Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kućni ljubimac na dar

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Kućni ljubimac na dar Empty
PostajNaslov: Kućni ljubimac na dar   Kućni ljubimac na dar Icon_minitimeuto oľu 25, 2008 1:08 pm

Što mislite o poklanjaju životinja, npr. za rođendan?


Mislim da to uopće nije dobra ideja. Svaka osoba, obitelj treba prije nego što sama nabavi kućnog ljubimca dobro razmisliti o obavezama koje je čekaju nakon toga. Za tako nešto se treba dobro pripremiti.


Da li ste ikada nekome poklonili životinju?
Da li ste vi ikada od nekog dobili životinju na dar? Kako ste reagirali?
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Kućni ljubimac na dar Empty
PostajNaslov: Re: Kućni ljubimac na dar   Kućni ljubimac na dar Icon_minitimeuto oľu 25, 2008 1:50 pm

nebi baš volila da mi netko pokloni kućnog ljubimca face
u stilu- kuku evo nas, donili smo ti štence roll
mislim da bi pala u nesvjest. to ne znaći da ne volim životinje. to znaći da nemam uvjeta za kućne ljubimce kao što je pas i mačka jer da imam davno bi ih nabavila sama.
u svakom slučaju poklanjanje životinja je neprimjereno.
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Kućni ljubimac na dar Empty
PostajNaslov: Re: Kućni ljubimac na dar   Kućni ljubimac na dar Icon_minitimečet svi 01, 2008 2:22 am

ja sam dobila od mame i tate sovu za rodjendan party i mislim da tog trenutka nije bio niko sretniji od mene whee whee whee whee whee whee whee whee lovely
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Kućni ljubimac na dar Empty
PostajNaslov: Re: Kućni ljubimac na dar   Kućni ljubimac na dar Icon_minitimečet svi 01, 2008 8:22 am

vjestica je napisao/la:
ja sam dobila od mame i tate sovu za rodjendan party i mislim da tog trenutka nije bio niko sretniji od mene whee whee whee whee whee whee whee whee lovely

Odakle im ideja za sovu? Gdje su ju nabavili? scratch
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Kućni ljubimac na dar Empty
PostajNaslov: Re: Kućni ljubimac na dar   Kućni ljubimac na dar Icon_minitimečet svi 01, 2008 10:19 am

heh, ja sam svojevremeno htjela jednoj dragoj osobi za rođendan pokloniti hrčka. cerek
sva sreća pa sam joj to rekla na vrijeme pa me upozorila da to ni u kom slučaju ne napravim.

ja ne bih imala ništa protiv kućnog ljubimca za poklon. baš naprotiv. kod mene je u dvorištu mini zološki vrt zubo
iako imam jednu mačku i jednog psa koji su služeno moji zubo od rođenja, ima tu još nekoliko pasa, desetak mačaka....
valjda se pročulo da je kod mene raj za životinje lovely
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Kućni ljubimac na dar Empty
PostajNaslov: Re: Kućni ljubimac na dar   Kućni ljubimac na dar Icon_minitimečet svi 01, 2008 10:28 am

Zašto ni u kom slučaju nije htjela hrčka? Zbog alergije ili?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kućni ljubimac na dar Empty
PostajNaslov: Re: Kućni ljubimac na dar   Kućni ljubimac na dar Icon_minitimečet svi 01, 2008 10:52 am

Mislim da životinje nikako ne bi smjele biti poklanjane. Ja uvijek kažem da se kućni ljubimci na neki način posvajaju ili usvajaju, ne tako kompliciranim postupkom, naravno, kao djeca, ali smatram da ži8va bića već kao takva i nisu poklon, ona nam nekim putevima dolaze i odlaze i nije nimalo zgodno nekome nametnuti ljubimca tako da mu ga poklonimo bez pitanja. To se najbolje može vidjeti kad se u gradskim uvjetima djeci za Uskrs poklanjaju zečevi ili čak pilići, kao - lako ih se poslije riješiti :( Takvi ljubimci za koje obitelj nije adekvatno pripremljena često se izgube, izbace iz kuće, čak i pojedu, vjerojatno uz traumu djeteta kojemu je ljubimac bio darovan. Loše završavaju i psići i mačići koje ljudi ne žele. U gradskim uvjetima stanovanja u stanovima jako je teško stvoriti uvjete kakve binah spominje, zapravo nemoguće.
Druga stvar je što i ljubitelji životinja često više vole jednu vrstu životinja nego drugu. Recimo gore spomenuti hrčak. To su prekrasne životinjice, no poznajem ljude koji se panično boje glodavaca ili im se glodavci užasno gade. Osim toga hrčak relativno kratko živi, sjećam se bratića koji je svake dvije godine oplakivao svog ljubimca, a i ja sam bila jako žalosna kad je uginuo hrčak gospođe koja me je čuvala kad sam bila mala. No srećom, već sutradan se pojavio gospođin stariji sin s dva preslatka mladunca zlatne dlake pa sam se brzo utješila. Možda je bolje uzeti zamorca koji je nešto veći, ali može živjeti više od pet godina. Odrasloj osobi je naravno jasno da ljubimac mora prije ili kasnije uginuti, ali djeci to ponekad jako teško pada, iako ja zbog toga ne bih odustala od ljubimca - u krajnjoj liniji i djeca moraju nešto naučiti o toj temi dok su manja, a i većina ljubimaca, ukoliko ih pazimo, mazimo i volimo, pruža nam emocionalno daleko više nego što gubimo (ako uopće gubimo) kad im jednom dođe vrijeme za odlazak.

Sjećam se da sam svom djetetu koje je željelo vodenu kornjaču dogovorila taj poklon s bakom, djedom i sestrom. Psa sam prvog donijela nakon što me mama uvjerila da će ga tata sigurno prihvatiti (on je naime govorio da psa ne želi, a naravno, pokazalo se da je mama bila u pravu). Sadašnjeg psa sam uzela od sestre i roditelja, ali je cijela moja obitelj bila za to. I tako. Ljubimci nam dolaze i odlaze i obogaćuju naš život. No ipak ne bih željela da mi netko pokloni životinju bez pitanja. Mogla bih dijeliti životni prostor (uz određene uvjete, naravno) sa svakom vrstom osim kukaca, na primjer onim velikim paucima - tarantulama isl, ne znam što bih s njima kad mi se gade onako dlakavi i s osam nogu. Ne znam ni recimo kako bih se nagodila s iguanom koja mi je inače simpa kao životinja. Za krokodila nemam uvjeta, iako mi nisu gadni, samo ne znam što bih s njim. I tako...
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Kućni ljubimac na dar Empty
PostajNaslov: Re: Kućni ljubimac na dar   Kućni ljubimac na dar Icon_minitimečet svi 01, 2008 1:14 pm

meli je napisao/la:
vjestica je napisao/la:
ja sam dobila od mame i tate sovu za rodjendan party i mislim da tog trenutka nije bio niko sretniji od mene whee whee whee whee whee whee whee whee lovely

Odakle im ideja za sovu? Gdje su ju nabavili? scratch




sovu sam htjela ja,i oni su to znali.i sjecam se jedno jutro sam otvorila oci i pogledala a u mojoj sobi je stajala mala sovica sa onim svojim okicama,slatkica moja. lovely taj dan necu nikad zaboraviti i skocila sam sva sretna i pocela je milovat a na stolu je bila pooruka od mame i tate za rodjendan volimo te puno.kako sam samo bila sretna. whee whee whee ,i onda sam uzela telefon i pocela zvati drugarice i vristala im na telefon da sam dobila sovicu. whee whee whee
morala sam to podjeliti sa vama,nemojte se ljutit cheer

a kupili su je u novom sadu,od jednog vika carobnjaka :),on uzgaja sove,i znam da ih prodaje vjesticama i carobnjacima,i njihova cjena je oko 500 evra.
to nije ova obicna vrsta sove vec neka bjela srebrna sova nisam sigurna kako se zove. zubi


i jos da dodam u vezi hrcka

oni zive najvise 3 godine i veoma je bolno kad umre jer su tako slatki i lako ih covjek zavoli. :(
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kućni ljubimac na dar Empty
PostajNaslov: Re: Kućni ljubimac na dar   Kućni ljubimac na dar Icon_minitimečet svi 01, 2008 1:46 pm

Meni su bijele sove prekrasne, a inače su mi jako lijepe s onim okruglim pametnim očima. Imamo jedan par bijelih sova u zg zoološkom vrtu, to su mi oduvijek najljepše ptice, iako ima tamo i papiga i paunova, ali sove su onako krasne, paperjaste i šute za razliku od spomenutih :)

Mislim da sam već negdje napisala kako je moj stric u šetnji sa psom našao u šumi sovu koja je ozlijedila krilo. Dopnio ju je kući i kako je bio vikend nisu mogli odmah zvati veterinara ili zoološki vrt ili čega su se već sjetili, a onda je takvih ustanova za životinje bilo puno manje, prije tridesetak godina ili možda koja manje. Teta i danas rado priča kako je sova sjedila na partvišu u sobici i lijepo je gledala, samo nije htjela ništa jesti jer je bila bolesna pa je odmah kad su je dopremili u zoološki vrt dobila infuziju. Kasnije se oporavila i ako se dobro sjećam vraćena je u prirodu.
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Kućni ljubimac na dar Empty
PostajNaslov: Re: Kućni ljubimac na dar   Kućni ljubimac na dar Icon_minitimečet svi 01, 2008 1:50 pm

mislim da su tvoji stic i strina pokazali lijep primjer odnosa covjeka prema zivotinji i prirodi.:)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kućni ljubimac na dar Empty
PostajNaslov: Re: Kućni ljubimac na dar   Kućni ljubimac na dar Icon_minitimečet svi 01, 2008 1:54 pm

vjestica je napisao/la:
mislim da su tvoji stic i strina pokazali lijep primjer odnosa covjeka prema zivotinji i prirodi.:)

Svašta su oni sakupili, i nosili okolo, i ježeve i ptice, a i taj pas koji je našao sovu bio je nađen - mlada kujica je išla za stricem ne znam koliko stanica a on je nije imao srca ostaviti nego ju je doveo kući. Teta je prvo vikala da ne želi još i tu obavezu, dali su oglas u novine na koji se nitko nije javio, a pesica je cvilila i plakala kad god bi prolazila pored tramvaja koji je zatvarao vrata - očito je bila na taj način ostavljena. Ona je s njima poživjela sretno iako ne predugo jer je bila jako bolesna kad je ostarjela, a nakon nje su nabavili novog psa jer nikako nisu mogli živjeti bez psa, a pokušavali su nekoliko tjedana, sjećam se...
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Kućni ljubimac na dar Empty
PostajNaslov: Re: Kućni ljubimac na dar   Kućni ljubimac na dar Icon_minitimečet svi 01, 2008 1:57 pm

zaista takvi ljudi su primjer kako se treba ponasati sa zivotinjama i vjerujem da si od njih dosta naucila :)
i trebas biti ponosna jer poznajes takve ljude.neki se danas ponose sto poznaju lose ljude a ti se ponosi sto znas dobre i plemenite ljude. ljubi
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kućni ljubimac na dar Empty
PostajNaslov: Re: Kućni ljubimac na dar   Kućni ljubimac na dar Icon_minitimečet svi 01, 2008 2:00 pm

vjestica je napisao/la:
zaista takvi ljudi su primjer kako se treba ponasati sa zivotinjama i vjerujem da si od njih dosta naucila :)
i trebas biti ponosna jer poznajes takve ljude.neki se danas ponose sto poznaju lose ljude a ti se ponosi sto znas dobre i plemenite ljude. ljubi

hug
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kućni ljubimac na dar Empty
PostajNaslov: Re: Kućni ljubimac na dar   Kućni ljubimac na dar Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kućni ljubimac na dar
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Kućni ljubimci-
Forum(o)Bir: