Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Pas vs. mačka

Go down 
+40
Fantom
TiaMa'at
biga
Eternity
Legionar
Dunja the tomboy
Athena
Armin od Irima
Berny_Sinara
Dragony
tomi
Remke
Wickey666
Gea
vjestica
meli
Normalnofob II
malenaivi
B&W
George
Milab
Alpha
ThE_IMMORTAL
Eosphoros
Tallina
floridana
memnoch
Unspeakable
Aleksandar Veliki
babi
Daenerys
urbanaaa
Rain
sanja
zvonchica
malena
Alen@l5
vladimir
Svjetloisjena
zmija
44 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimečet oľu 20, 2008 10:57 pm

meliJ je napisao/la:
The immortal : cuo sam da je prisutnost macke ljekovita, lijeci od stresa, krzno ima takodjer izljecive moci, ima jos mnogo toga...


za to nisam čula, ali znam da je opasno za trudnice ako im mačja dlaka uđe u organizam, može naštetiti djetetu.

Ili možeš u trudnoći dobiti gljivice od susjedove mačke kao ja... :(
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 43
Registration date : 13.12.2007

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimepet oľu 21, 2008 12:58 am

svjetloisjena je napisao/la:
meliJ je napisao/la:
The immortal : cuo sam da je prisutnost macke ljekovita, lijeci od stresa, krzno ima takodjer izljecive moci, ima jos mnogo toga...


za to nisam čula, ali znam da je opasno za trudnice ako im mačja dlaka uđe u organizam, može naštetiti djetetu.

Ili možeš u trudnoći dobiti gljivice od susjedove mačke kao ja... :(


ovo za mačku nikad nisam čula, ali dobro je znati :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimepet oľu 21, 2008 10:19 am

malenaivi je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
meliJ je napisao/la:
The immortal : cuo sam da je prisutnost macke ljekovita, lijeci od stresa, krzno ima takodjer izljecive moci, ima jos mnogo toga...


za to nisam čula, ali znam da je opasno za trudnice ako im mačja dlaka uđe u organizam, može naštetiti djetetu.

Ili možeš u trudnoći dobiti gljivice od susjedove mačke kao ja... :(


ovo za mačku nikad nisam čula, ali dobro je znati :)

Pa nije bilo vezano uz moju trudnoću, ali sam bila trudna kad sam ih pokupila i dobro sam razmišljala čime da te agresivne plikiće namažem. Bila je prekrasna mala bijela perzijska maca koju su susjedi dobili na poklon iz drugoga grada, a oni su mi u to vrijeme čuvali starije dijete dok sam još radila prije porodiljskog. Najprije su se te okrugle crvene ljuskave površine pojavile na susjedima i njihovoj kćeri, zatim na mojim nogama, srećom, moj mali jedini nije bio zaražen pa ga nisam morala mazati. Nažalost maca je žalosno skončala jer je veterinar rekao da bi liječenje bilo jako skupo pa su je dali uspavati što mi je uistinu teško palo jer je mačkica bila jako lijepa i draga, a ja ne mogu zamisliti razlog da dam uspavati životinju osim da se nađe stvarno u krajnjim mukama, a i onda nisam baš sigurna da je to ispravno. :(
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimečet svi 01, 2008 2:44 am

psa,macke su mi nekako strasne,djeluju ponekad zlobne,lukave su
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimesri lip 17, 2009 3:21 pm

Nakon što su na jednom britanskom sveučilištu testirali 15 mačaka kako bi vidjeli njihovo razumijevanje uzročno- posljedičnih odnosa, znanstvenici su došli do neobičnih rezultata.

Na Kršćanskom sveučilištu u Canterburyju 15 mačaka sudjelovalo je u eksperimentu koji je trebao pokazati koliko su mačke sposobne razumjeti uzročne veze između pojava.

Na krajevima uzica bili su zavezani komadići hrane, a mačke su morale otkriti da će povlačenjem istih doći do željene nagrade.

Nije bilo većih problema kad je bila samo jedna uzica. No čim imaju dvije mogućnosti, a na samo jednoj uzici je mamac, mačke nisu, za razliku od pasa, bile uspješne u odabiranju uzice s hranom.

Psihologinja Britta Osthaus, koja je zadužena za provođenje studije, kaže da je ovo otkriće pokopalo mit da su mačke pametnije od pasa.

Rezultati ovog istraživanja pokazuju da mačke ne razumiju osnovne uzročno-posljedične veze između pojava.

"Ne želim reći da su mačke glupe, nego drugačije razmišljaju. Pokušavamo ljubimce gledati kao da su ljudi umjesto da malo gledamo kroz njihove oči", izjavila je voditeljica projekta. (Izvor)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimesri lip 17, 2009 8:33 pm

Pa mačke su na razvojnoj ljestvici ipak niže od psa.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimesri lip 17, 2009 11:32 pm

možda
ja se nekako ne mogu oteti dojmu da su pamenije bez obzira na ovo istraživanje...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimečet lip 18, 2009 10:06 am

Mislim da je ovo istrazivanje slicno IQ testu kod ljudi...tj. to sto netko ima visok apstraktni IQ koji takvi testovi mjere zapravo ne znace neku realnu, 'zivotnu' inteligenciju...pa ako gledamo egzistencijalno (sto bi za pse i macke bilo najbitnije) vjerujem da macka ima vecu sansu da se snadje u RL (gdje nema potezanja konopa :P )... Mislim, sjecam se onog slucaja kad su doveli neke macke negdje na Grenland skupa s ekspedicijom (ne sjecam se zasto su to napravili)...uglavnom, macke su ostale nakon ekspedicije na podrucju koje je daleko razlicito od njihova normalna obitavalista. Kad je dosla iduca ekspedicija, ne samo da su macke bile zive nego su se i razmnozile Pas vs. mačka - Page 4 Kitty Pas vs. mačka - Page 4 Kitty Pas vs. mačka - Page 4 Kitty Pas vs. mačka - Page 4 Kitty
[Vrh] Go down
Wickey666
Riba
Wickey666


Male
Pisces Snake
Broj postova : 127
Age : 35
Registration date : 07.09.2009

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimened lis 25, 2009 12:11 am

Ja doma imam i psa i mačku, ali pas je pas nije bezveze poslovica da je pas čovjekov najbolji prijatelj. Mačka je nekak flegma dok t pas može pokazat ajmo reć ljubav. Odeš negdje nema te 5 minuta dođeš doma on je sretan koda je na lotu dobio :)...
Trebate vidjet scenu koju ja imam doma mala mica i rotweiler onaj je velika ko njegova glava, ali slažu se. Budem baš probo ih uslikat zajedno pa ću postat sliku!
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimened lis 25, 2009 12:15 am

moj pas brani moje macke, tj. ako neko zaluta u nase dvoriste (bio to pas ili macka) napadnu ga zajedno i macke i pas, a medjusobno se nikad neozljedjuju nego samo igraju, a jednom je jedan pas zaluto (veci od naseg) ali ga je macka razderala po licu a pas ga je za nogu pa je sepajuci pobjego
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimened lis 25, 2009 12:18 am

Mi u susjedstvu imamo cudnu macku koja uhvati priliku kad su otvorena vrata i utrci u kucu. I po mogucnosti, zavuce se u neki kutak. Pas slijedi njen primjer i sakrije se u svoj krevet. Cuvar kuce, nema sto :)
[Vrh] Go down
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimened sij 24, 2010 9:47 pm

Volim gotovo sve životinje, ali su mi draže mačke zato jer su urednije, nisu toliko ovisne o ljudima i nisu opasne kao psi...
Mi smo prije imali psa koji je toliko izgrizao našu čančaru (zaštićenu vrstu kornjača) Nunua da je skoro uginuo... a mislim da to mačke ne bi mogle...
No ipak mi je bilo žao kad je taj pas odlutao...
I od pasa možete dobiti onu pseću trakavicu pale
Mislim da vama ne bi bilo drago da vas netko uspoređuje s psom (u lošem smislu)...
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimepon sij 25, 2010 11:53 pm

Volim sve zivinice al mace rullaju!
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimeuto sij 26, 2010 1:00 am

Ovo je trebala biti anketa :D I ja sam za mačke cerek
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimeuto sij 26, 2010 1:17 am

mace... ^^

razlog? vrlo jednostavno - urednije su i podle su...

a i obožavam njihove poglede koji me nekad opako podsjećaju na teški cinizam i sarkazam... ^^
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimeuto sij 26, 2010 12:49 pm

Više volim pse, koji mogu biti itekako inteligentni. :)

Mačke znaju biti podmukle i ne vežu se za gospodara, već za kuću, tj. optimalne uvjete života.
Zato su psi privrženiji, uglavnom krupniji i meni osobno draži.
Mačja dlaka je može biti vrlo opasna ako uđe u grlo. roll
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimeuto sij 26, 2010 11:02 pm

pa Athenci nije bas istina :D moj Zule se jako vezao za mene :D kada nema mene bake ili bilo koga doma nema ni njega...cim ja dodem ili bilo tko od ukucana odma se pojavi tako da....A i pseca dlaka nije bas nes sigurna :))) ja sam se nagutala hrpa macije dlake pa eto ziva sam i pisem post :D
[Vrh] Go down
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimesri sij 27, 2010 1:29 am

Moja mačka Maza sama otvori vrata od moje sobe, dođe do mene, skoči mi u krilo i počne se maziti kao luda xD
Prije sam voljela pse, no otkako je Bobi odlutao više nisam toliko vesela u vezi pasa...
Mačke znaju biti podmukle, no to ne znači da su sve takve ;) svatko je drukčiji, i to vrijedi za svako živo biće...

Mislim da bismo trebali jednako poštivati sva bića...
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimesri sij 27, 2010 9:41 pm

vise bi rekla inatljivice i podle :D :D :D Moj Jozica se pokakil susjedi u kuhinju jer ga je tjerala van iz stana :D
[Vrh] Go down
Dunja the tomboy
Riba
Dunja the tomboy


Female
Virgo Horse
Broj postova : 123
Age : 33
Location : Deep in the woods
Registration date : 25.02.2009

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimepon vel 15, 2010 7:53 pm

Moj pas zna govoriti :) ali stvarno,ja mu kazem npr"Gde si lepa?" a ona meni Auwrauuuw :D i tako na sva pitanja odgovara xD
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 30
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimeuto vel 16, 2010 12:16 am

Mačke su mi totalno draže od pasa. Iako volim i pse, smeta me što su toliko 'moji', privrženi. U odnosu s njima je dosadnije jer su uvijek 'dobri'. :)
Dok su mi mace puno zanimljivije i originalnije. Da ne počnem od njihovih pogleda i faca i kako izgledaju ko malo preslatko klupko puno buha zubi, a uostalom, mogu ih uvesti u kuću, za razliku od psa conf1
Kad se sjetim koliko su meni moji mački spletki napravili, kakvu su obiteljsku hijerarhiju napravili i koje navike su imali cerek
Nema takvog psa kakva može biti mačka lovely
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimeuto vel 16, 2010 1:40 am

e bas tako legi :D
[Vrh] Go down
Eternity
Višestanični organizam
Eternity


Male
Pisces Tiger
Broj postova : 79
Age : 26
Location : Metabunker
Registration date : 02.03.2010

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimesub oľu 13, 2010 6:22 pm

slazem se s legijem
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 37
Registration date : 28.08.2009

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimesub oľu 13, 2010 6:30 pm

Athena je napisao/la:
Više volim pse, koji mogu biti itekako inteligentni. :)

Mačke znaju biti podmukle i ne vežu se za gospodara, već za kuću, tj. optimalne uvjete života.
Zato su psi privrženiji, uglavnom krupniji i meni osobno draži.
Mačja dlaka je može biti vrlo opasna ako uđe u grlo. roll

psi su puuno više privrženiji, al i mačke znaju isto bit... e ovako... imamo mačka kojeg je moj buraz uvijek mazio, noso, davao mu da jede itd itd... e sad, buraz otišao na posao, nije bio doma čitavo ljeto i kad je došao, mačak se preko odrnje popeo na drugi kat ujutro, ošao u sobu i legao na krevet kraj njega... moćno, al zato nažalost taj mačak dobije najveću bubak od svih mačaka u drugom mjesecu...

a opet, već sam bio pisao ovdje negdje imao sam mačka koji je jednostavno bio lud... mogao se mazit, gnjavit i sve, al samo ako je njemu bilo po volji, inače bi grebao... i to mi je bio najdraži mačak, sa godinu ipol mlatio je sve mačke u dvorištu(normalno osim ovog burazovog jer mu je 'brat')...
[Vrh] Go down
TiaMa'at
Riba
TiaMa'at


Female
Capricorn Goat
Broj postova : 121
Age : 44
Location : The Temple of the Crescent Moon
Registration date : 15.04.2010

Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitimepon tra 26, 2010 2:16 pm

Legionar je napisao/la:
Mačke su mi totalno draže od pasa. Iako volim i pse, smeta me što su toliko 'moji', privrženi. U odnosu s njima je dosadnije jer su uvijek 'dobri'. :)
Dok su mi mace puno zanimljivije i originalnije. Da ne počnem od njihovih pogleda i faca i kako izgledaju ko malo preslatko klupko puno buha zubi, a uostalom, mogu ih uvesti u kuću, za razliku od psa conf1
Kad se sjetim koliko su meni moji mački spletki napravili, kakvu su obiteljsku hijerarhiju napravili i koje navike su imali cerek
Nema takvog psa kakva može biti mačka lovely

Slažem se u potpunosti lovely

Mačke su mi prekrasne životinje, najviše mi se sviđa njihova samostalnost i elegancija. A kad su male su tako slatke (u biti sve su životinje slatka kada su male, ali mačići mi imaju nešto posebno).
Jedva čekam da si nabavim mačku, u očajnoj sam potrazi za svojim ljubimcem.

Pse ne volim, imam same traume od njih. Osim toga, užasno mi smrde i djeluju prljavo (mačke se barem same znaju pobrinuti za svoju higijenu). Da ne spomenem činjenicu da su neki psi strojevi za klanje, dok je prilično teško da ti mačka odgrize ruku ili zakolje bebu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pas vs. mačka - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Pas vs. mačka   Pas vs. mačka - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pas vs. mačka
[Vrh] 
Stranica 4 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Kućni ljubimci-
Forum(o)Bir: