Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Nestale civilizacije, Maje

Go down 
+43
2pac
Novus ordo seclorum
Florence123
Viktor-x
Flamezar
mEN_iN_WHite
tonco
Neobicni forumas
konoko1
Blizzard
Neo
Wall-e
Gea
Remke
Dragony
delaylah
Chakotay
Mama
jedan_lik
silver
arhont
Skulptura
biga
air_neos
Fantom
Liquid
Daja
ThE_IMMORTAL
MoW
Alpha
4ucker
einstein20
Legionar
king
GoodAlien
danyf5
Aleksandar Veliki
fazan u hladnjaku
marko suzic
zvezda
Svjetloisjena
malena
Rain
47 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimepet tra 03, 2015 8:05 pm

http://hr.wikipedia.org/wiki/Mu_%28kontinent%29 http://hr.wikipedia.org/wiki/Mu_%28kontinent%29 da li je postaojao pacifički konitinent mu , od njega su ostali danas uskršnji otok,havaji i tahiti,,, teško je vjerovati u to nema dokaza nezna
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimepet tra 03, 2015 8:07 pm

http:7/upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/64/Book_map1.jpg
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimepet tra 03, 2015 8:08 pm

[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimepet tra 03, 2015 8:13 pm

Vidiš, ima dosta teorija o toj Lemuriji.
Neki kažu da je to kontinent (civilizacije) prije Atlantide, neki kažu da je postojala u isto vrijeme kao i Atlantida, ali je uništena prije Atlantide.
Onda se ljudi razilaze o samim stanovnicima. Neki ih smatraju pametnima i iskusnima i ti ljudi tvrde da su napravili Moaie na uskršnjim otocima i slično.
Drugi pak kažu da su bili primitivni.

Ja mislim da je to bila civilizacija daleko prije Atlantide, a da su se njeni stanovnici mijenjali kroz tisuće godina, ali da su manje više bili primitivni tehnološki, no povezani s prirodom.
Za kiklope iz grčke mitologije kažu da su bili jedan od naroda na Lemuriji. To isto vjerujem.
Nažalost nemogu putovati kroz vrijeme kao Damanhurci pa neznam točno. Viskao sam doma i dobio slične odgovore, ali isto nemogu potpuno potvrditi.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimepet tra 03, 2015 8:31 pm

da može biti sve je moguće možda su mu zamijenili s atlantidom,možda je mu atlantida? face
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimepet tra 03, 2015 8:46 pm

Teoretičari lemurije su odlučni da su to dvije različite stvari, a u nekim verzijama čak i neprijatelji koji su vodili baš prvi pravi svjetski rat
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimepet tra 03, 2015 8:53 pm

tko će znati ,ostalo sve na tome,,, no postoje slike kraj japanskog otoka da li je to mu? slini http://www.ancient-origins.net/ancient-places-oceania/mysterious-10000-year-old-underwater-ruins-japan-00817
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimesub tra 04, 2015 11:02 am

To je poznati Yonaguni. Prekrasni ogromni blokovi koji su sigurno izgrađeni ljudskom rukom. Ali kao što sam rekao, mislim da su lemurci bili primitivni i da nisu ovo izgradili. Mislim da je to nastalo puno kasnije, znači od atlantiđana. Oni su imali kolonije po cijelom svijetu, kao britansko carstvo u 19. stoljeću.
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimesub tra 04, 2015 2:06 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Ja mislim da je to bila civilizacija daleko prije Atlantide, a da su se njeni stanovnici mijenjali kroz tisuće godina, ali da su manje više bili primitivni tehnološki, no povezani s prirodom.


Kako može netko biti povezan sa prirodom, a tehnološki primitivan...

Vjerujem da su Lemurci bili strahovito suptilan narod. Ima razno-raznih teorija o njihovom "padu", no, teško je odgonetnuti pravu istinu. vjerojatno, trebali bi cjelu povjest temeljito pročešljat. Ja bi radije krenuo od sebe u potragu za pravom istinom, jer sve je zapisano u nama...
No, i to je teško, pravom meditacijom doći do odgovora. Jer, u vanjskom svijetu nikada nam glavešine neće otkriti pravu povjest...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimesub tra 04, 2015 2:51 pm

Primjer američkih indijanaca i raznih šamanskih kultura, koji namjerno nisu kročili stazom kompjutera, automobila, atomskih bombi i slično, već su se zadovoljili kopljem, abakusom i konjem.
Povezanost s prirodom je jedan pomalo banalan izraz koji koristim, jer zvuči jednostavno. Mislio sam na ulaske u viša stanja svijesti, dobivanje znanja iz kozmičkih izvora informacija i slično.
Lemurija je postojala milijune godina pr.Kr. i daleko prije Atlantide.
Za Lemuriju kažu da su sve njene podrase bile tehnološki primitivne, tipa. ratari i lovci s vladavinom poglavice.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1773
Registration date : 18.03.2014

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimepet svi 29, 2015 11:45 pm

yonaguni bi mogao biti mu? 5
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimepet lip 19, 2015 8:14 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Primjer američkih indijanaca i raznih šamanskih kultura, koji namjerno nisu kročili stazom kompjutera, automobila, atomskih bombi i slično, već su se zadovoljili kopljem, abakusom i konjem.
Povezanost s prirodom je jedan pomalo banalan izraz koji koristim, jer zvuči jednostavno. Mislio sam na ulaske u viša stanja svijesti, dobivanje znanja iz kozmičkih izvora informacija i slično.
Lemurija je postojala milijune godina pr.Kr. i daleko prije Atlantide.
Za Lemuriju kažu da su sve njene podrase bile tehnološki primitivne, tipa. ratari i lovci s vladavinom poglavice.
Pusacu-Novus po tebi su Lemurijanci bili jedna od prvih ljudskih civilizacija na Zemlji i definitivno postojali,odnosno nisu mit.Za Atlantidu ipak ima vise naznaka da je postojala,ali za Lemuriju i ne toliko,osim onih dzinovskih spomenika na Ognjenoj Zemlji,krajnji jug Juzne Amerike,za koje se spekulisu da su ostaci Lemurijanaca i Lemurijanske civilizacije.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimepet lip 19, 2015 8:15 pm

Čak treća civilizacija, atlantida četvrta, a mi smo trenutno peta
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimepet lip 19, 2015 8:30 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Čak treća civilizacija, atlantida četvrta, a mi smo trenutno peta

Koja je bila prva,Hiperboreja? Da,hocu da te pitam,jesi li pobornik teorije Humanoidne panspermije,da je Ljudska rasa nastala negde u bespucima Svemira,odnosno negde drugde u nasoj Galaksiji,cak i u drugoj Galaksiji,mnogo pre nesto sto smo nastali zvanicno na Zemlji,tipa kao u novom SF filmu Jupiter Ascending,ili kao u SF seriji Stargate tipa Drevni-Alterani?
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimepet lip 19, 2015 8:40 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Vidiš, ima dosta teorija o toj Lemuriji.
Neki kažu da je to kontinent (civilizacije) prije Atlantide, neki kažu da je postojala u isto vrijeme kao i Atlantida, ali je uništena prije Atlantide.
Onda se ljudi razilaze o samim stanovnicima. Neki ih smatraju pametnima i iskusnima i ti ljudi tvrde da su napravili Moaie na uskršnjim otocima i slično.
Drugi pak kažu da su bili primitivni.

Ja mislim da je to bila civilizacija daleko prije Atlantide, a da su se njeni stanovnici mijenjali kroz tisuće godina, ali da su manje više bili primitivni tehnološki, no povezani s prirodom.
Za kiklope iz grčke mitologije kažu da su bili jedan od naroda na Lemuriji. To isto vjerujem.
Nažalost nemogu putovati kroz vrijeme kao Damanhurci pa neznam točno. Viskao sam doma i dobio slične odgovore, ali isto nemogu potpuno potvrditi.
Ko su ti Damanhurci koje si spomenuo Novus-Pusacu,da to nisu mozda neki vrlo zeznuti Vanzemaljci?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimesub lip 20, 2015 11:33 am

Hiperboreja je bila druga civilizacija. Ja sam pobornik teozofske kozmologije jer mi je dala odgovore na najviše pitanja.
Ta teorija ne govori o panspermiji već o tome kako svaka planeta u svemiru ima periode postojanja i kako se u svakom periodu rađa 7 rasa (postepeno evolucijom) i onda nakon toga planet ide u drugi period gdje se postupak ponavlja. Sad imaj na umu kako smo mi peta rasa, a ovaj period u kojem živimo nije prvi period. To znači da je jaaaako davno to sve počelo i da su više puta cirkulirale rase po zemlji. Jedna zanimljivost je da nisu svi periodi planeta čvrsti fizički planeti, tj. neki su se sastojali od mentalne i astralne materije. Naša zemlja na kojoj trenutno živimo je druga po redu fizička zemlja. Prije nje je bila još jedna fizička zemlja (primitivna), a prije te su bile samo ne-fizičke zemlje.

Damanhurci nisu vanzemaljci jer nikada ne spominjem vanzemaljce iz razloga što su to sve manje više masovna hipnoza kao što sam rekao prije (nema dokaza za njihov posjet Zemlji i manipulacijom Zemlje, ali ima dokaza za jednu drugu vrstu bića).
Damanhurci su nezavisna zajednica ljudi u sjevernoj Italiji i putnici su kroz vrijeme. Evo ti link na temu na ovom forumu: https://ce-4.forumotion.com/t4019-damanhur?highlight=Damanhur#283748
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimesub lip 20, 2015 2:33 pm

Ne trebas opisivati neciji avatar kad odgovaras na postove.


Zadnja promjena: Jedi Mind Tricks; uto lip 23, 2015 2:59 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimesub lip 20, 2015 7:16 pm

Novus-Pusac mislim da sam te donekle skapirao,hoces reci da Vanzemaljci u sustini ne postoje u pravom-definisucem obliku,ili bolje reci da se jos uvek nisu prikazali nama,sto je u neku ruku logicno,hoces reci da je Covecanstvo mnogo starije nego sto se zvanicno misli,odnosno da nismo nastali pre oko 3 miliona godina,vec mnogo,mnogo pre?.Ali nije nemoguce sto se tice Humanoidne panspermije,da mi nismo jedina Ljudska rasa koja je postojala,ili postoji na jednom nebeskom telu-planetu.Cak sta vise,voleo bih da tamo negde ima neka vanzemaljska civilizacija koja je po svim parametrima skoro ista kao mi,samo tehnoloski-socioloski naprednija.A sto se tice tvoje teozofske kosmologije,to je ipak kompleksnija tema-studija od obicne Astrofizike i Astronomije,zanima me,ali ne toliko koliko Astrofizika i Astronomija.Koliko sam ja shvatio teozofska kosmologija je jedna vrsta Metazifike,puna misticnosti,abnormalnosti,odstupanja od nekih opsith aksiomskih fizickih zakona.Tvoj domen su koliko sam ja shvatio multidimenzionala i energetska nefizicka-nematerijalna bica,astralne ravni,visi novi postojanja i druge Dimenzije.Ja samo od ovih stvari verujem u druge Dimenzije-Svemire a ostalo mi je,manje-vise bizzarno i ezotericno,ali to ne znaci da nisi u pravu.Jbg.,mozda je moj rezon previse konvecionalan,ali takav sam kakav sam.Spomenuo si da su pre nas postojale 4 ljudske civilizacije-rase,sada moje pitanje je koja je bila prva,izvini ako te smaram,bas me zivo interesuje,posto me davne-zaboravljene mitske,drevne ljudske civilizacije vrlo zanimaju i koja je od tih 4 koje su bile pre nas,bila u svakom pogledu najnaprednija,da to nisu mozda bili Atlantidjani?Posto sam cuo za Atlantidjane da su imali veomu napredniju tehnologiju od nas danas, baziranu na miks piramide-kristala,cak su bili kolonizovali Mars,Jupiterov mesec Evropu,nas Mesec,Veneru i itd.Sada me zanima koliko je to otprilike tacno?Da i da li su te 4 bivse ljudske civilizacije bili identicne do tancina kao mi danas sto se tice fizickog izgleda,ili su se ipak malo razlikovale?
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimesub lip 20, 2015 7:25 pm

Sto se tice tih Damanhuraca prvi put cujem za takvu zajednicu,citao sam malo onaj link sto si mi poslao Novus,malo mi previse zvuci utopijski ta takozvana idealna ljudska zajednica,pogotovo to njihovo putovanje kroz vreme,tacnije u proslost,posto je po Temporalnoj Fizici,skoro nemoguce cak i hipoteticki putovati u proslost zbog Temporalnog paradoksa,sto je na neki nacin objasnjeno u SF filmu Time Mashine iz 2002 godine.Dok je u buducnost ipak hipoteticki-teorijski moguce,ali vrlo verovatno samo u jednom pravcu. ;) .
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimesub lip 20, 2015 8:19 pm

Mediterano Blanco je napisao/la:
hoces reci da Vanzemaljci u sustini ne postoje u pravom-definisucem obliku,ili bolje reci da se jos uvek nisu prikazali nama,sto je u neku ruku logicno

Tako nekako. Postoje bića koja nam se od pamtivijeka prikazuju, ali čije opise tek počinjemo viđati u starim šamanskim kulturama i među špiljama u kojima su boravili pračovjeci, a ta bića žive na astralnoj i mentalnoj razini.

Mediterano Blanco je napisao/la:

Spomenuo si da su pre nas postojale 4 ljudske civilizacije-rase,sada moje pitanje je koja je bila prva,izvini ako te smaram,bas me zivo interesuje,posto me davne-zaboravljene mitske,drevne ljudske civilizacije vrlo zanimaju i koja je od tih 4 koje su bile pre nas,bila u svakom pogledu najnaprednija,da to nisu mozda bili Atlantidjani?Posto sam cuo za Atlantidjane da su imali veomu napredniju tehnologiju od nas danas, baziranu na miks piramide-kristala,cak su bili kolonizovali Mars,Jupiterov mesec Evropu,nas Mesec,Veneru i itd.Sada me zanima koliko je to otprilike tacno?Da i da li su te 4 bivse ljudske civilizacije bili identicne do tancina kao mi danas sto se tice fizickog izgleda,ili su se ipak malo razlikovale?

Neznam ime prve civilizacije u našem periodu u kojem živimo, ali prema teozofima to nisu bili ljudi od krvi od mesa, već bića sastavljena od rjeđih materija, spominje se eter.
Neznam da li su atlantiđani kolonizirali planete, ali treba reći da to nisu bili samo stanovnici kontinenta u atlantskom oceanu, već naziv za cjelokupnu civilizaciju koja se prostirala po sjevernoj i južnoj americi i po aziji i europi. To je bila rasa dosta različita od današnjih, bili su pametniji i veći rastom (njihove ranije pod-rase) i bili su puno više "duhovno razvijeniji" od nas (dosta priprosto objašnjenje ali neznam drugo). Spominju se letjelice i oružje, ali to ne znači da su to bile letjelice koje su letjele van atmosfere. Šteta što Damanhurci nisu pisali o njima javno, onda bi znao više. Ovako se služim samo teozofskom literaturom.
Damanhurci putuju u prošlost i ne postoje paradoksi zato jer je gotovo nikakva šansa da putuješ u ovu vremensku liniju. Vremenska linija se grana i tako nastaju paralelni svemiri i sad kad putuješ naprimjer u godinu svog rođenja, nemora biti da ćeš sebe uoće vidjeti jer možda si došao u svemir u kojem nisi rođen. Ista je stvar sa djedovim paradoksom. Ubiješ djeda i drugi tvoj dvojnik neće postojati, ali ti hoćeš jer si vanjski promatrač. ALi dobro, mi kao pojedinci imamo mikroskopski utjecaj na vrijeme i siguran sam da postoji neka "zaštita" za prčkanje po vremenu.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimesub lip 20, 2015 8:51 pm

Predpostavio sam kako ces nivelisati sto se tice paradoksa deda i unuk,odnosno Temporalnog paradoksa,stavljajuci Pararelne Univerzume,iliti takozvana teorija multiverzuma u takozvanoj alternativnoj Fizici.Samo sto nije dokazano da li Pararelni Univerzumi postoje i ne verujem da ce ikada biti dokazano,posto ne postoje,bar ja tako mislim,ali i po nekoj zdravoj-razumnoj logici se moze tako zakljuciti.Cuo sam za vremenske linije,pominju se i u cuvenoj SF seriji Doctor Who i tamo je na neki nacin objasnjena zastita u vidu prckanja po vremenu,odnosno vremenskoj liniji i menjanju iste,u vidu neke teorije fiksne tacke u vremenu,koja je u fazonu veoma bitna za funkcionisanje naseg Svemira i Univerzuma i koja je jedina konstanta i sve zavisi od tih tacki,sto se tice putovanja kroz Vreme,odnosno to su kao neki bitni,DOGMATISTICNI nepromenljivi i neraskidivi trenutci koji spajaju i drze sve vremenske linije u Svemiru i Univerzumu,bez kojih ne bi danas postojali i funkcionisali.Sto se tice prve civilizacije,cuo sam za materiju zvanu Eter,nesto slicno Plazmi,ali jos nije dokazano za njeno postojanje,posto u klasicnoj Fizici zvanicno postoje 4 agregatnih stanja,kao sto znas a spekulise se da je Eter,5-to koje treba tek da se otkrije.Interesantno rezonovanje Novuse-Pusacu,samo me zanima da li iole verujes da tamo negde u nasem poznatom Svemiru-Dimenziji postoje,ili su postojale civilizacije koje su skoro iste kao mi u svakom pogledu,samo tehnoloski-socioloski mnogo naprednije,tipa Mirocuvari-Sabejsani u SF seriji Farscape koja je meni jedna od najboljih SF serija koje sam gledao u zivotu,ili kao sto su Vremenski Lordovi-Galifrejci u Doctor Who,isto ekstra serija,ili Drevni-Alterani u SF seriji Stargate ?


Zadnja promjena: Mediterano Blanco; sub lip 20, 2015 9:06 pm; ukupno mijenjano 4 put/a.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimesub lip 20, 2015 9:00 pm

Sto se tice Atlantidjana Novus-Pusacu,jeli je tacno da su oni sto se fizickog izgleda,bili uglavnom crnomanjasti,ili smedji,sa zelenim ocima,najslicnije danasnjim Mediteranskim Belcima,da se tako izrazim? Sto se tice visine,ti si sada spomenuo da su bili generalno visi od nas,vrlo moguce,ja sam pre cuo da su oni bili generalno srednjih visina,mada je bilo i dosta visokih,ali da su generalno bili visi od nas,to nisam cuo,dok mi to sada nisi rekao,jesu li ziveli generalno znatno duze od nas,da i da li kojim slucajem znas,posto si upoznat u materiju,razlog,ili razlozi zbog cega su nestale te bivse-prosle 4 ljudske civilizacije,gde je 1 civilizacija,po tvojim opisanim karakteristikama vise licila na neka apstraktna-ezotericna neljudska bica da se tako izrazim,nego na Ljudska bica?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimesub lip 20, 2015 10:07 pm

Eter neće vjerojatno ni biti dokazan zato jer je jedan od stvari koje bi mogle pokvariti službenu znanost koja se vrti samo oko profita i koja uništava pokušaje alternativnih istraživanja (poznati primjer Tesle). Paralelni svemiri nisu neka teorija s podsmjehom već ozbiljni predmet istraživanja, a ne bi to samo tako radili da već ne slute da to postoji. Ne bacaju se tek toliko novci i vrijeme na to.

Svaka od 7 rasa koje cirkuliraju za vrijeme trajanja jednog perioda, ima i 7 pod-rasa. Stoga je lako zaključiti da su različite atlantiđanske pod rase i različito izgledale. Ja sam naveo primjer visokih i pametnih. To su bili oni koje danas povjesničari poznaju pod nazivom Tolteci. Tolteci su i preživjeli čak do ranog 9. stoljeća poslije Krista, ali u ne takvom izgledu i tehnologija kakvu su imali prije nekih 100 000 godina. Za vrijeme njih je civilizacija bila na vrhuncu moći. Postojalo je još naroda, svaki sa svojim karakteristikama.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimesub lip 20, 2015 10:25 pm

A zasto su te 4 bivse ljudske civilizacije nestale,imas li mozda neku predstavu o tome Novus-Pusacu?A sto se tice Pararelnih Univerzuma,nisam ni rekao da je to neka teorija sa podsmehom,cak sta vise mozda i danas mainstream,samo sto ja ne verujem u teoriju u Multiverzumima,zbog nekih mojih da se tako izrazim,licnih-intimnih-religijskih razloga a i zdravo-razumnih i logickh razloga.Cudno,nisam cuo da se vrse neka velika i ozbiljna naucna istrazivanja oko Pararelnih Univerzuma,cuo sam za CERN,Higsov bozon,iliti Bozja cestica,mini Crvotocine,mini Crne rupe i teleportacija,ali za Pararelne Univerzume ne,mozda nisam dovoljno informativno upucen,nebitno.Posto si rekao da Eter najverovatnije nikada nece biti zvanicno dokazan,ukoliko jos dugo bude funkcionisao ovaj danasnji konstituisani sistem,u kome se sve vrti oko profita i INTERESA,u cemu se nazalost slazem sa tobom.Kako onda se trude da dokazu postojanja Pararelnih Univerzuma,koja po meni nije nista manje alternativan-ezoterican-mistican pojam od Etera,cak sta vise,ukoliko bi se zvanicno dokazalo postojanje Pararelnih Univerzuma,verujem da bi to vise uzdrmalo sluzbenu-zvanicnu nauku i danasnji sistem,od dokazivanja postojanja Etera.


Zadnja promjena: Mediterano Blanco; sub lip 20, 2015 10:43 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1165
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitimesub lip 20, 2015 10:37 pm

Mozes li mi reci u vreme kada su Tolteci i civilizacija bili na vrhuncu moci,pre oko 100 hiljada godina,da li su imali napredniju tehnologiju od nas danas i kojih jos par naroda koji su u to vreme postojali?Da i dali su Atlantidjani na neki nacin nasi pretci,ili su nasi pretci Homo Sapiens koji su u to vreme ziveli u Istocnoj Afici i Jugo-Zapadnoj Aziji?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Nestale civilizacije, Maje   Nestale civilizacije, Maje - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nestale civilizacije, Maje
[Vrh] 
Stranica 5 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Nestale civilizacije
» Nestale teme i postovi
» Humanoidne-vanzemaljske civilizacije
»  anunnaki s nibrua i povijest civilizacije ljudi
» U nasem Svemiru su 333 ljudske-humanoidne civilizacije

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: