Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Tipkovnica opasnija od zahodske daske?

Go down 
+5
Alpha
Jaykof
stella
floridana
Svjetloisjena
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimeuto svi 06, 2008 8:24 am

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? 04_34_12---Computer-Keyboard_web

Svi smo svjesni opasnosti koje vrebaju od kompjutorskih virusa, no znamo li kakve se sve bakterije kriju u tipkovnicama i koliko su opasne? Časopis Which? proveo je istraživanje.

Znanstvena studija pokazuje da ostaci hrane u tipkovnici i loša osobna higijena, kao što je nepranje ruku nakon odlaska na WC, pogoduju razvoju milijuna bakterija u tipkovnici, što može ozbiljno naštetiti vašem zdravlju.

"Većina ljudi ne razmišlja o prljavštini koja nastaje u njihovim računalima, ali ako ne očistite kompjutor, možete jednako tako jesti svoj ručak sa zahodske daske", rekla je Sarah Kindner, urednica časopisa Which?, koja je pokrenula istraživanje.

Mikrobiolog James Francis pregledao je 33 tipkovnice, zahodsku dasku i ručku WC-a u jednom uredu u Londonu i došao do zapanjujućih rezultata.

Četiri tipkovnice bile su opasne za zdravlje, a jedna je bila pet puta prljavija od WC-a. Imala je 150 puta višu razinu bakterija od normalne.

Francis je rekao: "Ova tipkovnica dovodi njenog korisnika u ozbiljnu opasnost. Ovakve rezultate analize već dugo nisam vidio."

Zato, ako jedete za računalom, počistite tipkovnicu nakon obroka.

Odspojite tipkovnicu od računala. Za brzo čišćenje usisajte smeće između tipkovnica koliko možete, zatim uzmite štapić za uši i na njega nanesite alkohol ili drugu tekućinu za čišćenje. Njime očistite rubove tipki. Nakon toga uzmite krpu za čišćenje, natopite je u alkohol i njome prebrišite cijelu tipkovnicu.

Ako tipkovnica još nije čista, morat ćete je rastaviti i očistiti. Za početak, fotografirajte tipkovnicu ili prepišite raspored tipaka, ako ga ne znate napamet.

Nakon toga uklonite sve tipke, pomažući se odvijačem kao polugom. Usisajte tipkovnicu pa je obrišite alkoholom, a tipke možete očistiti tekućinom za čišćenje ili oprati u deterdžentu za suđe.

Prije nego vratite tipke na mjesto, pustite ih da se dobro osuše, najbolje preko noći.

Preuzeto ODAVDE
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimeuto svi 06, 2008 8:25 am

Mala napomena uz gore napisano - ne vjerujem da bi moja tipkovnica preživjela opisani tretman suspect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimeuto svi 06, 2008 8:47 am

Citat :
Ako tipkovnica još nije čista, morat ćete je
rastaviti i očistiti. Za početak, fotografirajte tipkovnicu ili
prepišite raspored tipaka, ako ga ne znate napamet.
ovo sam ja radila na svojoj tipkovnici ali ne možeš baš svaku rastaviti. usisavanje je redovno a kad je okrenem naopačke kao da je iz pekare ispala. puna je mrvica od kruha cerek
baš smo jučer razgovarali o ovom problemu i ja sam zaključila da su te tipkovnice kao i mnoge stvari u kućanstvu konstruirali muškarci koji uglavnom ne vode brigu oko čišćenja. rješenje za to bi bila neka mekana silikonska navlaka za tipkovnicu koja se lako skine i opere ispod mlaza vode. eto kava
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimeuto svi 06, 2008 8:55 am

I ja je okrenem i istresem povremeno, a kad mi dođe očistim vatom namočenom u alkohol tipke, inače ih samo prelazim čarobnom krpom. Srećom sam sama na kompu pa stvar nije jako opasna cerek

Dečki su uveli pravilo da ne jedu dok su na svom kompu i stvarno se toga drže, ja ipak ponekad zamezim keksić uz kavu ili nešto sitno dok čitam, pa se dogodi i poneka mrvica gdje ne treba...

Navlaka bi dobro došla, da, samo je pitanje koliko bi ometala tipkanje.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimepet kol 22, 2008 4:54 pm

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Haker3ys


nije moja kava
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimepet kol 22, 2008 11:13 pm

A ja sam mislila da samo mi skupljamo mrvice na tipkovnici! klopa
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimesub kol 23, 2008 1:07 am

i meni bi dobro došlo par kokoša po kući :D
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimesub kol 23, 2008 1:14 am

nisi jedina :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimesub kol 23, 2008 9:53 am

Kokoši više zaprljaju nego što očiste zubo
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimesub kol 23, 2008 10:02 am

al' znaju biti i korisne cerek
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimesub kol 23, 2008 10:07 am

floridana je napisao/la:
al' znaju biti i korisne cerek

Zar opet onaj grupnjak s kokicama? affraid
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimesub kol 23, 2008 10:14 am

neeeee Svjetlo
jaja, pa onako svježa otvoriš rupicu gore, pa otvriš rupicu dolje, nagneš i usisaš.....bljak, nisam ni to davno radila zubi
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimesub kol 23, 2008 11:03 am

Fuuuj! Sirovo jaje, nema šanse no
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimesub kol 23, 2008 1:06 pm

Da...jaja i tipkovnice...to je neraskidiva veza...to bi trebali zajedno prodavat...kupis tipkovnicu, dobis tucet jaja...hmmm...
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimened svi 24, 2009 11:00 am

fixni telefon je mnogo prljaviji nego tastatura...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimened svi 24, 2009 11:42 am

naročito one javne. ježim se pri pomisli da tu slušalicu prislonim na uho rigo
to nitko nikad nije očistio
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimened svi 24, 2009 5:29 pm

zato treba uvek imati vlaznu maramicu ili obicnu pri ruci kada telefoniras na javnom telefonu :)
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimened svi 24, 2009 5:41 pm

i novcanice su isto tako opasne po zdravlje....sta sve na njima ima i koliko one ruku prodju....
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimened svi 24, 2009 7:57 pm

i košare u dućanima. ni to nitko ne pere
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimened svi 24, 2009 8:17 pm

josip21 je napisao/la:
i novcanice su isto tako opasne po zdravlje....sta sve na njima ima i koliko one ruku prodju....
Je, treba prati lovu pa ce biti bolje zubi
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimened svi 24, 2009 8:21 pm

haha bas tako.....
inace nisam gadljiv nisam nikada razmisljao o tome da puno ljudi koristi neki predmet pa da mi to smeta...a ima jedan moj susjed on svaki put kad udje u lift izvadi maramicu i onda s njom stisne dugme u liftu...nema sanse da on to napravi bez maramice....
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimened svi 24, 2009 9:35 pm

jeste da nisam ni ja gadljiv ali taj covek je mnogo pametniji tj mnogo pazljiviji, pre cemo ja ili ti da se razbolimo (nedaj boze) nego on..
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimened svi 24, 2009 9:47 pm

ja mislim da je obrnuto. prije će se on razboliti nego mi šta dotičemo takve stvari. kako će tijelo razviti imuniteti ako se nikad ne susreće sa takvim neprijateljima?
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimened svi 24, 2009 10:08 pm

floridana je napisao/la:
ja mislim da je obrnuto. prije će se on razboliti nego mi šta dotičemo takve stvari. kako će tijelo razviti imuniteti ako se nikad ne susreće sa takvim neprijateljima?
bas tako! nedavno sam gledao emisiju na TV-u o tome. kazu da je to od iznimne vaznosti za nas imunitet, a uz ostalo ti mikroorganizmi ne mogu uzrokovati nikakva (opasna) oboljenja. to nam dodje kao oni probioticki jogurti sto se danas cesto nadju u prodavnicama.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitimened svi 24, 2009 10:17 pm

ThE_IMMORTAL je napisao/la:
floridana je napisao/la:
ja mislim da je obrnuto. prije će se on razboliti nego mi šta dotičemo takve stvari. kako će tijelo razviti imuniteti ako se nikad ne susreće sa takvim neprijateljima?
bas tako! nedavno sam gledao emisiju na TV-u o tome. kazu da je to od iznimne vaznosti za nas imunitet, a uz ostalo ti mikroorganizmi ne mogu uzrokovati nikakva (opasna) oboljenja. to nam dodje kao oni probioticki jogurti sto se danas cesto nadju u prodavnicama.
ako ide redovnona vakcinisanje, unosi dovoljno vitamina vrlo tesko... a i sem toga ako je toliko pazljiv tesko da ce se razboleti..
[Vrh] Go down
Sponsored content





Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Empty
PostajNaslov: Re: Tipkovnica opasnija od zahodske daske?   Tipkovnica opasnija od zahodske daske? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Tipkovnica opasnija od zahodske daske?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zdravlje-
Forum(o)Bir: