Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Blanka Vlašić

Go down 
+9
Jaykof
Pandora
TockaRH
malena
finga
floridana
Annon Imus
meli
Svjetloisjena
13 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimened oľu 09, 2008 11:09 pm

Fenomen koji zaslužuje poseban topic ovdje. Ne mogu pisati Blankin životopis jer ga sustavno ne pratim i ne zapisujem detalje.

No večeras je preskočila 203 cm i osvojila svjetsko dvoransko prvenstvo u Valenciji. Podigla je ljestvicu na 209 cm što bi bio novi svjetski rekord, no za taj podvig očito još nije spremna. No ako nastavi kao ovih posljednjih mjeseci, moglo bi se i to jednom posrećiti. Svaka čast našoj velikoj sportašici.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimeuto oľu 25, 2008 2:01 pm

Evo Blankinih uspjeha:



Super Blanka i njeni najveći uspjesi




Blanka Vlašić Blanka-Vlasic2(FaH)1

Blanka Vlašić, iako još vrlo mlada, svojim nas je rezultatima učinila ponosnima. Osim što je jučer postala nova dvoranska svjetska prvakinja sa skokom od 203 centimetra, Blanka je ostvarila niz velikih rezultata. Njeno najbolje vrijeme tek dolazi, a mi se prisjećamo dosadašnjih uspjeha:

- 2000.
Svjetsko juniorsko prvenstvo u atletici Kingston, Jamajka - 1. mjesto

- 2001.
Svjetsko prvenstvo u atletici Edmonton, Kanada - 6. mjesto
Mediteranske igre, Tunis - 1. mjesto

- 2002.
Svjetsko juniorsko prvenstvo u atletici Santiago, Čile - 1. mjesto
Europsko prvenstvo u atletici Muenchen, Njemačka - 5. mjesto

- 2003.
Svjetsko dvoransko prvenstvo u atletici Birmingham, Engleska - 4. mjesto
Svjetsko prvenstvo u atletici Pariz, Francuska - 7. mjesto
Finale svjetskog kupa Monte Carlo, Monako - 4. mjesto

- 2004.
Svjetsko dvoransko prvenstvo u atletici Budimpešta, Mađarska - 3. mjesto Olimpijske igre 2004. Atena, Grčka - 11. mjesto

- 2006.
Svjetsko dvoransko prvenstvo u atletici Moskva, Rusija - 2. mjesto
Europsko prvenstvo u atletici Gothenburg, Švedska - 4. mjesto
Finale svjetskog kupa Stuttgart, Njemačka - 6. mjesto

- 2007.
Europsko dvoransko prvenstvo u atletici Birmingham, Englesak - 5. mjesto
Svjetsko prvenstvo u atletici Osaka, Japan - 1. mjesto

http://www.totalportal.hr/article.php?article_id=181238

Finale svjetskog kupa Stuttgart, Njemačka - 1. mjesto

- 2008.
- Svjetsko dvoransko prvenstvo Valencia - 1. mjesto
- 10. i neuspješni (zasad) pokušaj rušenja svjetskog rekorda
* pojedinačne pobjede po mitinzima Zlatne lige i 'običnim' mitinzima teško je izbrojati

2007. godineproglašena je europskom atletičarkom godine. Nominirana je za najbolju svjetsku atletičarku godine i bila je druga. Svjetska atletska federacija (IAAF), proglasila je njen skok od 207 centimetaram, najboljim ženskim atletskim rezultatom godine. U izboru Sportskih novosti, proglašena je najboljom sportašicom Hrvatske u 2007. Ušla je u povijest, kao prva koja je dobila glasove baš svih novinara (365). Druge sportašice nisu dobile nijedan glas, a to nije uspjelo čak ni velikoj Janici Kostelić.
Pred nama su Olimpijske igre u Pekingu i ako Blanka ostane zdrava, možemo se nadati i zlatnoj medalji iz Pekinga. Uz ovakav talent i formu kakvu pokazuje, te trud i žrtvu Blanke osobno i cijelog njenog stručnog tima, samo je neka izvanredna okolnost može zaustaviti.
Nadamo se da će 'Vlašić dance', koji na tako simpatičan način izvodi i koji je prihvatila publika diljem svijeta, Blanka izvesti i u Pekingu.


(TotalPortal/Wikipedia)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimened srp 06, 2008 10:14 pm

Najbolja hrvatska atletičarka nastavila je nizati uspjehe. Skokom od 206 centimetara Blanka je slavila na 26. izdanju atletskog mitinga u Madridu ubilježivši svoju 31. uzastopnu pobjedu.

VIŠE
[Vrh] Go down
Annon Imus
Dinosaur
Annon Imus


Male
Aries Snake
Broj postova : 360
Age : 34
Location : Out of Space
Registration date : 13.01.2008

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimeuto srp 08, 2008 11:37 pm

kapa dolje lalala
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimesri srp 09, 2008 6:05 am

svaka joj čast.....


Blanka Vlašić 610x
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimesri srp 09, 2008 6:06 am

Blanka Vlašić Blanka_Vlasic_Sweden
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimesri srp 09, 2008 8:12 am

Najbolji je njen pobjednički ples.
[Vrh] Go down
finga
Stanica



Male
Sagittarius Goat
Broj postova : 18
Age : 32
Registration date : 15.06.2008

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimesri srp 09, 2008 8:38 am

Koliko znam ima 31 uzastopnu pobjedu.
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimened srp 13, 2008 12:16 am

32 sada...

Ja bih joj digla spomenik, u Splitu, naravno. Zaslužila je to.
Neki dan sam je vidila u dućanu, pripala sam se kad je stala kraj mene... Onako mršava pari još veća nego šta zapravo je.
[Vrh] Go down
TockaRH
Stanica
TockaRH


Female
Taurus Dragon
Broj postova : 13
Age : 35
Registration date : 02.08.2008

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimesri kol 20, 2008 4:16 pm

Ma Blanka je super, nadam se da se priviknula na vremensku razliku i da će se lako kvalificirat za finale whee
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimesri kol 20, 2008 4:57 pm

Tko zna kad ona skače?
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimečet kol 21, 2008 9:03 am

Ja jutros vidila da se kvalificirala u finale, samo ne znam kad je to bilo... Finale je u subotu.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimečet kol 21, 2008 9:11 am

Da, skakala je u 3,05 po našem vremenu.
Finale je u subotu u 13 h, skače 7.
[Vrh] Go down
Pandora
Dinosaur
Pandora


Female
Libra Snake
Broj postova : 354
Age : 34
Registration date : 29.03.2008

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimesub kol 23, 2008 4:07 pm

Kapa dolje za Blanku,ima sigurnu medalju!!! sad je preskočila 2,05! BRAVO!!!!!!!
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimesub kol 23, 2008 6:36 pm

SREBRO, piše na svakom teletekstu isto xD ... Pitam se ko od koga prepisuje :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimened kol 24, 2008 2:38 pm

Sad sam upravo saznala zašto nije podigla ljestvicu odmah na 2.07cm nego je išla drugim skokom na 2.05, što je bilo neobično. Kaže spiker na radiu da je problem bio u tome što su suci i delegati postavili Blankino odbrojavanje vremena prije nego što je stigla do stola i zatražila da se prečka digne. Kako je lijepo, ali beskorisno skočila preko 2.05, gotovo sigurno bi prešla i 2.07. No sad je bez veze govoriti o tome što bi bilo kad bi bilo. A Belgijanka je stvarno u pravi čas postigla najbolje što je mogla, svaka čast. Šteta samo što nije više na snazi stariji sistem kad su se brojala sva rušenja bez obzira na visinu, a Blanka je imala savršenu seriju do 2.05.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimesri kol 27, 2008 12:34 pm

Britanski kolumnist zaljubljen u Blanku Vlašić: 'Nije se okaljala u 'Selu grijeha''


dnevnik.hr


"Oborile su me njezine oči - te oči, velike, prekrasne i zelene kao dva jezerca dodatno uvećane na velikim ekranima koji su bili u svakom kutku 'Ptičjeg gnijezda'. Posljednje natjecanje posljednjega dana atletike u pekingu i upravo to je ono što sam čekao - ženski skok u vis, a ja sam zaljubljen. Jako", napisao je u svojoj kolumni za britanski dnevnik Independent poznati kolumnist Dom Joly.


"Iako sam sportom već bio fasiniran, dodatno me 'uzdrmalo' kada sam vidio sliku svjetske prvakinje u skoku u vis Blanke Vlašić koja je bila najljepša natjecateljica na Olimpijskim igrama. Očekivalo se čak da obori svjetski rekord od 2,09 metara i to je trebao biti vrhunac večeri za obožavatelje visokih skakačica iz Hrvatske poput mene".
Blanka Vlašić 60146125
Blanka Vlašić



"Sve je išlo glatko u početku. Blanka je svaku visinu preskočila bez problema i kako nisam s nje skidao oči vidio sam da je potpuno smirena i koncentrirana. I lijepa. Jako, jako lijepa", napisao je u svojoj kolumni Dom Joly, koji se proslavio briljantnim humorističnim emisijama na BBC-u i skrivenom kamerom na Channel 4.
"I tada se dogodila katastrofa. Nije uspjela u prvom pokušaju preskakanja 2,05 metara. U tom trenutku sam u tim velikim zelenim očima ugledao i tračak ranjivosti i poželio sam skočiti dolje i potrčati k njoj da ju utješim. No, bilo mi je prilično visoko za skočiti dolje na stazu, a i s moje lijeve strane je stajao mišićavi član osiguranja. No, prelijepa Blanka ipak je uspjela iz drugog pokušaja i sad je ovisila o bezličnoj Belgijanki Tii Hellebaut. I dogodilo se. Knjižničarka je preskočila 2,05 iz prvog pokušaja. Potom je Blanka triput zaredom rušila 2,07 i sve je bilo gotovo. Hellebaut je odjednom poznata Belgijanka, a moja Blanka je bila očajna. nekako sam izbauljao iz 'Ptičjeg gnijezda' i vratio se u hotel. Kada sam ušao u hotelsku sobu, legao sam na krevet, zario glavu u jastuk i plakao kao malo dijete. Bilo je zaista vrijeme za povratak kući", napisao je Joly koji se osvrnuo i na 'događanja' u Selu.
"Iz vrlo pouzdanih izvora od nekoliko bivših olimpijaca znam da je Olimpijsko selo leglo razvrata i kad malo razmislite to zaista ima smisla. To je mjesto na kojem u istom trenutku borave neki od najboljih sportaša i sportašica koji su doslovce prisiljeni biti jedni s drugima dva puna tjedna, daleko od kuće. A osim toga, kada za nešto trenirate pune četiri godine i tada sve bude gotovo za 10 sekundi, nije iznenađujuće da sportaši jedni u drugima potraže malo utjehe".
"Jedan od mojih izvora je bio zaista vrlo izravan. rekao mi je kako su najgori plivači. Njihova natjecanja najčešće završe već u prvom tjednu i tada dolazi vrijeme za zabavu. A imaju prekrasna tijela. Moj kolega i bivši olimpijac Matthew Sayed mi je pak ispričao kako je na Igrama u Barceloni, dok je još igrao stolni tenis za Veliku Britaniju, spavao sa više djevojaka nego sve zajedno do tada. I tada mi je postalo jasno zašto novinarske propusnice ne vrijede za 'Selo grijeha'. Sportaši ne žele da novinari zure u njih dok doručkuju, njuškaju oko njihovih soba ili da potajice slikaju pijane tulume. No drago mi je da je Blanka ostala nedodirljiva za cijeli taj festival seksa", napisao je Joly.
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimesri vel 22, 2012 7:22 pm

obozavam je...doduse ne kao angelinu ali...@ ides
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimesri vel 22, 2012 8:11 pm

Ja ga isto obožavam, to mi je omiljeni sportaš...! ;)
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimesri vel 22, 2012 8:27 pm

Volim što radi i njene sportske uspjehe ali ju u nesportskom smislu ne volim. Nekako mi antipatična.
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimesri vel 22, 2012 11:02 pm

Archangel je napisao/la:
Ja ga isto obožavam, to mi je omiljeni sportaš...! ;)

cerek
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitimeuto vel 28, 2012 4:07 pm

lolcina
[Vrh] Go down
Sponsored content





Blanka Vlašić Empty
PostajNaslov: Re: Blanka Vlašić   Blanka Vlašić Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Blanka Vlašić
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Sport-
Forum(o)Bir: