Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Secret (moć pozitivnog razmišljnja)

Go down 
+17
Mystica
Blizzard
silver
Groinx
glupa budala
ja i samo ja
Luka91
Sigmund Freud
Alpha
fastforward
Tutankhamon
floridana
Svjetloisjena
Pandora
Aleksandar Veliki
danijeel
meli
21 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimeuto tra 15, 2008 11:46 am

Jeste li gledali dokumentarac ili čitali knjigu Secret iliti Tajna.


Postigla je nejvjerojatan uspjeh u svijetu, prodana u nekoliko milijuna primjeraka.

Nisam čitala, no malo sam je prolistala i pogledala jedam dio tog dokumentarca.

Bit svega je da trebamo misliti pozitivno i biti ustrajni u onome što želimo, pa će nam se i to onda ostvariti. Naše misli će se materijalizirati u upravo ono što najviše želimo.

Nevjerojatno je to kako ta ideja postoji oduvijek ljudi je znaju, a sad se neko sjetio upakirao je u odličan marketinški proizvod i vala zaradio milijune.

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Secret
[Vrh] Go down
danijeel
Višestanični organizam
danijeel


Male
Taurus Dragon
Broj postova : 58
Age : 35
Registration date : 14.04.2008

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimeuto tra 15, 2008 7:28 pm

jesam,iskreno da ti kazem nista posebno u tome nevidim,osim dobre zarade,nevjerujem u to da ako mislim pozitivno da cu dobro proci u zivotu.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimeuto tra 15, 2008 7:50 pm

Čuh za knjigu, ali je nepročitah. Zapravo nisam je još niti nabavio. Ali namjeravam.

Eh....šta sve ja namjeravam. roll
[Vrh] Go down
Pandora
Dinosaur
Pandora


Female
Libra Snake
Broj postova : 354
Age : 34
Registration date : 29.03.2008

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimeuto tra 15, 2008 10:04 pm

Uvik su govorili ;ako nešto jako želiš,ostvarit će se.... a to je obično bio neki američki film ili neka bajka...
Ne vjerujen baš u to....jedino možda ti koji su optimisti će lakše pretrpjeti poraz jer će slijedit misao da uvijek može gore....
Bilo bi super kad bi bilo tako.....eee di bi sad bila.... :)
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimeuto tra 15, 2008 10:48 pm

A da nije to možda povezano s onim što je IKD govorio. Da ako vjeruješ će se ostvariti. Ja bih se tu nadovezao i rekao da ako vjeruješ i radiš i to radiš robovski, ostvarit će se sigurno, samo je pitanje vremena.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimeuto tra 15, 2008 11:02 pm

Upravo čitam Traži i bit će ti dano (učenje Abrahamovo). Knjiga je meni besplatna jer je iz knjižnice, a govori upravo o ovome iz početnog posta. Vjerujem da je to istina i vrijeme je da počnemo raditi na tome jer nije nimalo jednostavno. Zapravo, jednostavno je, ali mi smo sasvim drugačije programirani od malih nogu pa nam je promjena u načinu razmišljanja teška, samo učenje je intelektualno jednostavno i u biti poznato od davnina. Nisam sigurna kad se ovakve stvari obrađuju u filmovima i romanima koliko zapravo gube na vjerodostojnosti u našem vremenu koje je preplavljheno učenjima koja se zapravo marketinški nadmeću jedna s drugima i tako gube kredibilitet. No to je već za neku drugu temu.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimeuto tra 15, 2008 11:06 pm

Ja i sto vjerujem da je to moguće,samo treba biti ustrajan i pozitivan. No, nas uvijek more sumnje strahovi i češće smo pesimistični i ne vjerujemo da mi to možemo. A da nije lako naravno da nije. Za uspjeh se treba uvijek dobrano potruditi.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimeuto tra 15, 2008 11:15 pm

ja isto vjerujem u snagu pozitivnih misli.
iz vlastitog života znam da kad pozitivno mislim da se stvari riješavaju puno lakše, kao da imam nekakvu potporu odozgo.
primjer za to, (ne znam jesam li ga jednog opisala već )...krenem na dispanzer sa djetetom (koji je skoro pa uvijek krcat bolesnom djecom)i i uprkos tome što sam znala da bi mogla čekati dugo rekla sam sama sebi mislit ću pozitivno... i u mislima mi se javi slika kako ulazim u čekaonicu i tamo nigdje nikog a sestra upravo otvara vrata i viče "ajmo slijedeći".i sama sam se iznenadila kad se ista scena ponovila do u detalja kad sam ušla u čekaonicu.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimesri tra 16, 2008 11:08 am

Snaga duha, nismo ni svjesni koliko toga mozemo postici samo snagom duha.
[Vrh] Go down
fastforward
Riba
fastforward


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 119
Age : 38
Location : Rijeka
Registration date : 14.06.2008

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimečet lip 19, 2008 4:30 pm

Gledao sam secret a imate i What the bleep do we know a ni Zeitgeist nimalo nije za bacit.

Ti dokumentarci pogotovo ovaj drugi, nazalost 90% je istina. Koliko god da mi to njekali i govorili da to nije tako, to je tako i kako se kaze na kraju mise Amen! :D

Pogotovo kad su u pitanju zavjere. Nas svijet se zasniva na zavjerama.

Kak bi ja to rekao

"Cos I gotta tell you the truth folks, I gotta tell you the truth.
When it comes to bullshit, big time, major liege bullshit you have to stand in all of the all time champion of false promises and exaggerated claims - religion."

https://www.youtube.com/watch?v=OL6jJLtL73Q

Sto bi dalo odgovor na moje misljenje oko secreta.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimesri kol 27, 2008 7:36 am

Najveća je zamka u toj fori da ne smijemo razmišljati negativno. Npr. ne smijemo misliti kako nećemo biti bolesni, jer razmišljanje o bolesti privlači bolest - negacija ostaje neprepoznata. Treba dakle razmišljati o zdravlju, čak i ka djesmo bolesni. Nikako ono u stilu - Bože, ne daj da se baš sad razbolim...

Pade mi na pamet jer imam trenutno posla u RL s izrazito negativnom osobom - zapravo ta je osoba nažalost već dugo prisutna u mojoj okolini (srećom ne obiteljskoj) i dosad sam problem rješavala ignoriranjem budući da nije bilo načina da se objektivno riješi. E sad se pojavila mogućnost rješavanja i ja bih rado pomogla sebi i drugima, ali pozitivnim načinom razmišljanja koji ne bi štetio nama, a ni dotičnoj osobi. Pa kako ispravno formulirati želju, pitanje je sad...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimesri kol 27, 2008 9:44 am

Svjetloisjena je napisao/la:
...
Nikako ono u stilu - Bože, ne daj da se baš sad razbolim...

Vec u stilu: Boze, zelim biti zdrav/a...

ljubi
[Vrh] Go down
Sigmund Freud
Dinosaur
Sigmund Freud


Male
Pisces Snake
Broj postova : 393
Age : 107
Registration date : 28.03.2008

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimesri kol 27, 2008 12:37 pm

misa mu , pocnem pisat litanije i skontam da je S&S sve objasnila u 3 recenice face

Nas um obicno ne prihvaca dobro sugestije koje ne prihvacamo jednako u svim uvjetima ... sto hocu reci .. npr. zelite mislit pozitivno o zdravlju i bogatstvu ali pri tome prezirete susjeda koji se voza u mercedesu i zdrav je ko dren , um tada u obzir uzima i te misli i osjecaje i zato sami sebe sabotiramo . Nece doc do pozitivnog pomaka.
Zato ono sto zelis sebi , zeli i drugima .

Tako isto za ovaj slucaj gnjavatora , npr. pozeli mu da pronađe svoj mir i srecu , da ode u miru i pronađe zadovoljstvo sto dalje od tebe ... otprilike ;)

Drugi problem oko poz. misljenja je kad nam se negativnost uvuce do srzi u nas i jednostavno uopce ne mozemo ni pomisliti da nam moze biti bolje .

Od stila "zelim biti zdrava " je bolje "ja vec jesam zdrava" ali to nekad moze biti tesko za prihvatiti odmah jer dolazi do otpora pa se moze pocet sa tim " zelim biti zdrava " i "ja mogu biti zdrava" jer s tim formulama polako i bez otpora u nama budimo vjeru i ideju da je to stvarno moguce i ostvarivo .


Ima jedna zgodna knjiga a zove se "Moc vase podsvijesti " od J.Murphya . Tamo bi nasli sve odgovore i primjere vezano uz ova pitanja . Slicne odgovore mozete nac i u "Autogeni trening od V.Grudena . Zato trk u knjiznicu i budite pozitivni :D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimesri kol 27, 2008 4:16 pm

Mislim da sam pročitala ove preporučene knjige ali dosta davno, dobre su, hvala :)

I hvala Alpha na nadopuni, upravo to sam htjela reći :)
[Vrh] Go down
Luka91
Prašina



Male
Scorpio Goat
Broj postova : 3
Age : 32
Registration date : 09.10.2008

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimečet lis 23, 2008 5:42 pm

Ja sam bas krenuo citati tu i knjigu. I stigao sam bio do nekog poglavlja gdje neki lik sebi zazeli da nadje jedno naliv pero..zamislio ga..i cekao...proslo je par dana i setao je ulicom..nesto mu j privuklo paznju da svrati u (ne znam sada tacno) prodavnicu.. i na ulazu je bilo to naliv pero sto je on zamislio..

To sam i ja zelio da pokusam..
zamislio sam si kovanicu od 5KM da nadjem negdje,nebitno...proslo je par dana i dobio sam od nekog 5KM..heh..al to nije poenta.. primjecujem ja da se "nista ne desava" pa sam odlucio da si ponovo zazelim... i opet... bio je neki 5-to minutni posao i zaradim ja opet taj novac... Kad sam opet nakon nekog vremena,misleci da grijesim negdje u "formuli", krenuo da si zazelim,sjetim se da sam dobivao te kovanice citavo vrijeme,a da nisam primjecivao...kasnije vise i nisam pokusavao..uvjerio sam se i tacka..

Za ne povjerovati,ha?
[Vrh] Go down
ja i samo ja
Stanica
ja i samo ja


Female
Cancer Horse
Broj postova : 25
Age : 33
Location : Š-I-C-A
Registration date : 12.10.2008

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimepet lis 24, 2008 12:19 am

meli je napisao/la:
Ja i sto vjerujem da je to moguće,samo treba biti ustrajan i pozitivan. No, nas uvijek more sumnje strahovi i češće smo pesimistični i ne vjerujemo da mi to možemo. A da nije lako naravno da nije. Za uspjeh se treba uvijek dobrano potruditi.

A sto ako se dogodi da covjek vise nemoze biti pozitivan,i pozitvno razmisljati...?? sto ako jednostavno sve u zivotu sto je radio nije na dobar put poslo...tada jednostavno nemas snage da vjerujes u sebe,ostaje ti samo pesizmizam... sve te slomi,i nigdje nemozes nac ni tracak pozitivnog...jos ako prestanes vjerovati u ljude oko sebe (odnosno ako te razocaraju) kako ces onda vjerovati u sebe??....masu sam puta razmisljala pozitivno,al jednostavno NE IDE... confused :(
[Vrh] Go down
glupa budala
banned



Female
Capricorn Snake
Broj postova : 126
Age : 46
Registration date : 04.11.2008

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimeuto pro 02, 2008 10:21 pm

ovi koji su te razocarali su obicni supci, ti si bolja osoba
i normalno da "pozitivno razmisljanje" ne ide. znas sta, ni ne mora ić.. ;)

ljudi su ponekad totalni idioti, tesko je zivit medju takvima
[Vrh] Go down
Groinx
Riba
Groinx


Male
Virgo Goat
Broj postova : 104
Age : 32
Registration date : 07.05.2008

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimepon pro 15, 2008 8:27 pm

Gledao sam film The Secret i to mi je trebalo dva puta da ga gledam (hahah jbg nisam skonto odmah) skinuo sam s interneta i reko aj samo da vidim sta je i ubacio cd i reka da vidim sta je u početku mi se činilo dosadnim jer neki filozofi i učitelji pričaju pa ovo ono bla bla :x, i zaspo, i bio na forumu i malo čito postove i reko odoh do kraja pogledati i pogledo i sve mi je to zanimljivo o željama ,ostvarenjima, o tim frekvencijama, i bolsetima:study: .Kao prvo kod onih sta su bili bolesni ona žena s rakom i onaj sto je imo onu nesreću u avionu, e iz tih priča sam zaključio da nam nisu uopće potrebni lijekovi nego da čovjek može sam sebe da izliječi uz vjeru i pozitivnu energiju, ako je to moguće sto vjerujme u nekim slučajevima da jest.:cheers:
E sada to poitvino mišljenje i želje ja sam sada srednjoskolac posto vidim da ste svi tu više manje ekipa koja ne ide u školu.Možda ovo ama neće ništa značiti ali meni puno znači.party
Ali evo ja sam počeo prakticiratu to sa mislim i navečer kada idem lenut pomolim se i govorim sta ce biti slijedeći dan ono daj Bože da me sutra ne pita, daj Bože da imam najbolje napisan test,daj Bože ...i nakon tih želja sam govorio zahvaljujem ti Bože zbog tog i tog... ( jer u filmu govori o tome sto hoćeš da ćeš i dobiti samo treba pitati i zaželiti) i meni se 95% tih želja ostvarilo za neke sam se i iznenadio kako su uspjele da se ostvare.whee
U prethodnim postovima pročitao sam kako neka majka htjela da ona bude prva na redu u bolnici i da je sve vizualizirala.
I ja vizualiziram neke događaje i ispadaju gotovo indentični onako kako sam ih vizualizirao.Mislim da je sve iz filma Secret vezano za sreću čovjeka, i da neke stvari možemo popraviti.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimesub pro 20, 2008 3:27 pm

pa gle, cisto zdravstveno gledano, ljudi koji imaju pozitivnije stavove u životu žive zdravije, imaju manje problema sa srcem i lakše se nose sa stresom (a stres opet uzrokuje cijeli niz problema). tako da sigurno ima nešto u tome, pitanje je koliko možemo postići samo razmišljanjem!
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimečet svi 28, 2009 10:39 pm

Općenito se nose lakše sa svime u životu, pozitivne misli imaju pozitivno djelovanje, ne treba to dokazivati, samo treba ''uočiti''. A to hoće li se ono što priželjkujemo i ostvariti, nije mi ta teorija nešto bistra, ali na neki način postoji mogućnost da mi svojim mislima utječeno na stvarnost.
[Vrh] Go down
Mystica
Višestanični organizam



Male
Taurus Goat
Broj postova : 51
Age : 44
Registration date : 27.05.2009

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimened svi 31, 2009 7:03 pm

Bez veze , bilo bolje da se uvatite motike.

Rad oslobađa.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimened svi 31, 2009 7:04 pm

Možeš pozitivno razmišljati i dok radiš. Mislim zapravo da je to najučinkovitije.
[Vrh] Go down
Mystica
Višestanični organizam



Male
Taurus Goat
Broj postova : 51
Age : 44
Registration date : 27.05.2009

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimesub lip 13, 2009 12:36 am

Optimista je ; samo slabo obaviješteni pesimista.
[Vrh] Go down
Ljiljana
Prašina



Female
Libra Buffalo
Broj postova : 5
Age : 62
Registration date : 18.06.2009

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimečet lip 18, 2009 12:25 am

"Ako nešto zaista jako želiš, čitav se svemir uroti da to i dobiješ!" P. Cuelho: Alkemičar i btw. čista istina.
Osobno mogu to posvjedočiti na primjeru mog života, ali to je duga priča.
Ovako mi možete samo virovati, jer nikakva razloga nemam da bi vas lagala ili varala :)
[Vrh] Go down
B
Višestanični organizam
B


Male
Virgo Goat
Broj postova : 38
Age : 32
Registration date : 18.08.2009

Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitimesri kol 19, 2009 2:58 pm

U jednoj knjizi sam procitao "Najvece otkrice naseg vremena je da svoji mislima mozemo promijeniti svoju okolinu" Procitao sam i Tajnu i knjiga je odlicna. Na tu temu da mislima mozemo mijenjati okolinu postoji jos jedna knjiga i film "Koji k... mi uopce znamo?", stvarno je odlicna - skupina strucnih ljudi ima znanstveni pristup toj teoriji i dosli su do zanimljivih dokaza. Pogledajte/procitajte.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Empty
PostajNaslov: Re: Secret (moć pozitivnog razmišljnja)   Secret (moć pozitivnog razmišljnja) Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Secret (moć pozitivnog razmišljnja)
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» The Secret
» The Secret
» Conspiracy Theory Jesse Ventura - Secret Societies (titlovi)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: