Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Smisao života

Go down 
+42
Remke
tinityrannical
Lotos
Florence.
Kahali
Faust
SkywardSword
Archangel
MoW
Guardian
Tonks
Korplikan
Magic
tiho86
Abarksas
Chakotay
Nefertiti
Fantom
Athena
Goran
snow queen
vladimir je idiot
Gea
Comi
glupa budala
Alpha
gothic45
avanturista
gloria_g
Stripy
None
vladimir
omen
Sigmund Freud
Pandora
Svjetloisjena
Merkurica
Aleksandar Veliki
Blizzard
meli
floridana
Galileo Galilei
46 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Autor/icaPoruka
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Smisao života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Smisao života   Smisao života - Page 7 Icon_minitimesri kol 28, 2013 5:25 pm

Oni su sami smisao? Eh, ja to objašnjavam tako da je Bog u njima, a On je smisao. Na isto ti dođe. I da, to je istina, možeš ga zvati Bogom, Buddhom, Allahom, sobom ili brojem 42, to je na kraju ista stvar.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Smisao života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Smisao života   Smisao života - Page 7 Icon_minitimesri kol 28, 2013 6:54 pm

Po znanstvenoj teoriji, ne postoji odredeni smisao zivota, jer su svi ljudi nastali preko najsitnijih organizama, mi smo razvijenije bakterije, tj. produkt povoljnog uvjeta, sto je zemlja.
Ako postoji neka visa sila koja je imala zamisao stvoriti svijet kakav je danas, onda bi trebao postojati nekakav odreden smisao. Moje misljenje.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Smisao života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Smisao života   Smisao života - Page 7 Icon_minitimečet kol 29, 2013 10:08 pm

@Einar,

Jest, na isto ti dođe, samo što je u tvom primjeru "Bog" suvišan operator. Mislim, kad ja kažem "Bog" ja znam na šta mislim, a i onaj ko je već upoznat s mojim načinom razmišljanja - neko treći, međutim, može misliti da sam mislio na Jehovu, ili Allaha, ili Zeusa - na neku transosobnu ličnost sa vlastitom, autonomnom voljom. I imamo nesporazum. Meni se čini da je bolje popu reći pop i bobu bob.

Po meni, reći "Bog je u meni" je tautologija. "Bog je u njima, on je smisao - prema tome oni su smisao" je primjer tačnog rezultata, ali posrednik "Bog", kao i svaki posrednik, ne prenosi informaciju onako dobro kao kod direktne komunikacije. Na primjer, mnogi, evo uzmimo hrišćane jer su svuda oko nas - misle da misle na istu stvar kad kažu "Bog" - a iskustvo iz svakodnevice govori drugačije. Osim što imamo nekoliko stotina denominacija, ni lični doživljaj, iskustvo, toga što je označeno tom riječi nije podjednako - imaju nekoliko dodirnih tačaka međusobno i to je u biti sve a oko zbilja važnih stvari kolju se već dva milenijuma. Treba samo pratiti diskusiju dvojice vjernika oko toga šta je Bog, koje su mu osobine, šta hoće, šta neće - iako sve stoji napisano u knjizi crno na bijelom - ipak se ne slažu. A ne slažu se prosto zato što nisu jedan čovjek, nego dva. Različita. Ništa više od toga ne treba.

Zato smatram da je bolje da ne razvlačimo pojmove. Let's keep things simple. We'll all sleep better at night... :)
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Smisao života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Smisao života   Smisao života - Page 7 Icon_minitimepet kol 30, 2013 1:52 am

Život je putovanje koje počinje rođenjem, a završava smrću.
Smisao života je uživati u putovanju zubi
[Vrh] Go down
Sponsored content





Smisao života - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Smisao života   Smisao života - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Smisao života
[Vrh] 
Stranica 7 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» Gdje je nestao smisao blagdana?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: