Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zanemarivanje djece

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Zanemarivanje djece Empty
PostajNaslov: Zanemarivanje djece   Zanemarivanje djece Icon_minitimeuto svi 20, 2008 5:17 pm

Čitam ČLANAK o zanemarivanju sasvim male djece od strane roditelja - majka je ograničenih umnih sposobnosti, čini se, otac ne mari... Najstariji dječak od osam godina prestao je pohađati školu. Što će biti s njima jednoga dana kad odrastu i kakav je to početak života, iako možda i nije tako strašno kako tisat to prikazuje (možda im je majka dobra i voli ih, a to je važnije od ostalog spomenutog u članku):

Citat :
Trojica dječaka od kojih najstariji ima osam, a najmlađi četiri godine žive s roditeljima, ali oni ne brinu o njima. Lutaju po šibenskom kraju, ne idu u školu, kradu, puše. Govoriti ne znaju dobro.

Kućica u Lozovcu u kojoj živi obitelj Kalauz puna je smeća, a na udaljenosti od dvadesetak metara iz nje se širi miris mokraće i fekalija, piše Slobodna Dalmacija.

Trojica malodobnih dječaka žive s oba roditelja koji, prema pričanju susjeda, o njima uopće ne vode računa. Otac od kuće odlazi ujutro, a vraća se kasno navečer. Majka je pak stalno s njima, ali ne vodi brigu. Riječ je o osobi koja je imala određenih teškoća u razvoju, pa ih ne može odgajati. Ima i problema s govorom, tako da i djeca, budući da je ona osoba s kojom najviše kontaktiraju, slabo znaju govoriti.

Zbog neplaćanja računa voda im je isključena, a uz kuću se nalazi otvorena otvorena septička jama po kojoj plivaju fekalije.

Na dječake koji su prepušteni sami sebi upozorili su susjedi koji su pomalo u strahu od njih.

"Tu djecu samo Bog čuva. Oni znaju odlutati po okolici i nekoliko kilometara od kuće. Vidim ih kako idu uz cestu. Svašta im se može dogoditi. Osim toga, potpuno su divlji. Upadaju nam u dvorišta i kradu sve na što naiđu. Gađaju nas kamenjem kad nas vide, tako da smo počeli od njih i strahovati. S druge strane, teško nam je takve ih gledati. Policija je zbog njih u selu skoro svaki dan i ne ide nam u glavu da ih i dalje ostavljaju kod takvih roditelja", ispričala je jedna od prvih susjeda obitelji Kalauz.

Susjedi nikako ne okrivljuju djecu, nego u prvom redu oca, ali i djeda koji živi u prostoriji do njihove kuće u još gorim uvjetima. Otac i djed navodno imaju novca i mogli bi djecu zbrinuti, ali ih zanemaruju. Prema priči susjeda, dječaci čak i puše. Najstariji više uopće ne ide u školu.

U policiji i u Centru za socijalnu Slobodnoj Dalmaciji su potvrdili da im je slučaj poznat i da je u obradi, ali su poručili kako ne mogu pričati o slučaju jer moraju štititi interese djece.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Zanemarivanje djece Empty
PostajNaslov: Re: Zanemarivanje djece   Zanemarivanje djece Icon_minitimeuto svi 20, 2008 5:20 pm

Takve bi trebalo mlati bic Zanemarivanje djece Rafal
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Zanemarivanje djece Empty
PostajNaslov: Re: Zanemarivanje djece   Zanemarivanje djece Icon_minitimeuto svi 20, 2008 6:34 pm

da, slučaj je u obradi, samo koliko im treba da to obrade???
najgora
solucija je staviti ih u dom. najbolja je da se država pobrine da
cijela porodica ima normalan smještaj i ako je majka imala teškoća u
razvoju da im se dodijeli osoba koja bi se brinula o kućanstvu.
ali to bi ličilo na bajku a znamo da nam država i nije bajkovita
najlakše im je isključiti struju. kava
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Zanemarivanje djece Empty
PostajNaslov: Re: Zanemarivanje djece   Zanemarivanje djece Icon_minitimeuto svi 20, 2008 6:36 pm

tuti, malo naglo reagiraš. najlakše je podignuti kamen... 8)
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Zanemarivanje djece Empty
PostajNaslov: Re: Zanemarivanje djece   Zanemarivanje djece Icon_minitimeuto svi 20, 2008 6:43 pm

U znam je biti jos nagliji, takvi mi odmah tlak dignu. Pa koju p... mat... rade tolku djecu ako je ne mogu uzdrzavati, hraniti, oblaciti, skolovati.... kaj bi ja to trebal umjesto tih roditelja??? Ahhhh rito bi ih do Zagreba i nazad !!! Najlakse je nastancati djecurliju i poslje kukati kak nemaju, kak su losi uvjeti za zivot itd, itd. Nekad stvarno pomislim da bi trebalo uvesti dozvolu za radanje djece. evil :x

Inace sam miroljubiv momak, samo mi zivac ne smijes pogodit face
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Zanemarivanje djece Empty
PostajNaslov: Re: Zanemarivanje djece   Zanemarivanje djece Icon_minitimeuto svi 20, 2008 6:49 pm

Hej, tuti, daj se skuliraj, ovako onda možeš početi naganjati od Zagreba do ne znam kamo i natrag i sve drogeraše i sve socijalne slučajeve i sve pušače (kao, sami su krivi što se drogiraju, što su pušili pa imaju bronhitis ili rak pluća, što su napravili djecu nakon što su ostali bez posla i slično). Svaki čovjek ima svoje mjesto na svijetu. Ako su ta djeca rođena u tako strašnim uvjetima (kažu da su strašni), možda su ovdje zato da mi koji to gledamop nešto iz toga naučimo. Ako ništa drugo da ne treba imati djecu ukoliko ih ne možeš držati kak spada. Ali ova djeca koja su već ovdje i njihova majka, njima ne treba dodatni progon nego pomoć. I ljubav ako je moguće, ili barem poštivanje njihovog dostojanstva, bez obzira na situaciju u kojoj se trenutno nalaze. Kako znamo da taj mali koji trenutno ne ide u školu iako ima osam godina neće jednoga dana izumiti lijek protiv neke gadne boleštine, ili postati veliki umjetnik, ili biti naprosto dobar čovjek na korist svojoj okolini? Ne bih se usudila prognozirati, a puno ovisi o našem pristupu takvim problemima.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Zanemarivanje djece Empty
PostajNaslov: Re: Zanemarivanje djece   Zanemarivanje djece Icon_minitimeuto svi 20, 2008 6:52 pm

pazi tuti...dali se možeš bar na trenutak staviti u položaj tih ljudi. ono,
nepismeni (nisu svi školovani i pametni) majka ajmo reći zaostala u
razvoju, nemaju pojma o zaštiti od začeća. tko zna u kakvim
okolnostima su i sami odgajani, siromašni, nema im tko pomoći....
uvijek prije nego ti se digne tlak pokušaš zamisliti bar donekle tuđu
situaciju i ako ne nađeš dovoljno argumenata da ih opravdaš onda ih
osudiš...a i onda je pitanje, jer tko smo mi da im sudimo.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Zanemarivanje djece Empty
PostajNaslov: Re: Zanemarivanje djece   Zanemarivanje djece Icon_minitimeuto svi 20, 2008 7:25 pm

Vidim ja da sam krivo shvacen

svjetloisjena je napisao/la:

Otac i djed navodno imaju novca i mogli bi djecu zbrinuti, ali ih zanemaruju.
I ovo dakle ne zasluzuje najostrije kritike ??? Shvacam da djeca nisu nista kriva i nemam nista protiv te djece, niti protiv majke kada je tako jadna nego ove dvije mrcine (otac i djed) mi digle zivac.


Zadnja promjena: Tutankhamon; uto svi 20, 2008 8:02 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Zanemarivanje djece Empty
PostajNaslov: Re: Zanemarivanje djece   Zanemarivanje djece Icon_minitimeuto svi 20, 2008 7:41 pm

Moram priznat da se slažem sa svima vama, ali nakon što sam pročitala uvodni tekst, reagirala sam isto kao i Tutankhamon. Ja isto tako ne mogu shvatiti kako ti ljudi uopće mogu imati djecu. I ako je ta žena zaostala i recimo da nema pojma o zaštiti, onda bi trebao taj glupan pripazit malo da ne radi dicu kad ih već nemože ili neće odgajati...
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Zanemarivanje djece Empty
PostajNaslov: Re: Zanemarivanje djece   Zanemarivanje djece Icon_minitimeuto svi 20, 2008 7:53 pm

Evo vam primjera iz moje okolice.

Otac imao 3 sina, zena ga napustila i otisla k drugom, taj covjek je neskolovan dakle nema niti osnovnu ali taj je covjek za tu djecu dao sve od sebe, bio je grobar, dvorio zidare, rinto kod drugih na poljoprivredi (kod mog sogora). Tome smo covjeku svi pomagali, od odjece, hrane, novca. Djeca su bila odlikasi u skoli, dobro vladanje, pomagali, uvijek su bili cisti, ispeglani i siti.

A evo vam drugi primjer.
Oba roditelja vuci batine, samo vise po gostionama, za djecu ih nije briga, samo cekaju socijalu da se mogu ponapijat i popadati pod stol. Djeca su ima zmazana, podrapana

E sada se sjetih jednih sto su bili i u casopisu Arena trazili pomoc. Nigdje ne rade, imaju osmoro djece, nemaju sta jesti a na stolu kutija crvenog malbora. Pa cekaj sada, sta za marlboro ima 20kn a za hranu djeci nema. I onda jos trazi pomoc. Aloooo.

Ljudi, shvatimo da zivot nije bajka i ako si sam ne zelis pomoci nece ti ni Bog. Hocete mi objasniti kako da postujem i zalim covjeka koji ne mari za svoju vlastitu djecu???
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Zanemarivanje djece Empty
PostajNaslov: Re: Zanemarivanje djece   Zanemarivanje djece Icon_minitimeuto svi 20, 2008 7:55 pm

floridana je napisao/la:
da, slučaj je u obradi, samo koliko im treba da to obrade???
najgora
solucija je staviti ih u dom. najbolja je da se država pobrine da
cijela porodica ima normalan smještaj i ako je majka imala teškoća u
razvoju da im se dodijeli osoba koja bi se brinula o kućanstvu.
ali to bi ličilo na bajku a znamo da nam država i nije bajkovita
najlakše im je isključiti struju. kava

Na zalost, takva drzava nigdje na svjetu ne postoji.
I da li ste svjesni da sve sta je na teret drzave je ustvari na teret nas gradana. Ne placa to Sanader niti Mesic nego mi ostali kroz porez koji nam uzimaju na plati, sta vise nam poreza uzmu to nasoj djeci ostaje manje. Slazem se da toj djeci i majci treba dati dom i nekoga da se stara za njih, ali ovoj dvojici krepila nista, nego ih ostaviti tamo gdje jesu.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Zanemarivanje djece Empty
PostajNaslov: Re: Zanemarivanje djece   Zanemarivanje djece Icon_minitimesri svi 21, 2008 7:19 am

Tutankhamon je napisao/la:
Takve bi trebalo mlati bic Zanemarivanje djece Rafal

a post ti je bija ludilo pa kako onda da te shvatimo zubi
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Zanemarivanje djece Empty
PostajNaslov: Re: Zanemarivanje djece   Zanemarivanje djece Icon_minitimesri svi 21, 2008 12:27 pm

Zanemarivanje djece Bag oops
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Zanemarivanje djece Empty
PostajNaslov: Re: Zanemarivanje djece   Zanemarivanje djece Icon_minitimesri svi 21, 2008 1:15 pm

hug sve pet
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Zanemarivanje djece Empty
PostajNaslov: Re: Zanemarivanje djece   Zanemarivanje djece Icon_minitimesri svi 21, 2008 1:18 pm

lovely
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zanemarivanje djece Empty
PostajNaslov: Re: Zanemarivanje djece   Zanemarivanje djece Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zanemarivanje djece
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Favoriziranje djece
» Odnosi roditelja i djece
» nasilje djece nad roditeljima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obitelj-
Forum(o)Bir: