Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Share

Obiteljsko stablo

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
meli
Pračovjek
meli

Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Registration date : 15.02.2008

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimečet svi 22, 2008 11:06 pm

Ste istraživali svoje obiteljsko stablo?
Ste možda došli do nekih zanimljivih predaka?

Ja nisam, no baš bi me interesiralo da vidim tko su ti moji daleki preci, kako su se zvali, gdje su i kako živjeli...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Registration date : 22.09.2007

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimečet svi 22, 2008 11:23 pm

ja sam uspjela naći sa mamine strane dosta predaka jer sam u sređivanju zemlje. i tako sam morala tražiti neke pretke u arhivi moga grada. otvarajući te velike knjige mogu reći da sam osjećala poštovanje prema tim ljudima jer da nije njih nebi bilo ni mene. bilo je zanimljivo, kao šetanje kroz povijest, čitati kad se tko rodio, koliko je djece imao i koliko je te djece uopće preživilo. recimo moja prabaka je imala 11-oro djece. od njih toliko nju je nadživilo samo četvero. uglavnom su umirala mala djeca a neke od njih je pokosila i španjolska gripa. rađala je svake druge godine. tako se moralo jer je smrtnost djece bila prevelika.
nekako sam suosjećala s njom. mogla sam zamisliti kakvu bol je osjećala sa gubitkom svakog djeteta. možda se to iz ove perspektive čini da je bilo jednostavnije, kao ono imala ih je puno pa jedno više ili manje je svejedno. ali sigurno jo je bilo teško kao i svakoj majci kad izgubi dijete. da ne pričam da se preko nje prelomilo dva rata.
moram napomenuti da su te knige umrlih, rođenih i vjenčanih pisali popovi jer su bili jedini posmeni a i obavljali se sve obrede prilikom takvih događaja. knjige su pisane na talijanskom, tako sa su se neka imena kao što je Tomica pisala Tomizza.
bila je to interesantna šetnja.
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy

Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Registration date : 04.04.2008

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimečet svi 22, 2008 11:28 pm

nisam istraživao možda bi i bilo zanimljivo pratiti svoje rodoslovno stablo. uvijek bi se mogla napraviti zanimljiva priča. jedan prijatelj išao kod nekoga tko se bavi stime ali koliko sam shvatio vezano je najčešće za crkvene zapise.

a s druge strane kako su nas učili svest će se na zajedničko porijeklo, na adama i evu ili majmuna lolcina
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli

Female
Pisces Dragon

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimečet svi 22, 2008 11:30 pm

Da, to za djecu je istina, moja baka još i danas tak razmišlja. Dok sam rekla da mislim imati samo jedno dijete, probudio se u njoj taj strah, a kaj budeš ako se njemu nešto dogodi. Trebala bi imati više djece.
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy

Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Registration date : 04.04.2008

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimečet svi 22, 2008 11:37 pm

moram priznati da me takve kalkulacije sa brojem djece nerviraju a sto ako se desi nesto djetetu..oprostite na ovom ali to su stvarno babska sranja.. a što ako se nešto desi sa svima. mislim. tko može znati svoju i nećiju sudbinu. to me najviše nervira kada mi netko kaže koliko se treba imati djece.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli

Female
Pisces Dragon

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimečet svi 22, 2008 11:38 pm

Tak su ljudi nekad razmišljali upravo zbog velike smrtnosti djece.
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena

Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Registration date : 18.09.2007

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimepet svi 23, 2008 12:03 am

Nisam nikad pratila obiteljsko stablo, niti sam ikad razmišljala o tome. Ali bilo bi lipo znati od koga potječeš... Naravno, mislim malo bliže od Adama i Eve...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimepet svi 23, 2008 12:35 am

Da, proučavala sam malo svoje obiteljsko stablo, moj tata i moj djed su to također činili i to s više dostupnih podataka, moram zamoliti tatu da malo o tome napiše :)
[Vrh] Go down
None
banned

Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Registration date : 26.02.2008

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimeuto svi 27, 2008 2:35 pm

Ja nisam ni morala istraživat... Moje prezime ima plemicki list i grb. Ima cijela povijest o tome a hvala bogu imamo i svoju stranicu na intrnetu pa i tamo nadem uvjek neku novu zanimljivost :) Al mi je bilo najzanimljivije slušat pokojnog dedu kad je pricao o tome...
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli

Female
Pisces Dragon

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimeuto svi 27, 2008 3:12 pm

Može se znati koje je to prezime možda?
[Vrh] Go down
None
banned

Female
Capricorn Dragon

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimeuto svi 27, 2008 3:15 pm

[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli

Female
Pisces Dragon

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimeuto svi 27, 2008 3:16 pm

Hvala. Idem vidit na stranicu.
[Vrh] Go down
None
banned

Female
Capricorn Dragon

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimeuto svi 27, 2008 3:17 pm

ajde pa da cujem komentare :D
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli

Female
Pisces Dragon

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimeuto svi 27, 2008 3:21 pm

Fora je to, ne samo da ti je obitelj plemičkog roda, nego i znaš sve pretke do daleko unatrag u povijest. Nisi morala sama istraživati, netko je to napravio u tvoje ime.
[Vrh] Go down
None
banned

Female
Capricorn Dragon

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimeuto svi 27, 2008 3:24 pm

Ma to se prenosi s koljena na koljeno. Plemicki list je uvjek kod nekog. Trenutno je kod mog kuma. Uskoro ce ic u muzej. Al ja sam vecinu saznala od dede. Ova stranica ne postoji dugo.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon

Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Registration date : 22.12.2007

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimeuto svi 27, 2008 5:42 pm

birdy je napisao/la:
Ja nisam ni morala istraživat... Moje prezime ima plemicki list i grb. Ima cijela povijest o tome a hvala bogu imamo i svoju stranicu na intrnetu pa i tamo nadem uvjek neku novu zanimljivost :) Al mi je bilo najzanimljivije slušat pokojnog dedu kad je pricao o tome...

Opa, nisam jedini koji porjeklom ima plavu krvu. 8)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimeuto svi 27, 2008 6:24 pm

Naravno da nisi miga

Pračovjek
meli

Female
Pisces Dragon

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimesri svi 28, 2008 9:13 am

Tutankhamon je napisao/la:
birdy je napisao/la:

Opa, nisam jedini koji porjeklom ima plavu krvu. 8)

Možemo znati tvoje plemenito prezime?
[Vrh] Go down
None
banned

Female
Capricorn Dragon

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimesri svi 28, 2008 10:05 am

I mene zanima 8)
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon

Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Registration date : 22.12.2007

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimesri svi 28, 2008 10:31 am

Pa sada, nije bas moje jer nosim prezime od oca i s time automatski gubim pravo na titulu cry a prezime je inace po majci - Mihalić, njen pradjed je bio plemici mislim da je u pitanju bio grad Ludbreg. misli
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti

Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Registration date : 15.10.2007

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimesri svi 28, 2008 10:52 am

Ja ne znam nikog dalje od pradjeda.... cry
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena

Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Registration date : 18.09.2007

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimesri svi 28, 2008 11:03 am

Nefertiti je napisao/la:
Ja ne znam nikog dalje od pradjeda.... cry
ne znan ni ja...
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli

Female
Pisces Dragon

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimesri svi 28, 2008 11:06 am

Za to se treba potruditi, malo kopati po starim zapisima, pričati s bakama, dedama, prabakama, pradedama pa će te nešto saznati.
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti

Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Registration date : 15.10.2007

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimesri svi 28, 2008 11:42 am

Trudio se moj buraz i sestrična ali nema zapisa u knjigama, baka umrla i tako to...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitimesri lis 21, 2009 11:32 pm

Nisam istraživala obiteljsko stablo, ali znam dosta o svojim precima.
Imamo jako malo rodbine.
Uglavnom, sa tatine strane od djede nadalje vučem švapske (zapravo austrijske korijene), ali ne nosim strano prezime, jer su ga moji promijenili kad su došli u Jugoslaviju. Tako zapravo nosim izmijenjeno prezime. roll
Po mami imam istarske krvi, ali opet i njemačke.
Neki dan sam opet gledala prabakin spomenar, kakvi su to stihovi bili pisani krasopisom i obojeni vodenim bojicama na starohrvatskom i njemačkom. lovely
Ona je bila iz fine familije pa imam dosta njenih antikviteta, čak i neki nakit koji je dobila od kralja. Pečat na kutijici vrijedi više od samog predmeta. :D
Uglavnom, cijenim tradiciju i za mene ti predmeti imaju sentimentalno, a ne materijalno značenje.
Po maminoj lozi, preci su bili siromašniji, teško se živjelo.
Zanimljivo je kako su u prošlosti ljudi bilo kojeg sloja redovito tečno znali po dva strana jezika, najčešće i njemački, a danas intelektualci uglavnom tečno govore samo jedan jezik. study
[Vrh] Go down
Sponsored content

Obiteljsko stablo Empty
PostajNaslov: Re: Obiteljsko stablo   Obiteljsko stablo Icon_minitime

[Vrh] Go down

Obiteljsko stablo
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next