Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Sotonizam

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
silver
Majmun

Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Registration date : 25.10.2007

PostajNaslov: Sotonizam   uto vel 26, 2008 1:27 am

Evo, posto ljudi cesto sire dezinformacije (odredeni posebice), ponesto o sotonizmu, glavna pravila i slicno!

Ono što mi znamo pod nazivom "sotonizam" zapravo je sustav vjerovanja suprotstavljen svim religijama i školama koje zastupaju univerzalne Božje zakone, i sam naziv "sotonizam" u stvari objedinjava više različitih struja – crnu gnostičku crkvu, crnu tantričku jogu, crnu antropozofiju i mnoge druge oblike učenja – kojima je zajedničko obilježje prijezir prema ovom svijetu, njegovim univerzalnim i moralnim zakonima, te prema onome što čovječanstvo štuje kao Boga. Samu sotonističku crkvu osnovao je Anton Szandor LaVey 1966.

Jedanaest Sotonističkih Pravila Zemlje

Anton Szandor LaVey, 1967

1. Ne dajte mišljenja i savjete ako niste prethodno upitani.
2. Ne pričajte drugima svoje probleme ako niste sigurni da ih oni žele čuti.
3. Kada u tuđem brlogu, poštuje domaćina ili nemojte ići tamo.
4. Ako vas gost u vašem brlogu ometa, odnosite se prema njemu okrutno i bez milosti.
5. Nemojte se pokušati seksualno nametnuti, ako prethodno niste dobili signal za parenje.
6. Ne uzimajte ono što nije vaše, osim ako to predstavlja teret drugoj osobi koja se očajno toga želi riješiti.
7. Priznajte moć magije ako ste ju uspješno upotrijebili da bi ostvarili svoje želje. Ako poreknete moć magije nakon njena uspješna prizivanja, izgubiti ćete sve što se njome stekli.
8. Ne prigovarajte o ničemu što ne morate vi osobno podnositi.
9. Ne činite zlo maloj djeci.
10. Ne ubijajte ne-ljudske životinje osim ako ste napadnuti ili za hranu.
11. Kada hodate otvorenim teritorijem, ne smetajte nikoga. Ako netko vas smeta, zamolite ih da prestanu. Ako ne prestanu, uništite ih.

Devet Sotonističkih Navoda
iz The Satanic Bible, 1969
Anton Szandor LaVey

1. Sotona predstavlja ugađanje sebi umjesto apstinencije!
2. Sotona predstavlja vitalnu egzistenciju umjesto duhovnih laži!
3. Sotona predstavlja neoskvrnutu mudrost umjesto licemjerne samoobmane!
4. Sotona predstavlja dobrotu prema onima koji to zaslužuju umjesto ljubavi potrošene na nezahvalnike!
5. Sotona predstavlja osvetu umjesto okretanja dugog obraza!
6. Sotona predstavlja odgovornost odgovornima umjesto brige za psihičke vampire!
7. Sotona predstavlja čovjeka kao životinju, nekad bolju, često goru od onih koje hodaju na sve četiri koji je zbog svoje "božanske duhovnosti i intelektualne razvijenosti" postao najkrvoločnija od svih!
8. Sotona predstavlja sve takozvane "grijehe" jer svi vode ka fizičkoj, mentalnoj i emocionalnoj gratifikaciji.!
9. Sotona je uvijek bio najbolji prijatelj Crkve, jer ju održao u poslu sve ove godine!

"Nema raja za vječni život
I nema pakla gdje se grešnici peku
Ovdje i sada je dan našeg trpljenja
Ovdje i sada je dan naše zabave
Ovdje i sada su naše prilike i mogućnosti
Izaberi ovaj dan, ovaj sat, jer drugog izbavitelja nemaš..."

// The Satanic Bible: The Book of Satan IV:2 //

izvori

http://www.andjeli-cuvari.com/sotonizam.html
http://sotonizam.bloger.hr/post/sotonizam-medju-nama/63683.aspx
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Sotonizam   uto vel 26, 2008 2:04 pm

Dobra tema i uvodni post...

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Sotonizam   uto vel 26, 2008 6:12 pm

Neka od ovih pravila mi se sviđaju i slažem se s njima.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac

Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Registration date : 13.01.2008

PostajNaslov: Re: Sotonizam   uto vel 26, 2008 8:49 pm

kako ih je sotona sve prevario, on se ovdje predstavlja kao bog, a sotona je izgubio bitku kad je Isus umro za nas na krizu i jedino sto jos moze uciniti je da sto vise ljudi nikad ne upozna Isusa i da ih zavede i odvoji od veze s Isusom.

pise u bibliji da ce biti cudesnih znakova na nebu-Nlo
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27939
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Sotonizam   uto vel 26, 2008 9:38 pm

roll

ima tu puno istine
mislim na uvodni post
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse

PostajNaslov: Re: Sotonizam   sri vel 27, 2008 1:23 am

e, jeste znali da postoji tzv. prosvijećeni i neprosvijećeni sotonizam?

prvi je ovaj fanatički, sa žrtvovanjem životinja, crnom misom i slicno, ali postoji i drugi, tzv. prosvijeceni sotonizam, zapravo manje religija a vise filozofija, podsjeca me na humanizam u svom postavljanju covjeka u srediste svijeta.

(izvor: http://www.blog.hr/print/?id=1621208024)

Osviješteni sotonizam

Sljedbenici ovog sotonizma negiraju vjerovanje u Sotonu, uopće u prisutnost sila metafizike, ponajprije zbog prezira prema bilo kakvoj religiji.
Osviješteni sotonizam je religija koja podrazumijeva Sotonu kao apstraktni princip prirode, dakle, mogli bi ga označiti kao sotonistički panteizam.
Za razliku od ostalih panteističkih religija, u kojima je pojedinac samo "malo zrno u zdjeli riže" i sitni, nezamijetni dio prirode i svemira, u sotonističkom panteizmu pojedinac se postavlja u središte cijelog svemira.
"Pojedinac želi ovdje u sebi koncentrirati magijske moći svemira." Oni smatraju da je čovjek sam sebi Bog i nitko iznad ovog svijeta ne može i ne smije utjecati na njegov način života.
Sami sebi daju pravila i zapovijedi po kojima će usmjeriti i organizirati svoj život.
Ovaj osviješteni sotonizam se bavi proučavanjem unutrašnjih tajni i to filozofijom, tj. svojevrsnim nihilizmom.
Sotonisti ove vrste uzimaju samo neke misli, načela i ideje iz sotonističkih djela, preuzimaju njihovu filozofiju življenja, ali izričito odbacuju sve što je povezano s religijom i vjerom u Sotonu, a posebice izvođenje uvrnutih rituala i prinošenje žrtava u njegovu čast.
Čest je sukob među dva suprotna smjera sotonizma.
[Vrh] Go down
None
banned

Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Registration date : 26.02.2008

PostajNaslov: Re: Sotonizam   čet vel 28, 2008 4:19 pm

ja neznam šta bi rekla... citala sam puno o tome al cini mi se da je sotonizam baš postao uvrnut u zadnje vrijeme. davno prije je to bila ajmo rec normalna religija a ne ovo što sad rade. postoji dobro i zlo a svako vjeruje u što želi. bog je dobro, sotona je zlo i neznam kakva je strka oko toga. onaj koji je poklonik sotone nikad to nece u javnosti rec radi osude nekakve. a danas su ljudi to skroz izokrenuli. za sotonizmom su poceli ic ljudi koji apsolutno neznaju ništa o tome nego im je zanimljiv taj njihov neki obred (koji prije naravno nije bio takav). nemogu se sad sjetit kako se zove. neka misa uglavnom. radi se po noci. okupe se ljudi, skinu goli, naprave obred taj i onda ugase svijece i spavaju svako sa svakim a prije nije tako bilo. to što se danas naziva sotonizmom nije sotonizam nego neki pokret neznalica koji uzimaju sotonu kao voditelja a ne cijelu "religiju" kao takvu. pa sve to izokrenu kako se njima svida...
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac

Male
Virgo Tiger

PostajNaslov: Re: Sotonizam   sub oľu 01, 2008 10:02 am

silver je napisao/la:
e, jeste znali da postoji tzv. prosvijećeni i neprosvijećeni sotonizam?

prvi je ovaj fanatički, sa žrtvovanjem životinja, crnom misom i slicno, ali postoji i drugi, tzv. prosvijeceni sotonizam, zapravo manje religija a vise filozofija, podsjeca me na humanizam u svom postavljanju covjeka u srediste svijeta.

(izvor: http://www.blog.hr/print/?id=1621208024)

Osviješteni sotonizam

Sljedbenici ovog sotonizma negiraju vjerovanje u Sotonu, uopće u prisutnost sila metafizike, ponajprije zbog prezira prema bilo kakvoj religiji.
Osviješteni sotonizam je religija koja podrazumijeva Sotonu kao apstraktni princip prirode, dakle, mogli bi ga označiti kao sotonistički panteizam.
Za razliku od ostalih panteističkih religija, u kojima je pojedinac samo "malo zrno u zdjeli riže" i sitni, nezamijetni dio prirode i svemira, u sotonističkom panteizmu pojedinac se postavlja u središte cijelog svemira.
"Pojedinac želi ovdje u sebi koncentrirati magijske moći svemira." Oni smatraju da je čovjek sam sebi Bog i nitko iznad ovog svijeta ne može i ne smije utjecati na njegov način života.
Sami sebi daju pravila i zapovijedi po kojima će usmjeriti i organizirati svoj život.
Ovaj osviješteni sotonizam se bavi proučavanjem unutrašnjih tajni i to filozofijom, tj. svojevrsnim nihilizmom.
Sotonisti ove vrste uzimaju samo neke misli, načela i ideje iz sotonističkih djela, preuzimaju njihovu filozofiju življenja, ali izričito odbacuju sve što je povezano s religijom i vjerom u Sotonu, a posebice izvođenje uvrnutih rituala i prinošenje žrtava u njegovu čast.
Čest je sukob među dva suprotna smjera sotonizma.

u koju od te dvije skupine spadaju masoni?
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek

Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Registration date : 24.12.2007

PostajNaslov: Re: Sotonizam   sub oľu 01, 2008 11:29 am

Zanimljiva tema. :)
Ne mogu reći da prezirem religije. Poštujem ih, ali ono što mi je smiješno u njima su obredi.
Zbog tih obreda, potrebe čovjeka da traži idola kojemu će se klanjati, smještanje čovjeka u bilo koju ladicu čini mi se u najmanju ruku bezveznim jer svi smo mi manifestacija jednog izvora, ali nismo izvor.
ipak, ovo što mi se sviđa u prosvijećenom sotonizmu, i što mi je prilično blisko, je smještanje pojedinca u središte svemira.
[Vrh] Go down
Makondo
Stanica

Male
Libra Tiger
Broj postova : 11
Registration date : 25.02.2008

PostajNaslov: Re: Sotonizam   sub oľu 01, 2008 5:38 pm

Binah je napisao/la:
Ne mogu reći da prezirem religije. Poštujem ih, ali ono što mi je smiješno u njima su obredi.
Zbog tih obreda, potrebe čovjeka da traži idola kojemu će se klanjati, smještanje čovjeka u bilo koju ladicu čini mi se u najmanju ruku bezveznim jer svi smo mi manifestacija jednog izvora, ali nismo izvor.
ipak, ovo što mi se sviđa u prosvijećenom sotonizmu, i što mi je prilično blisko, je smještanje pojedinca u središte svemira.

eh ima stvari koje mi se svidjaju ko sotonizma osim onoga o unistavanju i ja prezirem obrede u religijama ili barem ono sta su postali npr. Imas tu jednog lika Isusa koji je ustanovio euharistiju i onda Crkva umisto da se ljudi nalaze i vesle i slave bratstvo svih ljudi i LJUBAV oni to dozlaboga zaspu dosadom a lik je samo imao Feast of Friends I koji k.. ljudi ne shvate vec sta pise u Novom Zavjetu Stari mi je sranje jer je Bog prikazan kao neko osvetoljubivo bice kojeg se treba bojati wtf! ugl na milion mjesta lijepo pise BOG JE LJUBAV pa ja to barem tumacim na nacin da je bog ljubav izmedju mene i zene mene i prijatelja znaci covjek je najblizi bogu ako voli mislim da svi mozemo postat nazovi bogovi ma kompliciram lol :cheers:
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac

Male
Virgo Tiger

PostajNaslov: Re: Sotonizam   ned oľu 02, 2008 12:48 am

Binah je napisao/la:

pa to je koncept sotone, kad je zmija rekla evi: bit cete kao bogovi.

to je koncept yoge i meditacije
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac

Male
Virgo Tiger

PostajNaslov: Re: Sotonizam   ned oľu 02, 2008 12:52 am

Makondo je napisao/la:
Binah je napisao/la:

eh ima stvari koje mi se svidjaju ko sotonizma osim onoga o unistavanju i ja prezirem obrede u religijama ili barem ono sta su postali npr. Imas tu jednog lika Isusa koji je ustanovio euharistiju i onda Crkva umisto da se ljudi nalaze i vesle i slave bratstvo svih ljudi i LJUBAV oni to dozlaboga zaspu dosadom a lik je samo imao Feast of Friends I koji k.. ljudi ne shvate vec sta pise u Novom Zavjetu Stari mi je sranje jer je Bog prikazan kao neko osvetoljubivo bice kojeg se treba bojati wtf! ugl na milion mjesta lijepo pise BOG JE LJUBAV pa ja to barem tumacim na nacin da je bog ljubav izmedju mene i zene mene i prijatelja znaci covjek je najblizi bogu ako voli mislim da svi mozemo postat nazovi bogovi ma kompliciram lol :cheers:

isti BOG je onaj iz starog zavjeta, kao i Isus iz novog, jer su Otac i Sin jedno, trojedini Bog.
u koju ti crkvu ides?
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek

Female
Capricorn Cat

PostajNaslov: Re: Sotonizam   ned oľu 02, 2008 1:21 pm

Makondo je napisao/la:

od svakog pokreta, religije, obreda uzmeš ponešto i onda kreneš sastavljati mozaik.
bog je ljubav, ali kakva? na kakvu se ljubav misli?
izbjegavam o bogu govoriti i razmišljati na personificirani način. izbjegavam o njemu misliti kao o biću koje ima potrebu intervenirati u naš svijet nekakvim konkretnim akcijama.
naravno, uvijek postoje nekakvi neobjašnjivi događaji...

bog je iznad svega što mogu pojmiti tako da, zasad, proučavam njegove manifestacije jer mislim da je to najbolji put kojim se on može donekle naslutiti.
u tom su mi smislu, dobro i zlo, kao što sam već na jendom mjestu rekla, jednako vrijedni i jednako važni. :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Sotonizam   ned oľu 02, 2008 2:05 pm

meni je malo teško razmišljati o bogu kao o nečem bezobličnom zubi. lakše mi ga je personificirati. zato mislim da se avatari, osim što imaju ulogu učitelja, inkarniraju zbog ovakvih kao što sam ja :D . kako čovjeka naučiti o ljubavi i služenju ako mu to ne pokažeš vlastitim primjerom.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Sotonizam   ned oľu 02, 2008 2:25 pm

kakva je to ljubav?

pa mislim da otprilike svi znamo kakva je to ljubav.
mogu osjetiti tu ljubav ali u puno manjem intenzitetu.
za usporedbu, Bog je elektrana, avatari su trafostanice, a ja krajnji potrošač, mala žarulja od 100 w zubi

sad bi mogli postaviti pitanje i kolika je ta ljubav?
to možemo samo pretpostaviti ;)

kad bi znala kolika je onda bi mogla za sebe reći da sam Bog zubi odnosno da sam mu sjela do nogu.

dotad mogu samo reći da imam potencijala kao i svi.
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek

Female
Capricorn Cat

PostajNaslov: Re: Sotonizam   ned oľu 02, 2008 4:49 pm

floridanamana je napisao/la:
meni je malo teško razmišljati o bogu kao o nečem bezobličnom zubi. lakše mi ga je personificirati. zato mislim da se avatari, osim što imaju ulogu učitelja, inkarniraju zbog ovakvih kao što sam ja :D . kako čovjeka naučiti o ljubavi i služenju ako mu to ne pokažeš vlastitim primjerom.
ja ga zamišljam kao "nešto". zubi kao prvo postojanje koje je i ništa i sve istovremeno i iz kojeg su nastale mogućnosti za stvaranje i postojanje različitih manifestacija života/Boga.

reći da je bog ljubav, po meni isto nije točno jer bog je iznad ljubavi.
ali ovo što sotonisti ističu (da se malo vratim na temu zubo ) da je pojedinac u središtu svega je super stvar zubi jer naposljetku izvan sebe niti ne možeš pronaći ono što tražiš.

spoznaj sebe! jaki
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac

Male
Virgo Tiger

PostajNaslov: Re: Sotonizam   ned oľu 02, 2008 7:07 pm

Binah je napisao/la:
Makondo je napisao/la:

od svakog pokreta, religije, obreda uzmeš ponešto i onda kreneš sastavljati mozaik.
izbjegavam o bogu govoriti i razmišljati na personificirani način. izbjegavam o njemu misliti kao o biću koje ima potrebu intervenirati u naš svijet nekakvim konkretnim akcijama.

bog je iznad svega što mogu pojmiti tako da, zasad, proučavam njegove manifestacije jer mislim da je to najbolji put kojim se on može donekle naslutiti.
u tom su mi smislu, dobro i zlo, kao što sam već na jendom mjestu rekla, jednako vrijedni i jednako važni. :)

covjek koji nije spreman zrtvovati svoj zivot da bi pomagao drugima, na bilo koji nacin ne moze da bude sretan, jer sebican covjek je nesretan, kao i onaj koji zivi u grijehu i koji cini grijeh, jer onaj koji cini grijeh odvojen je od Boga, a covjek koji je odvojen od Boga ne moze da bude sretan
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac

Male
Virgo Tiger

PostajNaslov: Re: Sotonizam   ned oľu 02, 2008 7:09 pm

Binah je napisao/la:
ja ga zamišljam kao "nešto". zubi kao prvo postojanje koje je i ništa i sve istovremeno i iz kojeg su nastale mogućnosti za stvaranje i postojanje različitih manifestacija života/Boga.

reći da je bog ljubav, po meni isto nije točno jer bog je iznad ljubavi.
ali ovo što sotonisti ističu (da se malo vratim na temu zubo ) da je pojedinac u središtu svega je super stvar zubi jer naposljetku izvan sebe niti ne možeš pronaći ono što tražiš.

spoznaj sebe! jaki

svaka religija koja uci da samo mi bogovi i da nam ne treba Isus je od sotone, jer sotona zna tko je njega pobjedio na krizu i zna koji je put pravi, samo preko Isusa...
[Vrh] Go down
Makondo
Stanica

Male
Libra Tiger
Broj postova : 11
Registration date : 25.02.2008

PostajNaslov: Re: Sotonizam   ned oľu 02, 2008 11:09 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:
Makondo je napisao/la:
Binah je napisao/la:

isti BOG je onaj iz starog zavjeta, kao i Isus iz novog, jer su Otac i Sin jedno, trojedini Bog.
u koju ti crkvu ides?

ma nisam to pokusava osporit nego samo kazem da nije isto prikazan u SZ i u NZ sve su to ljudi pisali a ljudi ka ljudi .. katolik sam krstenjem u katolickoj crkvi ma zapravo san samo krscanin al ne vjerujem u Crkvu kao instituciju mnogo zla je ucinila i dobra al i zla pogotovo to nije to ma glupo je o tome raspravljat
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse

PostajNaslov: Re: Sotonizam   uto oľu 04, 2008 1:17 am

Binah je napisao/la:
Makondo je napisao/la:

covjek koji nije spreman zrtvovati svoj zivot da bi pomagao drugima, na bilo koji nacin ne moze da bude sretan, jer sebican covjek je nesretan, kao i onaj koji zivi u grijehu i koji cini grijeh, jer onaj koji cini grijeh odvojen je od Boga, a covjek koji je odvojen od Boga ne moze da bude sretan

a mogao bi i ti malo zrtvovat svoj jezik na racun ostalih. roll
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek

Female
Capricorn Cat

PostajNaslov: Re: Sotonizam   uto oľu 04, 2008 2:56 am

tvoji postovi pokazuju krajnje nerazumijevanje svijeta u kojem živiš, kojega si dio, krajnje nerazumijevanje života i čovjeka.
molim te, okani me se.
dosta mi je svega, a tvoji postovi me jako iritiraju jer ponavljaš napamet naučene izraze kao kakva pokvarena gramofonska ploča.
prestani MENI pisati o grijehu jer kod mene to ne pali.
te tvoje primitivne misli ne možeš više nikome prodati.
pardon, skoro nikome.
da bi spoznao svjetlo, moraš biti u *ebeno mračnom tunelu.
ako nisi sam samcat prošao kroz mrak tunela u potrazi za jednim jedinim tračkom svjetla, ti i ja više nemamo o čemu pričati i do viđenja!!!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Sotonizam   uto oľu 04, 2008 3:40 pm

kakva je to ljubav?

pa mislim da otprilike svi znamo kakva je to ljubav.
mogu osjetiti tu ljubav ali u puno manjem intenzitetu.
za usporedbu, Bog je elektrana, avatari su trafostanice, a ja krajnji potrošač, mala žarulja od 100 w zubi
...

Svidja mi se ovo s elektranom :) lovely

banned

Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Registration date : 26.02.2008

PostajNaslov: Re: Sotonizam   uto oľu 04, 2008 3:47 pm

šta nije ovo tema o sotonizmu scratch
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Sotonizam   uto oľu 04, 2008 3:49 pm

Jeste...ali treba definirati sto je to Sotonizam...

Jer, ljudi se cesto razbacuju pojmovima kojima podrazumijevaju svasta nesto, a da ni sami ne znaju sto...tako recimo vjestice automatski vezujemo s necim negativnim...tako i sotonizam...ali to nuzno ne znaci da to i jeste tako...

PraGlodavac

Male
Virgo Tiger

PostajNaslov: Re: Sotonizam   uto oľu 04, 2008 7:46 pm

Makondo je napisao/la:
Makondo je napisao/la:
Binah je napisao/la:

u koju ti crkvu ides?

ma nisam to pokusava osporit nego samo kazem da nije isto prikazan u SZ i u NZ sve su to ljudi pisali a ljudi ka ljudi .. katolik sam krstenjem u katolickoj crkvi ma zapravo san samo krscanin al ne vjerujem u Crkvu kao instituciju mnogo zla je ucinila i dobra al i zla pogotovo to nije to ma glupo je o tome raspravljat

Isus je ucinio sve za tebe, umro je za tebe, jedino sto trebas je dati njemu svoj zivot da te on vodi, jer ce tada Isus u dan suda tebi dati svoj pravedni i bezgreni zivot i uci ces u raj, ali ako ne predas svoj zivot njemu i ne zelis ciniti kako je zapovjedio, ako ne zelis sluziti njemu i slijediti ga onda si njemu rekao ne, a on ti ne moze na silu dati svoj zivot ako ti ne zelis, ako si ti odabrao smrt, ako ne zelis u raj, ti biras, Isus rece: tko mene ljubi vrsit ce moje zapovjedi, a tko ih ne vrsi ne poznaje me i lazac je i u njemu nema istine
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Sotonizam   Today at 6:38 pm

[Vrh] Go down

Sotonizam
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 6.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next