Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Saturn

Go down 
+8
zendramax
jasmina 07
zvezda
Svjetloisjena
floridana
Merkurica
Galileo Galilei
Alpha
12 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Saturn - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Saturn   Saturn - Page 2 Icon_minitimened vel 17, 2008 2:20 am

Da, da... ja sam Jarac... podznak Strelac, itd...

Za dobru stvar nema lošeg vremena... ;) - Kada god stigneš...

Hvala ti... :) *
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Saturn - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Saturn   Saturn - Page 2 Icon_minitimeuto vel 19, 2008 9:04 pm

zvezda je napisao/la:
Bez Saturnovih lekcija ne možemo dalje...

Moj je u X kući u Vagi. Aspekti koje pravi su: kvadrat sa Suncem, kvadrat sa Mesecom, sekstil sa Neptunom, sekstil sa Ascendentom, konjukcija sa MC, konjukcija sa Plutonom.

Ako si raspoložena, možeš pokušati da mi protumačiš...

Hvala!... :) *
Evo, zvezdo, prvi dio. Nastavak uskoro slijedi ;)

Sunce u kvadratu sa Saturnom pojačava negativne osobine Saturna poput povučenosti, nepovjerljivosti i zatvorenosti jer Saturn ne dopušta energiji Sunca (tvom pravom Ja) da se u potpunosti izrazi. Budući da Saturn simbolizira oca, tako i ovakav aspekt najčešće predstavlja odrastanje uz strogog, hladnog i autoritativnog oca, ali kvadrat utječe i na to da se slika djetinjstva preslika i u život koji živiš izvan obitelji, pa u tom smislu možeš osjećati strah od autoriteta ili osoba koje su na bilo koji način superiornije od tebe. Zbog kvadrata, moguće je da teško izražavaš svoje istinske potrebe i osjećaje i često se osjećaš starijom nego što to uistinu jesi.
Saturn blokira tvoje potpuno prepuštanje životu i povjerenje u njega, ne očekuješ iznenadne pomoći, nego uvijek promišljaš o svim mogućim situacijama i prilikama koje ti se mogu dogoditi i pri tome smišljaš i rješenje za svaku tu situaciju. Osjećaš da ništa nećeš dobiti ako se sama ne potrudiš za to.
Posebnu pažnju trebaš usmjeriti na prevladavanje pesimizma i brige o vlastitom izgledu zubo, zatim na probleme koji proizlaze iz stalne usporedbe s onima kojima ide bolje u životu od tebe (na materijalnom planu), probleme koji proizlaze iz tvog straha od prihvaćanja obaveza i uspostavljanja posve bliskih osjećaja i prisnosti koja iz tih osjećaja proizlazi i najvažnije, bitno je shvatiti da si ti ti i da je tvoj put samo tvoj i da ne trebaš ispunjavati ničija očekivanja osim svojih vlastitih.
Također, često se osjećaš nesigurnom i nedoraslom izazovima s kojima se susrećeš, ali ljepota kvadrata i je u tome da, kad ga prevladaš, više ga ne nosiš na leđima, nego ga jednostavno skineš s leđa, staneš na njega i na taj način dobiješ širu sliku o sebi kao i bolji uvid u samu sebe.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Saturn - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Saturn   Saturn - Page 2 Icon_minitimesri vel 20, 2008 2:05 am

... hug *
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Saturn - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Saturn   Saturn - Page 2 Icon_minitimesri svi 07, 2008 10:31 am

radi li nekome tranzitni satturn opoziciju na natalno sunce?
ako da, neka se javi ovdje pa da se zajedno jadamo. zubo
meni radi opoziciju i već sam stvarno maksimalno iscrpljena, imunitet mi slabi, a i stalno sam prehlađena.
o živčanosti bolje da ne pričam. kava
[Vrh] Go down
jasmina 07
Višestanični organizam
jasmina 07


Female
Scorpio Goat
Broj postova : 44
Age : 44
Registration date : 05.05.2008

Saturn - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Saturn   Saturn - Page 2 Icon_minitimesri svi 07, 2008 10:54 pm

hm..gdje li je moj saturn scratch
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Saturn - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Saturn   Saturn - Page 2 Icon_minitimesri svi 07, 2008 11:42 pm

pa izradi si kartu na www.astro.com i pogledaj face
[Vrh] Go down
zendramax
Prašina
zendramax


Male
Aries Rat
Broj postova : 2
Age : 52
Registration date : 08.10.2007

Saturn - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Saturn   Saturn - Page 2 Icon_minitimeuto lip 10, 2008 11:18 pm

Merkurice volio bih da "pregledas" i moj Saturn i ako ti nije tlaka da mi napises neko pojasnjenje jer nije mi jasno koji od ovih aspekata vodi glavnu rijec na kucnom broju 8?
Daklem,
Saturn u blizancima u VIII kuci u konjukciji s Venerom i Marsom, trigoni Mjesec-Saturn i Saturn-Pluton i opozicija s Neptunom. no
Kako mi je aspektiran Saturn u toj osmoj kuci? Jeli mu dobro u blizancima? :
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Saturn - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Saturn   Saturn - Page 2 Icon_minitimesri lip 11, 2008 5:24 pm

Vladar tvog Saturna je Merkur što znači da mentalni ti rad može postati najjača strana jer će te Saturn tjerati da se u tom području discipliniraš. ;)
Takav Saturn se fino izražava kroz sistematski, logičan i discipliniran umni rad, disciplinirano učenje jezika, te isto takvo pisanje i izražavanje. Logika je jaka. Pretpostavljam da je prva kuća Scorpio, ali koliko vidim iz osnovnih aspekata, Saturn je dobro aspektiran, pa bi zanimanje profesora za tebe bilo idealno.
Saturn u Blizancima ne voli tračanje. zubi
Kada gledaš djelovanje kuće i znaka, uvijek prioritet daješ znaku.
Ovi trigoni su o.k., a konjukcija Marsa i Saturna može biti dobar aspekt ako znaš kombinirati energiju Marsa sa energijom Saturna. Saturn usporava, koči, ograničava, a Mars je čista aktivna energija. Mars je u Blizancima zbog čega ta energija može biti raspršena na više različitih strana, možda započinješ više poslova , a niti jedan ne privedeš kraju. Saturn kao onaj koji disciplinira i planira treba imati podršku Marsa koji pokreće što znači da bi bilo dobro, ukoliko energiju želiš potrošiti u nešto konkretno, da prvo isplaniraš korake, napraviš strategiju, a onda je uz podršku Marsa provodiš. Drukčije ne ide. Usporedba za ovu konjukciju je jedna noga na gasu, a druga na kočnici - istovremeno. zubi
[Vrh] Go down
zendramax
Prašina
zendramax


Male
Aries Rat
Broj postova : 2
Age : 52
Registration date : 08.10.2007

Saturn - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Saturn   Saturn - Page 2 Icon_minitimesri lip 11, 2008 6:28 pm

vauuuu.......hvala ti puno :)...vrlo slikovito si mi objasnila...da, prva kuca mi je u skorpionu potpuno prazna (to je podznak, zar ne iliti ascedent)
negdje sam procitao da opozicija Saturna i Neptuna znači da osoba nema baš lagodan i lak život, a također da je Saturn u osmoj kuci znak za ne bas sjajnu financijsku situaciju (mala placa), ali istodobno taj Saturn u osmoj kuci daje dugovjecnost i prirodnu smrt (ukoliko nije lose aspektiran?)
navodno mi osma kuca u blizancima porucuje da se okanim pusenja (za takav savjet ti ne treba natalna karta), ali sve to skupa me ne cini optimisticnim kao ovi tvoji retci iznad.

Stoga jos jednom veliko HVALA!
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Saturn - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Saturn   Saturn - Page 2 Icon_minitimesri lip 11, 2008 10:09 pm

nema na čemu, zendra. :)
zanimljivo mi je da si prvi post napisao upravo na saturnu. zar i tebe on "muči"? zubo
nije ti to tako težak aspekt što se tiče opozicije s neptunom zato što su ne, ura i plu generacijski planeti i njihov utjecaj ne možeš baš toliko osjetiti na osobnom nivou, kao kad je riječ o osobnim planetama, osim kada je riječ o tvom asc kojim vlada pluton. ;)
da, ascendent je podznak, točnije stupanj podznaka. :)
što se tiče simbolike 8. kuće, vidim da znaš dosta toga kao npr. da simbolizira smrt, moć transformacije, financije, nasljedstvo, itd., simbolizira i koliko smo spremni sebe dati drugoj osobi, umrijeti u drugoj osobi i ponovo oživjeti kao jedna osoba u dvije osobe (hint sex), pa tako simbolizira i seks. znači, sve ono što znaš o škorpionima, možeš primijeniti i na značenje osme kuće.
I što sad kad je Saturn u takvoj kući? Ništa. zubi
Poanta Saturna je da nas uči, na malo teži način doduše, ali kad nauči, onda je to to, onda je to iskustveno znanje. Dakle, on te stalno testira, ali kroz testove, ukoliko prihvaćaš lekcije ;), na kraju dobrano prosperiraš.
Btw, trokuti su dobri aspekti, ne vidim zašto toliko paničariš? zubo

Inače, ti imaš Sa i Ma u 8. kući, u konjukciji, a meni su u Sco također jedan pored drugog, u konjukciji. ;)
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Saturn - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Saturn   Saturn - Page 2 Icon_minitimeuto srp 01, 2008 9:12 am

zvezda je napisao/la:
... hug *
nije uskoro oops ali nadam se da te još uvijek zanima.
eto, od danas ću imati puno više slobodnog vremena, pa bih ti voljela napraviti ono što sam ti obećala. :)
vidim gore aspekte si mi ispisala, samo mi još napiši koje planete su ti u Jarcu i ukojoj je kući smješten.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Saturn - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Saturn   Saturn - Page 2 Icon_minitimepon pro 12, 2011 5:55 pm

Haha, strašan baja taj Saturn, a?
Nemojte se bojati i opirati, već mu se prepustite. Osluškujte što želi od vas, i što vam poručuje. Kod njega ne pali sakrivanje pod tapet, potiskivanje, izbjegavanje...jednostavno kada vam on pokuca na vrata, morate otvoriti, i odraditi ono što trebate ...ili ono što ste davno trebali....I dalje ga ne možete prevariti, ako kojim slučajem niste naučili lekciju, sigurno će te ponoviti gradivo.

Mi koji smo znak ili podznak Jarac (dakle vladar nam je Saturn), smo od malena naučeni na lekcije koje on zadaje, pa se lakše nosimo sa njegovim djelovanjem od ostatka zodijaka. Nakon prvog Saturnovog povratka (nakon 29-30 godine), bi sve trebalo lakše ići, jer pretpostavljamo da smo jako solidno izvukli pouke samim tim što je Saturn boravio u svakoj kući (u svih 12), pa se još prošetao po nekima od njih nekoliko puta (naprid nazad), kada mu je kretanje bilo r. (retrogradno).

Saturn tim svojim zadacima, od nas pravi snažnije i bolje ljude, tjera nas na suočavanje sa strahovima, sa kompleksima, i sa svim stvarima koje želimo zaobići, i zbog kojih ne možemo napredovati. Tjera nas da učimo iz svojih grešaka, i da za njih ne okrivljujemo druge ...Da njega nema, nikada ne bismo rasli ni evoluirali, ne bismo vidjeli suštinu i istinu.

Simbolika Saturna na psihološkom nivou: praktičnost, samokontrola, samosvijest, obazrivost, samozaštita, disciplina, izdržljivost, strpljivost itd...

Saturn je i vreme, sat, historija, kamen, arhitekt/ura, kost/i, ortoped, zub/i, stomatolog, djed itd ...


_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Saturn - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Saturn   Saturn - Page 2 Icon_minitimepon pro 12, 2011 6:41 pm

Lijepo, kad bi još znao kako to utječe na mene kao škorpiona misli

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Saturn - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Saturn   Saturn - Page 2 Icon_minitimeuto pro 13, 2011 5:40 pm

Chakotay je napisao/la:
Lijepo, kad bi još znao kako to utječe na mene kao škorpiona misli
A kad sam ti ostala dužna i ružna oops

Nećemo sada gledati to što si Škorpion, već poziciju Sa u tvom natalu. Pokušat ću objasniti ...

Dakle tamo di nam je on natalno, tu je glavni fokus. Kako je on tebi u 7. kući (7. kuća predstavlja: partnerstvo (poslovno i ljubavno/bračno), brak, stav prema braku, našeg partnera, vrstu i kvalitetu braka, kao i to koliko bismo brakova mogli imati, razvod, ugovore, parnice, nagodbe, sporazume, sve poslove sa javnošću, i kako nas javnost prihvaća. Ona pokazuje naše otvorene neprijatelje, našu suradnju sa drugima. Ona ukazuje na to što nam najviše nedostaje, budući da je suprotna 1. kući koja pokazuje naše najjače karakterne osobine... dalje, 7. polje također označava naše babe i djedove... i sve ljude koji sjede preko puta nas (mi -1. kuća - podznak).

E, ali pošto je on tebi na samoj osi DCa, ja bih se fokusirala na partnerstvo, ali ono ljubavno i brak. Mislim da u tom grmu leži zeko. Ne kažem da osim toga nisi osjetio druge restrikcije gore navede, iz simbolike 7. polja ... Dalje, kako je Saturn i karma, a tebi je 12. polje (koje između ostalog označava prošli život) u Jarcu, a dakle vladar Saturn otišao na DC, to bi otprilike značilo da sada u ovom životu, prolažiš lekcije kako bi ispravio to što si zabrljao prije zubi .

Sa u 7. jako često daje kasniji brak, zato ne brini....a po ovome što vidim, mislim da će tebi žena biti iz inozemstva cerek

P.S. kasnije ću se još nadovezati na ovu temu, nemam više vremena ....


_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Saturn - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Saturn   Saturn - Page 2 Icon_minitimeuto pro 13, 2011 6:21 pm

Citat :
A kad sam ti ostala dužna i ružna
Nisam to uopće mislio Lyra, već sam ja znatiželjan pa me zanima :)

Citat :
Dalje, kako je Saturn i karma, a tebi je 12. polje (koje između ostalog označava prošli život) u Jarcu, a dakle vladar Saturn otišao na DC, to bi otprilike značilo da sada u ovom životu, prolažiš lekcije kako bi ispravio to što si zabrljao prije...
Kad bi ti samo znala koliko puta je to meni palo na pamet.

Citat :
Sa u 7. jako često daje kasniji brak, zato ne brini....a po ovome što vidim, mislim da će tebi žena biti iz inozemstva
Super :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Saturn - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Saturn   Saturn - Page 2 Icon_minitimesri pro 14, 2011 1:18 am

Ma znam da ti nisi to mislio, ali ja jesam ;)

Teško je nekome nešto pisati i tumačiti mu, bez interakcije. U astrologiji jedna pozicija, ili jedna konfiguracija može značiti puno toga, i zato je neophodno razmjenjivati info. da bi se došlo do što boljeg rezultata.

Truditi ću se ubaciti neke osnove, tako da ljudi mogu što bolje povezivati stvari ...

I ne brini se, nisi jedini sa takvom pozicijom, i kod mene je stvar ista, samo još kompliciranija zubo

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Saturn - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Saturn   Saturn - Page 2 Icon_minitimečet svi 28, 2015 4:19 pm

saturn se nalazi trenutno na južnom nebu i vidljiv je a te astrogluposti su za malu djecu da utječe na ljude..ljudi zarađuju od pamtivijeka na astrologiji ,imate i budale na tv u kasnom noćnom terminu i ljudima gataju,vještičari lažovi, :x no
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Saturn - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Saturn   Saturn - Page 2 Icon_minitimesri lip 17, 2015 2:01 pm

Čovjek treba biti otvoren prema svemu, naravno, u nekim umjerenim "granicama". Ne smije se biti potpuno zatvoren, to je smrt! To je kao da sužavaš svojju svijest...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Saturn - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Saturn   Saturn - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Saturn
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Neaspektovan Saturn
» Saturn ima jos jedan prsten

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Astrologija-
Forum(o)Bir: