Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kanibalizam

Go down 
+21
Lukini
Hexenkind
Remke
Blizzard
Berny_Sinara
Aurora Borealis
Michael Wittmann
marginalac_margarin
stella
Dunja the tomboy
malenaivi
Casper
meli
Absynthia
burnme
Merkurica
floridana
Alpha
Sentinel
YoUnG LiOn
Svjetloisjena
25 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Lukini
Riba
Lukini


Male
Capricorn Cat
Broj postova : 184
Age : 36
Location : Split, Hrvatska
Registration date : 26.07.2009

Kanibalizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 5:08 pm

kad bi bio gladan... naravno da bi jeo, svi bi, kako je netko rekao, želja za životom i opstankom je jača od moralnih načela...

e jel netko čuo za Wendigo ?

"The Wendigo (also Windigo, Weendigo, Windago, Windiga, Witiko, Wihtikow, and numerous other variants) is a mythical creature appearing in the mythology of the Algonquian people.It is a malevolent cannibalistic spirit into which humans could transform, or which could possess humans.Those who indulged in cannibalism were at particular risk, and the legend appears to have reinforced this practice as taboo.

Wendigo Psychosis is a culture-bound disorder which involves an intense craving for human flesh and the fear that one will turn into a cannibal. This once occurred frequently among Algonquian Indian cultures, though has declined with the Native American urbanization."

eo na Wiki nastavak tog zanimljivog članka:

http://en.wikipedia.org/wiki/Wendigo
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kanibalizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 6:22 pm

Zanimljivo, ali mogao si prepričati to za one koji ne znaju engleski. miga

Dakle oni koji se odaju kanibalizmu pretvaraju se u strašna neljudska bića (wendigo) koja žive u dubokim šumama i straše normalne ljude. Čini mi se da rasprostranjenost te legende zapravo dokazuje da je kanibalizam bio raširen na tim područjima, ali i iskorijenjen u vrijeme nastanka legendi. Kaže da mnoga mjesta i jezera nose to ime u svom nazivu.
[Vrh] Go down
Lukini
Riba
Lukini


Male
Capricorn Cat
Broj postova : 184
Age : 36
Location : Split, Hrvatska
Registration date : 26.07.2009

Kanibalizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 7:34 pm

Wendigo je mistično biće koje se pojavljuje u legendama i narodnoj predaji domorodaca Sjeverne Amerike dakle "Indijanaca".
To je zlo biće koje jede ljudsko meso i čija glad je neutaživa.Neki izvori kažu da ako kušaš ljudsko meso, te se prepustiš kanibalizmu i ako ti se svidi uskoro ćeš postati Wendigo... negdje piše da te prilikom toga zapravo i opsjedne duh Wendiga.

Wendigo posjeduje nadljudsku fizičku snagu nepoznatih granica, osim toga njegovo tijelo i tkivo je jače i čvršće nego ljudsko stoga posjeduje i nadljudsku trajnost.Ako je Wendigo ozlijeđen ili ranjen neće umrijeti već se regenerira nevjerojatnom brzinom i učinkovitošću.Indijanci kažu da ima debelo krzno i zbog toga može izdržati ekstremne hladnoće i neprijatnu klimu područja u kojem živi.Usprkos njegovoj veličini može se kretati ogromnim brzinama, te tako uhvatiti bilo koji plijen, a njegovi mišići izlučuju manje količine mlječne kiseline nego ljudski dajući mu ogromne razine izdržljivosti.Prsti na rukama i nogama su obdareni veoma oštrim kandžama i zato Wendigo može, u kombinaciji svoje masivne fizičke snage i oštrih i izdržljivih kandža, rastrgati bilo koji plijen.

Iako je nekad svaki Wendigo bio ljudsko biće u većini slučajeva jako malo ostane od osobe koja je prije bila.Posjeduje nizak stupanj inteligencije i ne sjeća se prijašnjeg života.Isto tako ne može govoriti ništa osim svog imena... Wendigo.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Kanibalizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam - Page 2 Icon_minitimesri kol 12, 2009 12:48 am

Taj naziv mi je užasno poznat, ali se ne mogu nikako setiti odakle... :(

Uglavnom, u glavi imam sliku nečega između čoveka i psa, ili vuka... Otprilike nešto nalik vukodlaku, ali bez one priče o punom mesecu... *
[Vrh] Go down
Lukini
Riba
Lukini


Male
Capricorn Cat
Broj postova : 184
Age : 36
Location : Split, Hrvatska
Registration date : 26.07.2009

Kanibalizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam - Page 2 Icon_minitimesri kol 12, 2009 2:31 am

da, nešto slično vukodlaku... uglavnom strašno jako i znam da Wendiga ne bih htio susresti na svom putu neke večeri :)
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Kanibalizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam - Page 2 Icon_minitimesri kol 12, 2009 10:01 am

zvezda je napisao/la:
Taj naziv mi je užasno poznat, ali se ne mogu nikako setiti odakle... :(

Uglavnom, u glavi imam sliku nečega između čoveka i psa, ili vuka... Otprilike nešto nalik vukodlaku, ali bez one priče o punom mesecu... *

ima jedan film, o vojniku koji je bio "heroj" ali kad je vidio krv pozlilo mu, pa su skuzili da nije pravi heroj i poslali ga na neku misiju di je snjes i uzasno hladno, i jednom im je doso neki covjek (bilo je vise ljudi tamo) i reko da nije jeo 3 mjeseca pravu hranu, i reko je da su jeli djonove i svakakva sra*a i da kad je umro jedan lik on je oso skupit drva, ali kad se vratio kuhali su mu noge affraid on kaze da bi ih inace zaustavio, ali je kao bio gladan i bla bla bla... i tako su ih sve poklali i osto je samo on, neki narednik i neka zena (u njegovoj prici) i on je pobjego jer nije htio da umre, i osli su do spilje u kojoj su bili (uz par incidenata, lik je lizo krv neciju) i onda su nalsli 5 kostura (a njih je bilo ukupno 6 affraid ) i skuzili su da je to zamka i on je bio taj wendigo (sto je neki indijanac prije objasnjavo) i on ih je ubio sve vani i samo dvoje koji su isli unutra su ostali i isli za njim, malo kasnije ubio je jednog, ali ga je drugi upuco, ali on nije umro nego se usto....
i tako mozemo zakljucit da po indijanskim pricama wendigo je neko ko jede ljudsko meso i ima veliku snagu...
[Vrh] Go down
.meLinda.
Stanica
.meLinda.


Female
Taurus Pig
Broj postova : 14
Age : 28
Location : Split - grad NEUKIH
Registration date : 06.11.2009

Kanibalizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam - Page 2 Icon_minitimepet stu 06, 2009 11:45 pm

ne znan to je grozno.
ne samo radi moralnih nacela, ali jednostavno ja mislin da bi od te potrebe za opstankom prevladala gadljivost.neka humanost.
nezamislivo mi je da bi mogla gledat kako neko uopce jede to, a kamoli da ja jeden :/
[Vrh] Go down
nino_kvisko
Dinosaur



Male
Libra Monkey
Broj postova : 343
Age : 31
Location : Zenica
Registration date : 28.08.2009

Kanibalizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam - Page 2 Icon_minitimesri pro 02, 2009 12:48 am

Ja sam cuo,kako je davno neki kuhar svojoj kraljice pripremio za veceru,srce od ja mislim njenog sina ili sluge,i kada joj je rekao od stresa i shoka je umrla,iako kad joj je pripremio dok je jela nije shvatila sta jede,Imal ko srce viska ja gladan haha,Salim se PoZzZ
[Vrh] Go down
Dunja the tomboy
Riba
Dunja the tomboy


Female
Virgo Horse
Broj postova : 123
Age : 33
Location : Deep in the woods
Registration date : 25.02.2009

Kanibalizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam - Page 2 Icon_minitimesub svi 08, 2010 11:07 pm

Lukini je napisao/la:
Wendigo je mistično biće koje se pojavljuje u legendama i narodnoj predaji domorodaca Sjeverne Amerike dakle "Indijanaca".
To je zlo biće koje jede ljudsko meso i čija glad je neutaživa.Neki izvori kažu da ako kušaš ljudsko meso, te se prepustiš kanibalizmu i ako ti se svidi uskoro ćeš postati Wendigo... negdje piše da te prilikom toga zapravo i opsjedne duh Wendiga.

Wendigo posjeduje nadljudsku fizičku snagu nepoznatih granica, osim toga njegovo tijelo i tkivo je jače i čvršće nego ljudsko stoga posjeduje i nadljudsku trajnost.Ako je Wendigo ozlijeđen ili ranjen neće umrijeti već se regenerira nevjerojatnom brzinom i učinkovitošću.Indijanci kažu da ima debelo krzno i zbog toga može izdržati ekstremne hladnoće i neprijatnu klimu područja u kojem živi.Usprkos njegovoj veličini može se kretati ogromnim brzinama, te tako uhvatiti bilo koji plijen, a njegovi mišići izlučuju manje količine mlječne kiseline nego ljudski dajući mu ogromne razine izdržljivosti.Prsti na rukama i nogama su obdareni veoma oštrim kandžama i zato Wendigo može, u kombinaciji svoje masivne fizičke snage i oštrih i izdržljivih kandža, rastrgati bilo koji plijen.

Iako je nekad svaki Wendigo bio ljudsko biće u većini slučajeva jako malo ostane od osobe koja je prije bila.Posjeduje nizak stupanj inteligencije i ne sjeća se prijašnjeg života.Isto tako ne može govoriti ništa osim svog imena... Wendigo.

https://www.youtube.com/watch?v=HHlXzOFieVY

TV show Supernatural ili Natprirodno,inace moja omiljena serija lovely

Epizoda o Wendigo-u
[Vrh] Go down
AVeT_
banned
AVeT_


Male
Virgo Horse
Broj postova : 35
Age : 93
Location : KINGDOM of BLASPHEMY
Registration date : 15.12.2010

Kanibalizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam - Page 2 Icon_minitimesub pro 18, 2010 7:17 pm

Sila ne pita
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kanibalizam - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kanibalizam   Kanibalizam - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kanibalizam
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: