Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Dobra i manje dobra djeca

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Merkurica
Čovjek
Merkurica

Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Registration date : 24.12.2007

Dobra i manje dobra djeca Empty
PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimeuto svi 27, 2008 7:50 pm

Alpha je napisao/la:
koliko se meni cini, razlika izmedju djece i odraslih je samo u tome sto odrasli puno bolje lazu...
možda nije vezano uz temu oops ali meni se čini da je razlika između djece i odraslih u tome što su odrasli bolji ljudi od djece zubi
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli

Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Registration date : 15.02.2008

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimesri svi 28, 2008 9:08 am

Merkurice ti predugo radiš u školi.
Možda ti treba neka promjena.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g

Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Registration date : 16.11.2007

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimesri svi 28, 2008 12:07 pm

merkurice, pitam se kako si došla do tog zaključka?? scratch

ja mislim, da su ljudi takvi, kakvi jesu. odrasli samo za razliku od djece glume i skrivaju svoje "nedostatke" odnosno osobine koje im se samima ne sviđaju. misli
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimesri svi 28, 2008 5:49 pm

Ljudi su često skloni u djeci gledati krasna nevina stvorenja kojima samo krila nedostaju da budu anđeli. Kad imamo svoju djecu ili se češće družimo s njima vidimo da to i nije sasvim točno. Ja mislim da su djeca mali ljudi i da po tom pitanju nema puno razlike među djecom i odraslima. No djeca su svježa, puna života i još čista od događaja i utjecaja koji će im kasnije utjecati na oblikovanje karaktera. Djeca su osobe koje će jednom, uz malo sreće, odrasti, a odrasli su nekadašnja djeca koja se u životu snalaze i koprcaju kako znaju i umiju.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimečet svi 29, 2008 12:51 am

Upravo tako S&S...djeca su ljudi...i to cesto vrlo okrutni mali ljudi...

Čovjek
gloria_g

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimečet svi 29, 2008 3:32 pm

stvarno ne kužim merkuricu, a sada bogme i alphu, ajte cure objasnite mi molim vas kako ste došli do tako "negativnog" feelinga prema djeci??? shock
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimečet svi 29, 2008 3:41 pm

Ja sam do toga dosla kad sam i sama bila dijete...eto...po meni je cinjenica da klinci znaju biti iznimno okrutni...
Ti se ne bi slozila s time?

Čovjek
Merkurica

Female
Capricorn Cat

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimečet svi 29, 2008 3:44 pm

gloria, to nije negativan filing, nego vrlo, vrlo realan.
volim djecu i obožavam raditi s njima, ali radim s većim klincima i na njih se ne odnosi ono što sam izjavila. oni na neki način već jesu "odrasli" jer kuže šta je šta, imaju već osjećaj za dobro i loše.
mala djeca "gora" su od odraslih ljudi po tome što nemaju razvijen osjećaj za ono što je o.k. i što je možda malo manje o.k. i u tom smislu, odrasli su ljudi bolji od djece. ;)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimečet svi 29, 2008 3:52 pm

gloria_g je napisao/la:
stvarno ne kužim merkuricu, a sada bogme i alphu, ajte cure objasnite mi molim vas kako ste došli do tako "negativnog" feelinga prema djeci??? shock

Nije to negativan feeling nego iskustvo i poznavanje činjenica. Dijete u životu ima vrlo malo ovlasti kad bolje pogledaš. Kad bi moglo raditi što odrasli rade, bilo bi svega. Stvar je u tome da se kroz odgoj i socijalizaciju stječe i kontrola i uči se o tome što se drugima ne treba raditi, a koje vrste ponašanja su prikladne i dobre. Mala djeca vrlo često nisu u stanju dijeliti s drugima, često imaju vrlo agresivne osjećaje i napadaje bijesa.

E sad, to ne znači da su ona loša. Ona su naprosto u jednom stadiju razvoja i u jednom stanju svijesti koje je sasvim primjereno toj dobi. Mislim da je Merkurica dala objektivnu ocjenu koja zvuči paradoksalno i čak pogrešno iz razloga što naše shvaćanje stanja u kojem se djeca nalaze i njihovih motiva i razloga u potpunosti opravdava taj dječji status i mi ih naprosto volimo. Poznavati činjenice ne znači manje voljeti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimečet svi 29, 2008 3:53 pm

Meni nitko ne moze tvrdit da klinci 'ne znaju' sto rade...i ja sam bila dijete i oduvijek mi je bilo jasno da npr. mucenje zivotinja nije u redu i nije normalno i nije zabavno...ali neki moji vrsnjaci ili stariji od mene su to radili...
Klinci su od odraslih razliciti samo u tome sto naprave/kazu ono sto zamisle...drugim rijecima odrasli bolje lazu...

Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimečet svi 29, 2008 3:55 pm

Alpha je napisao/la:
Meni nitko ne moze tvrdit da klinci 'ne znaju' sto rade...i ja sam bila dijete i oduvijek mi je bilo jasno da npr. mucenje zivotinja nije u redu i nije normalno i nije zabavno...ali neki moji vrsnjaci ili stariji od mene su to radili...
Klinci su od odraslih razliciti samo u tome sto naprave/kazu ono sto zamisle...drugim rijecima odrasli bolje lazu...

Može se i tako reći, ali odrasli imaju bolju kontrolu nad samim sobom (ako su stvarno odrasli). Btw, ovo nema nikakve veze s vragom i yogom, možda bi trebalo izdvojiti u zasebni topic na psihologiji :)
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica

Female
Capricorn Cat

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimečet svi 29, 2008 3:57 pm

Alpha je napisao/la:
drugim rijecima odrasli bolje lazu...
ili kako je s&s rekla, znaju se, tj. nauče se kontrolirati.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimečet svi 29, 2008 3:59 pm

Upravo to!

Čovjek
gloria_g

Female
Leo Tiger

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimečet svi 29, 2008 5:55 pm

u mojoj ulici ima jako puno male djece. igralište im je prilično daleko, odnosno oni su pre mali da ih se pusti same.
tako da se igraju u samoj ulici, a to znači da cijele Božje dane nabijaju loptu i vrište kao da ih netko kolje točno ispod mog balkona. tako ako spavam nema zvuči mi kao da urlaju točno pored moje glave, jer ja sam na prvom katu.
dakle, moj susjed se stalno izderava na njih, tjera ih, galami...i naravno da oni još više iz inata tipa zajebavaju....

dok ih ja, baš u krajnjoj nuždi ako sam turbo umorna zamolim da se spuste samo 5 m niz ulici bar 2 sata, i probaju biti mrvicu tiše, (objasnim im da sam puno radila, jako umorna, i da bih samo malo probala odspavati) i djeca ti mene bez pogovora poslušaju.

što zaključujete iz ovog? :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimečet svi 29, 2008 6:10 pm

Ma dajte, nisu djeca gori ljudi od odraslih jer će i oni postat odrasli kad tad, riječ koju tražite jest iskustvo.

A inače onaj tko tvrdi da putem joge u nas ulazi sotona... Zapravo radije ne bih komentirao.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimepet svi 30, 2008 12:25 am

Ne...nije iskustvo...OK, za neke stvari da...ali karakter je to sto jeste...
Meni nije trebalo iskustvo da znam da nije nimalo zabavno nekom podmetnut nogu da padne ili se smijat nekom u nevolji...sorry, to nema veze s iskustvom...a ti ljudi koji su kao djeca bili takvi - takvi su i kad odrastu samo sto tada znaju da su neke stvari drustveno slabije prihvatljive te ih ne iskazuju tako javno...

@Gloria...ne kazem da su sva djeca ovakva ili onakva...samo to da su oni ljudi...samo mali ljudi...ti mali ljudi koji te poslusaju ce imati to u sebi i kad odrastu...ali isto tako se moglo desit da imas ekipicu koja ce prije krepat nego poslusat ikoga...

Dakle...samo kazem...djeca svoju cud pokazuju bez tolike zadrske i teze je skrivaju nego odrasli...ali oni su ljudi...nisu neznalice...
Logicno je da ako covjeku pristupis kao covjek da on reagira normalnije nego ako mu pristupis ko taj susjed koji ih tretira ko stoku sitnog zuba...zato me ne cudi da tebe poslusaju...zar ne?

banned

Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Registration date : 26.02.2008

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimepet svi 30, 2008 12:51 pm

ja obožavam klince lovely svako malo cuvam od sestricne klince... neznam samo kako djeca mogu bit okrutna kad tek otkrivaju svijet i dobro i loše
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena

Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Registration date : 18.09.2007

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimepet svi 30, 2008 1:24 pm

Od muževog ujaka mala ima tri godine. U početku je to bilo jedno divno malo, slatko stvorenje kojeg su svi obožavali. A sada već godinu dana svi izbjegajemo posjete, njihove dolaske kod nas itd. jer je ta mala sve samo ne dobro dijete. Tu su dijelom krivi i roditelji jer su joj dopuštali sve i svašta, pa sada kad ne dobije to sve i svašta pretvori se u monstruma... A ima samo tri godine.
Ja obožavam dicu, ali ta mala, s njom ne mogu ni pet sekundi izdržati u jednoj prostoriji jer me strah da joj se šta ne dogodi, a da ja to moram gledat, jer je očito da joj teško mogu pomoći...
I ono najbitnije, kad idemo kod njih, sve stvari ostaju u autu, nosimo samo ono nužno, a to je obično samo ključ od auta i mobiteli koji stoje u džepu... Jer ako kojim slučajem poneseš boršu, ostat ćeš i bez nje i bez svih stvari u njoj...
Stvarno nisu sva dica anđeli...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimepet svi 30, 2008 1:43 pm

Sve je individualno...oni su osobe...bas kao sto kazemo da su svi ljudi razliciti...a oni su mali ljudi...

Moderator
malena

Female
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimepet svi 30, 2008 1:47 pm

Slažem se
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei

Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Registration date : 26.12.2007

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimepet svi 30, 2008 2:04 pm

Off topic ste gica
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena

Female
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimepet svi 30, 2008 2:13 pm

totalno... kava
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimepet svi 30, 2008 2:14 pm

Sva sreća pa si mod ovdje, rasčisti malo zubo
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena

Female
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimepet svi 30, 2008 2:15 pm

nisam više mod ovdje meštre od off topica...
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei

Male
Pisces Rat

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitimepet svi 30, 2008 2:17 pm

znam, ali bitno je offtopičariti zubo

što je, odustala si od religije. tko te je dokrajčio, priznaj :)
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Dobra i manje dobra djeca   Dobra i manje dobra djeca Icon_minitime

[Vrh] Go down

Dobra i manje dobra djeca
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next