Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Cipele

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimened stu 09, 2008 11:32 pm

@Merkurica...da, od onih srebrnih je dobra...ali mislila sam vise opcenito...ono, zasto se vecina cipela ne pravi sa tako nekom normalnom visinom nego ili je ravno ili je 10cm :P

A sto se tice ove zadnje slike...sumnjam da bi mu odgovarale ikakve cipele na ikakvu petu u uvjetima u kojima zive... :(

Čovjek
Merkurica

Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Registration date : 24.12.2007

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimened stu 09, 2008 11:33 pm

Alpha je napisao/la:

A sto se tice ove zadnje slike...sumnjam da bi mu odgovarale ikakve cipele na ikakvu petu u uvjetima u kojima zive... :(

i ja sumnjam study
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Registration date : 22.09.2007

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimepet stu 14, 2008 5:30 pm

Cipele - Page 4 050406_united_nude_heelless_shoes
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimepet stu 14, 2008 5:31 pm

Cipele - Page 4 United_nude
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimesub stu 22, 2008 8:27 pm

Cipele - Page 4 PAB2905
[Vrh] Go down
Daenerys
Riba
Daenerys

Female
Leo Pig
Broj postova : 197
Registration date : 26.09.2007

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimeuto stu 25, 2008 5:18 pm

Cipele - Page 4 Asosnt7

ja bi ove - al ne dostavljaju u RH cry
[Vrh] Go down
Jeff Hardy
banned

Male
Taurus Dog
Broj postova : 598
Registration date : 20.11.2008

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimened stu 30, 2008 8:46 pm

Cipele - Page 4 107ujxf
[Vrh] Go down
zmija
Majmun
zmija

Female
Libra Snake
Broj postova : 1690
Registration date : 19.09.2007

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimened pro 07, 2008 8:54 pm

Leyla je napisao/la:
floridana je napisao/la:
merkurica je napisao/la:
Cipele - Page 4 Shoes_iAEC1057740
ove mi se sviđaju. ima nešto u njima..
i meni se sviđaju
totalno su treši, ali imaju ono nešto

odvratno..
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa

Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Registration date : 24.09.2007

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimečet pro 11, 2008 5:13 pm

Cipele - Page 4 Christianlouboutinjawsrk8
Cipele - Page 4 Christianlouboutinanemokd0
Cipele - Page 4 N12700517541837237430gk5
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa

Female
Scorpio Tiger

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimesri pro 17, 2008 9:19 pm

[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimečet pro 18, 2008 12:44 pm

Cipele - Page 4 Hot-chocolate

ne moraju biti iste.
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica

Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Registration date : 24.12.2007

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimened pro 21, 2008 8:43 pm

Čarolija je napisao/la:

ne moraju biti iste.
predobro ides
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimesub sij 03, 2009 2:40 pm

Cipele - Page 4 Istockphoto_5456429-sexy-black-leather-stiletto-boots
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa

Female
Scorpio Tiger

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimeuto pro 01, 2009 2:45 pm

floridana je napisao/la:

ne moraju biti iste.

kako su funky awwww lovely
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimečet vel 11, 2010 5:26 pm

Cipele - Page 4 82528764

Cipele - Page 4 123wh

Cipele - Page 4 1234l

Evo i jedne dobre papuce za ljeta...Cipele - Page 4 657146

Cipele - Page 4 12345t
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Registration date : 21.04.2009

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimepon vel 15, 2010 10:31 pm

Koju tajnu skrivaju ženske cipele?

Ženska cipela s visokom petom

Iako su o ženama i njihovoj opsjednutosti cipelama napisane tone novinskih članaka, knjiga i studija, tajna još uvijek nije otkrivena. Među ženskim „slabostima“ cipele se nalaze na vrhu top-liste.

Muškarci nikad neće razumjeti tanku vezu koja postoji između svakog para cipela i njihove vlasnice, kao ni tvrdnju da žena nikad ne može imati previše cipela. Cipele su jedan od najstarijih ljudskih pronalazaka. U početku su primitivno izgledale, izrađene od trave, kože ili krzna, štitile su stopala od oštrog kamenja i hladnoće. O dizajnu tada nitko nije razmiišljao, visoke pete nisu bile u modi. Obuća se često spominje i u Bibliji, a crteži cipela otkriveni su i na zidovima egipatskih hramova i faraonskih grobnica.

Lijeva i desna cipela

Tek negdje oko 1850. godine počinje se praviti razlika između lijeve i desne cipele. Sve do tada obućari su izrađivali jednake cipele za obje noge. Staviti petu na cipelu prvi se dosjetio Leonardo da Vinci. Obuća sa štiklom isprva je bila modni hit među pripadnicima jačeg spola europske aristokracije. Objašnjenje je jednostavno. U to doba jahanje je bilo dio svakodnevnog života bogatih i slavnih, a nešto viša peta jamčila je stabilnost noge za vrijeme jahanja. Naime, tadašnjim muškarcima štikle su služile kako bi ostali u sedlu. Obuća za jahanje uskoro je postala dio svakodnevice. Muškarci koji su u to doba držali do mode, u kolekciji su obavezno imali nekoliko pari cipela s potpeticama.

Kraljevska nevjesta na štiklama

Vjenčanje Katarine Medici i vojvode od Orleansa 1533. godine uvelo je štikle i u žensku modu. Naime, mlada je za venčanje naručila par cipelica sa štiklom od slavnog majstora iz Firence. Nakon što je kraljevska nevjesta prošetala u visokoj peti, štikle su postale hit među pripadnicama europske aristokracije. Sljedećih 200 godina društveni status dame mjerio se visinom pete. Potom je Francuska revolucija, uz brojne druge mnogo važnije događaje, promijenila i odnos prema štiklama. Odjednom je postalo nepristojno pokazivati bilo koji znak plemićkog statusa - visina potpetica se smanjila, a dame su se opet približile zemlji. Krajem 19. stoljeća štikle se opet vraćaju u modu i od tada su neprestano prisutne u ormarima ženskog spola. Kroz povijest ženska je obuća dobivala sve više na značenju u modnom, kulturnom i fenomenološkom smislu, a u 21. stoljeću štikle slove kao najveći ženski fetiš. Kao što većina žena nikada 'nema što obući' ili nikada 'nije dovoljno mršava', tako nikada nema ni dovoljno cipela na raspolaganju.

Štikle opasne po zdravlje

Talijani su među prvima shvatili neobuzdanu žensku potrebu za posjedovanjem dobre obuće zbog čega se talijanske cipele i danas smatraju najkvalitetnijima na svijetu. Većina žena dala bi i posljednju lipu za cipele koje im 'oduzimaju dah'. Cipele za žene imaju čarobnu moć, poput one staklene cipelice koja je pomogla Pepeljugi da vrati svog princa. Osobita slabost su cipele s visokim petama. Opsjednutost štiklama ne može umanjiti ni činjenica da je čak 43 posto žena zbog visoke pete bar jednom u životu zaradilo lakšu ozljedu, a osam posto njih ozbiljne prijelome.

Opsesija koja se često krije

Zanimljiv je i podatak iz jednog američkog istraživanja prema kojem prosječna žena četvrtinu svojih cipela obuje samo jednom, kao i da 13 posto žena skriva nove cipele od svojih partnera i to kako bi izbjegle negodovanje. Pokušavajući shvatiti ovu žensku opsjednutost neki podsjećaju da kupovina nove odjeće može biti neugodna ako se pokaže da se žena udebljala ili da ne može ući u svoj stari konfekcijski broj. Cipele, međutim, "ne pitaju" ni za kilograme, ni za godine i uvijek dobro izgledaju.

I još jedno pitanje: Isprobavanje cipela... strast ili razonoda?

http://www.dw-world.org/dw/article/0,,4459492,00.html

Majmun
Collector604

Male
Taurus Snake
Broj postova : 1047
Registration date : 19.02.2010

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimened vel 28, 2010 1:48 pm

Kao sto sam vec na nekoj temi napisao

Da opsesivna kupovina cipela,stikli ima jedino jedan razlog,da zeni digne samopouzdanje i da samim tim istakne njenu zenstvenost.

Da zene malo vise pricaju o tome kako se osjecaju kad ne kupe stikle 5-6 mjeseci,kako se osjecaju dok kupuju i kako se osjecaju kad nose te iste stikle,tim psiholozima bi bilo veoma veoma lakse da pronadju uzrok (mada su vec pronasli) tok rekao bih problema....

Sa vremenom osjecaj koji zene imaju kad prvi put kupe i obuku stiklu polako pocinje da blijedi....Nista drugo ne preostaje zeni nego da opet ode i kupi stikle da bi dobila isti osjecaj...

Nesto slicno kao heroin,kokain samo u blazoj mjeri....
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa

Female
Scorpio Tiger

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimened vel 28, 2010 2:58 pm

Ja uopće nemam tu potrebu...a ni para lol zubo Kad sam bila mlađa sam češće kupovala cipelice, ali sada bome baš i ne...
[Vrh] Go down
Collector604
Majmun
Collector604

Male
Taurus Snake
Broj postova : 1047
Registration date : 19.02.2010

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimened vel 28, 2010 3:15 pm

Nema ni potrebe..Sasvim je dovoljno da imas 1-2 para cipela.

A pare mozes iskoristiti za nesto korisnije i pametnije....

;)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Registration date : 21.04.2009

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimened vel 28, 2010 4:21 pm

Meni nikad nije bilo jasno to s cipelama Cipele - Page 4 888361 , mislim ja si kupim jedne savršene i dok se ne raspadnu nosim ih... a kad kupujem na silu to su one koje stoje sa strane za neku posebnu prigodu koja nikako da dođe roll

Superforumaš CE-4
Athena

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12345
Registration date : 09.09.2009

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimened vel 28, 2010 5:05 pm

Draže mi je kupovati cipele, nego odjeću, iako daleko od toga da sam manijak.:P
Uglavnom, nosim niske cipele, nemam u ormaru nijedne štikle, već eventualno cipele sa niskom petom na remenčić ili slične sandale (ako se radi o svečanijoj prilici).
Naravno, za zimu tu su klasične crne čizme do potkoljenica.

Najviše nosim balerinke i one su mi jedne od omiljenih, iako nisu baš najzdravije za kralježnicu. ;)
Imam ih jedno 4 para.

Cipele - Page 4 290sm0p

Cipele - Page 4 312ww13

Majmun
zmija

Female
Libra Snake
Broj postova : 1690
Registration date : 19.09.2007

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimened oľu 07, 2010 6:18 pm

Cipele - Page 4 Peko_zigman2-251109

Da su druge boje bile bi savrseneee...i ovako su mi lijepe al mogle bi bit bolje.. Po meni je Zigmasn jedini hrvaski dizajner koji je unio stila na domace trziste..
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa

Female
Scorpio Tiger

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimeuto oľu 16, 2010 5:19 pm

Cipele - Page 4 Burberryprorsumfall2010

Cipele - Page 4 Glbow

Cipele - Page 4 Suedestudded :O

koje petice, ko bi to nosio?!? drunken
[Vrh] Go down
Cinderella
Majmun
Cinderella

Female
Aquarius Cat
Broj postova : 1675
Registration date : 01.11.2009

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimesri oľu 17, 2010 9:00 pm

Da li je na ovoj prvoj slici nečija ruka u čizmi ili pak noga? :P Kriza!
A na ovoj drugoj tanja peta od igle. Ima da se slomim na prvoj krivini rofl2
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV

Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Registration date : 06.05.2012

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitimepon lip 04, 2012 5:52 pm

meni se one crne čizmice na početku teme najviše sviđaju, tak su jebeno sexy, a ovo zadnje mi je bolesno.
[Vrh] Go down
Sponsored content

Cipele - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Cipele   Cipele - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Cipele
[Vrh] 
Stranica 4 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next