Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kuća ili stan?

Go down 
+10
fazon
Rain
Galileo Galilei
None
stella
Tutankhamon
malena
meli
floridana
Svjetloisjena
14 posters
Go to page : 1, 2  Next

Gdje biste radije stanovali
U obiteljskoj kući.
Kuća ili stan? Icon_vote_lcap80%Kuća ili stan? Icon_vote_rcap
 80% [ 24 ]
U stanu u zgradi.
Kuća ili stan? Icon_vote_lcap10%Kuća ili stan? Icon_vote_rcap
 10% [ 3 ]
Nisam siguran/sigurna.
Kuća ili stan? Icon_vote_lcap10%Kuća ili stan? Icon_vote_rcap
 10% [ 3 ]
Ukupno glasova : 30
 

Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimesri srp 02, 2008 11:23 pm

Živim u stanu, sanjam kućicu u cvijeću. Znam da nisam jedina. No živjela sam devet godina u kući i dobro su mi poznati problemi koje ta vrsta smještaja donosi. Osim mira i prostora koji imate za sebe i svoju obitelj, kopanja po vrtu, ispijanja jutarnje kavice na terasi, ima kuća niz otegotnih karakteristika - kad se nešto pokvari, sređujete sami. Režije su bitno veće nego u stanu, a komfor je obično manji. Ako vam se nešto loše dogodi ili vam naprosto ponestane šećera kad ste već počeli mijesiti kolač, susjedi nisu tako blizu da biste ih mogli alarmirati kucanjem o pod ili im pozvoniti na vrata, a ima ih i manje nego u zgradi. E sad, što biste vi odabrali? Ja sam ipak za kuću, mislim...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimesri srp 02, 2008 11:28 pm

glasala za kuću. otkad znam za sebe živim u stanu i to na višim spratovima i već mi je pun kufer zgrada. kuća je ono šta intenzivno želim. šta kažeš svjetlo popiti kavu na teraci, zasaditi mrkvicu i okružiti se cvijećem. žao mi je samo šta to nisam mogla prije sebi priuštiti dok su djeca bila manja. ne mogu još uvijek ali mi se pomalo smiješi i nadam se da će mi se san ostvariti.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli


Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Age : 48
Registration date : 15.02.2008

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimečet srp 03, 2008 8:18 am

Oduvijek živim u kući, jedino sam na faksu i 2 godine života na moru živjela u stanu, no ipak kuća ima više predsnosti - dvorište, više prostora. No, ipak ne volim kućerine, kod kojih stalno sam o moraš čistiti, dođeš do kraja i već moraš ispočetka. Idealna je za mene neka prizemnica tipa kao trosobni stan, no naravno i podrum, garaža, dvorište.
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimečet srp 03, 2008 12:19 pm

U kući, naravno.
Živjela sam u kući, a sad sam u stanu i non stop maštam kako ću se jednom vratiti u kuću... :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimened srp 06, 2008 8:30 am

jedna lipa prizemnice. ovo je inaće Marles montažna kuća.


Kuća ili stan? 20026
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimened srp 06, 2008 8:33 am

floridana je napisao/la:
jedna lipa prizemnice. ovo je inaće Marles montažna kuća.


Kuća ili stan? 20026

lovely znam! Sanjam o jrednoj takvoj, imala sam njihov katalog :) Samo, nije tako jednostavno ni povoljno kako oni pišu u tim svojim materijalima.

Čitala sam negdje kako je u Kanadi normalna praksa da mladi par kad se vjenča umjesto skupog podstanarstva kupuje na kredit drvenu kuću koja se sastavlja od već gotovih dijelova. Takva kuća zadovoljava njihove potrebe a lako ju je zamijeniti ili na njenom mjestu sagraditi novu kad postoji potreba...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimened srp 06, 2008 8:50 am

u zadnje vrijeme se na tržištu nude gotove kuće od Ytong materijala pri
čemu dobiješ svu potrebnu dokumentaciju (mislim na projekt) za
dobivanje lokacijske dozvole, i besplatni prijevoz materijala na
gradilište. Ytong je porobeton i ima odlična izolacijaska svojstva tako
da su te kuće niskoenergetske i koliko sam vidila cjenik nisu skupe
naspram kuća građenih od opeke. imaju tipske kuće

s obzirom da je to novi materijal nepoznato je kako odoljeva zubu vremena jer kod nas se kuće grade i za sljedeće generacije pa moraju biti dugotrajne.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimepon srp 07, 2008 9:36 am

Kuća kava gica
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimesub srp 26, 2008 12:35 am

ja sam isto glasala za kuću. Nezamislivo mi je da se moja brojna obitelj tiska na nekih 50, 60 kvadrata i da si paradajz sadim u teglama za cvijeće. A vjerujte, ima i toga!
[Vrh] Go down
None
banned



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Age : 35
Registration date : 26.02.2008

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimečet srp 31, 2008 10:07 am

Ja sam definitivno za kucu... Imaš svoj mir, nemoraš pitat susjeda jel možeš npr posadit drvo ispred u vrtu, proslavit rodendan kako spada itd...
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimečet srp 31, 2008 10:34 am

daj šta daš zubo
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimečet srp 31, 2008 12:42 pm

I nemoraš slušat susjedovu muziku po cile dane, kao ja npr., pa se nadglašavam sa svojom susjedom.
Metal vs. cajke
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimečet srp 31, 2008 12:57 pm

a tvoje su cajke lol!

a što ako komšija ima jaaako pojačalo, pa ga bez obzira na udaljenost čuješ. naša predraga policija nema odgovora na takve stvari. tko još mjeri dB
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimečet srp 31, 2008 1:19 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
a tvoje su cajke lol!

a što ako komšija ima jaaako pojačalo, pa ga bez obzira na udaljenost čuješ. naša predraga policija nema odgovora na takve stvari. tko još mjeri dB
Evo ti recept za rjesenje ovog problema dakle trebaju ti:
2 cigle
1 bejzbol palica (moze i neki debeli el.kabel)

Postupak je: prvu ciglu bacis u prozor komsiji, drugom ciglom mu sateres to pojacalo a bejzbol palica ti je potrebna ako doticni izade van.

Eto stvar rijesena. mudri
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimečet srp 31, 2008 7:56 pm

GG, dobra baza, da moje cajke... lolcina

Tuti, sviđa mi se ta ideja, znaš da je i meni nekoliko desetaka ili čak stotina puta pala na pamet... mudri
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimepon kol 11, 2008 11:17 pm

U kući naravno premda su troškovi održavanja puno veći, ali da mogu birati, u kući. Mislim, u zgradi može živjeti jako puno obitelji koje se međusobno i ne slažu/podnose, što znam iz iskustva jer sam i živio u jednoj takvoj zgradi skoro pa i 20 godina.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimepon kol 25, 2008 4:02 pm

Ja živim u privatnoj kući i velikim vrtom prepunim raznolikog cvijeća i drveća, uživam nakon radnog dana sjesti pod baras ili sjenicu i meditirati u tišini i miru... lovely
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimeuto kol 26, 2008 1:17 am

Freya je napisao/la:
Ja živim u privatnoj kući i velikim vrtom prepunim raznolikog cvijeća i drveća, uživam nakon radnog dana sjesti pod baras ili sjenicu i meditirati u tišini i miru... lovely

Blago ti se...
[Vrh] Go down
fazon
Riba
fazon


Male
Virgo Monkey
Broj postova : 175
Age : 43
Location : dolazim iz starih kung-fu filmova
Registration date : 02.11.2008

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimeuto stu 04, 2008 7:03 pm

Freya je napisao/la:
Ja živim u privatnoj kući i velikim vrtom prepunim raznolikog cvijeća i drveća, uživam nakon radnog dana sjesti pod baras ili sjenicu i meditirati u tišini i miru... lovely
zavidim ti ides ja živim u zgradi i bezeze je,da nemam ovu jađu od balkona ja mislim da bi puknuo...ko zatvor lood kuća je zakon bravo
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimesub stu 08, 2008 2:44 am

zivim u kuci,mogao bi i u stanu samo malo duze bi mi trebalo da se naviknem.neznam kako bih izdrzao da ne odem u dvoriste.Malo mi je glupo npr se odselit iz kuce u koju je puno truda ulozeno,i jos dosta toga ima za ulagat.No kada bih posao to trazio ili prije fax morao bih se odselit,to bi mi palo dosta tesko.
[Vrh] Go down
Cico
PraGlodavac
Cico


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 839
Age : 37
Registration date : 11.10.2008

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimesub stu 08, 2008 12:46 pm

kuća naravno,,

a svidjaju mi se ove montazne kuce, ne bi bilo lose kupit jednu...

mislim da se vise ispalti montazna kuca nego stan...

sto vi mislite???
[Vrh] Go down
fazon
Riba
fazon


Male
Virgo Monkey
Broj postova : 175
Age : 43
Location : dolazim iz starih kung-fu filmova
Registration date : 02.11.2008

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimesub stu 08, 2008 1:54 pm

Cico je napisao/la:
kuća naravno,,

a svidjaju mi se ove montazne kuce, ne bi bilo lose kupit jednu...

mislim da se vise ispalti montazna kuca nego stan...

sto vi mislite???
da i meni su te montažne super......jednog dana ću i ja sebi montažnu kupiti....ja mislim da bolje montažna......
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimesub stu 08, 2008 3:15 pm

I ja sam razmišljala o tim montažnima i gledala prospekte i cijene, ali ima još dosta troškova mimo same kuće, moraš imati zemljište s priključcima i temelje pa platiti uređenje dalje od rohbau faze do koje dolaze isporučitelji montažnih kuća.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimepon lis 05, 2009 2:17 pm

Definitivno u kući sa vrtom i cvijećem. Ne treba biti luksuzna ni velika, samo udobna. Imam sreću da živim u kući izvan grada, a opet sam dovoljno blizu velikom središtu.
Sretna sam da sam odrasla u prirodi i uvijek joj se nekako rado vraćam. Kako studiram, često sam u stanu u gradu. Na početku me prala nostalgija, čudno je kako stvari koje imamo nekako uzimamo "zdravo za gotovo" dok ih ne izgubimo.

Srećom, svako malo dolazim kući i svaki put, ako sam dulje u gradu osjećam neki ushit kad dolazim doma. Ptice, drveće, trava, cvijeće, bose noge... sve to ne mogu imati u stanu. muha
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitimepon lis 05, 2009 2:35 pm

ranije kuca nego ne znam koliki stan.....odrastao sam u kuci s veliki dvoristem....ko mze platit gust kad ljeti rucamo vani....ili navcer izbacimo tv u dvoriste i gledamo.....kod nas se znalo okupit cijelo susjestvo kad je bilo SP u nogometu.....pa bi cugali pivu i navijali.......a ja kako sam bio mali uvijek bi iz kade maznio pivu i udri.....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kuća ili stan? Empty
PostajNaslov: Re: Kuća ili stan?   Kuća ili stan? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kuća ili stan?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Pametan stan
» UFO Real Life Alien Footage tape by Stan Romanek

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obitelj-
Forum(o)Bir: