Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Dnevnik Usamljene Ratnice

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Dnevnik Usamljene Ratnice Empty
PostajNaslov: Dnevnik Usamljene Ratnice   Dnevnik Usamljene Ratnice Icon_minitimepet oľu 07, 2008 4:21 pm

Broj Jedan

Noćas sam izašla iz spilje. Prije nego što sam zakoračila u svijet Ostalih, još jednom pogledala sam Utočište koje sam instinktivno odlučila napustiti.
Put do grada bio je miran. Divlje su me mačke pratile, a hijene su hihotale unaprijed slaveći moj poraz.
Na kraju puta, pred ulazom u Grad, skinula sam i zadnje ostatke spiljskog čovjeka i ogrnula se bršljanom. Ton gradskog života nije najbolje odgovarao frekvencijama na kojima sam vibrirala, ali šutke sam nastavila dalje sluteći da prava ratnica ne bi ustuknula pred prvom zaprekom.
Znala sam što očekujem iako nisam znala što tražim. Pa ipak, podigla sam pogled i u vrevi Mravi pokušala pronaći poznate oči.
I našla sam ih. Predivne, tamne oči. Tamne kao grijeh.
Moj Mrav ni po čemu se nije razlikovao od ostalih, osim po tome što me uspio izmamiti na svjetlo noći.
Tihim i lakim korakom došla sam do njega brišući stope vlažnih stopala iza sebe. Prilazila sam mu vođena magijom, inicijacijskim ritmom koji je lupao luđački i divlje.
Vrijeme je da Noć rodi Ženu.
Tragovi spiljskih stopa nestajali su u srebrnkastom prahu, a ja sam letila prema svome svjetlu.
Ispred mene lebdjele su crvene niti strasti, moje želje i žudnje.
Kraj puta. Oči u oči gledam sredstvo i put do same sebe. Znam, moram proći kroz te oči da bih ponovo otkrila kako pogledati samu sebe u oči.
Da, znala sam što očekujem, ali nisam znala što tražim.

Jutro je svanulo u nijemom pastelu. Krik iz mojih grudi probudio je divlje mačke, a hijene ispunio strahopoštovanjem. Prve zrake sunca dočekala sam sama, u središtu svijeta, u središtu ničega.
Tražeći oči koje nisu moje, tražeći sebe u očima koje nisu vrata za moj put izgubila sam jedinu nadu za spas - putokaz za povratak.
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Dnevnik Usamljene Ratnice Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Usamljene Ratnice   Dnevnik Usamljene Ratnice Icon_minitimeuto oľu 11, 2008 10:28 pm

Broj Dva

Titralo je na nebeskom svodu nešto u toj noći. Mudraci bi pomislili da se rodilo neko veličanstveno i spasiteljsko Dobro, ali moj duh slutio je da je to puls neprijatelja - onog istog koji me mamio i porazio u trenutku slabosti.
Nisam čekala ni trenutka, nego sam odmah raspustila kosu, oslobodila nabrekle grudi i podigla kamen ispod kojeg je zmija nestrpljivo čekala plijen.
Pozdravila sam svoje mačke koje su u zraku osjetile strast i želju za osvetom, i krenula tragom nebeskog titraja.
Put je bio dug, ali želja za osvetom bila je jača od umora i krvavih stopala.
Pri kraju puta stala sam pokraj jednog izvora kako bih se okupala i ogrnula plaštem nevinosti i dobrote.
Znam da si osjećao moj dolazak i....svoj kraj.
Sjećaš li se, došla sam do tebe... a s mojim dolaskom zvijezde su zanijemile, cvrčci zaustavili pjesmu, a rosa je ishlapila. Gledala sam kako spokojno spavaš uvjerena kako ne slutiš moju blizinu.
Toliko ljubavi u meni, a toliko gorčine i boli.
Legla sam pored tebe kako bih osjetila još jednom, po zadnji put, tvoj topli dah na svojim obrazima.
Izgledao si tako smireno i nevino, kao kakvo dijete. Prstom sam ti prešla preko mekih usana, a ti...ti si se samo nasmiješio i otvorio oči.
Oh, opet si me nadmudrio! Da znaš samo kako te zbog toga volim, mudrice moja!
Kad sam sve shvatila, bilo je već prekasno. Bio si iznad mene, a moje tijelo uživalo je u težini tvoga, moje oči tražile su svoje zjene u tvome pogledu. Pred tobom opet sam kapitulirala, posramljena pred svim Ratnicama ovog svijeta.
Zoru smo dočekali kao jedno biće, ti i ja, predator i lovina, dahtajući potiho da ne probudimo publiku koja je očekivala grandiozni okršaj.
Ipak...dok sam te ljubila, dok si me ljubio, dok je strast tvoja rasla kao nabujala rijeka, a moja padala u snazi kao slomljeno stablo....dok sam te voljela više no ikada, izvukla sam sablju ispod kamena i zabila ti je ravno u srce.
Grč na tvom licu bio je isti onakav kakav si nebrojeno mnogo puta viđao na mome licu, u vrhuncima strasti koje si mi poklanjao...
Šteta što si zaboravio jednu stvar...
Ono što jednom pokloniš, ne traži to više nikada nazad.
Do skorog viđenja
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Dnevnik Usamljene Ratnice Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Usamljene Ratnice   Dnevnik Usamljene Ratnice Icon_minitimened oľu 23, 2008 1:27 pm

Pozdrav od ratnika ljubi
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Dnevnik Usamljene Ratnice Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Usamljene Ratnice   Dnevnik Usamljene Ratnice Icon_minitimened oľu 23, 2008 2:27 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
Pozdrav od ratnika ljubi
pišem i broj tri zubo
pozdrav od usamljene ratnice ljubi
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Dnevnik Usamljene Ratnice Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Usamljene Ratnice   Dnevnik Usamljene Ratnice Icon_minitimesub oľu 29, 2008 1:16 pm

Broj Tri

Ponekad su usamljeni ratnici prisiljeni odložiti svoje oružje i prepustiti život na milost i nemilost vremenu. Ponekad u svojim životima susretnu druge ratnike koji su umrli nebrojeno mnogo puta i koji su odloživši svoja oružja, svjesni da više ništa ne mogu izgubiti, otvorili svoje srce osjećajima koji su za njihove živote uvijek bili „oni osjećaji“ dozvoljeni samo ne-ratnicima: bezuvjetnoj ljubavi i povjerenju.

Svaki pravi usamljeni ratnik zna da ne smije biti ranjiv, da ne smije ni na jedan trenutak oka sklopiti niti svoj život izložiti riziku. Zbog toga on živi uvijek na rubu između života i smrti, ali taj je rub samo njegov i zbog hrabrosti koja je potrebna za odricanje od svega onoga što misli da posjeduje, samo on, iako mrtav za ljepote ovog svijeta, ima pravo u svakom zrnu boli potražiti svjetlo ostavljene obitelji, ljubavi i zavičaja.

Pravi ratnik umire nebrojeno mnogo puta u odricanju.
Ali ipak, odricanje zahtjeva susret, prožimanje, sreću, ljepotu i ljubav.
A samo onaj tko istinski zna slobodno voljeti, dostojan je samoga sebe zvati ratnikom.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Dnevnik Usamljene Ratnice Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Usamljene Ratnice   Dnevnik Usamljene Ratnice Icon_minitimesub oľu 29, 2008 5:15 pm

biti
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Dnevnik Usamljene Ratnice Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Usamljene Ratnice   Dnevnik Usamljene Ratnice Icon_minitimesub oľu 29, 2008 5:18 pm

molim? što reče? zubo

edit: aha, misliš na potpis
hamlet se ne bi složio s tobom
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Dnevnik Usamljene Ratnice Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Usamljene Ratnice   Dnevnik Usamljene Ratnice Icon_minitimesub oľu 29, 2008 5:38 pm

hamlet je precijenjen zubo
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Dnevnik Usamljene Ratnice Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Usamljene Ratnice   Dnevnik Usamljene Ratnice Icon_minitimened oľu 30, 2008 2:05 am

floridanamama je napisao/la:
hamlet je precijenjen zubo
ma hamlet je mlakonja study

Broj Četiri - pokora, isprika i visoko uzdignuta glava

I sama sam sama na ovom putu i…uživam u samoći. Svaki put kad moja sablja, skrivena u utrobi mekih dlanova, dodirne tvoje obraze, rodi se nova bitka … koju ti ne naslućuješ, ali koja ti u miraz ipak ostavlja osjećaj da u punini kojoj ništa ne nedostaje, ipak postoji tajna praznina.
Ti se rađaš svakim novim jutrom iznova u nevinosti, a moja su rađanja rađanja noći, daleko od očiju radoznalih bića, daleko od svijeta, daleko od života, daleko od tebe.
Svaki put kad te meki moj dlan dotakne, sablja moje ljubavi, uživaš u slatkoj boli koja traje, ali kad nestanem, ostavljajući iza sebe prazan pehar dodira, tek tada krikom oživljavaš bol promatrajući prazninu u sunčanom nebu koje te nekada veselilo, bijelim oblacima, proljeću i zvijezdama, čudeći se okusu prolaznosti koji osjećaš na svojim usnama.

Divan je život usamljenog ratnika. On kroči stazama nevinih ljudi i, iako iza sebe ostavlja krvave poljane, iskorištena tijela i ranjene duše, iako iza sebe ostavlja eone ljubavi, ipak…punina spoznaje kojom osjeća Sve - da jest Sve i da Sve jest on - ljepota je koja nadmašuje sve nevine ljubavi i sve krivnje koje sobom donose nova jutra.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Dnevnik Usamljene Ratnice Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Usamljene Ratnice   Dnevnik Usamljene Ratnice Icon_minitimeuto tra 01, 2008 9:50 am

jel' se smije dati komentar?
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Dnevnik Usamljene Ratnice Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Usamljene Ratnice   Dnevnik Usamljene Ratnice Icon_minitimened tra 20, 2008 4:14 pm

sorry, nisam do sada vidjela tvoje pitanje. naravno da se smije dati komentar. :)
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Dnevnik Usamljene Ratnice Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Usamljene Ratnice   Dnevnik Usamljene Ratnice Icon_minitimened tra 20, 2008 4:17 pm

Broj Pet

Jutro sam dočekala nemirna. Pričajući u svojim mislima s tobom o rađanju kroz smrt i bol, odgađala sam užitak umiranja ne bi li rađanje bilo intenzivnije, gušće i purpurnije, ali umjesto ljepote nevinosti, dočekala me kiša na prozoru.
Jutro mi je donijelo poruku da nas više neće biti.
Prije nekoliko dana smrt mi te odnijela. Hodala sam zemljom, okružena mnoštvom, a bila sam sama…kao nikada do sada. Tražila sam te oko sebe, ali nigdje te nije bilo.
Tražila sam te u sebi, ali ni u srcu mom nije te bilo.
Znala sam…nikada više neću te vidjeti jer poljanama o kojima toliko razmišljam, koje mi toliko snage oduzimaju…jer poljanama koje su moj život, ti sada hodaš.
Kiša na prozoru ostavljala je tanke kapi. Slijevale su se niz staklo u nadi da će zemlju natopiti mojom tugom, mojom čežnjom, ali…nisam te htjela dati, nisam te htjela predati zemlji…ne još!
Ne još!
Hodajući u potrazi za tobom, spuštene glave, blijedih usana i teških koraka, svrake su mi govorile da smrt nije kraj, da smrt ne može nas, tebe i mene, rastaviti.
A zašto je onda moje srce prazno? Da li smrt tako izgleda?
Smrt je doslovno kraj - kraj svakog osjećaja? Hoću li dočekati nešto iza smrti?
I…koliko dugo još na to moram čekati?
Da, Suborče moj, život ne vrijedi življenja ako nas ne obdari velikom boli i velikom ljubavi.
Usudila sam se tek pomisliti da bih od tebe mogla naučiti živjeti…a već si nestao i ponovo se rodio na vrhu moga neba rigajući bol.
Ranjena i slomljena, podižem mač prema suncu, u tvoje ime, u naše ime.
Okrutna i hladna, tebi od danas zauvijek stranac, milujem plave krhke lati oštricom i govorim ti vječno zbogom.
Zbogom, prijatelju moj
i
ostani svoj, ostani svoj!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dnevnik Usamljene Ratnice Empty
PostajNaslov: Re: Dnevnik Usamljene Ratnice   Dnevnik Usamljene Ratnice Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dnevnik Usamljene Ratnice
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Art-
Forum(o)Bir: