Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Stonehenge

Go down 
+19
Neobicni forumas
razzor123
Hapa
gothic45
avanturista
GoodAlien
Neo
None
snark
myst000
zvezda
danyf5
fazan u hladnjaku
Aleksandar Veliki
marko suzic
Alpha
Svjetloisjena
zagrepčanec
silver
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Stonehenge - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 3 Icon_minitimečet vel 19, 2009 1:26 am

a evo što kaže net.hr

Stonehenge je služio za rave partyje!
Zvjezdarnica? Skulptura? Ostavština od vanzemaljaca nepoznate namjene? Ako pitate akademika Ruperta Tilla, Stonehenge je zapravo bio koncertna dvorana idealna za dobar trance.
Stonehenge, čuvena građevina za koju se vjeruje da bi mogla biti stara čak pet tisuća godina, smještena u okolini Amensburyja u engleskom okrugu Wiltshire, našim je precima služila kako bi tamo mogli održavati tadašnje svojevrsne rave partyje!
Tvrdi to akademik Rupert Till, sveučilišni profesor u Huddersfieldu i stručnjak za akustiku, koji je do toga zaključka došao proučavajući to zagonetno mjesto.
"Budući da je pravi Stonehenge djelomično razrušen, moj kolega Bruno Fazenda i ja smo posjetili muzej u Maryhillu, u kojemu se nalazi replika te građevine".
"Uspjeli smo postići da to mjesto rezonira kao kada prstom prolazite oko ruba čaše, što nas je, uz otkriće da megaliti stvaraju idealno okruženje za ponavljajući ritam nalik tranceu, navelo na zaključak da je Stonehenge služio kao glazbena arena", objasnio je.
Budući da jedna teorija kaže da je Stonehenge bio hram, što za sobom vuče logičnu pomisao da su se tamo održavali rituali, Tillova bi tvrdnja doista mogla biti točna.
Pitanje je tek čemu bi koncertna dvorana koristila ako je astronom Gerald Hawkins bio u pravu kada je izložio teorjju prema kojoj je Stonehenge služio kao zvjezdarnica i kalendar.
A, ako su Stonehenge doista sagradili izvanzemaljci, za Tilla opet dobro, jer tko kaže da mali zeleni tu još od davnina nisu dolazili na dobar party?


izgleda da teorije o ovom misterioznom mjestu samo niču jedna za drugom..
[Vrh] Go down
razzor123
Riba
razzor123


Male
Libra Horse
Broj postova : 191
Age : 33
Registration date : 21.12.2007

Stonehenge - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 3 Icon_minitimepet vel 20, 2009 2:12 am

hahahahhahahahhaah ma neeee ej xD
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Stonehenge - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 3 Icon_minitimepet vel 20, 2009 9:17 am

ah, tko zna! :D
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Stonehenge - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 3 Icon_minitimeuto vel 24, 2009 1:31 am

silver je napisao/la:
ah, tko zna! :D

Baš sam sada došao da ću priljepiti taj link i gledam stavio si već.
Pa šta znaš, i oni su se morali zabavljati nekako, možda su rasturali tamo :P
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Stonehenge - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 3 Icon_minitimeuto vel 24, 2009 1:34 am

Pa glazba igra veliku ulogu u ljudskom životu, ona nam može promijeniti stanje svijesti i bez kemijskih pomagala. Radi se o vrlo moćnim vibracijama, ako je glazba "prava"
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

Stonehenge - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 3 Icon_minitimeuto vel 24, 2009 1:42 am

Hahahaha s&s ti si već umirovljenik hahahaha
Dobro, šta još malo i prelaziš u drugo agregatno stanje ;)

Glazba je vrlo moćno oružje, da.

Ima negdje na internetu za skinut program, staviš slušalice na glavu, pustiš to nešto da svira i sada to je pod točno određenim frekvencijama koje utječu na razna stanja svijesti, pa se možeš osjećat svakako. Mislim da je bila imitacija droga nekih. Nisam probao niti namjeravam, al eto čisto da se zna :D

Možda su naši preci otkrili kakve frekvencije, možda i kamenje igra ulogu nekakvu u promjeni "boje" zvuka.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Stonehenge - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 3 Icon_minitimeuto vel 24, 2009 1:44 am

Imamo topic negdje s tom "glazbom" samo ne znam sad gdje bi mogao biti jer se ne mogu sjetiti kako se stvar zove. Sluz mi blokira mozak koliko sam prehlađena no
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Stonehenge - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 3 Icon_minitimeuto vel 24, 2009 9:52 am

da, sjecam se i ja te teme..hm.. EVO je.
[Vrh] Go down
razzor123
Riba
razzor123


Male
Libra Horse
Broj postova : 191
Age : 33
Registration date : 21.12.2007

Stonehenge - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 3 Icon_minitimesri vel 25, 2009 12:30 am

imao sam 1 program koji se instalira i unutar nega se mogu kupovati razne frekvencije s neta,naravno sve sam ih skidao ilegalno jer neke koštaju i 100tinjak dolara....ali, nisu utjecale na mene,neznam dal je to placebo ili šta.........možda treba biti potpuno otvorenog uma(??)...neznam....ali kad razmislim,ako su te frekvencije tako močne,trebale bi utjecat čim ih se sluša :O
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Stonehenge - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 3 Icon_minitimeuto lip 28, 2011 12:05 am

Kraj Stonehengea otkrivena još jedna drevna građevina

Nova istraživanja upućuju na to da Stonehenge nije osamljena građevina, nego je najvjerojatnije bio samo jedan dio ceremonijalnog krajolika. Arheolog Vince Gaffney sa sveučilišta Birmingham u Engleskoj pomoću računala je pretražio područje oko Stonehengea i ugledao ogromni krug od drvenih stupova sjeverozapadno od Stonhengea, prenosi http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=putting-stonehenge-in-its-place
Krug je vjerojatno bio povezan sa Stonegengeom i to područje koristilo se za izvođenje ceremonija i rituala. Ovo istraživanje Gaffney je započeo još prošle godine odlučivši pomoću najmodernije tehnologije istražiti područje oko Stonehengea. Otkrića novih materijala zajedno sa ponovnom analizom dosadašnjih otkrića brzo su doveli do novih rezultata. Već nakon dva tjedna u blizini je pronađen drveni krug. Smatra se da je ovo otkriće možda najvažnije na ovom području u posljednjih 50 godina.

LINK
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Stonehenge - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 3 Icon_minitimeuto lip 28, 2011 10:24 am

Zanimljivo. Siguran sam da je ovo korak od otkrivanja prave istine o Stounhendžu i kako su znali gde da ga izgrade, pošto sam čuo da položaj Stounhendža ima neke veze sa suncem.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Stonehenge - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 3 Icon_minitimeuto lip 28, 2011 11:26 am

Stonehenge je vjerojatno dio drevnog sustava za promatranje Sunca, Mjeseca i kretanja zvijezda i to vrlo visoke preciznosti i trajnosti. Baziran na druidskom znanstvenom znanju koje je preuzeto od drevnih vremena, stonehenge i ostali hengevi u Engleskoj imali su svrhu za praćenje kretanja zvijezda, brojanja vremena, predviđanja eklipsi i uočavanja potencijalno opasnih kometa i meteora. Također su imali i svrhu inspiriranja obožavanja kod manje informiranog puka, pogotovo kad bi druid došao i rekao: "Sunce će se zamračiti za mjesec dana i sve će se živo posakrivati i uzbuditi jer ste oskvrnuli..." i vidi čuda, to se zaista i obistinilo. :)
Zanimljivo je da su svi hendgevi imali inkorporirane iste megalitske mjere koje su bile slične, ali ne posve iste modernim inčevima i yardovima.
To su sve lijepo opisali Knight i Butler u svojoj izvrsnoj knjizi.
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Stonehenge - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 3 Icon_minitimeuto lip 28, 2011 4:42 pm

To je zanimljivo. Znam da je bio korišćen u magijske i u astrološke svrhe, ali pitanje je samo kako su dovukli svo to kamenje na jedno mesto. To isto pitanje važi i za piramide, ali to je već druga priča. Što se Druida tiče savršeno su predviđali buduća vremena i pojave i znali su svoj zanat. Samo što mi nikada nećemo saznati na koji način su to radili pošto nisu ostavili ni jedan zapis, nego su sve usmeno prenosili novim članovima koje su oni sami birali.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Stonehenge - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 3 Icon_minitimeuto lip 28, 2011 11:38 pm

Pa, vjerojatno putem njihala koje su koristili za mjerenje vremena i određivanja duljine. Naravno, to nije i jedino moguće objašnjenje, ali svakako je znanstveno prihvatljivo. Dijelili bi krug (henge) u 366 dijelova i potom bi mjerili koliko bi titraja njihala prošlo između pojave zvijezde na jednom dijelu kruga dok ne bi došla do drugog dijela iste noći. Praćenjem toga tijekom godine dana moglo se ustanoviti koji je točno dio godine, kolika je brzina okretanja Zemlje i druge činjenice.

[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Stonehenge - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 3 Icon_minitimeuto sij 26, 2016 10:03 pm

stonehrnge ima neku snagu i zračenje,i neku energiju ,sad ako su ga druidi gradili nekikažu da su ga gradili neolitski narodi,no moguće lako i rimljani ,zbog slave suncu., lost https://hr.wikipedia.org/wiki/Stonehenge

ali neke je i stonehnge ozdravio ljude.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Stonehenge - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Stonehenge   Stonehenge - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Stonehenge
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: