Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Božji dodir ili nešto???

Go down 
+14
None
B&W
babi
malena
Yado
Milab
Alpha
silver
belongs to lovers
zmija
zvezda
Svjetloisjena
sanja
Aleksandar Veliki
18 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimepon lis 29, 2007 11:45 pm

@Milab
Možda si izgubila vjeru nakon te nesreće. A možda i ne. Ja znam čovjeka kome su dvije najbliže osobe poginule na pješaćkom ispred crkve. I od onda mrzi moje vjerovanje i Boga.

A što se tiće toga meni je na 2cm od glave proletio metal koji bi me jednostavno giljotinirao.
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimeuto lis 30, 2007 12:00 am

Nije zbog toga. Sjećam se prvog dana na vjeronauku u 1. osnovne. Nisam ništa znala ni o vjeri, nisam uopće znala da postoji. Nakon prvog tog sata sam rekla da su to gluposti i nisam prihvatila kršćanstvo. Dakle, nikad nisam bila vjernik i dan danas imam ta uvjerenja. To je moja odluka, nenametnuta.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimeuto lis 30, 2007 12:18 am

Ok
Ali niti ne možeš meni opovrgnuti da ja to zovem Bog.
Da je to ono što mi tijelo kaže, jer da je tako. Zašto mi ne kaže napravi to i to i imati ćeš novaca ili bit ćeš ovo ili ono?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimeuto lis 30, 2007 11:50 am

Milab je napisao/la:
Nije zbog toga. Sjećam se prvog dana na vjeronauku u 1. osnovne. Nisam ništa znala ni o vjeri, nisam uopće znala da postoji. Nakon prvog tog sata sam rekla da su to gluposti i nisam prihvatila kršćanstvo. Dakle, nikad nisam bila vjernik i dan danas imam ta uvjerenja. To je moja odluka, nenametnuta.

Iz tvojih postova se vidi da imas prilicno jastan i cvrst stav glede vjere. Ako sam dobro shvatila gornjim citatom objesnjavas temelje svog stava. Ni ja nisam odrasla u vjerskoj obitelji i sa vjerom sam se uglavnom susretala preko obitelji prijatelja i sl. Na koncu sam isla i na taj famozni vjeronauk u skoli... To je i za mene uglavnom bilo trkeljanje bez veze jer tip nije znao objasnit nista sto bih pitala (na kraju me poceo ignorirat :) ). Ali to nije znacilo da je vjera nuzno i glupost jer ju vjeroucitelj, svecenik ili bilo tko nije znao objasnit. Ja ne zastupam ni jednu konkretnu vjeru u njenom globalu...ali vjerujem da nesto postoji. Da li je to Bog? Neka energija dusa? Nesto. Isto tako vjerujem da svaka vjera nosi dio odgovora. Samo su ti odgovori razbacani po svijetu i u ljudima koji se slijepo drze samo svog vjerovanja, a protiv drugih vjera su spremni i rat pokrenut. Mozda kada bi bili tolerantniji, vise razgovrali i pokusali razumjeti druge vjere, ucili i o njima...mozda bismo bili korak blize nekakvom odgovoru....
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimeuto lis 30, 2007 3:24 pm

Nisu "nevjernici" ti koji ne prihvačaju komunikaciju i teorije "vjernika" nego vjernici drže svoje kao točno i ništa drugo. S takvima se neda ni jednu rečenicu reči, a takvih je more, nažalost.
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimeuto lis 30, 2007 3:32 pm

Milab je napisao/la:
Nisu "nevjernici" ti koji ne prihvačaju komunikaciju i teorije "vjernika" nego vjernici drže svoje kao točno i ništa drugo. S takvima se neda ni jednu rečenicu reči, a takvih je more, nažalost.

Definitivno se slažem s ovim. Doživila sam i sama da nekog prihvaćam kao takvog, poštujem njegovu vjeru, izbor da vjeruje u to kao što ja ne vjerujem i sl., ali oni mene uopće ne mogu shvatit i smatraju da sam ja milijun posto u krivu, a oni u pravu.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimeuto lis 30, 2007 4:40 pm

Kreator nije Big Brother... Big Brother je samo virus koji preuzima vlast... *
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimeuto lis 30, 2007 5:11 pm

Milab je napisao/la:
Nisu "nevjernici" ti koji ne prihvačaju komunikaciju i teorije "vjernika" nego vjernici drže svoje kao točno i ništa drugo. S takvima se neda ni jednu rečenicu reči, a takvih je more, nažalost.

No, pa da. To sam i mislila. Slijepo drzanje vjere upravo nas unazadjuje. Pa i ratovi se vode radi toga...al kad bi bilo vise tolerancije, kad bi se, recimo u skolama, ucilo i o drugim vjerama...
Kuzis sta ocu rec...
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimeuto lis 30, 2007 6:20 pm

Pa da, ja nemam ništa protiv ni jedne vjere nego protiv načina provođenja tih istih. To sam već napisala i ponovno pišem. I dok god primitivci i ograničene budale provode vjeru u interesu vlastitog džepa mene tu neće biti jer se to nikako ne uklapa u moj način života.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimeuto lis 30, 2007 11:45 pm

Naravno, tako sam i dozivjela tvoj stav. Uostalom svatko noramlan je protiv ekstremizma i provodjenja istog. Ali mi se ucinilo da u svojim postovima kazes kako generalno ne vjerujes u Boga...ne krscanskoga ili nekog konkretnog vec generalno. Da molitva nema smisla i sl. Htjela bih napomenut da je to mozda malo krut stav. Nekima molitva jako pomaze. Kroz molitvu se bolje fokusiraju i usmjeravaju svoju energiju iako toga mozda nisu ni svjesni. Osobno ne spadam u tu skupinu ali je apsolutno postujem. Naravno tu ne spadaju ljudi koji bez razmisljanja, potpuno prazne glave verglaju napamet naucene molitve...
Molitva moze biti jako mocna. Svatko ima svoje nacine. Zar ne?
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimesri lis 31, 2007 10:10 am

Slažem se.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimesri lis 31, 2007 11:32 am

...I nacini jednog nisu i nacini drugog... kao sto svako ima i svoj put... *
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimesri lis 31, 2007 12:51 pm

Namcor je napisao/la:
Naravno, tako sam i dozivjela tvoj stav. Uostalom svatko noramlan je protiv ekstremizma i provodjenja istog. Ali mi se ucinilo da u svojim postovima kazes kako generalno ne vjerujes u Boga...ne krscanskoga ili nekog konkretnog vec generalno. Da molitva nema smisla i sl. Htjela bih napomenut da je to mozda malo krut stav. Nekima molitva jako pomaze. Kroz molitvu se bolje fokusiraju i usmjeravaju svoju energiju iako toga mozda nisu ni svjesni. Osobno ne spadam u tu skupinu ali je apsolutno postujem. Naravno tu ne spadaju ljudi koji bez razmisljanja, potpuno prazne glave verglaju napamet naucene molitve...
Molitva moze biti jako mocna. Svatko ima svoje nacine. Zar ne?

Razumjeli smo se :) Molitva kao svaka riječ i misao ima svoju snagu, sad kolika će biti njena manifestacija ovisi o osobi koja to izgovara/prakticira. Zato ljudima volim reći da rađe nađu svoju molitvu, svoje riječi i misli, nego da uzimaju tuđe jer će onda i energija izgovorenih misli biti mnogo snažnija i rezultati će biti brži.
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimesri lis 31, 2007 1:32 pm

ja sam se nekako uvjerila da je molitva najjača kad se moli za drugoga...

a što se tiče teme... svaki dan se događaju mala čuda, samo ih mi ne primjećujemo...
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimesri lis 31, 2007 5:36 pm

Jačina ovisi o tebi ;)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimesri lis 31, 2007 9:24 pm

Ne bih rekla da je vlastita molitva nuzno bolja od naucene. Kod naucene molitve u mislima se prolazi dobro poznati tekst i ponavljajuci isti misli se prociscavaju, dolazi do vrste meditacije, cak transa. Tako da takva molitva itekako ima svoju tezinu.
Valstita tj. osobna molitva takodjer ima svoje prednosti ali i nedostatke...
A snaga molitve i zelje da se ista ostvari bez obzira na metodu ovisi o jos puno faktora...
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimesri lis 31, 2007 9:42 pm

E u tome je stvar što religije rade grešku. Odvlače te od tebe same i uče ljude da je tuđe bolje od našeg. Što svoju molitvu ne možeš naučiti i prolaziti je kao dobro znan tekst? U čemu je problem?
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimesri lis 31, 2007 9:58 pm

Volio bih te pitati.
Ja imam vjeru. Što tebi stoji na tom mjestu? Kako to nadopunjavaš?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimečet stu 01, 2007 1:24 am

Koliko ja kuzim Milab posjeduje vjeru...cak i molitve...samo personalne... Iako mi nije jasno sto toliko ima protiv nacina vjerovanja drugih ljudi...
@ Milab... Eto, ispravi me ako grijesim u gornjem navodu... Pa kad odgovoris Aleksandru ako mozes i meni... Zbilja, sto imas toliko protiv religije? Nije li malo pretenciozno dati izjavu da "religije rade gresku". Pricamo o milionima ljudi koji slijede neku vjeru koja pak postoji tisucama godina. Znaci svi ti ljudi, sve te tisuce godina...sve je to krivo. Ako ti imas neko saznanje...prosvjetljenje... ?
Ili mozda mislis da religije "ispiru mozak" pojedncima te od njih rade slijepe sljedbenike koji ne misle svojom glavom? Ali nije kriva religija za takve slucajeve. Jednostavno postoje ljudi koji traze nekoga, nesto da misli za njih, da ih vodi. To je do pojedinca ne do religije.
[Vrh] Go down
Milab
Žaba
Milab


Male
Leo Horse
Broj postova : 226
Age : 45
Registration date : 28.10.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimečet stu 01, 2007 10:06 pm

Religija od samih početaka, od Isusa, je savršena. Isus ima moje veliko poštovanje i kad bi svi bili kao on Zemlja bi bila raj. Tada su se već javili ljudi koji su počeli zapisivati sve što jesu. Ti spisi su se prepisivali i dolazilo je do promjena teksta. Kako je kome odgovaralo tako je mijenjao. To je činjenica. Svaka priča bila religijska ili ne, s generacije na generaciju dobiva promjene. Ljudi iz Isusovog doba nisu mnogo znali, nisu umjeli opisati neke stvari koje su vidjeli, pa su pisali onako kako su to oni vidjeli, metaforično. Dakle, do dan danas se sve masu prominilo. Ali nije bitno, poruka je ostala ista. Poruka svih religija je ista, a to je da poštujemo drugoga i da ne radimo nikom ono što ne želimo da se nama radi. Također sve religije uče o UNIVERZALNOJ ljubavi, dakle bez sebičnosti, uspoređivanja i pomaganja s tim da očekujemo natrag nešto. S tim se slažem i time nemam ništa protiv religija.
Ali sam zato debelo protiv načina provođenja religija. Tu nema ni ljubavi, ni poštovanja, samo predrasude i licemjerje. Ovo se odnosi kada gledamo sve skupa, globalno kršćanstvo. Ne govorim o pojedincima jer ima krasnih i svečenika i svernika kojima skidam kapu. Pisala sam o tome već.
Što se tiće ispiranja mozga hehe. Ovako, reći ću što mene smeta i čemu sam sve svjedočila.
Smeta me to što se djecu krsti dok su bebe, dok nemaju pojma o ničem i nemaju nikakve opcije. Religija je osobna stvar i mislim da svaka osoba kao pojedinac mora sama donijeti odluku hoće li pripadati nekoj vjeri ili neće. Tu se u startu krše ljudska prava. Drugo, ne volim dijeliti ljude, ali nisam mogla ne podijeliti ih u 2 kategorije:

- Ljudi koji razmišljaju svojom glavom
- Ljudi spužve

Uzeti ću samo ljude koji su vjernici. Ljudi vjernici koji razmišljaju svojom glavom imaju SVOJ stav o crkvi i vjeri. Oni sami biraju što će vjerovati, a što ne, što će raditi, kako će odgajati svoju djecu, a kako neće. Drže se vjere zato što se tu nalaze, svoje gledište na život su našli u religiji i ok. Kad dobiju neku informaciju promozgaju o njoj i zaključe je li se uklapa u njihov način razmišljanja i gledišta i ako je prihvatiti će je, ako nije neće. Uglavnom, dok sami sebi ne objasne neke stvari neće ih uzeti zdravo za gotovo bez razumjevanja. Oni su svjesni i dobrih i loših strana crkve zato što razumiju da crkvu vode obični ljudi.

Ljudi spužve su također svuda oko nas, i u religiji i van nje. To su ljudi koji doslovno NE RAZMIŠLJAJU. Užive se u nešto, u ovom slučaju u vjeru i što god svečenik kaže, što god pročitaju, a da je vezano za crkvu, je za njih istina bilo to logično ili ne. Oni NE razmisle o teoriji i informaciji, nemaju potrebu je sebi objasniti i posložiti u glavi, samo je upiju.Takvi ljudi općenito ne upotrebljavaju mozak više nego za motoričke radnje. Oni nipošto ne bi priznali grešku ni crkve ni popova, oni su slijepi i zatupljeni. Oni se usuđuju opravdavati pedofilizam u crkvama, opravdali bi svečenika da pobije 10 ili 100 ljudi.

Moja vjera se razilazi s kršćanskom odmah u startu.

E i još jedna stvar koja me smeta u crkvi je što se miješaju u živote ljudi, nameću svoje simbole po školama, radnim mjestima gdje znaju da ima i ljudi koji nisu "vjernici" kako ih oni nazivaju, svaki kvart ima crkvu i zvona moraju slušat i oni koji nisu "vjernici", ispred svake crkve se nalazi po par bijesnih novih automobila, grade samostane s bazenima, teretanam, kućnim kinima u svakoj sobi + DVD player, a onda, na večer na misi propovijedaju skromnosti i poštenju. Ja osobno mislim da je to licemjerno i pokvareno. Što vi mislite?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimečet stu 01, 2007 11:18 pm

@Milab...Na momente te zbilja ne kuzim...u gornjem postu si upravo razlucila religiju od crkve. Religija je nesto pozitivno sto ljude potice na razvoj, ljubav i td. Crkva (ili neka druga zajednica) je skup ljudi koji su izjasnjeni po nekoj osnovi. To sto se ti ljudi ponasaju kako se vec ponasaju je njihova stvar, a ne stvar religije. Prvo si razlucila te dvije stvari, a onda ih stavljas u istu kosaru. Tvoja vjera se ne razilazi s krcanskom odmah u startu osim ako ti ne vjerujes u nasilje i mrznju. Mozda se ti ne slazes sa ponasanjem nekih ljudi koji se izjasnjavaju kao pripadnici neke religije...ali to su samo ljudi...nisu nista posebniji jer su rekli da su, recimo, krscani.
Istina...zvona zvone htio ih ti slusat ili ne...umjesto zvona moze biti npr. minaret...pa sta sad... Treba se pokusat manje nervirat oko tih stvari. Jer onda bi se mogla nervirat i zato jer je Dnevnik svaku vecer u 19i30h sto ne znaci da ga ti zelis gledat...
Druga stvar je ova podjela...OK ima puno ljudi koji ne zele mislit svojom glavom. Slusaju sto im kaze svecenik, televizija, susjed...i sta sad? Treba pokusat sto vise u ovom zivotu radit na sebi, a sto manje gledat drugima u tanjur. To je tesko ali covjek se treba boriti sam sa sobom.
Da se razumjemo i mene smeta licemjerje i primjecujem mnoge stvari koje radi ljudi od kojih to ne bi trebao ocekivat...ali ako razbijas glavu time to te samo cini ogorcenim. Ljudi koji su na celu drzave trebali bi raditi za narod, a na koncu rade za sebe...necemo zbog toga odselit na Mars. Ali to je njihov izbor. Njihov zivot. Njihov nacin. Svatko ima svoj nacin...bilo bi dobro kada bi sto vise ljudi izabiralo put osobnog razvoja...ali to se ne moze nikome nametnut.
I jos jedna stvar...mozda nisi svjesna ili se to samo meni malo ucinilo...ali ovom podjelom, koja u principu stoji, proglasavas i ljude koji ovo citaju a ne slazu se s tobom - zatupljenima. A slozit ces se da to ipak nije tako...iako postoje razilazenja u misljenjima.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimepet stu 02, 2007 12:07 am

Iskreno, mrzi me sve da citam, ali izgleda da je u toku teoloska rasprava... Ja VERUJEM i to niko i nista ne moze da promeni jer imam snazan osecaj da je tako, a meni je moj osecaj dovoljan... ali isto tako, da li drugi veruju ili ne i ako da u sta veruju, to me se uposte ne dotice... Tako da, ako i pricamo o tome i iznosimo suprotne stavove, trebali bi to raditi s respektom prema neistomisljenicima... :) *
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimepet stu 02, 2007 12:28 am

@Zvezda... E, rasprava je upravo o tome da se suprotni stavovi trebaju iznositi sa respektom prema neistomisljenicima.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimepet stu 02, 2007 11:33 am

@Milab & Namcor

Ne znam da li ste primijetili da ste barem jednom svaka u svojim postovima opisali jednu ljudsku grešku.

"Užive se u nešto, u ovom slučaju u vjeru i što god svečenik kaže, što god pročitaju, a da je vezano za crkvu, je za njih istina bilo to logično ili ne. "

" Ljudi koji su na celu drzave trebali bi raditi za narod, a na koncu rade za sebe...necemo zbog toga odselit na Mars. Ali to je njihov izbor. Njihov zivot. Njihov nacin. Svatko ima svoj nacin..."

U prvom mogli bismo ralučiti zašto ljudi slušaju "vođe" i shvatiti zašto se na Balkanu vjeruje u Boga i vođu, te vode toliki ratovi.

U drugom dolazimo do saznanja da smo toliko izmanipulirani da smatramo kako ne možemo živijeti u boljem svijetu.
Ma šta čelo države, nabio bih ih na kolac, koji će mi k... onda vlada ako radi za sebe. Ali naš jadni narod nije briga. I opet ćemo se poćeti klati kao i prije.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitimepet stu 02, 2007 2:40 pm

@Aleksandar...Pa, ja sam time htjela reci Milab kako nije dobro sve uzimati tako osobno. Drzavne celnike sam spomenula kao paralelu svecenicima na koje se Milab posebno ljuti. A mogla bi se po istoj logici ljutit i na ljude na drzavnom vrhu. Nisam misllila da smatramo da ne mozemo zivjet u boljem svijetu...samo da se treba manje obazirat na to sta rade razni drugi na polozajima, a vise radit na sebi... Tesko je to...al treba se trudit...
Nadam se da sam sad bolje objasnila sto sam mislia. Cesto mi se desi da me se nesto krivo shvati ili da se ne objasnim dobro ali kada bih isla u jos vecu sirinu svaki post bi mi bio od kilometra. :cheers:
[Vrh] Go down
Sponsored content





Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Božji dodir ili nešto???   Božji dodir ili nešto??? - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Božji dodir ili nešto???
[Vrh] 
Stranica 3 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Savjeti o Paranormalnom

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: