komentirali. Temu sam bila otvorila nakon vrlo ozbiljnog razgovora s liječnikom internistom koji radi u bolnici i ima bogato iskustvo s lijekovima. Sjećam se tog razgovora jer mi je nakon svega rekao da je su farmaceutski proizvodi barem strogo propitani po zakonskim normama (dakle sigurni u okvirima tih normi koje teže podliježu zloporabama od nekih drugih propisa iako te stvari nikad nisu sto posto), dok se događalo da ljudi koji su u većoj mjeri uzimali pomoćna ljekovita sredstva (npr. neki čaj ili tinkturu) ponekad, ne često ali ipak imali vrlo ozbiljnih zdravstvenih problema ako se npr. osobi koja je brala bilje za čaj nehotice u procesu branja i sušenja u bilje umiješalo nešto što onamo ne spada i što može biti vrlo štetno, a kontrola tih proizvoda je mala iako postoje propisi.

Pa da sad ne odemo u offtopic o čajevima i tinkturama - tema je zapravo bilo pitanje - stvara li farmaceutska industrija bolesti sugerirajući ljudima da su neke pojave bolesti iako spadaju u granice nekakve normale. Više o tome u prvom i drugom mom postu na temi.
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimepet tra 24, 2009 9:01 pm

Mislim da je istina to da se stvaraju bolesti, pa pogledajte kako je samo AIDS nastao.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimesub tra 25, 2009 1:46 am

ne pijem lijekovi niti za bol "onih dana" niti za glavu jedinu tabletu sto sam pila je ona za snizavanje temperature :D i to je to
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimesub tra 25, 2009 10:49 am

Jednim dijelom su ljudi sami uzrokovali potrebu za pojavom razno raznih preventivnih preparata. Prije se puno vise boravilo vani na zraku i suncu. Jelo se puno vise voca i povrca. Danas, kad to vise nije tako, pribjegava se supstitutima. Mozda je u pocetku sve krenulo kao dobra ideja, a onda se umijesala lova. I odjednom nas uvjeravaju da trebamo citavo cudo tableta za ovo ili ono.

Smatra se da u prirodi postoji protuteza za sve. Gothic45 spominje kako je HIV moguce nastao u labaratoriju. Mozda. Ali zna se da majmuni posjeduju taj virus i zive s njime normalno. Pitanje je kako je on presao s majmuna na covjeka. Tu je moguce da postoji mala labaratorijska pomoc. Ipak, zasigurno postoji i protuotrov. Da li ga ljudi posjeduju ili ne pitanje je.

Cula sam tako kako postoji lijek za cir na zelucu. Dakle, nesto sto popijes i to ti odmah eliminira cir tj. 'zakrpa' to ostecenje sluznice. Slicno kao sto navodno postoji lijek koji te momentalno odvikne od droge. Jedini problem je sto ako nakon toga pokusas ponovnu konzumaciju malo mozes umrijet al eto :P
Poanta je kako se sve te stvari (ako postoje, a cini mi se sasvim izgledno da postoje) se taje. Radi novca. Netko se igra SIMS-a sa nama...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimesub tra 25, 2009 10:05 pm

Alpha je napisao/la:
Jednim dijelom su ljudi sami uzrokovali potrebu za pojavom razno raznih preventivnih preparata. Prije se puno vise boravilo vani na zraku i suncu. Jelo se puno vise voca i povrca. Danas, kad to vise nije tako, pribjegava se supstitutima. Mozda je u pocetku sve krenulo kao dobra ideja, a onda se umijesala lova. I odjednom nas uvjeravaju da trebamo citavo cudo tableta za ovo ili ono.

Smatra se da u prirodi postoji protuteza za sve. Gothic45 spominje kako je HIV moguce nastao u labaratoriju. Mozda. Ali zna se da majmuni posjeduju taj virus i zive s njime normalno. Pitanje je kako je on presao s majmuna na covjeka. Tu je moguce da postoji mala labaratorijska pomoc. Ipak, zasigurno postoji i protuotrov. Da li ga ljudi posjeduju ili ne pitanje je.

Cula sam tako kako postoji lijek za cir na zelucu. Dakle, nesto sto popijes i to ti odmah eliminira cir tj. 'zakrpa' to ostecenje sluznice. Slicno kao sto navodno postoji lijek koji te momentalno odvikne od droge. Jedini problem je sto ako nakon toga pokusas ponovnu konzumaciju malo mozes umrijet al eto :P
Poanta je kako se sve te stvari (ako postoje, a cini mi se sasvim izgledno da postoje) se taje. Radi novca. Netko se igra SIMS-a sa nama...
a Hvala Bogu ja ne pijem nis :D vodim dosta zdrav zivot :D ignorirajuci Coca Colu Cocktu i pizza i obavzno sladoled :D tako da ...bas me boli briga...Al jedino sto sam pila i djeluje je Lupocet i to je to :D a slazem se da to da se neko igra SIMS-a ...eh izmislise i lijek za rak :O
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimesub tra 25, 2009 10:15 pm

Nažalost, koliko god to odurno zvučalo, postoji vrlo ozbiljno nagađanje da je HIV s majmuna na ljude prešao povremenim spolnim kontaktima, o čemu se ne piše previše iz očitih razloga oops

Zapravo na početku ove dosta stare teme nisam razmišljala o tako opakim bolestima poput HIV-a koje bi bile umjetno stvorene u nekom laboratoriju, nego više na situacije kad se ljudima za normalna stanja koja odstupaju od uobičajenog sugerira da se radi o bolesti. Stanja potištenosti i blage depresije svima su poznata, no ne treba ih odmah napadati teškom artiljerijom nego nastojati riješiti zdravijim načinom života ili se malo strpjeti dok ne prođu. A na tržištu je gomila lijekova upravo za takva stanja. Tih primjera ima još...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimened tra 26, 2009 11:24 am

U dansnje doba je sex s majmunom skoro pa normalan kad usporedimo sex sa kravama, ovcama i sl... Hocu reci da ne znam da li je virus u ljudskom organizmu identican onom u mjamuna i da li je onaj iz majmuna uopce moguce prenijeti direktno ili je prvo potrebno prilagoditi to malo.

Kako je divno bogatit se ne tudji racun...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimened tra 26, 2009 8:39 pm

Majmuni su najopasniji izvor zoonoza, dakle bolesti koje su zajedničke ljudima i životinjama, jer su nam najbliži srodnici. Alpha, ne znam je li ovo gore rečeno ozbiljno ili ironično, ali informaciju sam čula iz vrlo ozbiljnog, liječničkog izvora. Virusi kad prijeđu na čovjeka mogu dalje mutirati. A seks s majmunima nije uobičajen, ali se zna da ga ima u nekim zaostalim krajevima crne afrike. Iz tih dubina su došle i velike boginje, ima tamo svačega čega se svaki infektolog pribojava. Životinje su općenito neka vrsta akumulatora zaraze i potencijalni izvor. Buhe sa štakora proširile su kugu koja je pobila dvije trećine europskog stanovništva u srednjem vijeku. Ptičja gripa se ne zove slučajno ptičja. Parazita koji izaziva malariju prenosi jedna vrsta komarca itd.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitimened tra 26, 2009 10:01 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Majmuni su najopasniji izvor zoonoza, dakle bolesti koje su zajedničke ljudima i životinjama, jer su nam najbliži srodnici. Alpha, ne znam je li ovo gore rečeno ozbiljno ili ironično, ali informaciju sam čula iz vrlo ozbiljnog, liječničkog izvora. Virusi kad prijeđu na čovjeka mogu dalje mutirati. A seks s majmunima nije uobičajen, ali se zna da ga ima u nekim zaostalim krajevima crne afrike. Iz tih dubina su došle i velike boginje, ima tamo svačega čega se svaki infektolog pribojava. Životinje su općenito neka vrsta akumulatora zaraze i potencijalni izvor. Buhe sa štakora proširile su kugu koja je pobila dvije trećine europskog stanovništva u srednjem vijeku. Ptičja gripa se ne zove slučajno ptičja. Parazita koji izaziva malariju prenosi jedna vrsta komarca itd.
ah da vidis sta rede ljudi...nebi se iznenadila...jedna je zenska umrla jer ju je konj zajahao i sve joj unistio unutra...tako da....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Empty
PostajNaslov: Re: Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?   Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Stvara li farmaceutska industrija nove bolesti?
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Lijek za sve bolesti osim smrti!
» Zaspala zdrava, a probudila se s misterioznom bolesti

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Manipulacija-
Forum(o)Bir: