Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Hrabrost je dojiti u javnosti?

Go down 
+3
veronika30
floridana
Svjetloisjena
7 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Hrabrost je dojiti u javnosti? Empty
PostajNaslov: Hrabrost je dojiti u javnosti?   Hrabrost je dojiti u javnosti? Icon_minitimesub oľu 08, 2008 8:16 pm

Hrabrost je dojiti u javnosti? 0423007.17

Citat :
Petina majki radije bi imala uplakano dijete nego ga podojile u javnosti. Naime, više od polovine osjetilo je neželjenu pozornost tijekom dojenja pa i očito protivljenje prolaznika.
Novo ispitivanje otkrilo je da mnoge majke u Britaniji osjećaju kako nisu sposobne dojiti svoju djecu u javnosti.

Gotovo dvije petine (38%) mladih mama preferira dojiti svoju djecu u javnim toaletima radije nego pred strancima, a petina mama tvrdi da bi radije ostavile djecu vrištati za mlijekom nego ih podojile u javnosti.

Više od polovine majki, 54%, reklo je da su dobile neželjenu pozornost dok su dojile, a 14% ih je otkrilo kako su se prepirale s nekim tko se protivio da doje u javnosti.

Lucy Symons, glasnogovornica farmaceutske kompanije koja proizvodi kremu za bradavice oštećene tijekom dojenja, rekla je kako većina majki vjeruje da je dojenje najzdraviji način prehrane za djecu.
„S punim pravom 19% žena tvrdi da je dojenje jednostavnije od hranjenja preko bočice zbog toga što je jednostavnije, čišće i brže. Šteta je što se opća populacije ne slaže,“ komentirala je.

Ispitivanje je također otkrilo da nisu samo stranci problem fmladim mamama, jer ih je čak petina navela kako su ih i članovi obitelji zamolili da doje dijete u drugoj prostoriji kako bi se izbjegla neugoda.“

Preuzeto ODAVDE
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Hrabrost je dojiti u javnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Hrabrost je dojiti u javnosti?   Hrabrost je dojiti u javnosti? Icon_minitimesub oľu 08, 2008 8:27 pm

Mislim, ja ne bih ostavila dijete gladno, niti bih ga dojila u javnosti bez krajnje nužde, a i onda bih potražila neko skrovitije mjesto gdje bih to u miru obavila. Svaka žena s malo soli u glavi i radnim iskustvom od nekoliko tjedana zna koliko vremena u prosjeku ima između dva podoja. Za slučaj nužde postoji i bočica s čajem bez obzira što ga pedijatri ne preporučuju, odnosno po novom i zabranjuju. Od malo zaslađene tekućne djetešce će se smiriti i omogućiti nastavak aktivnosti izvan doma ili povratak kući. A zubići koji još nisu ni izbili sigurno se neće pokvariti. Niti će dijete početi halapljivo tragati za opasnim šećerom jer se navuklo na onaj iz čaja...

U svemu treba postojati mjera zdravog razuma, tako i u ovome. Kod nas se dojke uglavnom ne pojavljuju u javnosti raskrivenih bradavica, a zna se da bradavice služe za dojenje. Dakle vrlo lako mogu izazvati nelagodu onih koji su prisiljeni gledati taj zahvat. Ni ja ne volim gledati nepoznate žene kako doje jer imam dojam da upadam u tuđu intimu. Inače dojenje smatram dobrim i vrlo poželjnim i svoje sam dečke dojila dok sam mogla, dakle dok je bilo mlijeka, nekoliko mjeseci. I nikad se nije dogodilo da budem prisiljena to učiniti vani. A da se dogodilo, našla bih ja već kutak za klopa
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Hrabrost je dojiti u javnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Hrabrost je dojiti u javnosti?   Hrabrost je dojiti u javnosti? Icon_minitimesub oľu 08, 2008 10:02 pm

nije li malo čudno da u ovakvoj civilizaciji gdje se dojke
i bradavice pojavljuju na svakom reklamnom plakatu, časopisu na trafikama,
toplesu na plažama itd... ne možemo podnijeti pogled na jedan tako jednostavni
i prekrasan čin kao što je dojenje. dali mi svi zaboravljamo zašto imamo te
dojke?

osobno sam dojila djecu dok sam imala mlijeka a to je u prosjeku po djetetu
godinu dana. jeste, sklanjala sam se od pogleda drugih, naročito na javnom mjestu.
tada bi djete i dojku pokrila s maramom i to učinila diskretno. nikad nisam doživila nikakvu neugodnost zbog toga, dapaće, bila sam poticana od obitelji i stvarno se ispostavilo da je to puno, puno jednostavnije nego hranjenje na bočicu. a i sam osjećaj je predivan, naročito kad dok papa te pogleda u oči i nasmije se zubi
još nešto je bilo dobro, bila sam pošteđena menzisa za to vrijeme zubi
[Vrh] Go down
veronika30
PraGlodavac
veronika30


Female
Taurus Cat
Broj postova : 846
Age : 49
Registration date : 01.11.2007

Hrabrost je dojiti u javnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Hrabrost je dojiti u javnosti?   Hrabrost je dojiti u javnosti? Icon_minitimepon oľu 10, 2008 9:13 am

Osobno ne bih dijete baš dojila na Trgu bana Jelačića, ali dva puta sam dojila u javnosti na način da sam našla malo skrovitije mjesto. Jako puno vremena sam provodila vani i znalo se dogoditi da je "zagustilo". Čaj nikako nije bio dovoljan... Uz to, praktičan je sling ili marama, pa se dijete može bez nekakvog osobitog razotkrivanja podojiti bilo gdje.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Hrabrost je dojiti u javnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Hrabrost je dojiti u javnosti?   Hrabrost je dojiti u javnosti? Icon_minitimesri oľu 19, 2008 11:13 pm

Ja sam dojila svega mjesec dana jer sam imala dosta velike probleme pa smo na kraju završili na bočici. No dojenje u javnosti totalno podržavam, pa to je jedna najnormalnija stvar. Žalosno je što još uvijek većina ljudi to smatra sramotnim, nečim što bi trebalo skrivati. Sigurno je da će svaka žena dojiti u javnosti uz određenu diskreciju, znači neće šetati uokolo s otkrivenom dojkom, a taj trenutak kad se djetetu da bradavica u usta što se zapravo i može vidjeti.
Za sve treba vremena, pa tako i na to da se ljudi priviknu.
Zapravo svaka majka treba odlučiti da li joj je to neugodno ili nije, mislim da to i uvelike ovisi i o karakteru majke, a i na kraju karajeva kako je odgojena. Ako te obitelj potiče i smatra to izrazito pozitivnim (bilo doma ili u javnosti) vjerojatno ćeš i ti prihvatiti takvo shvaćanje.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Hrabrost je dojiti u javnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Hrabrost je dojiti u javnosti?   Hrabrost je dojiti u javnosti? Icon_minitimečet oľu 20, 2008 12:35 pm

Pa, sto kaze S&S, majka u principu zna koliko ima vremena izmedju dva dojenja tako da u teoriji nema nekog razloga za dojenjem vani...ali, sto kaze Veronika, ako zagusti zasto da ne?
Ipak dojenje smatram necim prilicno intimnim tako da mi se cini bolje za dojenje u javnosti pronaci neko koliko toliko prikladno mjesto... Jer, iako je istina da je to normalno i prirodno i svi znamo cemu koji dio ljudske anatomije sluzi, svejedno mi se cini preintimno...jer svi znamo cemu sluze i neki drugi djelovi sto ne znaci da bi trebali urinirati po cesti...OK, znam da je malo drasticna usporedba ali samo zelim ukazati na poantu...svuda oko sebe vidimo slike golotinje, sexa i cega sve ne ali to ne znaci da se osobno zelim setati okolo polugola ili tako nesto...svatko intimu dozivljava na svoj nacin...nekome dojenje nije ni malo intiman cin i nema problema to raditi i na sred ulice...
Tako da tesko je tu reci sto je pravo ili krivo...stvar osobnog dozivljaja, hormona, ko zna cega jos...kao i puno toga u zivotu... :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Hrabrost je dojiti u javnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Hrabrost je dojiti u javnosti?   Hrabrost je dojiti u javnosti? Icon_minitimečet oľu 20, 2008 12:37 pm

E, a sto mislite o zenama koje doje nekoliko godina?

Da li biste i vi dojile dokle god imate mlijeka ili smatrate da postoji neka "granica"?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Hrabrost je dojiti u javnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Hrabrost je dojiti u javnosti?   Hrabrost je dojiti u javnosti? Icon_minitimečet oľu 20, 2008 1:31 pm

Tu se ne usudim ništa reći. Meni je naprosto ponestalo mlijeka s prvim već u četvrtom mjesecu (to je zaključila pedijatrica, a i mali je non stop urlao nekoliko dana dok ga nisam na kraju počela dohranjivati, a onda je mlijeko naprosto presahnulo), a drugi je bio marljhiviji od prvog i navukao si je dovoljno papice u prvih pet mjeseci i tijekom šestog kad mu je također već očito trebala dohrana... Nisam sklona predugom dojenju, nekako ne bih željela da se dijete sjeća kako sam ga dojila, a osobno imam vrlo rana sjećanja, već oko druge godine života, možda i ranije...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Hrabrost je dojiti u javnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Hrabrost je dojiti u javnosti?   Hrabrost je dojiti u javnosti? Icon_minitimečet oľu 20, 2008 3:00 pm

Meni se cini da je nekako prirodno dojiti negdje do prve godine zivota...i to nekako zato jer do tada vecina beba vec uzgoji zube...a zubi mi se cine kao prijelomni trenutak da se bebu odvikne od sisanja...cisto prirodno mi se to cini...
A u stvarnosti...ne znam...kemija u mozgu je tada drugacija...trebalo bi se oslanjati na neke "stare" odluke koje ti se mozda u tom trenu ne cine "dobre"...nemam pojma...
Ali znam neke koje su dojile preko tri godine...a po prici sam cula za jednu koja je dojila do 6. godine...
Pa sad...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Hrabrost je dojiti u javnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Hrabrost je dojiti u javnosti?   Hrabrost je dojiti u javnosti? Icon_minitimečet oľu 20, 2008 3:02 pm

Namcor je napisao/la:
E, a sto mislite o zenama koje doje nekoliko godina?

Da li biste i vi dojile dokle god imate mlijeka ili smatrate da postoji neka "granica"?

smatram da je dobro dojiti što duže, ne vidim u tome ništa negativno već samu pozitivu i za majku i za dijete.

uostalom majčino mlijeko je jako zdravo

:)
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Hrabrost je dojiti u javnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Hrabrost je dojiti u javnosti?   Hrabrost je dojiti u javnosti? Icon_minitimečet oľu 20, 2008 3:04 pm

Namcor je napisao/la:
Meni se cini da je nekako prirodno dojiti negdje do prve godine zivota...i to nekako zato jer do tada vecina beba vec uzgoji zube...a zubi mi se cine kao prijelomni trenutak da se bebu odvikne od sisanja...cisto prirodno mi se to cini...
A u stvarnosti...ne znam...kemija u mozgu je tada drugacija...trebalo bi se oslanjati na neke "stare" odluke koje ti se mozda u tom trenu ne cine "dobre"...nemam pojma...
Ali znam neke koje su dojile preko tri godine...a po prici sam cula za jednu koja je dojila do 6. godine...
Pa sad...

prtirodno bi po pravilu bilo dokad ima mlijeka, jer ono se s godinama ne kvri

poznajem osobu koja je dojila 5 godina i zubi nisu bili problem. dijete bi jelo normalno ali bi mlijeko koristilo kao desert + kao maženje s majkom
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Hrabrost je dojiti u javnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Hrabrost je dojiti u javnosti?   Hrabrost je dojiti u javnosti? Icon_minitimečet oľu 20, 2008 3:22 pm

To za zube nisam mislila kao problem pri dojenju vec vise kao neku simbolicnu prekretnicu...a ne vidim problem da se mazenje nastavi i kad dojenje prestane...

E, sad...to dokle ima mlijeka...i to je relativno...neke zene zbilja jako dugo mogu imati mlijeka...da li onda dojiti do 10-e godine?
A sto se zdravlja tice...znanstvenici kazu (doduse znanstvena misljenja se cesto mijenjaju al eto...) da covjek ima jedne enzime za razgradnju mlijeka do trece godine te ih kasnije gubi cime mlijeko vise nije najzdravija stvar za covjeka...a sto se dojencadi tice kvaliteta milijeka neposredno nakon poroda i u prvih par mjeseci nije ista kao kasnije tako da, valjda, nakon godine dana (ili tu negdje) dijete preko mlijeka vise bas ne dobiva jednako korisne supstance kao u pocetku...
Tako da fizioloski gledano nema nekog izvanrednog razloga za, nazovimo to, predugackim periodom dojenja...naravno u vrijeme rata, gladi i sl. sto duze dojenje je bilo dobro...
A psiholoski gledano (sto bi se odnosilo i na majku i na dijete)...u to se ne bih usudila ulazit jer je preindividualno, a oni slucajevi koje ja poznajem bas i nisu iznjedrili nesto pregenijalno tim "predugim" dojenjem sto naravno nista ne znaci ali tim vise otezava procjenu...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Hrabrost je dojiti u javnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Hrabrost je dojiti u javnosti?   Hrabrost je dojiti u javnosti? Icon_minitimened tra 06, 2008 4:36 pm

Ja definitivno ne bi dojila u javnosti. U životu sam puno stvari napravila u javnosti i nije me bilo sram, ali sada kad sam rodila kao da se u meni nešto okrenilo. Ne bi dojila u javnosti, a što se tiče toga da li bi ostavila dijete gladno, mom sinu i tako treba puno više od onoga što ja imam, pa je svejedno hoću li mu dati malo svog mlijeka ili samo bebimil.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Hrabrost je dojiti u javnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Hrabrost je dojiti u javnosti?   Hrabrost je dojiti u javnosti? Icon_minitimened tra 06, 2008 4:44 pm

Malena! hug ljubi ljubi ljubi ljubi
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Hrabrost je dojiti u javnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Hrabrost je dojiti u javnosti?   Hrabrost je dojiti u javnosti? Icon_minitimened tra 06, 2008 4:47 pm

Svjetloisjena, pozdrav!
hug hug hug hug hug hug hug hug hug hug
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Hrabrost je dojiti u javnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Hrabrost je dojiti u javnosti?   Hrabrost je dojiti u javnosti? Icon_minitimened tra 06, 2008 5:10 pm

Malena! ljubi ljubi ljubi :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hrabrost je dojiti u javnosti? Empty
PostajNaslov: Re: Hrabrost je dojiti u javnosti?   Hrabrost je dojiti u javnosti? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hrabrost je dojiti u javnosti?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Hrabrost

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Žena-
Forum(o)Bir: