Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Grinder
Višestanični organizam

Female
Capricorn Broj postova : 85
Registration date : 05.12.2009

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   ned sij 03, 2010 1:28 am

@ azrielo

Imas li neki svoj stav o Isusovom zivotu
[Vrh] Go down
AzrielofDeath
Riba

Male
Virgo Pig
Broj postova : 111
Registration date : 02.01.2010

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   ned sij 03, 2010 1:35 am

da...imam stav da lako dođe da je sve to izmišljotina...jer ima dosta dokaza koji upućuju da Isus nije ništa drugo nego obični čovjek koji se razumio u alternativnu medicinu...a to što se čini da je razapet na križu i da je tako otkupio naše grijehe...mislim da se tu teško laže...jer svi dobro znamo da bi se onda svi promijenili iz osnove...ne bi bilo križarskih ratova,WWI i WWII...ne bi bilo još više zla...
[Vrh] Go down
Grinder
Višestanični organizam

Female

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   ned sij 03, 2010 1:56 am

Slazem se s tobom u potpunosti... ja vjerujem da je postojao i da je vjerojatno bio divan kao osoba i dobar poznavatelj te medicine i ucitelj dobrog, s tim da vjerujem da je razapet na krizu kao i bilo koji drugi zitelj onda koji je prikazivao neku prijetnju u bilo kojem smislu bilo kojem rimskom djelatniku, ali vjerujem da je ostao tamo di je pokopan...

Ja uskrsnuce definiram kao uzdizanje nase svijesti 'nekamo' nakon smrti... ali ni u to vise nisam sigurna. Krscanka sam i vjerujem u Boga ali usudujem se reci da je krscanstvo najveca obmana covjecansta jer bog i ova danasnja crkva nemaju veze s vezom.

Crkvi je cilj bogacenje i u to me nitko ne moze razuvjerit jer sva zlata koja imaju ne bi imali da nije bilo kao sto si rekao ww1, 2, a prije toga krizarski itd.
[Vrh] Go down
AzrielofDeath
Riba

Male
Virgo Pig

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   ned sij 03, 2010 2:03 am

misliim,svi znamo što je kolektivna svijest...isto tako svi znamo da se možda u tom trenutku dogodilo nešto što će ostati zapamćeno kroz cijelu povijest...ali to uskrsnuće nije ništa više od prevelikog napuhavanja crkve...
[Vrh] Go down
Grinder
Višestanični organizam

Female

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   ned sij 03, 2010 2:14 am

Upravo to sam htjela rec

Ali iskreno, ne znam definirat zasto se bas krscanstvo postavilo kao dominantna vjera sirom svijeta, zasto ne budizam, protestantizam?
[Vrh] Go down
AzrielofDeath
Riba

Male
Virgo Pig

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   ned sij 03, 2010 2:23 am

hmmm...to je dosta zanimljivo pitanje...ali računaj da ti to dođe kao neka vrsta reklame...Npr.imamo tu nekakav deterdžent za rublje...on djeluje samo u malim razmjerima(čitaj:mala čuda)...i tako se polagano dolazi do sve većeg stupnja nekakvih spoznaja koji poboljšavaju taj deterdžent...onda se dogodi raskol(osnivači protestantizma su bili rimokatolički svećenici)....dođe se do spoznaja da tu nešto nije u redu,no već iovako velika masa ljudi kojima je ispran mozak to kupuju(čitaj:vjeruju u kršćanstvo makar se vidi da tu nešto smrdi),a oni koji to koriste,idu obraćati druge da to isto kupuju...to ti je poprilično složen sustav,makar se od oka čini veoma jednostavan...svi znamo da ako se oko nečega digne prašina,da se tu povećava eksponiranost i popularnost,makar ta "prašina"može biti negativna ili pozitivna
[Vrh] Go down
Grinder
Višestanični organizam

Female

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   ned sij 03, 2010 3:54 am

E pa to govorim, mislim da se ljudi koji znaju da je to obmana mogu mjerit sa onima koji su zadrti krscani da tako kazem, znaci da ih ima u istom, ako ne i vecem, omjeru s njima. Ali idalje je krscanstvo dominantno i pogotovo ovdje ako nisi krscanin gleda te se ispod obrva. I sto je najgore, to je postalo ali i oduvijek je kao neka tabu tema.... Mene boli briga... ja dobijem od mame po glavi 'Ne bogohuli', ali to mi nista ne znaci jer znam da su bog i ova danasnja crkva i njezine propovjedi totalno razlicita stvar
[Vrh] Go down
AzrielofDeath
Riba

Male
Virgo Pig

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   ned sij 03, 2010 4:23 am

Bog je jedna,a Crkva je skroz pedeset i druga stvar...a tek crkvene propovijedi,da ne govorim...mah,kada bi krenula optužnica protiv Crkve,odmah bi se taj koji tuži crkvu mogao smatrati mrtav...tu je umiješana i mafija,jš kada vidiš zadrte vjernike...ajoj...
[Vrh] Go down
Grinder
Višestanični organizam

Female

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   ned sij 03, 2010 7:34 pm

Pa zna se tko je izbavljao glavesine nacista za vrijeme II.svj.rata....... Vatikan
[Vrh] Go down
AzrielofDeath
Riba

Male
Virgo Pig

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   ned sij 03, 2010 8:29 pm

normalno...pa ipak su oni sklopili nekakav ugovor,ako me sjećanje ne vara...
[Vrh] Go down
frankenstein
Stanica

Male
Aries Horse
Broj postova : 10

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   pon sij 04, 2010 1:18 am

Evo moje razmišljanje: Isus je pola-zemljanin, pola svemirac. Znači ovako Mariju su u snu oteli svemirci i delali pokuse na njoj tj križali svemirce i ljude (ima dosta serija i filmova na tu temu). To je onaj dio Anđeo gospodnji navjestio Mariji i ona je začela po Duhu svetomu. I istina je da je bila djevica. Zvjezda repatica je bila svemirski brod koji ih je pratil odnosno dežural je da nebi bilo nekih komplikacija na porodu. Tri mudraca su bili također svemirci koji su došli provjeriti da je sve u redu i doneli su neke osnovne stvari za djete. A ova čude koja je delal posle imal je neke iscjeljiteljske moći (ko u seriji Roswel), a valjda su ga nekaj i naučili o medicini. A ono kaj je pretvoril vodu u vino denes i nije neko čudo jer puno ljudi ima malo trsova grožđa, a vina puno naprave - kemija čini čuda. I na kraju dok su ga ubili i deli u grob za tri dana je nestal, došli njegovi uspavali stražu maknuli kamen i odvezli se svemirskim brodom u visine. I još nekaj dok je hodal po vodi ili je savladal tehniku levitacije ili je imal neko tehnološko(izvanzemaljsko) pomagalo za letenje
[Vrh] Go down
AzrielofDeath
Riba

Male
Virgo Pig

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   pon sij 04, 2010 1:39 am

lol
[Vrh] Go down
Dragony
Majmun

Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Registration date : 16.12.2009

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   pon sij 04, 2010 1:48 am

Frankenstein, odlično objašnjeno ides
[Vrh] Go down
AzrielofDeath
Riba

Male
Virgo Pig

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   pon sij 04, 2010 2:48 am

ja sam se smijao tijekom cijelog teksta...presmiješno....svaka čast frankenstein
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12302
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   čet lip 24, 2010 4:21 pm

Vidim da se ovdje diskutira o Isusu pa neću otvarati novu temu.
Vjerujete li da je Isus Krist zaista bio razapet na križu? misli
Ja sam odgojena u katoličkoj vjeri, međutim vjerujem da se tumačenjem Biblije puno toga preinačilo, tako je i uvedena simbolika križa na kojem je Isus navodno bio razapet. Ja sam ranije smatrala da se radi o stupu, jer povijesno gledavši, nije se prakticiralo razapinjanje na križ u ono doba.

Na netu je objavljen kratki članak švedskog znanstvenika i teologa Gunnara Samuelssona u kojem tvrdi da nema nikakvih dokaza da su Rimljani prije 2.000 godina razapinjali svoje zatvorenike te da Isus Krist vjerojatno nije umro razapet na križu. Zapravo, vijest nije nove tematike, jer se i ranije o tome spekuliralo, no evo malo više o tome.

Prema Samuelssonu, legenda o razapinjanju Isusa Krista temelji isključivo na tradiciji kršćanske crkve te na slikama i ilustracijama, a ne na antičkim tekstovima koji bi takve navode potkrijepili.
Samuelsson je napisao studiju od oko 400 stranica, nakon što je proučio izvorne tekstove grčke, rimske i hebrejske književnosti.
Tvrdi da se Biblija pogrešno tumači te da se nigdje u Novom zavjetu izričito ne spominje korištenje čavala i raspeće.

"U Bibliji stoji da je Isus prema Kalvariji nosio 'staurus', što može značiti i stup, a ne samo križ. Problem je u tome što je opis raspeća odsutan u antičkoj literaturi", naglašava.
U tekstovima od antičke Grčke preko latinske i hebrejske književnosti pa sve do prvog stoljeća prije Krista, govori se o brojnim načinima kazne, međutim nigdje se ne spominje raspeće. kava

Suvremeno shvaćanje raspeća kao kazne dovedeno je u pitanje, ali je dovedeno u pitanje i samo vjerovanje da je Isus razapet.

Naime, dokazi o tome da je Isus razapet na križu i ostavljen da umre su veoma rijetki ili možda bolje rečeno – nema ih.

Samuelsson, koji se izjašnjava kao kršćanin, kaže kako njegove tvrdnje pogađaju i srce pa zbog toga ljudi reagiraju emocionalno, a ne logično.
"Postojeći tekstovi ne opisuju kako je Krist vezan i prikovan za križ. To je srž problema. Ukoliko tragate za tekstovima u kojima se opisuje čin zakucavanja ljudi za križ nećete ih naći nigdje osim u Evanđelju", nastavlja.

Isto tako, ne osporava činjenicu da je postojao čovjek Isus Krist, što je i dokumentirano. Međutim, napominje da Novi Zavjet ne govori o tome koliko bismo mi to željeli.

"Vjerujem da je Isus Krist bio Sin Božji i nikako ne sugeriram vjernicima da prestanu vjerovati ili da počnu sumnjati u tekst Biblije. No, sugeriram ljudima da počnu čitati onako kako piše, a ne onako kako bi željeli da piše u Bibliji. Ono što piše u Bibliji je dovoljno, ne treba se ništa dodavati"- poručio je.

LINK http://www.sarajevo-x.com/scitech/nauka/clanak/100624015

Isus razapet na križu, stupu, nečem trećem ili Isus koji uopće nije umro od posljedica razapinjanja? misli
Nekako mi nije jasno zašto neki vjernici dižu toliko prašine oko načina na koji je Isus umro. Čemu inzistiranje i zdušna obrana simbola (križa)?
Nije li dovoljno samo vjerovati (ukoliko se radi o vjernicima) u postojanje Isusa Krista, otkupitelja ljudskih grijeha?

Majmun

Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Registration date : 24.05.2010

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   sub lip 26, 2010 9:05 am

Citat :
Ne kuzim zasto je sex toliko tabu...mislim neki uzivaju u hrani vise nego u sexu...u cem je stvar?

U svim duhovnim tradicijama istoka i zapada posebna pozornost se posvećuje sprječavanju tjelesnih užitaka. Ne samo sexa već i hrane, odjeće i svih drugih stvari koje proizlaze iz čovjekovih želja. Tijelo kao fizički entitet najslabija je karika na putu prosvjetljenja. Energija tijela vibrira na nižim frekvencijama od energije duše. Jedna od osnovnih stvari na putu duhovnog prosvjetljenja je - ne željeti.
Crkvi iz tog razloga ne odgovara brak Isusa i M.M. Jer ne može netko biti avatar i imati potrebu za ženom (sexom).
Citat :
Nekako mi nije jasno zašto neki vjernici dižu toliko prašine oko načina na koji je Isus umro. Čemu inzistiranje i zdušna obrana simbola (križa)?
Nije li dovoljno samo vjerovati (ukoliko se radi o vjernicima) u postojanje Isusa Krista, otkupitelja ljudskih grijeha?
Križ je simbol kojeg je crkva posudila od starijih religija kao i mnoge druge običaje. Međutim crkva ga koristi na jedan sasvim drugi, rekao bih pogrešan način od onoga što križ zapravo simbolizira. Crkva ga propagira kao simbol na kojem je – ''Naš Gospodin dao svoj život za otkup naših grijeha''.
A simbol križa ima sasvim drugo značenje. On simbolizira čovjekovu fizičku i duhovnu dimenziju.
Horizontalna greda je fizički, vertikalna greda je duhovni aspekt koji povezuje nebo i čovjeka (kako gore tako i dole, kako unutra tako i vani).
Nebo i čovjek povezani harmonijom sveprožimajuće energije svijesti (svatko nosi svoj križ).

I na kraju bih vezano za temu rekao da je nebitno da li je čovjek po imenu Isus bio ili nije bio oženjen.
Ono što bi trebalo biti važno za vjernika je Krist i način na koji do njega doći.
Onaj tko smatra da je crkva vjerodostojan posrednik neka traži Krista u crkvi, a onaj tko ne misli tako može ga potražiti u sebi ili na nekom drugom mjestu.
Nikad se ne zna
[Vrh] Go down
TiaMa'at
Riba

Female
Capricorn Goat
Broj postova : 121
Registration date : 15.04.2010

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   uto lip 29, 2010 8:31 am

@ Athena - zanimljiv članak. Ne bi me uopće čudilo da nije bilo nikakvog križa i smrti.
Uostalom, i samo prikazivanje Isusa kao zgodnog blond Norvežanina se lagano kosi s njegovim vjerojatnim izgledom (ako je on postojao).
Možda je simbolika postala jača od istine.

@ wanderer - koliko god kod nekih seks bio tabu, treba napomenuti da je u mnogim kulturama i kod mnogih kultova misterija seks bio sjedinjenje boga i božice. Ako je Isus bio avatar, dobro bi mu došla avatarka da njegovo personificiranje božanstva bude potpuno. Uostalom, kršćanski mentalitet nam nameće da razmišljamo o mogućem odnosu Isusa i Marije Magdalene kao o braku - za ulogu božannstava i njihovog sjedinjenja nema potrebe za brakom, bitniji je čin kao takav.

IMO, ako je Isus stvarno postojao, čini ga samo humanijim i bližim pretpostavka da je on imao ženu koju je volio i s kojom je(možda) imao djecu. Zar bi bilo toliko ponižavajuće da je i on volio?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   uto lip 29, 2010 2:46 pm

Što reći, svakog dana saznajemo nešto novo :D

Članak sa linka iznad mi je jako zanimljiv. Nisam se puno bavio istraživanjem Isusova života niti dokazima u vezi istih budući mi to nije neki interes, ali dosad nisam naletio na ovako nešto, da je zapravo upitno je li on uopće bio razapet na križu, te je li razapet uopće. Dosad sam mislio da jest, ali sada se zapravo pitam je li doista tako bilo. Uostalom, nisam siguran ni kako je Isusov život izgledao. Stvarnost može biti puno drugačija od one koju Crkva priča

Vjernici su već prihvatili Isusa kao ličnost kakvom ga Crkva predstavlja, te isto tako i simbol križa kojega neki furaju i po uredima, čak i na školama. Jasno je da će vjernici teško odustati od naučenog, tj. to nije samo naučeno, to je njihova vjera, kod većine je Isus uzor. Naravno da se onda ovakve stvari, ako su i istinite, teško prihvaćaju. Crkvi to naročito ne paše, kako je rečeno, njima je potreban avatar da i dalje imaju vjernike, ali avatar koji nije poput nas, običan čovjek, već ono, poseban, nikad se nije seksao, nikad nije bio ovisan o nečemu itd...

I smatram da je moguće da je Crkva tek prisvojila simbol križa iz ostalih kultura. Baš zgodno, križ simbolizira čovjekovu fizičku i duhovnu dimenziju, kako Wanderer kaže. Idealan simbol da se uzme kao simbol vjere.

Još sam kao mali bio skeptičan prema svemu ovome, nikad mi se nije sviđao ideal čovjeka u Isusu kakvoga Crkva opisuje. Ja mislim da je on bio čovjek poput svih nas, dakle normalno se i seksao i radio ostale normalne stvari, imao ženu, moguće i dijete. Začet od Marije djevice... To bi bilo čudo, a i nisam vidio nekakvih potvrda da je to istina. Štoviše vidio sam da se spominje mogućnost da je Marija bila Isusova žena, ne majka.
E sad čuda koja su opisana da je radio, ako je upitno je li uopće bio razapet, onda se valjda možemo zapitati je li doista činio čuda kako je to predstavljeno. Moguće da je bio razvijeni pojedinac sa koji je zavirio i ovladao nekim tehnikama kojima danas barataju i afrički šamani (navodno).
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   uto lip 29, 2010 7:08 pm

A sta da je Isus objesen,da li bi omca bila simbol krscanstva...???
[Vrh] Go down
TiaMa'at
Riba

Female
Capricorn Goat

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   sri lip 30, 2010 8:47 am

@ Fantom - dobro da nije bilo električnih stolica zubi kava
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   sri lip 30, 2010 4:43 pm

Athena je napisao/la:

Isus razapet na križu, stupu, nečem trećem ili Isus koji uopće nije umro od posljedica razapinjanja? misli
Upravo iz razloga koji je Omega naveo, ako je to pogrešno, pitam se što je još pogrešno. Ljudima je izgleda lakše vjerovati ako postoji neka simbolika, kao da zaboravljaju da simbolika uopće nije bitna, nego suština Isusovog učenja, a u to se uopće ne treba vjerovati, već se može svakog dana provjeravati.

TiaMa'at je napisao/la:

IMO, ako je Isus stvarno postojao, čini ga samo humanijim i bližim pretpostavka da je on imao ženu koju je volio i s kojom je(možda) imao djecu....
Lijepo rečeno good
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun

Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Registration date : 24.05.2010

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   čet srp 01, 2010 3:02 am

TiaMa'at je napisao/la:

IMO, ako je Isus stvarno postojao, čini ga samo humanijim i bližim pretpostavka da je on imao ženu koju je volio i s kojom je(možda) imao djecu. Zar bi bilo toliko ponižavajuće da je i on volio?

Ne razumijem zašto je netko humaniji ako ima muža/ženu i djecu od nekog tko to nema?

Ne bih se složio da simbolika nije bitna. Bitna je. Recimo simbol križa mnogi nose na lančiću oko vrata, istetoviranog na tijelu, stavljaju ga na istaknuto mjesto u svom stanu, stavljaju ga na retrovizor u autu i td. Oni na taj način izražavaju pripadnost obitelji, religiji, kulturi, zajednici. Ta pripadnost ih čini sretnima i ispunjenima. Križ kod tih ljudi ima posredničku ulogu u njihovim životima, oni su zadovoljni svojim svjetonazorom i ne žele dublje istraživati taj simbol. I to je u redu.

Kod nekog drugog križ izaziva slutnju i neke posebne osjećaje koji dolaze iznutra i tjeraju ga traži smisao istog u sebi i svijetu oko sebe. Simboli u svakom slučaju imaju svoju ulogu u životu čovjeka,
a čovjek će postupiti prema njima onako kako izabere.
[Vrh] Go down
TiaMa'at
Riba

Female
Capricorn Goat

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   čet srp 01, 2010 8:28 am

wanderer je napisao/la:
TiaMa'at je napisao/la:

Ne razumijem zašto je netko humaniji ako ima muža/ženu i djecu od nekog tko to nema?

U kontekstu božanstva ga čini bližim ljudima miga, odnosno daje ljudima povezicu s tim božanstvom jer to božanstvo dijeli s njima te osjećaje.
To je i jedan od razloga zašto su meni osobno poganska božanstva simpatičnija od monoteističkog boga - oni su se petljali s ljudima, opijali se, ljutili, veselili, tugovali, iskusili ljudski život. Možemo ih uzeti kao amplificiranu simboliku ljudskog života. Monoteistički bog, međutim, navodno stvara svijet i ljude, ali ne obitava u svijetu i s ljudima, navodno sve do Isusa. To što on živi kao čovjek i voli i tuguje kao čovjek čini ga bližim.

wanderer je napisao/la:
Ne bih se složio da simbolika nije bitna. Bitna je. Recimo simbol križa mnogi nose na lančiću oko vrata, istetoviranog na tijelu, stavljaju ga na istaknuto mjesto u svom stanu, stavljaju ga na retrovizor u autu i td. Oni na taj način izražavaju pripadnost obitelji, religiji, kulturi, zajednici. Ta pripadnost ih čini sretnima i ispunjenima. Križ kod tih ljudi ima posredničku ulogu u njihovim životima, oni su zadovoljni svojim svjetonazorom i ne žele dublje istraživati taj simbol. I to je u redu.

...jer kada bi dublje istražili simbol skužili bi da je kršćanstvo nemilosrdno opljačkalo prethodne religije i kultove study kava

wanderer je napisao/la:
Kod nekog drugog križ izaziva slutnju i neke posebne osjećaje koji dolaze iznutra i tjeraju ga traži smisao istog u sebi i svijetu oko sebe. Simboli u svakom slučaju imaju svoju ulogu u životu čovjeka,
a čovjek će postupiti prema njima onako kako izabere.

Ovo je ok. Ali dobro je rekao Chakotay - na kraju krajeva simbol nije bitan, već ono što se krije iza njega i u njemu ides
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   čet srp 01, 2010 12:01 pm

Slažem se s tobom Tia, ponekad se i ja pitam što bi Bog učinio da se nalazi u nekoj situaciji u kojoj se ja nalazim i da pri tome nema Božje osobine i sposobnosti već obične ljudske i tada zaključim da mi baš i nemamo neki veliki izbor ili da su pogreške moguće i uz najbolju volju.

Ja stvarno ne znam da li je Isus bio oženjen ili nije, ali ako jest, to ne bi ništa promijenilo u mom poimanju vjere i njegovog učenja, dapače samo bi mi pokazalo da je on proživio sve dijelove prosječnog ljudskog života. Dok se svećenici po mom mišljenju bespotrebno odriču dijela ljudskosti iz ne baš jasnih razloga. U sexu nema ničega lošeg i neprirodnog, dapače svi smo mi nastali kao posljedica toga ;) A ako nekoga želimo optuživati možemo Boga pitati zašto nas je stvorio takve i da se na taj način razmnožavamo, a ne na neki drugačiji način.

Križ predstavlja određenu simboliku i onaj tko ga nosi sam za sebe kaže ja vjerujem u Boga i poštujem sve ono što je Isus iznosio u svom učenju i to je super, ako ta osoba doista tako i živi. Ali ako netko stavi križić oko vrata, a ponaša se kao da nikada nije niti vidio Bibliju, on to baš i nema smisla. U prošlosti se taj simbol teško zloupotrebljavao, pa su se narodi pokrštavali križem ili mačem. Eto pa biraj nama je svejedno, govorili su ti veliki štovatelji Isusovog učenja.
[Vrh] Go down
TiaMa'at
Riba

Female
Capricorn Goat

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   čet srp 01, 2010 12:58 pm

Istina, iza križa se sakrilo mnogo ljudske zlobe i uskogrudnosti.

A što se tiče braka, zar nije sam Petar (ili Pavao, uvijek ih brkam) rekao da je za svećenike i biskupe dobro da imaju ženu i obitelj jer su tako bliži ljudima?

Celibat je samo rezultat pohlepe organizirane crkvene hijerarhije.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja   Today at 7:36 pm

[Vrh] Go down

Isus, Marija Magdalena, tajne gnostičkih evanđelja
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 5 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Tajne pecaroša
» Tajne sjevernozapadne Hrvatske 1
» Tajne sjeverozapadne Hrvatske-Vražji stolac
» Želja zlatne ribice
» POMOĆ OKO SKIDANJA ZAŠTITNOG PREMAZA S OŠTRICA