Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Bermudski trokut

Go down 
+18
josip21
Michael Wittmann
Svjetloisjena
Dunja the tomboy
ThE_IMMORTAL
Gea
Berny_Sinara
gloria_g
zvezda
snark
Jaykof
silver
None
Tutankhamon
mare
Alpha
Blizzard
kayser
22 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Bermudski Trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimepet lip 05, 2009 3:38 pm

dakle sta mislite sta je to : Alieni....nekakvo cudno magnetsko polje ili rupa u prostoru? Btw 100 godina unaprjed O_O zanimljivo ajmo svi u bermudski!!! lol
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimepet lip 05, 2009 10:04 pm

koliko ja znam to je područje tako niskog tlaka da se sve potapa i ruši kad tamo dođe. mislim da ni senzori ga ne mogu probiti...
ali sve je to tako znanstveno...
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimesub lip 06, 2009 1:49 am

Gea je napisao/la:
koliko ja znam to je područje tako niskog tlaka da se sve potapa i ruši kad tamo dođe. mislim da ni senzori ga ne mogu probiti...
ali sve je to tako znanstveno...
a di onda nestaju ljudovi ? :(
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimesub lip 06, 2009 4:39 pm

na tv-u su nestajanje brodova objasnili, kao na dnu mora su ogromne kolicine metana koji se aktivira seizmickim pokretima na dnu mora, sto razrijedi vodu tako da brodovi vise ne mogu ploviti, jednostavno potonu; a avioni zbog prejakog magnetnog polja na tom podrucju "polude" i ne daju se kontrolirati pa padnu u more. i sada kao vlasti se boje istraziti podrucje, ne zele riskirati jos vise nestanaka roll

meni to zvuci prejednostavno da bi tako bilo. ja vise vjerujem da je tu nesto nama nepoznato u pitanju :D
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimesub lip 06, 2009 10:37 pm

A sta je sa podmornicama?
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimesub lip 06, 2009 11:21 pm

one se tamo ne pribižavaju
tlak je toliko jak da te se doslovno usisa, one bi se jednostavno spljoštile kao da sjedneš na praznu konzervu
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimened lip 07, 2009 12:09 am

ma daj? su probali vec ja se sjecam da su na neki camac privezali kameru.... i onda se cijeli camac poceo potapljati sve je snimala kamera
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimened lip 07, 2009 12:10 am

da... mislim da sam to gledala
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimened lip 07, 2009 2:23 am

ThE_IMMORTAL je napisao/la:
na tv-u su nestajanje brodova objasnili, kao na dnu mora su ogromne kolicine metana koji se aktivira seizmickim pokretima na dnu mora, sto razrijedi vodu tako da brodovi vise ne mogu ploviti, jednostavno potonu; a avioni zbog prejakog magnetnog polja na tom podrucju "polude" i ne daju se kontrolirati pa padnu u more. i sada kao vlasti se boje istraziti podrucje, ne zele riskirati jos vise nestanaka roll

meni to zvuci prejednostavno da bi tako bilo. ja vise vjerujem da je tu nesto nama nepoznato u pitanju :D

Testirana je teorija da se oslobađa mnogo mjehurića koji plivaju na površinu, učine manju prosjećnu gustoću vode od okolne gdje nema mjehurića i zbog toga da brod potone. To je testirano na gliseru u plićaku ispod kojeg su se puštali mjehurići. Gliser je doista potonuo.

Jedna naftna rafinerija tamo je isto skoro potonula nakon što je primjećeno jako oslobađanje mjehurića ispod nje. Dakle taj dio je potvrđen kao moguć, a ako se dogodi podvodni odron ili nešto, oslobodi se neusporedivo više mjehurića, dovoljno da potope više brodova, ne samo jedan, barem prema izračunu.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimened lip 07, 2009 12:51 pm

priroda je stvarno zapanjujuca
[Vrh] Go down
Dunja the tomboy
Riba
Dunja the tomboy


Female
Virgo Horse
Broj postova : 123
Age : 33
Location : Deep in the woods
Registration date : 25.02.2009

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimened lip 07, 2009 8:20 pm

Gripphon je napisao/la:
ThE_IMMORTAL je napisao/la:
na tv-u su nestajanje brodova objasnili, kao na dnu mora su ogromne kolicine metana koji se aktivira seizmickim pokretima na dnu mora, sto razrijedi vodu tako da brodovi vise ne mogu ploviti, jednostavno potonu; a avioni zbog prejakog magnetnog polja na tom podrucju "polude" i ne daju se kontrolirati pa padnu u more. i sada kao vlasti se boje istraziti podrucje, ne zele riskirati jos vise nestanaka roll

meni to zvuci prejednostavno da bi tako bilo. ja vise vjerujem da je tu nesto nama nepoznato u pitanju :D

Testirana je teorija da se oslobađa mnogo mjehurića koji plivaju na površinu, učine manju prosjećnu gustoću vode od okolne gdje nema mjehurića i zbog toga da brod potone. To je testirano na gliseru u plićaku ispod kojeg su se puštali mjehurići. Gliser je doista potonuo.

Jedna naftna rafinerija tamo je isto skoro potonula nakon što je primjećeno jako oslobađanje mjehurića ispod nje. Dakle taj dio je potvrđen kao moguć, a ako se dogodi podvodni odron ili nešto, oslobodi se neusporedivo više mjehurića, dovoljno da potope više brodova, ne samo jedan, barem prema izračunu.


A sta sa zrakoplovima?Njih mjehurici ne mogu potopit? confused
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimened lip 07, 2009 10:28 pm

njih neka magnetna sila privlaci :)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimened lip 07, 2009 10:42 pm

ma čitavo je to područje pod nekakvom velikom silom, pitanje zašto? zašto baš tamo...
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimepon lip 08, 2009 12:48 am

mozda alieni tam imaju bazu O_O
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimepon lip 08, 2009 1:23 am

a bila je negdje na netu, ili mozda cak i ovdje na forumu, prica o nekakvoj kristalnoj kugli u nekakvoj pecini (ili je bila piramida) pod morem u bermudskom trokutu, ako se ne varam. joj gdje sam to procitao... ???
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimepon lip 08, 2009 1:27 am

[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimepon lip 08, 2009 4:18 pm

Dunja the tomboy je napisao/la:


A sta sa zrakoplovima?Njih mjehurici ne mogu potopit? confused

Cijelo ono područje je veoma nezgodno za snalaženje čak i najiskusnijim pilotima. Zašto kompas poludi, ne znam nikakvo objašnjenje, očito se radi o nekom magnetskom polju, ali kad već kompas ne radi, dalje se piloti jednostavno izgube, izgube se čak i sa kompasom. Većina otoka tamo slično izgleda i teško ih je razlikovati iz zraka, piloti se jednostavno izgube i ostanu bez goriva. Primjer za to je jedan pilot koji je tako eskadrilu odveo u smrt, pomislio je da je jugozapadno od Floride, a bio je jugoistočno. Kontrolni toranj ga nije mogao točno locirati, ali su mislili da se čovjek vara. Da bi se vratio na Floridu, okrenuo je prema sjeveroistoku što ga je odvelo dalje u ocean.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimepon lip 08, 2009 9:45 pm

Gea je napisao/la:
one se tamo ne pribižavaju
tlak je toliko jak da te se doslovno usisa, one bi se jednostavno spljoštile kao da sjedneš na praznu konzervu

Jooj nemoj me sada..... kush
Osnove fizike i hidrodinamike molim ljepo malo prouciti a ne rekla kazala.


Sta se tice kompasa, oni tamo savrseno funkicioniraju samo tu i tamo se dogodi kakav poremecaj i onda podivljaju.
Podrucje je jako zaj.... za navigaciju zbog slicnosti otoka pa se lako izgubi orjentacija.

Da mjehurici mogu potopiti manji brod ali sumljam da mjehurici plina mogu poremetiti magnetsko polje i prekinuti komunikacije, isto tako ne mogu potopiti podmornice niti avione i mjehurici ne mogu izazivati zelenkaste maglice.

E da isto tako uzeti u obzir kojom snagom moraju ti mjehurici plina biti izbaceni da sa dna docu na povrsinu i imaju takav ucinak...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimepon lip 08, 2009 11:32 pm

Tutankhamon je napisao/la:

Da mjehurici mogu potopiti manji brod ali sumljam da mjehurici plina mogu poremetiti magnetsko polje i prekinuti komunikacije, isto tako ne mogu potopiti podmornice niti avione i mjehurici ne mogu izazivati zelenkaste maglice.

U vezi maglica, ovisi koji se plin oslobađa preko mjehurića.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimepon lip 08, 2009 11:47 pm

Mislim da se spominjao metan...
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimeuto lip 09, 2009 1:14 am

i ja isto mislim da je metan u igri :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimeuto lip 09, 2009 2:00 pm

To je garant metan od morskih krava zubi
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimeuto lip 09, 2009 10:29 pm

Plin - bez okusa, boje i mirisa.


Zadnja promjena: Tutankhamon; uto lip 09, 2009 11:48 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimeuto lip 09, 2009 11:01 pm

zanimljivo prica se kako je plin bez boje mirisa i okusa ....a kada curi plin smrdi ko kuga
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitimeuto lip 09, 2009 11:47 pm

Berny_Sinara je napisao/la:
zanimljivo prica se kako je plin bez boje mirisa i okusa ....a kada curi plin smrdi ko kuga

Zato sto se u plin stavljaju aditivi.
Zrak je plin, oces mi reci kakvoga je okusa, mirisa i boje?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bermudski trokut - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Bermudski trokut   Bermudski trokut - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Bermudski trokut
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: