Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 cigarete

Go down 
+48
geapura
Novus ordo seclorum
2pac
waldox
Marko88
Lyra
tinityrannical
Korplikan
Morn
orca
kika13
riki45
Icecrowned
biga
hawara
Zona
Sang Real
whitelady
Armin od Irima
Legionar
Alpha
wanderer
tomi
josip21
Michael Wittmann
Cinderella
Gea
Athena
Blizzard
MoW
Chakotay
Skulptura
Fantom
gloria_g
Lorki
zmija
Tallina
memnoch
little alien
Rain
babi
floridana
urbanaaa
Aleksandar Veliki
Svjetloisjena
sanja
malena
vladimir
52 posters
Go to page : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimečet stu 04, 2010 2:31 pm

Nepusaci na kraju uvijek popuse od pusaca. Recimo ako se nalazi neko drustvo i od 10 ljudi je jedno ili dvoje pusaca (da ne kazem ako je slucajno omjer pola-pola) ocekivat ce se (citaj: pusaci ce traziti, a najcesce i dobiti) da se radi njih sjedne u pusacki birc ili odjeljak. Interesantno kako nisam niti jednom susrela situaciju u kojoj pusac kaze "idemo u nepusacki dio pa cu ja izaci vani ak bas budem htio pusit".
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimečet stu 04, 2010 2:50 pm

Chakotay je napisao/la:

Hm sad me malo zbuljuješ jesi prestala pušiti ili nisi?
Znam ja da smo mi pasivni pušaći i o tome upravu MoW priča kad govori o nasilju i agresivnosti pušaća. Oni doista ponekad provode nasilje nad nepušiaćima, pogotovo kad je nepušać primoran biti u zadimljenoj prostoriji.


prestala pušiti jesam, ali valjda još nisam potpuno "izliječena", još uvijek se desi da razmišljam ko pušač, i sigurno sam prema pušačima tolerantnija nego nepušači. kod mene slobodno mogu svi pušiti, nema veze što stan poslije smrdi, ili što odmah moram prati kosu isl...nekako kao da suosjećam sa njihovom patnjom.
ali naravno da se slažem da one kojima to smeta treba zaštiti prvo zakonski, a onda i tako da ljudi i sami imaju obzira prema onima kojima je zdrav život na prvom mjestu.
pa i kad bi se pušenje apsolutno zabranilo, vjerujem da bi svi prezivjeli. kolko znam još nitko nije umro zbog nedostatka duhana.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimečet stu 04, 2010 4:13 pm

@Alpha i Chak slažem se s vama. Chak je ispravno primijetio da se tu radi o nasilju nad nepušačima i to nasilju nad zdravljem nepušača. Zna se da se za svako nasilje prema nekome ide u zatvor. Međutim, nećemo biti tako strogi, već ćemo reći neka pušači lijepo puše tamo gdje ne smetaju drugima.
Zanimljivo je da se nasilje nad samim sobom u pravilu ne kažnjava zakonski, a iskreno, u modelu povezanog svemira, ne vidim razliku između nasilja nad samim sobom i nasilja nad drugom osobom. No eto, na stranu to, tko voli tako, neka se kažnjava...

@Blizzard Složio bih se sa Zonom. Mislim da ne gledaš objektivno na to koliko je zapravo pušenje štetno. Štetno je zdravlju tebe samog i tvoje okoline. Zatim je štetno budući da smanjuje učinkovitost pri obavljanju poslova. Konačno, štetno je kao primjer drugima koji se također počinju uništavati. Dalo bi se puno debatirati o tome što je zapravo štetnije od velikih ovisnosti i ne bi došao daleko. Jednostavniji i prihvatljiviji model je da je pušenje jednako štetno kao i ostali postupci nasilja prema sebi i drugima.



[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimečet stu 04, 2010 5:23 pm

a kako onda komentiraš MoW da država jedne nod najvećih poticaja daju upravo duhanskoj industriji???
meni to nikada nije bilo jasno!! misli

ko je tu lud??
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimečet stu 04, 2010 5:31 pm

To ti je zato što, kako je Fantom na jednoj temi rekao, državni proračun dosta ovisi o tome koliko su njezini građani ovisni. zubi
Drugim riječima, kad građani ne bi trošili na cigarete, alkohol i naftne derivate, država bi ostala bez dosta prihoda. To bi pak izazvalo lančanu reakciju i mogući bankrot države. Taj se začarani krug i dalje vrti, a jedini način da ga se prekine je taj da se postepeno mi, kao odgovorni građani naše zemlje, okrenemo prema drugačijoj potrošnji. Primjerice, da više kupujemo ekološke proizvode, da prestanemo s pušenjem i kupovinom gajbi piva. Zakonom ponude i potražnje tada će ojačati neke druge zdravije grane privrede i društvo će se prestrukturirati.
Ne možemo kriviti državu za ono što smo si sami krivi. :)
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimečet stu 04, 2010 5:41 pm

Zona je napisao/la:
šta, bit ćeš guverner Kalifornije? conf1

E to mi se svidja kod zena,prvo primjete moje oci i lik kojim ih za cas posla obrlatim i odvedem u jazbinu da bih ih tek na kraju iznenadio velikom kubanskom cigarom... cerek
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimečet stu 04, 2010 6:16 pm

drugim riječima MoW - jeb... se državi za tvoje zdravlje. poticaju duhansku industriju - para sebe radi, a s druge strane kao (koja farsa) zabranjuju pušenje jer se jako brinu za nas??? !!! :P
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimečet stu 04, 2010 6:27 pm

Upravo tako. Dvolični su i licemjerni. I zato trebamo gledati kako da se iz tog bolesnog sustava iskobeljamo. :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimečet stu 04, 2010 6:32 pm

Ma to da cigerate pune državni proračun je mit koji izgleda nitko kritički ne preispituje, pa na kraju krajeva poticanje duhana ide iz državnog proračuna, pa je to onda odljev sredstava, a ne prihod. A da je to licemjerno, to se slažem, pravo licemjerstvo. Kao što se slažem sa MoWom da svatko treba sam razmisliti koliko mu je to štetno i pokušati se izvuči iz te ovisnosti.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimečet stu 04, 2010 9:14 pm

@ MoW

Znaš što mi je na umu? Da smo kojim slučajem obojica pušači, tada bi bilo zanimljivo čuti što mislimo o ovoj tematici i koliko bi nam se i bi li nam se mišljenja promijenila. Što misliš, kako bi to izgledalo? U kojoj mjeri ovisi nečije mišljenje o ovoj tematici o njegovoj ovisnosti? 8)
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimečet stu 04, 2010 10:50 pm

Mislim da ovisi uvelike. To je uvijek tako, dok si u sustavu, dakle u ovom slučaju dok si ovisan, imaš izmijenjenu percepciju i ne možeš sagledati sustav u cjelini.
Naravno, ne može ni onaj koji nije ovisan sagledati sve u cjelini, ali može sagledati ovisnost u cjelini. Ako me kužiš. :)
[Vrh] Go down
whitelady
PraGlodavac
whitelady


Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Age : 48
Location : topusko-banovina
Registration date : 17.10.2010

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimepon stu 08, 2010 12:58 am

@MoW ne bih se baš složila s tobom da ovisnik o cigareti ima izmjenjenu percepciju i ne može sagledati sustav u cjelini. pa nije to marica,koka ili nešto takvo da ti pomuti um ili alkohol pa ne možeš razborito sagledati stvari. lolcina

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimepon stu 08, 2010 1:33 am

Svaki ovisnik ima izmjenjenu percepciju. Ne samo ovisnici. Odgoj, kultura i tome slicno odredjuju razinu nase svjesnosti i mogucnosti sirine sagledavanja citave "slike". Ovisnost je samo jos jedan faktor koji suzuje vidno polje.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimepon stu 08, 2010 12:05 pm

Upravo tako. Radi se jednostavno o stanju uma koje je funkcija niza biokemijskih reakcija i koji ne može objektivno rasuđivati o nečemu što mu godi ili na što je navikao.
Slična stvar je meni bila s kompjuterskim igrama. Moj polubrat mi je rekao kad sam imao 18 godina da da li se još uvijek igram. A ja velim da da.
Onda mi je rekao da to nije dobro i da ću se kasnije pitati gdje sam ja to bio i što sam to radio kad sam bio u tinejdžerskim godinama. Ja nisam mogao objektivno sagledati koliko mi je to igranje na kompjuteru zapravo loše po mene. A bilo je loše jer sam previše vremena izgubio. Slična je stvar s cigaretama.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimepon stu 08, 2010 12:06 pm

Bože, koje gluposti pričate lood

koje usporedbe??!!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimepon stu 08, 2010 12:22 pm

A cuj Glo. Tebi su gluposti jer si ovisnik. Moja kolegica je takodje bila ovisnik. Isla je na hrpe tih tecajeva za odvikavanje. Pusila je oko 20 godina. Sad ne pusi jedno 5-7, nisam sigurna. Uzima one zvakace gume za pusace i tako te neke stvari. Uglavnom, na tim pustim pomocima za odvikavanje na kojima je bila govorili su da je ovisnost o cigaretama gotovo jednaka ovisnosti o teskim drogama sto se odvikavanja tice. Da, neki ljudi mogu prestat preko noci pusit ali nemozemo gledat ekstreme nego prosjek, a za prosjek je to tako. Isto tako se i neki narkoman moze zakljucat u sobu i sam proci apstinencijske krize i napadaje i sto ti ga ja znam sto ali vecini treba pomoc, a na koncu je pitanje koliki broj ljudi se odvikne.
Isto tako je dokazano da ciscenje organizma od djelovanja pusenja traje onoliko koliko je osoba pusila. Dakle, ako je netko pusio 20 godina, treba 20 godina bez cigareta da se sve obnovi.

I sad, ako znanost, medicina pa cak i vjera govori da je pusenje lose "on so many levels" a ti koja pusis kazes da mi, koji se slazemo sa time, pricamo gluposti onda tom izjavom upravo dokazujes tocnost tih rijeci jer samo osoba koja je ovisnik ne moze uvidjeti istinu o tom poroku.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimepon stu 08, 2010 1:25 pm

haha, očekivala sam žešću rekaciju - no pričekajmo još MoW-a

btw uopće ne mislim da je to pametno - naprotiv - najveća glupost koju za započela u ovom životu
miga
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimepon stu 08, 2010 2:16 pm

Nemam žestoku reakciju, jer za time nema niti potrebe. :)
Treba se samo još jednom pročitati to o čemu Alpha i ja pričamo i razmisliti o tome. Dakle, tvrdnja je da neovisno o vrsti ovisnosti ona osoba koja je ovisna ne može racionalno razmisliti o toj ovisnosti budući da se nalazi "u sustavu".
Izmijenjena percepcija stvarnosti nisu samo halucinacije i viđenja, to je i bilo koja percepcija ovisne osobe koja je uvjetovana određenim biokemizmom koji nije prisutan kod osobe koja nije ovisna.

Jedno pitanje koje se očito nameće za tebe, gloria: Ako znaš da je to najveća glupost, zašto je onda ne ispraviti? Zašto se ne potruditi i ispraviti ono za što znaš da ti ne valja? (ne moraš odgovoriti nama, trebaš odgoviti samoj sebi)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimepon stu 08, 2010 2:59 pm

Ne kuzim zasto bi imali neke posebne reakcije? Pa ja nemam nista protiv pusaca kao ljudi niti to dozivljavam osobno. Ali ne volim kada se dopusta i kada zakon stiti ljude koji nemaju problem s time da truju druge kak im padne na pamet. Nisu svi pusaci takvi ali puno ih jeste.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimepon stu 08, 2010 3:58 pm

Alpha je napisao/la:
Isto tako je dokazano da ciscenje organizma od djelovanja pusenja traje onoliko koliko je osoba pusila. Dakle, ako je netko pusio 20 godina, treba 20 godina bez cigareta da se sve obnovi.
Ovo je jedan od razloga zašto okorjeli pušaći ne prestaju pušiti, jer ako netko tko ima 50 godina puši od svoje dvadesete, on razmišlja da više nema svrhe prestati. To je naravno pogrešno jer se puno pozitivnih učinaka vidi već nakon par mjeseci, a pogotovo nakon godinu, dvije.

Tako da je poželjno za svakoga prestati pušiti.

Što se tiče oštrih reakcija mislim da za time nema potrebe, jer smo svi mi ustvari na istoj strani. A i nisam baš vidio nekih oštrih postova kod Alpha, a MoWovi postovi su tako i onako uvijek izbalansirani ;)
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimeuto stu 09, 2010 9:55 am

volim gluposti MoW miga

aj sad ozbiljno - gle, nemam pojma fakat kak se to uopće dogodilo - to je iz moje nesvjesne faze. pa samo sam čovjek, sa svim svojim manama - i imam pravo na to jel?
jednog dana ću se osvijestiti ....valjda ...
svatko ima nešto, i vi imate jel tako...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimeuto stu 09, 2010 11:06 am

A glo moja draga, mislim da nitko ne kritizira tebe kao osobu hug

Govorimo o cigaretama i o štetnosti cigerata, kako za osobe koje puše i za osobe koje pasivno puše, ali generalno reći da su oni koji ne puše bolji u bilo kojem pogledu od vas koji pušite ne bi bilo točno. Naravno to ne znaći da ti ne bi trebala pokušati prestati i time postati bolja u odnosu na ovo kakva si sada mase
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimeuto stu 09, 2010 11:58 am

Pa normalno. Ne djeli se svijet na pusace i nepusace od cega su prvi u kurcu, a drugi nisu. Stvar je u tome da su svi u kurcu zubi
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimeuto stu 09, 2010 12:25 pm

gloria_g je napisao/la:

svatko ima nešto, i vi imate jel tako...

Jep, već sam rekao da volim majonezu što mi nije zdravo. zubi

Alpha je napisao/la:
Pa normalno. Ne djeli se svijet na pusace i nepusace od cega su prvi u kurcu, a drugi nisu. Stvar je u tome da su svi u kurcu zubi

Neki u dužem, neki u kraćem, neki u balansiranome. lol

@gloria Stvar je u tome da imaš jednostavno veće šanse biti u kurcu ako si ovisan/na o nečemu nego ako nisi. Ništa više. To ne znači da nema pušača s fenomenalnim osobinama kao i nepušača koje ne mogu smisliti cerek, to samo znači da osoba koja puši se teže može balansirati, ima više problema oko toga.
[Vrh] Go down
hawara
Riba
hawara


Female
Aries Snake
Broj postova : 189
Age : 34
Location : Germany
Registration date : 09.11.2010

cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitimeuto stu 09, 2010 5:33 pm

oooooooooooooo,klub cikarosha :)
pusim 10-30 cigareta dnevno, pocela sam kasljati k'o magarac, ali sam jucer narucila elektricne cigare, pa cemo vidjeti...
Imala sam faza kad sam prestala pusiti,i imala krizu samo prvi dan...nisam pusila po mjesec - dva, pa opet zapalila..i tako u krug :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





cigarete - Page 11 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 11 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
cigarete
[Vrh] 
Stranica 11 / 20.Go to page : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 15 ... 20  Next
 Similar topics
-
» cigarete

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zdravlje-
Forum(o)Bir: