Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ravnopravnost spolova

Go down 
+13
josip21
Michael Wittmann
Blizzard
Absynthia
marginalac_margarin
Nefertiti
Casper
floridana
sanja
meli
Aleksandar Veliki
Svjetloisjena
Sentinel
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
marginalac_margarin
Višestanični organizam
marginalac_margarin


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 36
Age : 33
Registration date : 02.05.2009

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimepet svi 29, 2009 7:48 pm

ma zena ima samo da cisti,kuha,pere drugo nista nije za njih
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimepet svi 29, 2009 7:57 pm

Kompjuteri su došli do kromanjonaca? Zanimljivo.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimepet svi 29, 2009 11:02 pm

rofl2

Ravnopravnost spolova - Page 2 A037
[Vrh] Go down
marginalac_margarin
Višestanični organizam
marginalac_margarin


Male
Scorpio Horse
Broj postova : 36
Age : 33
Registration date : 02.05.2009

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimesub svi 30, 2009 11:53 am

Absynthia je napisao/la:
Kompjuteri su došli do kromanjonaca? Zanimljivo.
vrlo zanimljivo
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimesub svi 30, 2009 1:29 pm

meli je napisao/la:
Već su vas i ina intervujima za posao počeli pitati da li imate djecu, da li uskoro namjeravate imati još djece. Ako si mlada žena ne zaposle te radi mogućnosti da odeš na porodiljni, a ako si već u godinama e onda si prestara.

Moj stari vodi privatnu firmu. Zapošljavao je uglavnom radnice jer nije mogao naći dobrog radnika, već su se samo žene pokazale kao dobre radnice koje ispunjavaju uvjete koje on treba za posao. Radnici su uglavnom bili neki ''pizdeki'' tako da se izrazim, to sam i ja vidio. Problem je što treba muškog radnika jer treba nositi teške stvari, a koje žene uglavnom ne mogu nositi jer su preteške. Još uvijek nije našao dobrog radnika, a radnica koliko želiš.

No novi je problem sada. Zaposlio je jednu radnicu koja je 2 godine posao radila kako spada, a tada je odlučila imati dijete. Nakon toga je odlučila imati 2. dijete. Sada je već skoro 2 godine na porodiljnom koji joj je, naravno, plaćen. Starome je problem zato jer stvarno treba još jednog radnika, a ne može si priuštiti da nađe još jednog pa da ih plaća 3. Rekao joj je da bi joj rado davao porodiljne, ali da nema on toliko para, a posla je previše. Možda ju uskoro i otpusti te nađe novog radnika. Tu i tamo ja uskočim, ali ja imam faks kao i ispite i jednostavno nemam vremena da tijekom radnog dana pomažem. Opcija je izostajati sa faksa, a to opet ima svoje granice.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimesub svi 30, 2009 1:36 pm

floridana je napisao/la:

kad si slab na nekoga onda tome ne možeš odoliti u njegovim željama...meni to više sliči na nekakav strah od nas kad su nas tako dugo držali potlačenima. bojali su se nečaga šta njima nije primarno, a to su emocije...bojali su se da ne postanu počkice ako dopuste toj energiji da se proširi i zavlada.

Ja ne vjerujem da je stvar u nekom strahu, već da je stvar u nerealnim stavovima kao i nerealnom objektivnom vrednovanju. Sjećaš se kad su prije sastavljali popise dozvoljenih osveta. Ako ti netko krivo pogleda ženu, imaš pravo mu se osvetiti preko financija ili tako nešto, samo ukoliko si jedan od ''vrijednijih'', jedan od plemića dakle. A i primjer je sa robovima i njihovim iskorištavanjem. Strah od njih? Možda, no ja mislim da je jednostavno stvar u primitivnim stavovima različitih vrijednosti, a kako su se u dalekoj prošlosti najviše cijenile fizička snaga i hrabrost budući da su bile potrebne za preživljavanje, tako su žene postajale sve ''niže'', postajale su predmet koji nema pravo glasa, koja mora brinuti o djeci i koja mora zadovoljiti muškarca. To je moja teorija kako je sve zapravo poteklo.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimesri lip 03, 2009 12:38 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Jučer su na telki lijepo rekli da je među nezaposlenima 60% žena...
zato sto muskarci rade fizikaliju inace da i zene rade fizikaliju vise bi bilo nezaposlenih muskaraca :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimesri lip 03, 2009 5:36 pm

Stayter je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
Jučer su na telki lijepo rekli da je među nezaposlenima 60% žena...
zato sto muskarci rade fizikaliju inace da i zene rade fizikaliju vise bi bilo nezaposlenih muskaraca :)

Vidiš, o ovom aspektu stvarno nisam razmišljala misli
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimesri lip 03, 2009 9:11 pm

najvise gradjevina tu nema zena
policija - mislim da je oko 20% zena
vojska - 10% zena
vatrogasna brigada - mislim da tu ne radi ni jedna od neznijeg pola itd.. da sad ne nabrajam :)
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimesri lip 03, 2009 11:57 pm

ja sam uvijek bio za ravnopravnost spolova.....ali s tim da mi zena kuva,pegla,cisti itd ides rofl2
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimepon kol 03, 2009 10:28 pm

Žene danas imaju i više prava od muškaraca....evo donedavno nisu morale niti u vojsku, imaju 5 godina kraći radni staž, pobačaj je pravo isključivo žene...a da ne pričamo o tome kako sudstvo reagira kod rastava brakova, kome idu djeca i slično...a uz to je i lijepo vidljivo kamo je svijet krenuo od kad je ženama dato pravo glasa...bila su dva svjetska rata, ekonomija propada, nuklearna opasnost svuda oko nas, terorizam, pljačke, otvorilo se nebo...jedini spas ce4
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 10:35 am

@hexenkind
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 10:47 am

Hexenkind je napisao/la:
Žene danas imaju i više prava od muškaraca....evo donedavno nisu morale niti u vojsku, imaju 5 godina kraći radni staž, pobačaj je pravo isključivo žene...a da ne pričamo o tome kako sudstvo reagira kod rastava brakova, kome idu djeca i slično...a uz to je i lijepo vidljivo kamo je svijet krenuo od kad je ženama dato pravo glasa...bila su dva svjetska rata, ekonomija propada, nuklearna opasnost svuda oko nas, terorizam, pljačke, otvorilo se nebo...jedini spas ce4
Ne idu u vojsku jer su fizicki slabije i ostaju se brinuti za djecu i starce, rade puno vise od muskaraca jer osim posla drze i obitelj pa je ok da idu i ranije u mirovinu, a ti bi birao sto ce netko sa svojim tijelom radit mozda? ...sudstvo reagira normalno jer je normalno da dijete prije ide majci ali tu bih dodala da bi bilo ok i da ga otac moze vidjati kad god zeli.
Ovo zadnje...kud je svijet krenuo kad je zenama dato pravo glasa...oprosti, ali jel ti to ozbiljno??? Bolje nemoj niti odgovoriti na pitanje...omg...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 11:13 am

Postoji još jedan razlog zašto žene ne idu u vojsku - mislim da se onima tamo ne da baviti ženskim stvarima tipa menga, trudnoća, PMS... pms
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 11:35 am

Svako ima svoje misljenje :)
Techpriest u skoli ima jednu profesorku koja je nafurana da su muskarci za sve krivi, sta god se desilo u ovom svetu Boink
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 12:23 pm

Ako ćemo gledati cijeli svijet kao cjelinu, tada žene nisu ravnopravne muškarcima, sjetite se samo onih primitivnih muslimanskih društva gdje žena ne smije prigovoriti mužu i gdje ne smije pokazati svoju ljepotu, nego moraju biti hodajući šatori da muškarci budu happy. A još k tome uračunaj da netko gleda na žene kao ''niže'' te recimo ne može podnijeti da je žena bolja u nečem od njega. Takvih ljudi ima o-ho-ho iako to ne priznaju, neki od mojih bivših kolega su bili takvi. Još uvijek se netko nekom ruga da ga je žena pobijedila. Ima još toga...

Žene da su svojim pravom glasa uzrokovale nabrojano? Mislim, kao da prije nije bilo budala-vođa koji su doveli zemlju do propasti jer su previše egoistični. Pa tko vodi ratove? Muškarci, najčešće na čelu sa nekim neandertalcem koji zna samo za svoj ego.

Žene zaslužuju pravo glasa kao što to zaslužuju i muškarci. Uostalom daleko najpametnija osoba koju sam ikad upoznao u RL je žena...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 2:13 pm

Ratovi se vode samo iz jednog razloga, a to je - necija korist...izmisljanje pizdarija (da prostite) kojima masi mazu oci pa pricaju o idealizmu, Heleni Trojanskoj i tome slicno je prica za naivcine...i tako...dok naivci puse pricu i ginu za tudje 'ideale' ovi zapravo trpaju svoju kesu kako su i naumili in the first place.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 4:31 pm

Alpha...ti bi dala svima da radde što hoće sa svojim tijelom, a kažnjavala bi nekog tko se seksa ako ima manje od 16 godina? zašto je normalno da dijete ide majci? otac je isto tako roditelj tog djeteta i po čemu je manje vrijedan od majke? (tvoja tvrdnja je samo dokaz da podržavaš nejednakost spolova)...
Gripph...ta muslimanska društva upravo smatraju da poštuju žene time što ih pokrivaju...je li poštivanje žene da nekakva polugola treba stoji na svakom reklamnom panou? sve je stvar gledišta...žena nije bolja ni u čemu od muškarca, niti u jednom sportu, niti u jednom poslu, čak i u svim tim nazovi ženskim zanimanjima su muškarci brži, bolji, kvalitetniji, krojači, kuhari, draguljari...muškarci i žene nisu jednaki niti će ikada biti, a feminizam je napravio više zla samim ženama od svih muških "šovinista" na svijetu
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 6:11 pm

Mislim da o jednakosti spolova možemo razgovarati tek kad prihvatimo činjenicu da smo različiti. Poanta je u tome da ne smije biti diskriminacije i tlačenja čovjeka po čovjeku, a ono se naprosto učestalo vrši na spolnoj osnovi. Muški i ženski princip, yin i yang pokreću svijet. No kako idealna situacija nije moguća, onda se stalno naizmjenično približavaju i udaljavaju od središta i prema njemu. Teško se može poreći da u posljednjih pet tisuća godina u većini društava prevladava muški spol. Žene su u tim društvima prisiljene na neizravno djelovanje i tiho zalaganje za rješavanje svojih potreba (pritom ne mislim samo na hranu i vodu). U posljednjim stoljećima taj se obrazac olabavio i naravno da sad već imamo obrnute slučajeve koji se uvijek mogu izvući kao argumenti u raspravi. To što se mnoge žene svjesno pokoravaju tradicionalnim običajima (npr. spomenuto zastiranje lica i tijela) nikako ne znači da su ti običaji sami po sebi dobri, a još manje da je njihova suprotnost (u ovom slučaju golotinja) poželjna. Uostalom nije toliko stvar u tome tko što radi, nego s kakvim pobudama netko nešto radi.

Hexenkind, dio tvoje rečenice gdje kažeš da žena nije bolja ni u čemu od muškarca, niti u jednom sportu, niti u jednom poslu, čak i u svim tim nazovi ženskim zanimanjima su muškarci brži, bolji, kvalitetniji, krojači, kuhari, draguljari... smatram netočnom i šovinistički intoniranom u ovom kontekstu. Btw, imaš li ženu ili, ako nemaš, jesi li ikad proveo dulje razdoblje s relativno kompetentnom ženskom osobom? Na to pitanje naravno ne moraš odgovoriti i nisam ga postavila sa svađalačkim ili uvredljivim namjerama.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 6:43 pm

čuj, ja smatram tvoju izjavu o vojsci i PMS-u jednako tako šovinističkom...žao mi je ako me takvim smatraš, jer da me poznaješ uvidjela bi koliko si u krivu...
...i nisam gej...što ti je to relativno kompetentna ženska osoba? a činjenice ponekad bole, to i ja znam, samo treba prihvatiti da si u krivu...
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 6:47 pm

i svjetloisjena...zašto nisi Alphi spočitnula šovinizam na njenu izjavu o tome da je normalno da dijete ide majci, a ne ocu? il na onu o držanju obitelji? Moju su obitelj održavali i otac i majka, u većem broju slučajeva je čak otac puno više vremena provodio brinući se o meni i sestri dok je mama bila na poslu....
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 7:04 pm

Ne raspravljam sad s Alphom nego s tobom, postoji puno razloga zašto je u većini slučajeva razvoda poželjno da dijete ide majci a ne ocu i ne bih se ovdje u to upuštala, može se otvoriti potpuno novi topic na pdf-u obitelj. Otvori ga i vodi ako ti se čini da je ovdje to ostalo nedorečeno. I ne znam odakle ti ideja da mislim da si gej? Ispričavam se ako si to tako shvatio, nije mi bilo na kraj pameti. Naprosto pišeš kao netko tko nikad nije imao prilike živjeti s relativno cjelovitom ženom, bilo majkom, bilo suprugom ili djevojkom, a po tvojim postovima ovdje na forumu zaključujem da znaš što znači biti (relativno) cjelovit kao osoba pa to neću tumačiti. Rekla sam i sama da muškarci i žene nisu jednaki. Ne radi se toliko o jednakosti koliko o ravnopravnosti, ali ne želim ovdje gubiti vrijeme na uobičajene floskule. Btw, poznato mi je da mnogi očevi ulažu više energije u očuvanje obitelji i podizanje djece nego žene, poznajem takve slučajeve i osobno.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 7:05 pm

sto znaci majka je radila i donosila u kuci hranu itd.. dok se otac navodno igrao sa decom. Neznam ni jednog muskarca da voli vise od 30-45 min da se igra sa malom decom, posle kad mu dosadi njemu to vise nije zabavno i jednostavno upali tv a njih ostavi u ogradici itd.. sto znaci majka em donosi hranu u kuci, placa racune, em provodi isto pa cak i vise vremena brinuci se o deci nego muskarac.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 7:06 pm

Promijenila sam naslov teme u ravnopravnost spolova, jer se o jednakosti spolova uistinu ne može argumentirano razgovarati budući da jednakosti tu nema, inače spolova ne bi ni bilo.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 7:07 pm

Stayter je napisao/la:
sto znaci majka je radila i donosila u kuci hranu itd.. dok se otac navodno igrao sa decom. Neznam ni jednog muskarca da voli vise od 30-45 min da se igra sa malom decom, posle kad mu dosadi njemu to vise nije zabavno i jednostavno upali tv a njih ostavi u ogradici itd.. sto znaci majka em donosi hranu u kuci, placa racune, em provodi isto pa cak i vise vremena brinuci se o deci nego muskarac.

Styter, u svojih 117 godina mogao si upoznati mnoge takve primjere, da si samo malo bolje zagledao oko sebe. Ja dosta radim s ljudima i poznajem mnoge takve slučajeve, premda se često događa i to što kažeš :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ravnopravnost spolova - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ravnopravnost spolova   Ravnopravnost spolova - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ravnopravnost spolova
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: