Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Neovisnost Kosova

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Michael Wittmann
Pračovjek

Male
Scorpio Broj postova : 2443
Registration date : 24.05.2009

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   pet srp 31, 2009 4:55 pm

Kosovo je pocelo da se odcepljuje od Srbije jos 50-tih tj posle drugog svetskog rata. Jel znas zasto ? samo cu ti reci "Tito"
ako te jos zanima o tome procitaj na wikipediji ili trazi neku knjigu iz istorije posle "Svet posle drugog svetskog rata", Ali da je napisana posle 90-tih.
Kosovo nemoze Srbija da prihvati kao drugu drzavu jer su dole jos uvek nase crkve, manastiri pa i nas narod. Ako Kosovo gledas kao sastavni element Jugoslavije, onda i dalmacija moze da se odcepi od hrvatske takodje i deo slavonije?
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek

Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Registration date : 16.11.2007

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   pon kol 03, 2009 10:22 am

naša zemlja je trenutno u takvoj komi (to znači mi), da nemre bit većoj (ili možda može) da stvarno nemrem brinut i o Kosovu....
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek

Male

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   pon kol 03, 2009 11:25 am

Ne trazi se od vas bilo kakva pomoc, samo ne trazimo od nikoga da nam ne otezava situaciju tako sto ce priznati taj deo Srbije kao drugu teritoriju. :)
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   pon kol 03, 2009 11:31 am

to sam ti ja na finjaka htjela reći da mi se živo j**** za Kosovo (sorry -slikovito, nije mi ni nakraj pameti da nekog vrijeđam - ni ne kužim zakaj se i s kojim pravom stranci petljaju u to, to vaša zemlja treba riješiti)

a sad ozbiljno pitanje: ne kužim, zar Kosovo nije toliko zaostalo da je mil godina za svijetom. pa stoga, samo se moraju pare ulagati, to je u stvari samo teret i financijski trošak za Srbiju zar nije??
kaj se nije bolje riješiti nečega što ti samo pare iz džepa istjeruje??
a Kosovo će biti zaostalo sljedećih tisuću godina sigurno, da ne velim zauvijek
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned

Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Registration date : 01.07.2009

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   pon kol 03, 2009 3:55 pm

Srbi još ne shvaćaju da im je odcjepljenje Kosova najbolja stvar koja im se dogodila od raspada Jugoslavije...u suprotnom, u roku od 10 godina Srbi bi postali manjina u vlastitoj državi...
...nadalje Dalmacija nije ustavni element Republike Hrvatske, i kao takav nema pravo na odcjepljenje...iako, što se mene osobno tiče, nemam ništa protiv ako se Dalmoši hoće odcijepit...Kosovo je danas samostalna država, priznata od Hrvatske i mnogih drugih, neovisnost podržava 79% hrvatskih građana, uključujući i veći dio srpske manjine u Hrvatskoj...a ako čemo povijesno, Kosovo su u 7. stoljeću po svom dolasku na Balkan na poziv bizantskog cara naselili upravo Hrvati...kasnije ponovno potpada pod Bizant s obzirom da se srednjevjekovna Hrvatska država kreirala zapadnije...u 11. i 12. stoljeću je u sastavu Bugarskog carstva, a u 13. stoljeću postaje središtem srpske monarhije i to ostaje do 1389. odnosno Kosovske bitke kad ga okupiraju Turci...tada počinje i naseljavanje mislimanskog stanovništva...prije dolaska Hrvata Kosovo je u sastavu Bizanta, te još ranije rimske provincije Ilirik...Srbija osvaja Kosovo ponovno 1913. u Balkanskim ratovima, a Crna Gora Metohiju...novija povijest nam je poznata, pa neću gubiti vrijeme s pisanjem o tome...
...Kosovo ima velika rudna bogatstva, a doline su pogodne za poljoprivredu...Kosovari su pošteni i radni narod, sjajni graditelji, pekari, slastičari, odani prijatelji, te će sasvim sigurno razviti Kosovo onako kako to i zaslužuje ta napaćena zemlja...
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek

Male

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   pon kol 03, 2009 5:45 pm

gloria_g je napisao/la:
to sam ti ja na finjaka htjela reći da mi se živo j**** za Kosovo (sorry -slikovito, nije mi ni nakraj pameti da nekog vrijeđam - ni ne kužim zakaj se i s kojim pravom stranci petljaju u to, to vaša zemlja treba riješiti)

a sad ozbiljno pitanje: ne kužim, zar Kosovo nije toliko zaostalo da je mil godina za svijetom. pa stoga, samo se moraju pare ulagati, to je u stvari samo teret i financijski trošak za Srbiju zar nije??
kaj se nije bolje riješiti nečega što ti samo pare iz džepa istjeruje??
a Kosovo će biti zaostalo sljedećih tisuću godina sigurno, da ne velim zauvijek
dole na kosovu mnogo ima strasno mnogo prirodnih sirovina, cuo sam da ima neki element koji je vrlo redak u svetu i strasno je skup :)
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek

Male

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   pon kol 03, 2009 5:47 pm

@hexenkind sad cu techpriest-a da zovem pa se raspravljaj sa njim.
[Vrh] Go down
Techpriest
Višestanični organizam

Male
Sagittarius Rat
Broj postova : 52
Registration date : 10.06.2009

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   pon kol 03, 2009 6:19 pm

AP.Kosovo je oduzeto Srbiji iz razloga zato sto na njemu zive pretezno albanci (Hrvata na kosovu ima 2-3% danas) i zato sto je gospdoin Marti Ahtisari dobio nobelovu nagradu za ''mir'' koju nije zasluzio (kazem nije zasluzio zato sto se oni koji su zaista zasluzili ne vide razlog zbog cega je on dobio nobelovu nagradu za mir) tacnije Marti Ahtisari je potkupljen od strane kosovske vlade tacnije terorista koji se bave dilovanje oruzja i droge. Kosovo je posle raspada Jugoslavije i zatvaranja Trepce i drugih industrijskih zona poceo da stagnira, zato sto se neko setio da odvoji Kosovo iz sastava Republike Srbije. Mogu takodje dodati dok je Kosovo bilo u sastavu Srbije i dok su industrijske zone poput Trepce radile ono je bilo u vecem usponu od same Srbije, jer je kako ste vec rekli tamo postoje mnoga rudna bogastva koja nisu iskopana (ovo govorim zato sto imam stan u centru Kosovske Mitrovice, a moj deda je bio sef odseka u Trepci kao hemicar i dok je bio ziv pricao mi je o tome kasnije sam i sam proucavajuci Kosovo kao geografski pojam uverio se i sam u autenticnost njegovih prica). Sto se tice stanovnistva na Kosovu pretezno zive Albanci jednim vise od 50 % zatim Srbi, a ostalo cine Bugari, Hrvati, Makedonci i Crnogorci naravno tu ima jos naroda, ali njihov broj se ne moze utvrditi takodje ima i dosta Roma. Glavni razlog osamosteljena Kosova je bas taj zato sto tamo zive pretezno Albanci, ali mogu reci da je NEPRAVEDNO postupljeno prema pravoslavnim manastirima i crkvama tacnije svetinjama koje su od pamtiveka tamo i koje su od velike vaznosti za nasu kulturu.
Kroz Istoriju (povijest) kosovo je bilo u pocetku sastavni deo Vizantije (Bizanta) kasnije doseljavanjem slovena na balkasnko polusotrvo na njega pre svih dolaze Avari ratoborni narod koji je bio veoma sklon pljackama nesto severnije bili su juzni sloveni i ovde bi dao repliku Hexenkind-u da su u Juzne Slovene spadali i Srbi isto toliko koliko i Hrvati tako da nisu Hrvati jedini naseljavali to podrucje cak ni u vecini mogu potvrditi da su se Avari u to vreme zadrzali na Kosovu i da je kasnije Vizantija ( Bizant) povratila te predele sve do Srpskog uspona za vreme Cara Dusana kada Srbija ostvaruje prevlast nad Vizantijom (Bizantom) i stize sve do Grcke potiscujuci grcka vojvodstva na peleponez. Posle smrti cara Dusana nekoliko godina kasnije na Balkan dolaze Turci (Osmansko carstvo) i drzi sve te predele ukljucujuci i vece delove Srbije nesto vise od 350 godina.
Resenje za Kosovo po meni je da se sve Srpske svetinje i sela (posto Srba na kosovu ima uglavnom u srpskim selama) stave pod enklave tako da ce taj narod i te svetinje biti sigurne tacnije narod vise nece moci da strahuje od Albanaca i obrnuto.
Hvala na razumevanju.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   pon kol 03, 2009 8:46 pm

Samo kratko da ne ulazim u besmislene rasprave, jer je techpriestov post poprilično korektan izuzev nekoliko sitnica...
...južni Slaveni su postali južnim Slavenima tek kad su se naselili na Balkanu...činjenica je da su prvi svoje ime donijeli Hrvati, a potom Bugari, pa Srbi....Hrvati su došli na poziv cara Heraklija da im pomogne u borbi protiv združenih Avara i Perzijanaca u prvoj polovici 7. stoljeća...Avari su Bizant napadali sa sjeverozapda (današnji Balkan) a Perzijanci s istoka...Hrvati do nogu potuku Avare i njihova Kagana, tako da se nikad više nisu oporavili ili stvorili nekakvu državu...prema tome, svi Avari su na Balkanu pobijeni, protjerani ili asimilirani, uključujući i one koji su obitavali na Kosovu...
...prema posljednjem popisu stanovništva iz 1991. godine na Kosovu je živjelo 82% Albanaca, 10% Srba, a ostatak su svi ostali Muslimani (Bošnjaci), Romi, Hrvati, Gorani, Aškalije...
...i ovo s enklavama je MOŽDA moglo proći 90-tih prošlog stoljeća, ali nakon intervencije NATO-a nema apsolutno nikakve šanse...Srbi na sjeveru Kosova će ostati faktor destabilizacije, ukoliko naravno ne prihvate realnost kao primjerice Srbi u Hrvatskoj
[Vrh] Go down
Techpriest
Višestanični organizam

Male
Sagittarius Rat

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   uto kol 04, 2009 1:03 am

To je otprilike bila i moja dopuna na post slazem se sa tobom hexkind, ali ne mozes reci Hrvati to je nacionalisticki jer nijedan od narod tada nije bio klasificiran tacnije svi juzni sloveni su bili jedna zajednica tako da ne mozes sa sigurnoscu reci da su bas Hrvati potukli avare. Mogu dodati da su j.sloveni isli zajedno sa avarima u pljacke tek su kasnije avari bili proterani neki su napustili to mesto a neki su ostali i stopili se (asimirali) sa ostalim stanovnistvom. I mogu dodati jos na sve ovo da su Bugari dosli iz Azije i da oni nisu sloveni samo su od slovena primili kulturu koju su ovi primili od Vizantije i Rusije.
Hvala na razumevanju
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek

Male

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   uto kol 04, 2009 1:30 am

hexenkind ti podacu si posle martovskog nasilja a ne iz 1991.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek

Male

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   uto kol 04, 2009 1:55 am

Rat za kosovo
1. http://www.youtube.com/watch?v=QE1zY-kr4Qc
2. http://www.youtube.com/watch?v=0A6BghLwpP4&feature=related
3. http://www.youtube.com/watch?v=v1JXKDGZJAg&feature=related
4. http://www.youtube.com/watch?v=-cGaundune0&feature=related
5.http://www.youtube.com/watch?v=G64CiNjIYyA&feature=related
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   uto kol 04, 2009 5:40 pm

@ techpriest...Hrvatska je država postoja prije 7. stoljeća na području južne Poljske, istočne Njemačke, Češke, zapadne Slovačke i sjeveroistočne Austrije, bila je organizirana država s prijestolnicom koja se zvala Hrvat...Hrvatsko ime nije slavenskog porijekla, baš kao niti Bugarsko i to je točno, Bugari su bili kanat...Srpsko ime se pojavljuje nekako s dolaskom pravoslavlja, prije toga su se nazivali Raška, Rašani...a kolika je sličnost između ta dva naroda, ne mogu se oteti dojmu da su jednom bili pripadnici iste nacije koja se silom povijesnih (ne)prilika razdvojila ponajviše na pitanju vjere...dokaza o tome ima u samom jeziku, fizičkom izgledu, pa i imenima naroda...
...da li su baš Hrvati potukli Avare to je doista pitanje, međutim definitivno je da se vladajući sloj, odnosno da tako kažem vojni vrh sigurno nazivao Hrvatima...najvjerojatnije je da je jedna grupa vojnika došla na Balkan sa sjevera i povela ostali slavenski živalj u borbu protiv Avara...
....nisam nikakvi nacionalista, dapače, uopće nisam Hrvat nego Mađar
[Vrh] Go down
Techpriest
Višestanični organizam

Male
Sagittarius Rat

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   sri kol 05, 2009 4:08 am

Hexenkind mislim da je tvoje mislenje donegde pogresno, ali ne zelim ulaziti u dalju polemiku nego bi ako ti ne bi bilo tesko das taj Istorijski izvor odakle si uzeo te podatke pa da ja procitam o tome.
Hvala na razumevanju.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek

Male

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   sri kol 05, 2009 10:29 am

on je to uzeo iz svojih misli :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27939
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   sri kol 05, 2009 1:30 pm

bez provokacija Stayteru
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   čet kol 06, 2009 11:18 am

@ techpriest...ne znam na što točno misliš...najviše o dolasku Hrvata na Balkan, kao i o državi u kojoj su prthodno živjeli je napisao Konstantin Porfirogenet u svojem djelu De administrando imperio, a tu su id rugi Bizantski i Rimski izvori na temelju kojih je Klaić i napisao svoju knjigu Povijest Hrvata...također i Ljetopis popa Dukljanina...a svi oni izrijekom spominju Hrvate i Rašane, a ne Srbe...Raška prestaje postojati 1345. kada njen kralj Stefan Dušan Uroš IV, nakon osvajanja Grčke proglašava "Carem Srba i Grka".
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek

Male

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   čet kol 06, 2009 11:39 am

ja neznam da su srbi osvojili grcku ?
[Vrh] Go down
Lukini
Riba

Male
Capricorn Cat
Broj postova : 184
Registration date : 26.07.2009

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   čet kol 06, 2009 11:45 am

Srbija oko 1350. god. AD:

nije dugo ovako potrajalo.. do oko 1370e znači 20ak godina... potom se raspalo
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   čet kol 06, 2009 12:02 pm

Nisu osvojili Grčku, nego Makedoniju, Tesaliju i Epir...
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   čet kol 06, 2009 2:17 pm

Isuse, sad ćete u povijest doh
i na kraju se porječkat jel? lood
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   čet kol 06, 2009 2:26 pm

Pa mogli bi otvoriti temu na pdf-u Povijest, barem bi pdf živnuo :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   čet kol 06, 2009 2:33 pm

@Svjetlo...eh...na Povijesti je nedavno bilo i previse zivahno :P Eno je zivahnost u kanti sada kava

banned

Male
Gemini Rat

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   čet kol 06, 2009 2:55 pm

ha čujte, kontorverzna tema, pa se lako porječkat kad se nađu ljudi različitih stavova...po mom mišljenju, bolje da se svadimo, nego da se mlatimo...no, svađanje nije baš ovdje dozvoljeno, pa vjerojatno ništ od toga...
...a moj zadnji post je bio ispravka pogreške iz prethodnog, nisam precizirao da se radilo o dijelu Grčke...
...povijest i politika su možda malo nezgodne teme za nas s područja bivše YU...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   čet kol 06, 2009 3:14 pm

Imate pravo, bolje peace lol!
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Neovisnost Kosova   Today at 11:10 am