Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kako prodati ništa i zaraditi milijarde

Go down 
+11
jedan_lik
wanderer
Chakotay
Truman
Armin od Irima
Eternity
Svjetloisjena
kayser
zvezda
mewithoutYou
kiron
15 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimepet tra 16, 2010 11:09 pm

Nekad se pitam, otkuda ljudima toliko slobodnog vremena da smišljaju ovakve teorije...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimepet tra 16, 2010 11:19 pm

Blago tebi ako smatraš da je sve ovo nastalo iz nečije dokolice i viška mašte... *
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimepet tra 16, 2010 11:21 pm

Pa, čitave knjige su napisane o teoriji zavjere koja tvrdi da svijetom vladaju gmazovi - što još hoćeš? :D
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimesub tra 17, 2010 7:36 pm

Ja ništa neću.
A ne odbacujem ni jednu teoriju a priori, pa ni tu... što ne znači ni da verujem u nju. Samo cenim vlastita iskustva... ;) *
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimesub tra 17, 2010 8:07 pm

Lažeš - sigurno nešto hoćeš! :D

Iskustvo - jedina istina...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimesub tra 17, 2010 8:44 pm

Ne lažem i ništa neću.
To je moj izbor već neko vreme i držim ga se. ;) *
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimesub tra 17, 2010 8:46 pm

Onda se ponizno ispričavam i skidam ti kapu.

I sad vidim da si iz Gora, a ako je tako, onda živimo blizu... :D
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimesub tra 17, 2010 8:50 pm

Nemaš se potrebe izvinjavati, ok je.
Nisam iz Gora (nemam pojma ni gde je to), iz Srbije sam.
To je neko od moderatora napisao iz zezanja, jer su zvezde gore, na nebu... ;) *
[Vrh] Go down
Truman
Prašina



Male
Gemini Tiger
Broj postova : 7
Age : 37
Registration date : 23.04.2010

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimesub tra 24, 2010 10:11 pm

kiron je napisao/la:
KO VLADA SVIJETOM?
KAKO PRODATI NIŠTA I ZARADITI - MILIJARDE DOLARA
Mnogi bankarski i ekonomski eksperti, a posebno političari barataju danas pojmovima kao što su: kupovna moć; potrošačka korpa; inflacija; hiper inflacija; devalvacija; kamatna stopa; zatezna kamata; prezaduženost, dužničko ropstvo; anuiteti; reprogram duga; MMF; Pariski i Londonski Klub, Svetska banka, IDA programi, donacije; investicije; klizni kurs; devizne rezerve itd.

Heh, ne bi ulazio u ostatak teksta, ali ovo su elementarni pojmovi ekonomske struke i nema tu ničega ni misterioznog niti manipulativnog. Kao što ne bi razumeo građevinskog inženjera kad ti govori o izgradnji mosta stručnim izrazima tako nećete ni ekonomistu ( ali mogli biste samo kad biste se malo obrazovali, nije teško...).
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimesub tra 24, 2010 11:32 pm

Pa i nisu, no ovi tekstovi gore su zanimljivi. Baš sad gledam na stranicama FED-a i nema tko je osnivač FED-a. Možda i ima, ali ja nisam pronašao. Dok se za naš HNB jasno zna, a to piše u zakonu da je osnivač Republika Hrvatska i da je HNB u 100% vlasništvu RH, tako nešto ne piše u aktu o osnivanju američkog FED-a. Zanimljivo, ali ako je njihova centralna banka u privatnom vlasništvu, to je onda u najmanju ruku čudno.
[Vrh] Go down
Truman
Prašina



Male
Gemini Tiger
Broj postova : 7
Age : 37
Registration date : 23.04.2010

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimesub tra 24, 2010 11:46 pm

Naravno, u vlasništvu je desetak porodica, ali nešto sam čitao da je za vreme Linkolna bila u državnom vlasništvu i da se on žestoko protivio da pređe u ruke tih moćnika...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimened tra 25, 2010 2:20 pm

...e sad da li je to možda pravi razlog zašto je na Lincolna izvršen atentat ili je to zbog ukidanja ropstva. I jedan i drugi razlog su dosta jaki, a u stvari se svode na gubitak zarade :)

No to mi je za ne povjerovati da je centralna banka SAD-a u vlasništvu privatnih osoba, tko onda odlučuje o štampanju dolara, što ako ovi zažele da si naštampaju malo dolara za sebe ili pak da povise naknade za svoje usluge, praktički su i predsjednik i kongres pod kontrolom vlasnika FED-a.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimepon lip 07, 2010 3:38 pm

- Rothschild: "Dajte mi kontrolu nad snabdijevanjem države novcem i ne zanima me tko donosi zakone".

- Eccles: "Kada ne bi bilo dugova u našem novčanom sistemu, ne bi postojalo niti nikakvog novca".

- Rockefeller: "Zahvalni smo Washington Postu, New York Timesu, Timeu i ostalim velikim publikacijama i medijima čiji su direktori prisustvovali našim sastancima (Bilderberg Grupa) tokom proteklih 40 godina i održali obećanja o diskreciji. Nadnacionalna suverenost intelektualne elite i svjetskih bankara je sigurno poželjniji izbor od nacionalnih prava na odcjepljenja".

- Swinton: "Mi smo alati i vazali bogatih ljudi koji su sakriveni iza pozornice, mi smo lutke koje plešu onako kako oni vuku konce, naši životi su u vlasništvu drugih ljudi, mi novinari smo intelektualne prostitutke".


Link

Sitges, Spain - Bilderberg 2010 Coverage


Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Tn73_4a5ca5e8d3690
[Vrh] Go down
jedan_lik
Višestanični organizam
jedan_lik


Male
Taurus Snake
Broj postova : 36
Age : 34
Location : Dulce
Registration date : 13.08.2009

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimened ruj 19, 2010 1:58 pm

Zeitgeist.... što drugo reći...
[Vrh] Go down
Marko251988
Riba
Marko251988


Male
Taurus Dragon
Broj postova : 146
Age : 35
Location : Zagreb
Registration date : 18.10.2010

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 12:06 am

Da, upravo Zeitgeist, fascinantan dokumentarac. No moram obratit paznju na sveukupne dogadjaje i stvarno je sve lijepo povezano htjeli mi to prihvatit il ne, al jedno ne razumijem, zasto su ljudi na citavoj planeti toliko glupi? mislim, pa bez njih nema ekonomije, ako nema ekonomije nema ni para koje se silno vrte a kome? politicarima i bankama.A ta Bilderberg grupa je jako zeznuta, oni su zapravo pokretaci svega sto se dogadja, znam da su financirali svabe u ratu, da su unistili vlastite blizance i k tome okrivili "teroriste" da su to "napravili" a sve se zapravo svodi na rat oko nafte koji je poceo koliko sam cuo od vladavine Busha, jer se on osobno znao sa Bin Ladenom i onda mu zbog te njegove americke pohlepe zabio noz u ledja.i jos mi jedna stvar cudna, a to je predsjednik Obama. Znaci amerika ima prvog predsjednika za crnca?????hm...to je malo cudno kaj ne? zna se da se kroz povjesno vrijeme mrzilo i ubijelo crnce sve dok su na neki nacin na vlasti bili bijelci i sad odjednom Obama za predsjednika, pa normalno da su i zato glasali za njega, a sto je jos najbitnije i on sam je clan Bilderberg grupe.....
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimesub lis 23, 2010 5:05 pm

Bravo ovom momku za post i ovu pricu.ma volio bi kad umrem,da me bog provede i proceslja kroz sve ove namjestene istorije za koje se kaze da su istinite a onda djecu uche u knjigama da je to tako.Od malih do velikih namjestanja...Ko zna u kakve su sve stvari direktno/indirektno umjesane te najbogatije porodice. :P

Mozda je rezultat nekog nemilog dogadjaja u vashem gradu upravo neko od ovih porodica.A niko ne kaze sushtinu igre iza kulisa.A kad je saznate tad je kasno.A bojim se da i kad saznate,u tom trenutku nastane josh deset novih prevara,manipulacija....affraid

Ali glavni je problem shto obicnog,dobrog covjeka to ne interesuje.Ne bavi se on tim stvarima.A i da interesuje,i da on hoce da prosvjetli svoju okolinu,toj istoj okolini je vec toliko opran mozak reklamama,filmovima,dogadjajima koji su totalno nebitni ("gledaj ovu pjevacicu,ispala joj sisa",mislim,wtf ???).Moze taj lik raspolagat svim informacijama,ali dzabe ljudi ce opet ko ovce vjerovat medijima sve shto kazu(lazu).

Tuzno,zalosno,iritantno,nevjerovatno do cega je dosla kolektivna svjest danas. :x :

Fora je shto je u proslosti obican covjek barem znao da prepozna kad ga neko jebe u zdrav mozak,pa iako je slab kad tad bi se pravo pobunio.Ali kad bi se pobunio pao bi kralj,vladar,a dosho bi neki novi pa bi se barem za kratko vrjeme situacija poboljsala.

A danas covjek ni ne zna ko je ustvari kriv za njegove muke.Vecina misli politicari.Shto nije.Oni su obicni ljudi samo shto su prodali dusu za "fist of dollars".Malo ce ko rec bankari,jer im ni tad nije jasno kako oni mogu biti krivi kad su centralne banke u vlasnistvu drzave,dakle vlade,koju bira narod,dakle centralne banke bi trebale da sluze narodu.

HAHAHAHA


Samo shto izgleda,da zaboravljaju cinjenicu da je jedna mala centralna banka ,kao sto je FED privatna,a ima pod sobom dakle cjelu ekonomiju SAD-a.Shta iz ovog sljedi ,jasno je.

Ali ljudi ce opet cini mi se krivit svoje politicare,svoje ekonomije itd...Shto je smjesno.Jer svako ko se razumije u ekonomiju,politiku i privredu zna kako da radi svoj poso.Ne moze ekonomija drzave da prsne jer je neki politicar zajebo svoj poso,ili ministar finansija,ili guverner banke....Mislim nerealno je.Pogotovo je nerealno shto to oni rade vec 20 godina kod nas(Srbija,Hrvatska,Bosna,Crna Gora....).

Pa jeli moguce da svako od tih svih eksperata uvjek usere svoj poso ??? Pa nemorash biti nikakav strucnjak da bi vlado drzavom.Pa shta su to ljudi znali u 90 posto drzava u proslosti,pa su opet neke drzave cvjetale.Nije on znao statistike da radi,integrale da racuna,....Znao je u globalu shta ko treba da radi.I radilo se tako.Pa nismo mamuni.

A danas nema pet drzava koje su u blagostanju.A Amerika je daleko od toga.

Ja mislim kad bi djeci do 12 godina dao da se skupe na nekom ostrvu i naprave drzave,bilo bi sve u redu.Snasli bi se nekako,ne bi to bio raj,ali bi svi bili sretni jer su se s obzirom na okolnsoti snali.Svi zajedno.A to je bitno.Zajednistvo.A danas je svako svakome neprijatelj.A nikome,ali nikome,nije neprijatelj onaj koji je ustvari neprijatelj i jednom i drugom.E toj tuzno !
Pa shta je ljudima,jbt otkrili smo sve misterije univerzuma,biologije,medicine,hemije,fizike,a ne mozemo vladati drzavom na pravi nacin???Pa smjesno je misliti da je to nekako slucajno.Ne moze bit,da nijedna drzava(kapitalisticka),cast rjetkim izuzecima(skandinavija i sta ja znam),nije uspjela organizovati svoje eksperte da vladaju drzavom(znaci ljudima i resursima)??

A najtuznije je shto se ljudi svaki dan bude i misle da je sve u redu,da je super,da su srecni,slobodni.....Da smo mi kao covjecanstvo superiorni....

A ove porodice shto nas kontrolishu se probude ujutro,uzmu djete svoje daju mu mapu svjeta i kazu: "Sine shta cesh da ti kupimo za rodjendan???" Ako grijeshim ,nek me neko ispravi.To je problem.Shto se ove porodice nece promjeniti,jer ce i svoju djecu uciti da budu ko0 i oni.Tesko da ce neko od te djece da se pobuni protiv svojih....

I onda nastaju teorije zavjere,vrjeme se gubi na nebitne stvari,ljudi pricaju o zutoj stampi,svi su opsjednuti moci,materijalnim uzicima,seksom,picem,hranom,alkoholom.

Pa nije li i to samo slucajno ? Kako da ne.Danas je u svjetu nikad vishe "vjernika" a nikad manje vjere.Danas nema nikakve logike.Nidje.Ja ne znam neki aspekt ljudskog zivota danas da nije paradoksalan.Ne znam.


Pored svih teorija svih najvecih mislilaca u istoriji izgleda da je nadvladala ideja ljudi iz shpilje.Pa ti uchi i obrazuj se.Pa bog kad bi dosho na zemlju danas moro bi uzet kredit,zaposlit se...Niko ga ne bi slusho.Otisho bi kukavac u reality show i pokuso objasnit ljudima da su prevareni.Ispo bi u prvom kolu.....E moj boze shto si na nebesima......








mudri
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimened lis 24, 2010 1:06 am

primitive101 je napisao/la:
Pa bog kad bi dosho na zemlju danas moro bi uzet kredit,zaposlit se...Niko ga ne bi slusho.Otisho bi kukavac u reality show i pokuso objasnit ljudima da su prevareni.Ispo bi u prvom kolu.....E moj boze shto si na nebesima......
rofl2 rofl2
Prije par sati frend mi objavio da je počeo igrati nekakve igrice na facebooku. Reko ja njemu:"O bože, zašto?". Kaže on da mu je dosadno, da nema što radit po danu. Odgovorim mu da može čitat knjige, radit nešto korisno po kući, radit nekakve elektroničke sitnice po kući, barem gledat neke filmove, dokumentarce. On me blijedo gledao. Nasmijao se na sam pojam "čitanja knjige" i rekao da je to glupost. Pazi, frajer kaže da samo glupani čitaju knjige!! Kaže da mu se ne da ništa radit, a da u dokumentarcima nema ništa pametno! O zdravi razumu, gdje si ti pobjegao! Ja sam sretan kada imam dovoljno slobodnog vremena da uzmem neke knjige i čitam.

I tako je bilo i prije. Nisu ljudi, kako kažeš, prije znali tko im sere po glavi. Što će nam slobodno vrijeme i lakši život kada ne znamo što ćemo sa slobodnim vremenom? Ljudi su prije radili 12 sati dnevno, no barem su radili i bili sretni što imaju slobodno vrijeme. I prije su bili glupi ko što su sada. Ali sada su glupi kao što su sada, ali rade 8 sati dnevno. To je 4 sata više vremena dnevno. Puno sranja možeš radit za 4 sata dnevno. Ajmo reći da od tih 4 sata 3 sata provedu na ispiranju mozga medijima i zatupljivanju zbog rađenja rutinskih radnji koje ne zahtijevaju koncentraciju i paljenje mozga. I što sad?
Hoće li čovjekova tehnološka inferiornost i intelektualna inferiornost uništiti čovjeka? Hoće. Pitanje je vremena. Ja se duboko nadam da će se nešto promijeniti. Koliko gledam povijest, toliko vidim da se društvo samo restarta. Revolucija - stanje produktivnosti - upadanje u rutinu - ispiranje mozgova - kritična točka i buđenje - revolucija. Postoji jedan zajeb. Prvo su ljudi u ratu uzeli koplje i pogodili se. Zatim su imali pušku pa se upucali. Sada imaju rakete pa eksplodiraju. Biološko oružje pa se truju. Više ne ubijamo samo sebe. Sada uništavamo sebe, okoliš, životinje i zagađujemo. Planet to ne može podnijeti.
Ne treba nama nikakva revolucija, a zatim devolucija. Treba nam evolucija.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimened lis 24, 2010 1:22 am

@ Legionar:P

I znas sta? tvoj drug je u pravu.U sistemu u kojem ne vlada ucenje i obrazovanje,nema ni potrebe da se obrazujes.Mozda je on "pametniji" od tebe.Ali samo ako gledamo iz jednog ugla.To ti i kazem,njemu je vec usadjeno u mozak da nema potrebe da se mjenja,da je on to sto jeste itd.Dzabe ti njega uvjeravao....

Eto vi ste sad ta generacija srednja skola i to.Ajde molim te kad budes bio u svome drustvu ili nekom drugom predlozi da raspravljate o idejama ajnstajna,hokinga,tesle,bude......Samo predlozi to na glas.I vidi kakvi ce njima izrazi na licu da budu.Bas me zanima pa javi.Onako,na prvi pogled sta ce ti oni reci na to.

1.pitanje: sta mislis pod tim tehnoloska i intelektualna inferiornost i to?
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimened lis 24, 2010 1:39 am

Redovno radim to što si savjetovao kako bih nekako potaknuo ljude nekakav oblik razmišljanja.
Ovisi o društvu. Većina reagira znaš već kako. No pohađam odličnu gimnaziju tako da tu stojim relativno dobro.
Tu ima ljudi koji su spremni učiti samo za školu, a sve ono iznad je suvišno. Takvi obično samo odmahuju glavom na spominjanje hawkinga i kažu"Ah, Legi i njegove ideje". Neki pak uistinu žele ući u raspravu, ali kada vide da je postala suvišne ozbiljna onda se distanciraju i posrame. Doslovno imaju neki mehanizam u glavi koji ih sprječava da ulaze u duboko rasprave i da se usude razmišljati. Kao prvo, to je sramotno. Kao drugo, to je čudno i neobično. Kao treće, to ne rade oni cool.
No stvorio sam krug ljudi oko sebe koji voli raspravljati. Uživam kada mogu sa svojim vršnjacima raspravljati. Ti isti vršnjaci su ujedno i najveći zezanti tako da je to super :)

Mislio sam na tehnološku superiornost u vidu čovjekova ovladavanja nad prirodom i širenja svojeg znanja (uskog kruga ljudi) te razvoja tehnologije primjenjene na svakodnevni život. Poanta njenog postojanja je da olakšava rad i poboljšava kvalitetu ljudskog života. No koristi li se krivo ima kontraefekt. Umjesto pomaganja u učenju, ona opušta ljude i misli umjesto njih. Ne samo to, nego svaka pora ljudskog života postaje racionalizirana i predviđena. Svaka radnja. Više nema osjećaja života. Ljudsko povezivanje se više ne svodi na sličnosti i zajedničke interese nego na ovisnost jednih ljudi o drugima. U prijateljstvu naglasak više nije na idejama, nego na koristi.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimened lis 24, 2010 1:53 am

Dobro je kad imas samo jednu osobu s kojom mozes do jutra razglabat o tim temama.ne da je dobro nego totalna rjetkost.Cuvaj to i nemoj da vas zena rastavi,nikako...Osim ako ona voli teoretisat(totalna rjetkost)... :P

A to za tehnologiju je tacno,Njena korist zavisi od nacina na koji je koristis.Ona nije ni zla ni dobra.Ona je skup atoma....

kazes umjesto pomaganja u ucenje,da tjera ljude da manje misle svojom glavom.Ne bi se bas slozio.Kako ces praviti kompjuterske simulacije koje su osnova svake nauke danas sam u svojoj glavi,tesko...Jeste da danas malo ko zna tehnike racunanja iz glave koje su koristili grci,egipcani,indijci,ali realno danas dobar matematicar ili fizicar razmislja o daleko slozenijim stvarima....
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimened lis 24, 2010 2:05 am

To i rekoh. Opseg znanja se povećava, ali u malim grupama/uskom krugu ljudi :)

Danas sam hodajući razmišljao o tome što čini kompletnu osobu. Kvalitete kompletne osobe ovise o društvu, ali ne u potpunosti. Npr. ako u društvu većina ne misli to ne znači da i kompletna osoba ne mora misliti.
Evo što bi činili kompletnu osobu po mojem mišljenju:
-snošenje odgovornosti (za svoje uloge)
-težnja za znanjem i istinitošću
-ljubav i pomoć drugima

Razmišljao sam o znanstvenicima u potrazi za odgovorima. Oni su uvelike pomogli ljudskoj civilizaciji. No smije li znanstvenik usput zanemariti ulogu oca? Ne smije, bez obzira na njegove kvalitete i genijalnost!
Druga stvar. Ponekad se ljudi pitaju je li bolje biti glup i sretan ili pametan i nezadovoljan. Naime, ako si glup ne uviđaš puno stvari, izmanipuliran si, no sretan si i misliš da je sve u redu. Dok znanje nosi i određenu svijest o tome kako nije sve u najboljem redu, a to automatski pruža osjećaj nesmirenosti. No takav stav je potreban želimo li svoje stanje poboljšati. Traženje istine mora biti u potpunosti objektivno i nepodložno subjektivnim uvjerenjima ili namjernim žmirenjem na ružne stvari jer ne želimo znati za njih. To se prepliće s prvom stavkom, a to je snošenje odgovornosti.
Treća stvar. Što će ti sve to? Što je najbolja i najčišća pokretačka snaga čovjeka? Ljubav. Ima li čovjek ljubav bit će sposoban htjeti pomagati drugim ljudima.

Objektivan pristup novim znanjima koja želimo iskoristiti za pomoć sebi i drugima dovodi do jednog - napretku. A to je jedini način na koji možemo opstati. Prilagođavanje i napredovanje. :)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimened lis 24, 2010 2:18 am

Sta mislis pod tim da naucnik ne smije da zaboravi na ulogu oca?Mislis da je obavezno za njega da se ozeni i ima djecu?

Za to zmirenje si u pravu skroz. :P Nista mi ne nema gore nego kad pricam s nekim,a on se boji neke cudne strasne teme...Tema je tema.Nemas se cxega bojat....


Sto se tice ljubavi,ona jeste jedna od najjacih emocija,ali je i jako destruktivna kako za samog sebe tako i prema drugome.Jer cim se ti emocionalno jako vezes za nesto,u tebi se javlja strah i nelagoda od bilo koje situacije koja remeti to stanje.Tako da razum ispred emocija uvjek mora biti.A opet razum je samo razum logicno zakljucivanje,sposobnost da shvatis uzrok i posljedicu....Mislim da je osjecaj za pravdu i dobrotu,kao nekakv oblik bezuslovne ljubavi ono sto je zaista korjen covjeka...Jer ljubav je uvjek uslovna.Nesto volis radi necega.Nesto mrzis radi necega.A bezuslovna je ljubav kada se prema svemu ophodis sa razumjevanjem,100posto ciste glave,bez emocija.....To ja bar mislim....Ne kaze se dzabe ljubav je sljepa....Iako je ljepaaaaaa :P :P
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimened lis 24, 2010 1:22 pm

primitive101 je napisao/la:
Mislim da je osjecaj za pravdu i dobrotu,kao nekakv oblik bezuslovne ljubavi ono sto je zaista korjen covjeka...
Prekrasno rečeno lovely
Na drugoj temi sam već pokušao reći, ali u jednoj točki više nema straha od gubitka ljubavi. Tu točku postigneš, kako si rekao, razumijevanjem drugih i sebe. Za to su potrebne prethodne dvije točke u kompletnom čovjeku. Dakle, one nisu odvojive. One se nužno isprepliću i ako jedna nije ostvarena, cijeli čovjek je narušen. Za ostvarenje ljubavi je potrebno prethodno dvoje, no isto vrijedi i za sve ostale točke.

Ne, ne mislim da znanstvenik mora imati ženu i djecu, nego ako već je, ne smije zanemarivati tu ulogu. To se često događa ne samo kod znanstvenika nego i općenito uspješnih ljudi. Uzeo sam primjer znanstvenika jer svijet većinom od dobrog znanstvenika ima najviše koristi :)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimened lis 24, 2010 1:27 pm

Strah je ubjedljivo najvece zlo kod covjeka ! Strah te sprjecava da se promjenis ! Ako si zao strah te da postanes dobar...Zli ljudi su prestraseni.Ali svoj strah maskiraju na nacin da agresija,zlo i frustracije upravljaju njima.Ali se nikad ne mogu izljeciti od svog straha.....
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitimened lis 24, 2010 1:34 pm

Slažem se. Zli ljudi nisu zli nego ih strah tjera da se tako ponašaju. No ne tjera ljude nužno na zlo. Neke tjera na pasivnost.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kako prodati ništa i zaraditi milijarde   Kako prodati ništa i zaraditi milijarde - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kako prodati ništa i zaraditi milijarde
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Kako zaraditi ps3 besplatno !

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Manipulacija-
Forum(o)Bir: