Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Uskršnji ručak i kolači

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Uskršnji ručak i kolači Empty
PostajNaslov: Uskršnji ručak i kolači   Uskršnji ručak i kolači Icon_minitimeuto oľu 18, 2008 9:43 am

Hajde da malo reanimiramo ovaj pdf. Ako smo domaćice - što planiramo svojim bližnjima servirati ove nedjelje? Ako smo "korisnici" nečije kuhinje, što bismo željeli da se nađe na stolu tijekom dana, osobito za ručak i kao desert? Slavili mi Uskrs ili ne, dajmo malo mašti na volju i ponudimo nekoliko dobrih proljetnih recepata ostalima klopa
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Uskršnji ručak i kolači Empty
PostajNaslov: Re: Uskršnji ručak i kolači   Uskršnji ručak i kolači Icon_minitimeuto oľu 18, 2008 9:48 am

Za ručak još nisam sigurna - pozvani smo u goste, ali nisam sigurna hoćemo li moći ići jer bi se moglo dogoditi da moj muž mora zamijeniti kolegu na poslu upravo na taj dan :( U tom slučaju dečkima ću složiti pizzu koju jako vole, a sebi nekakvu juhicu jer sam na dijeti koju doma ne mislim prekidati. Od kolača sigurna sam da ću raditi biskupski kruh koji se dobro drži i u duljem vremenskom periodu, a o drugim kolačima ću razmisliti - vjerojatno neke kekse da se klinci zabavljaju jer vole vaditi kalupima oblike od tijesta, i nešto kremasto, možda rigo janchi.
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Uskršnji ručak i kolači Empty
PostajNaslov: Re: Uskršnji ručak i kolači   Uskršnji ručak i kolači Icon_minitimeuto oľu 18, 2008 11:49 am

Mama i ja napravit ćemo klasični ručak: kuhana šunka, kuhana jaja, sol i mladi luk. Brat bi htio i francusku salatu. roll
Ono što bih ja htjela uz sve to je i onaj slatki kruh...samo ne znam kako se to zove, to je moja baka pravila i taj se kruh jeo sa šunkom umjesto običnog kruha. Mislim da je to kuglof.
Od kolača, ja sam htjela opet kuglof, zubo orehnjaču, makovnjaču i nekoliko vrsta suhih kolača, ali mislim da ćemo praviti nešto drugo...

ja za blagdane najviše volim tradicionalna jela. :)
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Uskršnji ručak i kolači Empty
PostajNaslov: Re: Uskršnji ručak i kolači   Uskršnji ručak i kolači Icon_minitimesri oľu 19, 2008 1:38 pm

Pa idem u zavičaj za Uskrs, pa će majka sve srediti i pripremiti. rofl2
Sigurno ćemo imati posvećenje ujutro (šunka, luk, jaja i taj slatki kruh koji ni ja ne znam po imenu) a ostaloi obroci neće biti ništa posebno tradicionalno. scratch

Mama će vjerojatno nakuhavati i biti će i francuske (jer brat voli), a i kupit će se neko malo prasence za "pod zub" da slučajno ne pofali hrane. Uvijek pretjera i sa hranom i sa kolačima. klopa
A meni je bitno nam je da smo zajedno i da se družimo. whee
Kad se vratim reći ću vam što je bilo pripremljeno.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Uskršnji ručak i kolači Empty
PostajNaslov: Re: Uskršnji ručak i kolači   Uskršnji ručak i kolači Icon_minitimesri oľu 19, 2008 4:30 pm

za uskrs ćemo otići kod svekrve na selo. meni to super kava

od kolača orahnjača i pogače.
znam da će se udaviti u tome lovely
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Uskršnji ručak i kolači Empty
PostajNaslov: Re: Uskršnji ručak i kolači   Uskršnji ručak i kolači Icon_minitimesri oľu 19, 2008 4:55 pm

Najbolja stvar na Uskrs je bakin uskrsni perec!
To jedem dok ne nestane, sa svime, kad je perec kruh uopće ne treba!
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Uskršnji ručak i kolači Empty
PostajNaslov: Re: Uskršnji ručak i kolači   Uskršnji ručak i kolači Icon_minitimesri oľu 19, 2008 8:55 pm

Mmmm, pogača, napravit ću jednu u subotu klopa

A taj perec - može recept? Ne znam točno o čemu se radi, očito ne o onim perecima iz trgovine :)
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Uskršnji ručak i kolači Empty
PostajNaslov: Re: Uskršnji ručak i kolači   Uskršnji ručak i kolači Icon_minitimesri oľu 19, 2008 9:30 pm

Ja sam ti jako slaba u pečenju kolača. U našoj obitelji za tosu zadužene mama i baka. Mama isto napravi odlične kolače no baka tome da neki starinski štih, pa su onda posebni, pogotovo taj perec.
To je nešto kao dizani kolač, no nije punjen ničim, nešto između kolača i kruha. Recept nažalost neznam, budem probala saznati od bake pa ti onda javim.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Uskršnji ručak i kolači Empty
PostajNaslov: Re: Uskršnji ručak i kolači   Uskršnji ručak i kolači Icon_minitimesri oľu 19, 2008 9:32 pm

meliJ je napisao/la:
Ja sam ti jako slaba u pečenju kolača. U našoj obitelji za tosu zadužene mama i baka. Mama isto napravi odlične kolače no baka tome da neki starinski štih, pa su onda posebni, pogotovo taj perec.
To je nešto kao dizani kolač, no nije punjen ničim, nešto između kolača i kruha. Recept nažalost neznam, budem probala saznati od bake pa ti onda javim.

Hvala, srce si :) A pretpostavljala sam da se radi o nekoj vrsti slatkog kruha, samo mi je naziv neobičan. Daj stavi recept ako baka bude voljna podijeliti znanje :)
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Uskršnji ručak i kolači Empty
PostajNaslov: Re: Uskršnji ručak i kolači   Uskršnji ručak i kolači Icon_minitimečet oľu 20, 2008 12:57 pm

Joj zaboravila sam na te parece (ja ih zovem paretak). Rade se od nekog tijesta sa jajima (ako me sjećanje ne vara to tijesto je jako tvrdo) i znam da se prvo kuhaju, pa se onda stavljaju u pećnicu peći. Suhi su i pomalo slatkasti. I imaju oblik slova O, veličine da se može staviti farbano jaje a da ne ispadne. Jako su dekorativni u košari.
Valjda će se neko sjetiti u zavičaju napraviti ih.
Njami klopa
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Uskršnji ručak i kolači Empty
PostajNaslov: Re: Uskršnji ručak i kolači   Uskršnji ručak i kolači Icon_minitimečet oľu 20, 2008 1:25 pm

Ovo fino zvuči. A i oni kupovni pereci su od tijesta koje se najprije kuha, pa peče ukrašeno posoljenim brašnom s vodom, samo to nije to... Domaće je domaće :)
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Uskršnji ručak i kolači Empty
PostajNaslov: Re: Uskršnji ručak i kolači   Uskršnji ručak i kolači Icon_minitimepet oľu 21, 2008 5:37 pm

A radite francusku salatu za Uskrs? U našoj famili je to obavezno. Samo što sam ja malo promijenila originalni recept pa ne stavljam više krumpir nego kukuruz. Vjerojatno sad više nije francuska, no stoput je boljeg okusa.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Uskršnji ručak i kolači Empty
PostajNaslov: Re: Uskršnji ručak i kolači   Uskršnji ručak i kolači Icon_minitimepet oľu 21, 2008 5:49 pm

meliJ je napisao/la:
A radite francusku salatu za Uskrs? U našoj famili je to obavezno. Samo što sam ja malo promijenila originalni recept pa ne stavljam više krumpir nego kukuruz. Vjerojatno sad više nije francuska, no stoput je boljeg okusa.

Ja je obavezno radim. Samo nisam sigurna da bi mi ovakva s kukuruzom išla u promet, to bih samo ja jela jer jedina volim kukuruz u zrnu klopa
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Uskršnji ručak i kolači Empty
PostajNaslov: Re: Uskršnji ručak i kolači   Uskršnji ručak i kolači Icon_minitimepet oľu 21, 2008 8:24 pm

svjetloisjena je napisao/la:
meliJ je napisao/la:
A radite francusku salatu za Uskrs? U našoj famili je to obavezno. Samo što sam ja malo promijenila originalni recept pa ne stavljam više krumpir nego kukuruz. Vjerojatno sad više nije francuska, no stoput je boljeg okusa.

Ja je obavezno radim. Samo nisam sigurna da bi mi ovakva s kukuruzom išla u promet, to bih samo ja jela jer jedina volim kukuruz u zrnu klopa

Šteta, no možda da probaš staviti malo kukuruza za početak. Inače tko je god probao ovu moju francusku bolja mu je od klasične. Baš mi se čini da bi klincima pasala jer dođe malo slatkasta zbog kukuruza.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Uskršnji ručak i kolači Empty
PostajNaslov: Re: Uskršnji ručak i kolači   Uskršnji ručak i kolači Icon_minitimepet oľu 21, 2008 11:56 pm

meliJ je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
meliJ je napisao/la:
A radite francusku salatu za Uskrs? U našoj famili je to obavezno. Samo što sam ja malo promijenila originalni recept pa ne stavljam više krumpir nego kukuruz. Vjerojatno sad više nije francuska, no stoput je boljeg okusa.

Ja je obavezno radim. Samo nisam sigurna da bi mi ovakva s kukuruzom išla u promet, to bih samo ja jela jer jedina volim kukuruz u zrnu klopa

Šteta, no možda da probaš staviti malo kukuruza za početak. Inače tko je god probao ovu moju francusku bolja mu je od klasične. Baš mi se čini da bi klincima pasala jer dođe malo slatkasta zbog kukuruza.

Sigurno ću napraviti jednom prilikom, ideja je izvrsna klopa
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Uskršnji ručak i kolači Empty
PostajNaslov: Re: Uskršnji ručak i kolači   Uskršnji ručak i kolači Icon_minitimesub oľu 22, 2008 2:10 am

meliJ je napisao/la:
A radite francusku salatu za Uskrs? U našoj famili je to obavezno. Samo što sam ja malo promijenila originalni recept pa ne stavljam više krumpir nego kukuruz. Vjerojatno sad više nije francuska, no stoput je boljeg okusa.
mi pravimo francusku salatu i za božić i za uskrs
sviđa mi se ova ideja s kukuruzom ides
inače, meni je francuska salata u koju se stavljaju kuhana jaja preteška, a i majoneza mi sjedne na želudac... roll
tako da umjesto jaja stavim jabuke zubo, a majonezu obavezno pomiješam s vrhnjem i s malo jogurta
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Uskršnji ručak i kolači Empty
PostajNaslov: Re: Uskršnji ručak i kolači   Uskršnji ručak i kolači Icon_minitimesub oľu 22, 2008 10:38 am

Jaja stavim manje, tak da se ne osjećaju jako, a majonezu također miješam s jogurtom i vrhnjem ili kupim već onu laganu s jogurtom.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Uskršnji ručak i kolači Empty
PostajNaslov: Re: Uskršnji ručak i kolači   Uskršnji ručak i kolači Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Uskršnji ručak i kolači
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Gastronomija-
Forum(o)Bir: