Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kako naći lijepu odjeću većeg broja

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kako naći lijepu odjeću većeg broja Empty
PostajNaslov: Kako naći lijepu odjeću većeg broja   Kako naći lijepu odjeću većeg broja Icon_minitimened vel 10, 2008 2:57 am

Naišla sam na OVAJ tekst:

Citat :
Oko 40 posto Španjolki ima poteškoće s pronalaženjem odgovarajuće odjeće jer su modeli rađeni za mlade i vrlo vitke. Vlada će zato uvesti novi sustav konfekcijskih brojeva.
Španjolska vlada namjerava uvesti novi sustav konfekcijskih brojeva odjeće, usklađen s europskim standardima, nakon što je istraživanje utvrđeno da oko 40 posto žena ima poteškoće s pronalaženjem odgovarajuće odjeće.

Istraživanje provedeno na oko 10.000 ispitanica ukazalo je da 41 posto njih ima poteškoća pri pronalaženju odjeće jer su modeli rađeni za mlade i vrlo vitke osobe. Više od 80 posto ispitanica je spadalo u "normalnu populaciju" čija je prosječna visina 162 centimetra a težina 57 kilograma.

"Potaknut ćemo uvođenje novog sustava koji će, nadam se, biti usklađen sa stvarnim mjerama kod žena", izjavio je španjolski ministar zdravstva Bernat Soria.

Ne bih se na njemu zadržavala kad ne bih smatrala da je taj problem vrlo raširen u razvijenijem dijelu svijeta. Pokušajte u nekom boljem butiku tražiti odjeću broj 42 ili veću. Osim što uglavnom nećete dobiti ono što tražite, bit ćete vjerojatno izloženi omalovažavajućem pogledu mršavica koje tu majušnu robu pokušavaju prodati. I tako - preostaje vam uputiti se na plac ili u neki od dućana koji prodaju tursku ili talijansku robu, a s nešto više novca možda i u normalnom dućanu s odjećom nešto uspijete naći. No butike prekrižite jednom zauvijek, osim onih XXXL size, a ondje ćete opet muku mučiti ako niste baš ekstremno krupni.

Ovo smatram tipičnim ženskim problemom, zato sam stavila na ovaj pdf. a ne na modu.
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Kako naći lijepu odjeću većeg broja Empty
PostajNaslov: Re: Kako naći lijepu odjeću većeg broja   Kako naći lijepu odjeću većeg broja Icon_minitimeuto vel 12, 2008 7:55 pm

istina, većina žena i kod nas ima takav problem.

a o tome da će šivati odjeću većih konfekcijskih brojeva bilo je i govora prije godinu dana,pa se još ništa nije promjenilo po tom pitanju
[Vrh] Go down
XPmaN
Žaba
XPmaN


Male
Leo Monkey
Broj postova : 257
Age : 43
Registration date : 20.09.2007

Kako naći lijepu odjeću većeg broja Empty
PostajNaslov: Re: Kako naći lijepu odjeću većeg broja   Kako naći lijepu odjeću većeg broja Icon_minitimeuto vel 12, 2008 8:31 pm

eto, kod većine je problem naći već broj, a kod mene j problem naći manji broj...
sve mi dođe ili veliko ili široko ili dugačko... cry
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Kako naći lijepu odjeću većeg broja Empty
PostajNaslov: Re: Kako naći lijepu odjeću većeg broja   Kako naći lijepu odjeću većeg broja Icon_minitimeuto vel 12, 2008 8:37 pm

pa ti lipo skrati

produžit je veći problem :(
[Vrh] Go down
XPmaN
Žaba
XPmaN


Male
Leo Monkey
Broj postova : 257
Age : 43
Registration date : 20.09.2007

Kako naći lijepu odjeću većeg broja Empty
PostajNaslov: Re: Kako naći lijepu odjeću većeg broja   Kako naći lijepu odjeću većeg broja Icon_minitimeuto vel 12, 2008 8:40 pm

jest, ali to onda nije to... :(
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Kako naći lijepu odjeću većeg broja Empty
PostajNaslov: Re: Kako naći lijepu odjeću većeg broja   Kako naći lijepu odjeću većeg broja Icon_minitimeuto vel 12, 2008 8:42 pm

ahhhhh znam no
[Vrh] Go down
XPmaN
Žaba
XPmaN


Male
Leo Monkey
Broj postova : 257
Age : 43
Registration date : 20.09.2007

Kako naći lijepu odjeću većeg broja Empty
PostajNaslov: Re: Kako naći lijepu odjeću većeg broja   Kako naći lijepu odjeću većeg broja Icon_minitimeuto vel 12, 2008 8:44 pm

ah, štaš cry
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Kako naći lijepu odjeću većeg broja Empty
PostajNaslov: Re: Kako naći lijepu odjeću većeg broja   Kako naći lijepu odjeću većeg broja Icon_minitimeuto vel 12, 2008 8:45 pm

onda se ja opredjelim za šivanje i svi sretni ;)
[Vrh] Go down
XPmaN
Žaba
XPmaN


Male
Leo Monkey
Broj postova : 257
Age : 43
Registration date : 20.09.2007

Kako naći lijepu odjeću većeg broja Empty
PostajNaslov: Re: Kako naći lijepu odjeću većeg broja   Kako naći lijepu odjeću većeg broja Icon_minitimeuto vel 12, 2008 8:50 pm

meni stara ima mačinu, pa mi besplatno šije cerek
a i nije mi tako grozno, majice i gornje dijelove uvijek mogu naći, nego su hlače problem...
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Kako naći lijepu odjeću većeg broja Empty
PostajNaslov: Re: Kako naći lijepu odjeću većeg broja   Kako naći lijepu odjeću većeg broja Icon_minitimeuto vel 12, 2008 8:52 pm

ista stvar sa mnom samo meni fali dužine :P
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Kako naći lijepu odjeću većeg broja Empty
PostajNaslov: Re: Kako naći lijepu odjeću većeg broja   Kako naći lijepu odjeću većeg broja Icon_minitimeuto vel 12, 2008 11:20 pm

malenaivi je napisao/la:
ista stvar sa mnom samo meni fali dužine :P
imaš isti problem kao i ja zubo

prije rata, ovog zadnjeg, imali smo domaće konfekcijske kuće koje su u svom asortimanu imale sve brojeve, od 36-46. svaki model se radio u tim veličinama i nije bio problem naći nešto odgovarajuće, a moram priznati i modeli su nam bili vrhunski pogotovo za srednju generaciju. međutim, znamo kako su nam propale te firme i na tržište je došla odjeća iz turske, kine, italije. njihovi brojevi su stvano mali, čak ono što je kod nas bila veličina 40, po JUS-u, kod njih je veličina 42. isto se dešava i sa cipelama pa ljudi s velikim brojem noge teško mogu naći nešto normalno. rješenje leži u šivanju po mjeri, mada je i tu problem naići na pravog majstora/icu.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Kako naći lijepu odjeću većeg broja Empty
PostajNaslov: Re: Kako naći lijepu odjeću većeg broja   Kako naći lijepu odjeću većeg broja Icon_minitimeuto oľu 25, 2008 11:49 am

Najbokju robu velikih konfekcijskih brojeva pronašla sam u H & M u Austriji (može i u Sloveniji). Neznam da li ZG ima H & M? Em ima dobar izbor robe po mom ukusu, a i cijene su povoljne.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako naći lijepu odjeću većeg broja Empty
PostajNaslov: Re: Kako naći lijepu odjeću većeg broja   Kako naći lijepu odjeću većeg broja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako naći lijepu odjeću većeg broja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Misterija broja 11

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Žena-
Forum(o)Bir: