Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Većina mladih je pod stresom

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Većina mladih je pod stresom   čet vel 21, 2008 12:07 am

Troje od četvero tinejdžera diljem svijeta, a u Hrvatskoj njih čak 83 posto, osjeća da su pod velikim pritiskom, u prvom redu odraslih i roditelja, ali i ostalih vršnjaka i prijatelja.

Istraživanje je prošle godine GfK Roper Reports Worldwide proveo u 31 zemlji, a po rezultatima koje je predstavio GfK Hrvatska, odrasli nemaju monopol nad stresom.

S tvrdnjom da su "mladi pod velikim pritiskom da rade stvari za koje odrasli misle da moraju", u Hrvatskoj se djelomično ili u potpunosti slaže 83 posto ispitanika u dobi od 13 do 19 godina.

Hrvatska se tako nalazi na sedmom mjestu, prilično blizu svjetskom prosjeku, koji doseže visokih 77 posto.

Najveći je postotak mladih koji osjećaju roditeljski pritisak u SAD-u (90 posto), Kanadi i Velikoj Britaniji (po 86 posto), te Madžarskoj (85 posto).

Najmanje pritisak odraslih osjećaju mladi u Japanu (38 posto) i Indoneziji (37 posto).

Da su prisiljeni raditi ono što traže njihovi prijatelji, u Hrvatskoj smatra 51 posto ispitanika, što je također blizu svjetskog prosjeka od 58 posto.

Kao i u pogledu prije navedenih, s tom se tvrdnjom najviše mladih slaže u SAD-u (84 posto), Kanadi (77 posto), Velikoj Britaniji (75 posto), a najmanje opet u Japanu (27 posto) i Indoneziji (26 posto), pokazuju rezulati istraživanja koje je objavio GfK Hrvatska.

Hina|Net.hr
20.02.2008.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Većina mladih je pod stresom   čet vel 21, 2008 12:09 am

Zanimljivi podaci i mogu objasniti neke situacije koje se događaju oko nas. Samo, bilo bi zanimljivo napraviti i obrnuto istraživanje - koliko odraslih se osjeća pod stresom zbog pritiska mlađih generacija...
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Registration date : 20.09.2007

PostajNaslov: Re: Većina mladih je pod stresom   čet vel 21, 2008 12:30 am

Ja sam pod stresom zbog utjecaja svih, ne samo mladih ili starih, već svih.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Većina mladih je pod stresom   čet vel 21, 2008 12:39 am

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Ja sam pod stresom zbog utjecaja svih, ne samo mladih ili starih, već svih.

99 godina i još se nije naučio nositi sa stresom no gica
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Većina mladih je pod stresom   čet vel 21, 2008 12:45 am

HE hE
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Registration date : 25.10.2007

PostajNaslov: Re: Većina mladih je pod stresom   čet vel 21, 2008 3:20 am

a di necu bit pod stresom.. evo, uzmimo samo skolu, i od toga me doslovce boli glava svaki dan, a onda se cudim kako me ljeti nikad ne boli. ozbiljno. ja tako reagiram na pritisak i stres, zapravo. glavobolja, umor, letargija. dogadja se cesto.

post scriptum:
kad govorim o reakcijama, mislim na stres prouzrocen skolom (u sto su ukljucene skolske obveze, profesori i sl)
[Vrh] Go down
Hybrid
Riba

Male
Capricorn Horse
Broj postova : 125

PostajNaslov: Re: Većina mladih je pod stresom   čet vel 21, 2008 8:09 am

silver je napisao/la:
a di necu bit pod stresom.. evo, uzmimo samo skolu, i od toga me doslovce boli glava svaki dan, a onda se cudim kako me ljeti nikad ne boli. ozbiljno. ja tako reagiram na pritisak i stres, zapravo. glavobolja, umor, letargija. dogadja se cesto.

post scriptum:
kad govorim o reakcijama, mislim na stres prouzrocen skolom (u sto su ukljucene skolske obveze, profesori i sl)

Tehnologija učenja
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27972
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Većina mladih je pod stresom   čet vel 21, 2008 9:07 am

malo me čudi podatak da mladi japanci osjećaju manjji stres nego mi i ostali jer do nedavno su u japanu bila normalna svakodnevna samoubojstva maldih, a najveći razlog tomu je bio uspjeh odnosno neuspjeh u školi misli
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Većina mladih je pod stresom   čet vel 21, 2008 9:26 am

silver je napisao/la:

post scriptum:
ovako slično reagira i moj sin. on ima želudčane probleme koji preko ljeta nestaju. i ne smatram se odgovornom za to jer ne vršim preveliki pritisak na njega. moje se svodi na to da je škola važna jer će mu u životu olakšati egzistenciju. mislim da je najveći problem u samom školstvu.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Većina mladih je pod stresom   čet vel 21, 2008 9:26 am

svi znamo kakvo ono jeste. to su škole bez duše, gdje je malo kome
stalo do samih učenika, naročito od 5. razreda pa dalje. sve se odvija
kao na traci a često se učenici etiketiraju kao lažljivci i huligani.
imala sam prilike takvo što slušati na roditeljskim sastancima od
strane razrednika. škole su postale učilice a odgoj se u potpunosti
zanemario.
imam prilike vidjeti svakodnevno i drugačiji pristup učenicima i znam
da je moguće napraviti u školi jednu sasvim drugačiju atmosferu gdje su
učenici osobe i brine se za njihove potrebe, tako da su nastavnici osim
što prenose znanje po programu i odgajatelji i zamjena za roditelje.
radi se o školi za djecu s posebnim potrebama i ja tu školu zovem
"normalna škola" za razliku od ove obićne.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Većina mladih je pod stresom   čet vel 21, 2008 9:31 am

osim toga što je sam pristup nastavnika u tim školama drugačiji dešava se i to da je pristup učenika prema učeniku drugačiji. toliko pažnje za svoje razredne i ne samo razredne prijatelje, je rijetkost vidjeti u tzv. normalnim školama.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Većina mladih je pod stresom   čet vel 21, 2008 11:00 am

floridanamana je napisao/la:
malo me čudi podatak da mladi japanci osjećaju manjji stres nego mi i ostali jer do nedavno su u japanu bila normalna svakodnevna samoubojstva maldih, a najveći razlog tomu je bio uspjeh odnosno neuspjeh u školi misli

A stari japanci kad rade kao vozači vlakova, ukoliko zakasne par sekundi odmah radi srama daju otkaz, a neki čak počine i samoubojstvo.
[Vrh] Go down
veronika30
PraGlodavac

Female
Taurus Cat
Broj postova : 846
Registration date : 01.11.2007

PostajNaslov: Re: Većina mladih je pod stresom   čet vel 21, 2008 11:34 pm

Osobno se s mukom sjećam osnovne škole u koju su išla djeca već tada bogatih roditelja koji su se furali na ovo ili ono i diktirali tempo cijelom razredu. Naravno, bila sam na crnoj listi... Stres? U školi itekakav, ali mislim da današnji klinci imaju puno veći problem. Naime, kad sam stigla doma mogla sam razgovarati sa svojima, uvijek bi me netko utješio, nasmijao, bila je jedna normalna obiteljska situacija u kojoj sam se osjećala maksimalno zaštićeno. I ja sam na neki način radila stvari za koje su odrasli mislili da moram (srednja, fakultet, općenito ispunjavanje nekih obaveza), ali zbog toga nisam bila pod stresom jer su mi to na normalan način objasnili i o tome se u obitelji razgovaralo...

Današnji klinci dođu kući samo mami ili samo tati (jer su roditelji često rastavljeni), u očajnu atmosferu koju stvaraju isto tako očajni i frustrirani nezaposleni roditelji ili roditelji-manageri koji su češće na službenom putu nego kod kuće... Mislim da ključni razlog za stres djece leži u raspadu obitelji, nemaju zaleđe, osjećaju se nezaštićeno... Pritisak društva, ma kako trulo ono bilo, ipak bih stavila na drugo mjesto.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey

PostajNaslov: Re: Većina mladih je pod stresom   pet vel 22, 2008 1:14 am

^^^^Za predsjednicu.

Slažem se.
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Registration date : 25.10.2007

PostajNaslov: Re: Većina mladih je pod stresom   pet vel 22, 2008 1:33 am

floridanamana je napisao/la:
silver je napisao/la:

post scriptum:
ovako slično reagira i moj sin. on ima želudčane probleme koji preko ljeta nestaju. i ne smatram se odgovornom za to jer ne vršim preveliki pritisak na njega. moje se svodi na to da je škola važna jer će mu u životu olakšati egzistenciju. mislim da je najveći problem u samom školstvu.

nije ni meni problem roditelja, već prenatrpanog rasporeda, prošle godine imao sam ni više ni manje 17 predmeta, što je značilo (sad imam jedan predmet manje, al satnica je ista) 34 školska sata tjedno ukupno, znači svaki dan škola 6 normalnih sati, osim jednog dana kad je 5 (od 8 do 2 odnosno od 8 do 1)
pa tesko tko nece biti pod stresom pri takvim uvjetima. i onda jos dodju 4 kontrolna tjedno plus par ispitivanja..
A profesori vrlo cesto znaju biti ignorantni prema drugim predmetima, kao da je njihov jedini i najvazniji. Pa eto, događa se svašta onda. Od stresa pa do samoubojstava.
a sad, tko je zaslužan za to, školski sustav najviše.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Većina mladih je pod stresom   pet vel 22, 2008 1:40 am

silver znam točno o čemu pričaš jer sam i ja to isto prošla a i moji klinci isto prolaze. kao roditelj se osjećam nemoćna da išta promijenim, jedino mogu služiti i služim kao potpora kad zagusti.
sve skupa je žalosno.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Većina mladih je pod stresom   

[Vrh] Go down

Većina mladih je pod stresom
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Slatko od mladih oraha
» STOP AZBESTU U GORSKOM KOTARU