Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Stonehenge

Go down 
+19
Neobicni forumas
razzor123
Hapa
gothic45
avanturista
GoodAlien
Neo
None
snark
myst000
zvezda
danyf5
fazan u hladnjaku
Aleksandar Veliki
marko suzic
Alpha
Svjetloisjena
zagrepčanec
silver
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
myst000
Stanica
myst000


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 24
Age : 32
Registration date : 27.06.2008

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimened srp 13, 2008 11:43 am

nama profa iz pov pricao da je stonehenge nekim samanima ili sa vec koristio za rituale,a i tu je onaj ritual nes sa Suncem ne znam vise ni sam morat cu pogledat malo bolje...al moze se na stonehenge sve skupa gledat kao neki religijski objekt
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimened srp 13, 2008 2:52 pm

myst000 je napisao/la:
nama profa iz pov pricao da je stonehenge nekim samanima ili sa vec koristio za rituale,a i tu je onaj ritual nes sa Suncem ne znam vise ni sam morat cu pogledat malo bolje...al moze se na stonehenge sve skupa gledat kao neki religijski objekt

a moze, kao sto se na egipatske piramide gleda kao grobnice, iako nikad nisu pronađeni nikakvi ostaci neke mumije u nijednoj od njih.
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimened srp 13, 2008 7:25 pm

problem je u tome što znanstvenici uvijek moraju imati neki odgovor na sve, iako pojma nemaju. onda prospu tako nešto o šamanima što može slučajno biti istina, a ne mora uopće imati veze s tim. možda je to nekad bila nečija kuća, nekog bogataša npr., i eto, još se nije posve srušila.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimened srp 13, 2008 11:01 pm

prije bi taj bio božanstvo nego bogataš..
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimepon srp 14, 2008 1:24 am

...ili bi mogle (piramide) imati i sasvim prakticnu svrhu...

*

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimepon srp 14, 2008 8:40 am

a stonehenge?
[Vrh] Go down
myst000
Stanica
myst000


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 24
Age : 32
Registration date : 27.06.2008

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimeuto srp 15, 2008 1:25 am

Citat :
Na britanskim otocima se nalazi više od 1000 kamenih krugova, no Stonehenge je jedinstven među njima. Zašto je Stonehenge sagrađen ostaje nepoznato. Mnogi se znanstvenici slažu da je morao biti sveto ili posebno mjesto religioznih rituala i ceremonija. Mnogi smatraju da je Stonehenge sagrađen od štovatelja Sunca. Otvor u krugu je okrenut prema ljetnom izlasku Sunca. U susjednoj je Irskoj sličan spomenik Newgrange, sagrađen približno u isto vrijeme okrenut prema zimskom izlasku Sunca. Ranih 1960-ih američki je astronom Gerald S. Hawkins izložio teoriju u kojoj je Stonehenge zvjezdarnica i kalendar iznenađujuće složenosti, a koja je danas veoma popularna. On je smatrao da su stari ljudi pomoću Stonehengea predviđali astronomske pojave, uključujući i zimski i ljetni solsticij te pomrčine Sunca i Mjeseca.
E to ...bilo i na vijestima da turisti bas dodju gledat zalazak sunca...a sa se tice shamana,fulo sam sto se tice terminologije ipak je rijec o druidima...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimeuto srp 15, 2008 12:05 pm

Starokeltski magicari, druidi, ako tako vise volite, su verovatno samo koristili vec zatecen objekat... zato sam i postavila paralelu sa egipcanima i piramidama...

*

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimeuto srp 15, 2008 9:11 pm

pa naravno da su svi ti objekti imali praktičnu svrhu, ne bi ih pravili da im nisu bili od velike koristi.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimečet srp 17, 2008 11:06 am

zvezda je napisao/la:
Starokeltski magicari, druidi, ako tako vise volite, su verovatno samo koristili vec zatecen objekat... zato sam i postavila paralelu sa egipcanima i piramidama...

*

pa dobro, al sto mislis kakvu je ulogu imao stonehenge?
[Vrh] Go down
None
banned



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Age : 35
Registration date : 26.02.2008

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimečet srp 17, 2008 11:57 am

Meni se to cini da je njima stonehenge znacio isto što i crkva nama danas. Kao što mi gradimo crkve na svakom kutu tako su oni to sagradili i tamo imali rituale, obrede, molitve... A ako su našli ostatke kremiranih ljudi onda im je to možda i groblje bilo. Ma tko ce ih znat face A što se tice gradnje. Vjerojatno je neki slican princip ko i s piramidama. Veliki kameni blokovi su i tamo i na piramidama. A kako su ih dovezli, postavili tko zna. Možda su se služili telekinezom :P To samo oni znaju a mi možemo nagadat stoljecima ako nemamo dokaze.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimečet srp 17, 2008 1:43 pm

Obzirom na to da je u pitanju tacna kruzna forma objekta, raspored kamenja je verovatno bio precizan, a to nije bez razloga. Kruzna svetilista su, recimo, imale i starorimske Vestalke (pripadnice kulta Veste, ciji je atribut bila vatra)...
Mislim da Stounhendz u prvo vreme nije bio opservatorija, to mu je mozda kasnije bila upotreba. On je zapravo sagradjen tako da bude "usmeren" prema nekim nebeskim telima (o ovome ima dobar clanak pod temom Piramide kao energetska postrojenja...), tako da je verovatno mogao da generise odredjene kolicine energije ili ih pretvara u odredjene vibracije... Sada, za sta se sve to moglo koristiti, to je vec drugo i sire pitanje...

*

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimečet srp 17, 2008 6:03 pm

ali zašto onda okrugli, a ne piramidalni oblik?
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimesub kol 02, 2008 3:36 pm

ne bi rekao da pise.slazem se sa alphom.ovo u vezi lego kockica je super ideja.ali ne bi isto tako rekao da je stonehage ili kak se vec zove,izvanzemaljskog pordijetla ili nekakvog drugog.jer i povijesni izvori navode da se gradio 1500 godina
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimened kol 03, 2008 2:03 am

Krug je sveta geometrijska slika, verovatno ne bez razloga... Mozda je stvar u tome sto nema uglove, koji su tzv. kardinalne tacke prostora... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
GoodAlien
Višestanični organizam



Male
Aquarius Cat
Broj postova : 80
Age : 49
Registration date : 03.08.2008

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimepon kol 04, 2008 9:44 pm

krug znaci beskrajnost a ekvinociji su bili vazno u proslosti eh zasto?pa jer je jedan ekvinocij predstavljao pocetak duzih svijetlijih dana a drugi pak tamnijih-kracih,borba dobra i zla ima o stovanju sunca u zeitgeistu ah sto se tice divova mogli bi biti nephilium =)
[Vrh] Go down
avanturista
Višestanični organizam
avanturista


Male
Cancer Snake
Broj postova : 50
Age : 34
Registration date : 31.08.2008

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimesri ruj 03, 2008 3:38 pm

Stonehedge mi je jako zanimljiva gradevina i volio bih je viditi,a sto se tice upotrebe mozda su ljudi mislili da je to ulaz u podzemni ili nekakav drugi svijet.
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimeuto stu 04, 2008 5:39 pm

Stonehenge je bio po pretpostavkama polje za tj. prostor za rituale koji su se provodili na zimski i ljetni solisticij, a s obzirom kako je i gdje sagrađen Stonehenge funkcija mu je bila odrediti zimski i ljetni ekvinociji prema padu sunceve zrake pod nekim kutom u krug.
[Vrh] Go down
Hapa
Riba
Hapa


Male
Virgo Cat
Broj postova : 140
Age : 36
Registration date : 07.12.2008

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimepon vel 16, 2009 2:54 pm

bio je dokumentaraco stonehenge na nacionalnoj geografiji, dokumentarac je snimljen jer je rečeno da je otrkivena njegova funkcija, a ona ima neke veze sa mrtvima, tu se prikazuje kako su gradili i kažu da su ljudi vukli te velike blokove pomoću konopaca, debala i tako dalje
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimepon vel 16, 2009 6:48 pm

Da, točno, našli su grobišta na području građevine. Ne znam gdje nam je post o tome, čini mi se da sam stavikla kad je bio članak na netu... confused

Našla sam nešto, iako mi se čini da je ono što sam čitala bilo opširnije

Prema novim znanstvenim analizama, Stonehenge je možda bio groblje drevne kraljevske obitelji. Naime, prema ljudskim ostacima iskopanima kraj toga kamenog spomenika na jugozapadu Engleske može se zaključiti da je to bilo groblje od nastanka oko 3.000. g. prije Krista do 2.500. g. prije Krista, kad je podignut i veći kameni krug.


Prije su arheolozi mislili da su ljudi ondje pokapani samo od 2.700. do 2.600. g. prije Krista.


Čini se da je u Stonehengeu pokapana društvena elita, možda neka drevna britanska kraljevska dinastija, rekao je Mike Parker Pearson, arheolog sa sveučilišta u Sheffieldu, koji vodi iskapanje na toj lokaciji.


Stonehenge je građen između 3.000. i 1.600. g. p. n. e. kao hram, groblje i astronomski kalendar ili možda sve troje, a te kamene krugove katkad nazivaju i "britanskim piramidama".


IZVOR
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimečet vel 19, 2009 1:26 am

a evo što kaže net.hr

Stonehenge je služio za rave partyje!
Zvjezdarnica? Skulptura? Ostavština od vanzemaljaca nepoznate namjene? Ako pitate akademika Ruperta Tilla, Stonehenge je zapravo bio koncertna dvorana idealna za dobar trance.
Stonehenge, čuvena građevina za koju se vjeruje da bi mogla biti stara čak pet tisuća godina, smještena u okolini Amensburyja u engleskom okrugu Wiltshire, našim je precima služila kako bi tamo mogli održavati tadašnje svojevrsne rave partyje!
Tvrdi to akademik Rupert Till, sveučilišni profesor u Huddersfieldu i stručnjak za akustiku, koji je do toga zaključka došao proučavajući to zagonetno mjesto.
"Budući da je pravi Stonehenge djelomično razrušen, moj kolega Bruno Fazenda i ja smo posjetili muzej u Maryhillu, u kojemu se nalazi replika te građevine".
"Uspjeli smo postići da to mjesto rezonira kao kada prstom prolazite oko ruba čaše, što nas je, uz otkriće da megaliti stvaraju idealno okruženje za ponavljajući ritam nalik tranceu, navelo na zaključak da je Stonehenge služio kao glazbena arena", objasnio je.
Budući da jedna teorija kaže da je Stonehenge bio hram, što za sobom vuče logičnu pomisao da su se tamo održavali rituali, Tillova bi tvrdnja doista mogla biti točna.
Pitanje je tek čemu bi koncertna dvorana koristila ako je astronom Gerald Hawkins bio u pravu kada je izložio teorjju prema kojoj je Stonehenge služio kao zvjezdarnica i kalendar.
A, ako su Stonehenge doista sagradili izvanzemaljci, za Tilla opet dobro, jer tko kaže da mali zeleni tu još od davnina nisu dolazili na dobar party?


izgleda da teorije o ovom misterioznom mjestu samo niču jedna za drugom..
[Vrh] Go down
razzor123
Riba
razzor123


Male
Libra Horse
Broj postova : 191
Age : 33
Registration date : 21.12.2007

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimepet vel 20, 2009 2:12 am

hahahahhahahahhaah ma neeee ej xD
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimepet vel 20, 2009 9:17 am

ah, tko zna! :D
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimeuto vel 24, 2009 1:31 am

silver je napisao/la:
ah, tko zna! :D

Baš sam sada došao da ću priljepiti taj link i gledam stavio si već.
Pa šta znaš, i oni su se morali zabavljati nekako, možda su rasturali tamo :P
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitimeuto vel 24, 2009 1:34 am

Pa glazba igra veliku ulogu u ljudskom životu, ona nam može promijeniti stanje svijesti i bez kemijskih pomagala. Radi se o vrlo moćnim vibracijama, ako je glazba "prava"
[Vrh] Go down
Sponsored content





Stonehenge - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Stonehenge
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: