Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Opsesivno-kompulzivno ponašanje

Go down 
+10
MACICA
Chakotay
Zona
Athena
Legionar
hawara
Green
spoxy
Svjetloisjena
floridana
14 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
MACICA
Višestanični organizam



Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 38
Age : 31
Registration date : 16.09.2010

Opsesivno-kompulzivno ponašanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Opsesivno-kompulzivno ponašanje   Opsesivno-kompulzivno ponašanje - Page 2 Icon_minitimeuto svi 10, 2011 5:30 pm

Mogu nesto :)
Npr prije par dana sam uvjek zakljucavala vrata dva puta a sad stoje otkljucana danima...
Ali ovo prije spavanja moram nzn mozda to radim predugo pa za to. Mozda je ipak nesto izvan moje kontrole ali ne sve. Zivim normalno,ne smeta mi previse u svakodnevnim obavezama osim sta u zadnji cas izadjem iz kuce jer moram imat parfem i te gluposti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Opsesivno-kompulzivno ponašanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Opsesivno-kompulzivno ponašanje   Opsesivno-kompulzivno ponašanje - Page 2 Icon_minitimesri svi 11, 2011 11:07 am

To sto radis daje ti osjecaj sigurnosti i kontrole. Potreba za tim osjecajem uvijek proizlazi iz nekog straha. Osloboditi se straha nije lako ali je moguce. Kada iduci puta budes imala potrebu nesto napraviti zapitaj se "zasto"...pa vidi da li ces dobiti ikakav odgovor na to. Sto ce se desiti ako to ne napravis?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Opsesivno-kompulzivno ponašanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Opsesivno-kompulzivno ponašanje   Opsesivno-kompulzivno ponašanje - Page 2 Icon_minitimesri svi 11, 2011 11:24 am

MACICA je napisao/la:
Pa sad...imam neke navike...
Mislim... Obavezno perem ruke prije jela,kozmetika mi je slozena po velicini,prije nego idem lec obavezno upalim malo svijetlo i povucem zavjesu i moram imat vodu uz sebe...slazem neke stvari a kad mi dodje sredim sobu jer moram...i slusalice imaju onu oznaku r i l e to pratim da bude kako triba. I svasta mi pada na pamet. ...
Znn da ce forumasi mislit da sam pukla totalno ali takva sam. Nisam jos isla na strucnu dijagnozu i nzn jel to to ili nije ali bih voljela znat.
znaš šta, pročitao sam ti ovaj post. po mom mišljenju nije to nikakav problem.
-prije jela bi se i trebale prati ruke zbog zdravlja... e sad druga je stvar ako ti npr pereš ruke strogo po određenom načinu redosljedu itd.. npr. strogo dva puta stisneš onu bocu sa tekućim šamponom jer ti je u glavi da samo tako možeš oprat kvalitetno ruke...
-to s kozmetikom i dalje mislim da nije problem. ja imam hobi skupljanje čahura i svaka mi je poredana po veličini... ljepo za oči. problem bi bio da ako ti netko to pomjeri kad bi dobila živčani slom...
- svjetlo, zavjesa i voda... ako se bojiš mraka, normalno da će svjetlo biti upaljeno.. ja sam od malena čak bio navikao spavat sa svjetlom, tako kad sam gasio svjetlo nisam mogao zaspat, jednostavno se tjelo naviklo na to... problem je ako pališ svjetlo a nemaš nikakav poseban razlog za to. zavjesa, inače mrzim zavjese, al ako ti je svjetlo upaljeno normalno da ćeš je navući... voda je dobra stvar... kad ožedniš najteže je dignut se iz kreveta... problem bi bio da ne možeš bez nje zaspati a nikad je ne piješ noću...
- slaganje sobe je meni osobno jako stran pojam pa neću komentirati... :P
- slušalice su jako zeznuta stvar, osobito one što se stavljaju u uši. ako ih zamjeniš ne upada dobro u uho, slabije čuješ zvuk i smeta....

nabavi malo samouvjerenosti i nema frke... jer onakav si kakvo mišljenje o sebi imaš... drugi te ionako uvijek doživljavaju drugačije od onoga kako ti misliš....

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Opsesivno-kompulzivno ponašanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Opsesivno-kompulzivno ponašanje   Opsesivno-kompulzivno ponašanje - Page 2 Icon_minitimesri svi 11, 2011 12:02 pm

@Biga...nije problem u navedenim radnjama koje i sam objasnjavas kao, zpravo, pozitivne nego je problem u osjecaju tjeskobe koji se javlja i koji predhodi radnji i ako se radnja ne izvrsi. Postoje stupnjevi u svemu tome pa je na koncu i to sto kazes da netko dobije zivcani slom ako stane nogom na crtu. Vazno je ustanoviti da li problem postoji dok je jos u zacetku. I ja imam svoje "rituale" a i neke koji bacaju na ops.-komp. momente. Razlika izmedju "rituala" koji su vise uvjetovani navikom, odgojem i sl. i ops.-komp. momenata je upravo u tom osjecaju koji se u prvom slucaju ne javlja, a u drugom da. Ali moze se rijesiti.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Opsesivno-kompulzivno ponašanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Opsesivno-kompulzivno ponašanje   Opsesivno-kompulzivno ponašanje - Page 2 Icon_minitimesri svi 11, 2011 1:53 pm

znam, to sam i ja htio reći... ako baš moraš nešto učiniti inače ćeš kasnje poludit što nisi, onda je problem...

vidio sam prije koji dan djete od 8 godina. kad se ustaje od stola, udari dlanom u stol, i 4 puta se vrati 3 koraka nazad da opet udari po istom mjestu i tek nakon toga ode tamo gdje je namjeravala(radi se o curici).
roditeljima je to sve zanimljivo i to oni nazivaju tik... jbt, koliko ja znam o tikovima to su nesvjesne radnje koje ne možeš izbjeći, a to šta ona radi već spada u ovaj poremećaj...

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Opsesivno-kompulzivno ponašanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Opsesivno-kompulzivno ponašanje   Opsesivno-kompulzivno ponašanje - Page 2 Icon_minitimesri svi 11, 2011 2:55 pm

Slazem se ovo za curicu, a da do toga ne bi doslo dobro je zamjetiti blage nervoze kod nekih radnji na vrijeme.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MACICA
Višestanični organizam



Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 38
Age : 31
Registration date : 16.09.2010

Opsesivno-kompulzivno ponašanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Opsesivno-kompulzivno ponašanje   Opsesivno-kompulzivno ponašanje - Page 2 Icon_minitimesri svi 11, 2011 6:32 pm

Da istina... Ali nije ona kriva...
Njeni roditelji su tu najveci krivci jer nisu zamjetili da nesto nije u redu a kad to primjete bit ce kasno.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Opsesivno-kompulzivno ponašanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Opsesivno-kompulzivno ponašanje   Opsesivno-kompulzivno ponašanje - Page 2 Icon_minitimesri svi 11, 2011 8:17 pm

ma primjete oni, al je to njima zanimljivo...

bem ti neki ljudi kad dobiju djete kao da kupe kuče...

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Opsesivno-kompulzivno ponašanje - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Opsesivno-kompulzivno ponašanje   Opsesivno-kompulzivno ponašanje - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Opsesivno-kompulzivno ponašanje
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: