Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 treba mi pomoć

Go down 
+9
bros
milan
Alen@l5
little alien
Rain
urbanaaa
Svjetloisjena
sanja
babi
13 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimesub ruj 29, 2007 2:51 pm

nešto mi je komp bio u k... , ništa čudno, no bi je ful spor i zablokirao bi tu i tamo, pa sam instalirala nove windowse... i od tada nemam zvuk...
kako vratiti zvuk ako:
nemam pojma koju zvučnu karticu imam
nemam pojma koje zvučnike imam
nemam drivere za zvuk
...
ako itko ima prijedlog neka mi kaže....
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimesub ruj 29, 2007 2:51 pm

zaboravila sam, hvala unaprijed
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimesub ruj 29, 2007 2:53 pm

ja bih ti pomogla, ali stvarno nemam pojma o kompjuterima :(
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimesub ruj 29, 2007 3:04 pm

Ja bih počela od najjednostavnijeg - pročačkala utikače od zvučnika otraga na kompu.

Ako i dalje ne radi, odi na control panel i pogledaj gdje su ti zvučnici. Otvori ih i pogledaj da ti nije softver namješten po defaultu na mute.

To nije teško, no ako ne znaš nazovi nekoga tko zna da te vodi kroz postupak.

Ja sam jučer kolegici namještala zvučnike na poslu, netko ih je ušutkao na ikonici dolje, a ona je povrh toga još i izvukla utikač i stavila ga u pogrešnu utičnicu.... Sve je to za ljude.

Ako pak i dalje ne radi, ipak pitaj nekoga tko zna. No teško da bi ti novi windowsi radili, a da samo ne rade zvučnici, ne vjerujem da je do njih krivnja ;)
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimesub ruj 29, 2007 5:57 pm

prvo provjeriš dal je sve uštekano gdje treba... sad ne znam jel imaš USB zvučnike ili s adapterom... u biti nema veze...najvažnije ti je da instaliraš drivere...znači moraš naći cd sa driverima..npr. meni su driveri od zvučne na cd-u od matične. Kad to instaliraš provjeri u Volume da ti nije zvuk na Mute. KAd meni "crknu" zvučnici to najčešće bude kad mi se iz zvučnika iskopča kabel..ono bedastoća...ne znam ni sama kako uspijem to slučajno izvuć jer je dosta čvrsto priključeno u utor. Znači može biti neka glupost u pitanju, a možda su ti crkli zvučnici..
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimened ruj 30, 2007 1:17 pm

ma znam...
to sam sve i napravila...
i pozvala dečka koji se razumije, ali on kaže da je po izgledu i šta ja znam sve u redu
zapravo, fale mi driveri za ove zvučnike i zvučnu karticu, a nemam pojma gjde su
ja bih kupila novu zvučnu ii nove zvučnike, ali ako to mogu staviti na ovaj komp i pritom da dobijem te drivere da mi zvuk opet radi...
ne razumijem se u to pa ako sam nešto blesavo rekla nemojte zamjeriti
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimened ruj 30, 2007 3:20 pm

ovako, ako znaš koju zvučnu karticu imaš, pokušaj skinuti sa interneta drivere za nju..ako ih ne znaš pronać, onda pitaj dečka koji se razumije. Ili pitaj njega ako nekoga zna da ima drivere za tvoju zvučnu.

Druga opcija je da kupiš novu zvučnu karticu s kojom ćeš dobiti drivere ofkors, pa zoveš nekog tko bi ti to znao ugraditi i instalirati. Zvučna ti košta 100-300 kuna. Ako imaš još garanciju na kompjuter, onda ti ne preporučujem da ti netko otvara komp jer onda gubiš garanciju. Tako da bi tu ugradnju morala platiti serviserima gdje si komp kupila.

I čuvaj cd-e koje dobiješ s komponentama računala! mudri Ja sam uzela jednu kutiju od tenisica i tamo trpam sve papire, cd-e i upute koje sam dobila uz komponente za komp. zubo
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimened ruj 30, 2007 3:39 pm

ma ja sam sve to pogubila
ma nemam više garanciju, sad namjeravam ubrzo kupiti i novi komp, ovaj već ima 3-4 godine i od kad je došao nikad ništa nije dobro...
a ok, onda ću kupiti novu zvučnu...
hvala, sad znam da je to to...
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimened ruj 30, 2007 10:52 pm

Nema na čemu! Sretno s tim! :)
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimepon lis 01, 2007 12:38 am

babi je napisao/la:
ma znam...
to sam sve i napravila...
i pozvala dečka koji se razumije, ali on kaže da je po izgledu i šta ja znam sve u redu
zapravo, fale mi driveri za ove zvučnike i zvučnu karticu, a nemam pojma gjde su
ja bih kupila novu zvučnu ii nove zvučnike, ali ako to mogu staviti na ovaj komp i pritom da dobijem te drivere da mi zvuk opet radi...
ne razumijem se u to pa ako sam nešto blesavo rekla nemojte zamjeriti

Nemaš instalirane drivere za zvuk. Pa normalno da se zvuk ne čuje. Rješenje je instalirati drivere, ne vidim u čemu je tu problem.

Neznaš koju zvučnu imaš, odakle da mi znamo ? :cheers:

Desni klik na My computer - Properties

Onda klikni na Hardware pa na Device menager pa na Sound, video and game controler - malo tamo proklikaj i vidi dali ti piše šta za zvučnu :D
Obično su uređaju koji su prepoznati kao uređaji ali nemaju drivere ili ne funkcioniraju kako treba označeni sa uskličnikom u žutom trokutu.
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimepon lis 01, 2007 1:06 am

navodno je bio neki lik kod nje koji se kuži i dao dijagnozu da ne radi. Iako je malo čudno..još nisam čula da crkne zvučna...u svakom slučaju poslušaj Rie-a prije kupnje nove zvučne. gica rofl
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimepon lis 01, 2007 12:15 pm

pa znam da je normalno da se zvuk ne čuje

ne znam više šta da pogledam...

ajde poslušam ću te, pa ćzu vidjeti
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimepon lis 01, 2007 12:22 pm

jedino što mi je pod žutim upitnikom i s ukličnikom je multimedia audio controller i pci input device
a pod sound video and game controler mi je audio codecs, legacy audio drivers, legacy video capture devices, media control devices, video codecs i svi su mi sivi... je vidiš što u tome rie?

ma meni je brat rekao da imamo kao dvije zvučne i da ih u biosu promjenim jer da ako jedna ne radi druga radi ili nešto u tom smislu... ali on je u africi i ne može mi baš objašnjavati preko telefona šta da radim...
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimesri lis 03, 2007 3:35 pm

babi je napisao/la:
jedino što mi je pod žutim upitnikom i s ukličnikom je multimedia audio controller i pci input device
...

To što je pod uskličnikom treba nove drivere, tj ne nove nego drivere jer ih nema. Pa sama si rekla da nakon što si reinstalirala windowse da se zvuk nije čuo. Znači teško da je crkla zvučna od reinstaliranja windowsa, prije bi rekao da nisi instalirala drivere što i nisi jer si rekla da nisi i da neznaš di ti je cd od njih, prema tome... Driveri - e sad koji neznam, trebaš naći negdje dkoju zvučnu imaš...
[Vrh] Go down
little alien
Višestanični organizam
little alien


Male
Virgo Buffalo
Broj postova : 76
Age : 38
Location : Underground
Registration date : 03.10.2007

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimesri lis 03, 2007 5:14 pm

babi je napisao/la:

kako vratiti zvuk ako:
nemam pojma koju zvučnu karticu imam
nemam pojma koje zvučnike imam
nemam drivere za zvuk
...
ako itko ima prijedlog neka mi kaže....

Nis lakse!
ISKLJUCIS SVE IZ UTICNICE
Odvijes serafe sa kucista i uklonis poklopac i procitas sifru,tip maticne ploce (mora biti tamo negdje napisana), naravno zapises i onda nadjes na netu drivere za tu maticnu ili za audio od iste! Ovo je slucaj kad je zvucna integrisana!
Ako imas samostalnu zvucnu onda samo s nje procitaj tip i ukucaj u google xxxxxxx download! (xxxxxx=tip)

Nadam se da sam ti pomogao ako nis reci tom sto se konta nebil njega spicila...... affraid doh
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimepon lis 08, 2007 4:09 pm

ma odustajem... dobit ću novi komp sad ubrzo...
sorry-te što sam vas istlačila, pomogli ste mi, ali stvarno nemam volje više s ovim kompjuterom jedva ga čekam bacit u smeće
[Vrh] Go down
Alen@l5
Riba
Alen@l5


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 143
Age : 34
Location : Rijeka
Registration date : 17.09.2007

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimepon lis 08, 2007 7:15 pm

A nemoj bit takva, daj ga barem u Caritas, ili nekome... ;) :D
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimeuto lis 09, 2007 8:30 pm

ne... plan mi je uzeti palicu
odnijeti kompjuter ispred kuće
i razbijati ga dokle god se ne pretvori u prah
tek tada ću biti istinski sretna i zaboraviti ću na sve probleme koje mi je priuštio
[Vrh] Go down
Alen@l5
Riba
Alen@l5


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 143
Age : 34
Location : Rijeka
Registration date : 17.09.2007

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimeuto lis 09, 2007 8:34 pm

on tebi ili ti njemu ?;)

OK, cini sto hoces :D
[Vrh] Go down
milan
banned
milan


Male
Virgo Horse
Broj postova : 463
Age : 33
Registration date : 22.12.2010

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimeuto sij 11, 2011 9:18 pm

pre obaranja sistema treba napraviti backup driver ako vec nemas drajvere a ne da kupujes nov kompjuter i da udaras stari meni je ovaj ima 5 godine i radi kao sat a uputstvo evo ti vidi koja ti je ploca ime kod odi na internet skini drivere i instaliraj ja imam univerzalne drivere za svaki kompjuter odgovaraju ali sam ih dobro platio.


a kompjuter ako ce da ga lupas posalji ga kod mene ja cu ga sredim ima da radi kao bela lala. JER JE KOMPJUTER NAJBOLJI COVEKOV PRIJATELJ.
[Vrh] Go down
milan
banned
milan


Male
Virgo Horse
Broj postova : 463
Age : 33
Registration date : 22.12.2010

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimesub sij 15, 2011 11:28 am

babi je napisao/la:
ne... plan mi je uzeti palicu
odnijeti kompjuter ispred kuće
i razbijati ga dokle god se ne pretvori u prah
tek tada ću biti istinski sretna i zaboraviti ću na sve probleme koje mi je priuštio



nece on da priusti probleme ako ne klikces tamo gde ne treba ako ga koristis normalno ako ne rusis sistem itd nije kompjuter kriv nego korisnik kompjutera ne moze nista da uradi bez covekove komande znaci skini drivere instaliraj i da znas problemi su sastavni deo kompjutera e tako da znas.
[Vrh] Go down
milan
banned
milan


Male
Virgo Horse
Broj postova : 463
Age : 33
Registration date : 22.12.2010

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimesub sij 15, 2011 11:33 am

little alien je napisao/la:
babi je napisao/la:

kako vratiti zvuk ako:
nemam pojma koju zvučnu karticu imam
nemam pojma koje zvučnike imam
nemam drivere za zvuk
...
ako itko ima prijedlog neka mi kaže....

Nis lakse!
ISKLJUCIS SVE IZ UTICNICE
Odvijes serafe sa kucista i uklonis poklopac i procitas sifru,tip maticne ploce (mora biti tamo negdje napisana), naravno zapises i onda nadjes na netu drivere za tu maticnu ili za audio od iste! Ovo je slucaj kad je zvucna integrisana!
Ako imas samostalnu zvucnu onda samo s nje procitaj tip i ukucaj u google xxxxxxx download! (xxxxxx=tip)

Nadam se da sam ti pomogao ako nis reci tom sto se konta nebil njega spicila...... affraid doh

pametan si ti samo neznam ko te nauci tako da radistako 2-3 puta i idi kupi napajanje lepo je ti savetujes tako ti tvoj kad ne radi tako radi.
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimesub sij 15, 2011 2:40 pm

Zast ode napajanje? i pogle datume xdxd
Mislis ak ugasis napajanje 100 puta za redom i upalis da ce otic xdxd, nebi se slozio, meni napajanje jedno stoji na stolu preuređeno za sta god trebam, samo ga ne valja paliti bez trošila, pa napajanje se gasi kako god ti ugasio komp :) Naglo gašenje i paljenje najgore utjece na hard disk. struja koja dolazi u napajanje i tako je na nula V 50 puta u sekundi a napajanje to onda pretvori u potrebne voltaže stabilne i istosmjerne.

al mogao je napisati i prvi korak, ugasis sve pa onda iskljucis sve iz struje tak da nebi neko upaljen komp tak gasio cesto.
Druga stvar je: zas bi neko gledao koju maticnu i zvucnu ima vise puta, otvori zapise i zatvori:)
[Vrh] Go down
milan
banned
milan


Male
Virgo Horse
Broj postova : 463
Age : 33
Registration date : 22.12.2010

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimepon sij 17, 2011 1:33 pm

bros je napisao/la:
Zast ode napajanje? i pogle datume xdxd
Mislis ak ugasis napajanje 100 puta za redom i upalis da ce otic xdxd, nebi se slozio, meni napajanje jedno stoji na stolu preuređeno za sta god trebam, samo ga ne valja paliti bez trošila, pa napajanje se gasi kako god ti ugasio komp :) Naglo gašenje i paljenje najgore utjece na hard disk. struja koja dolazi u napajanje i tako je na nula V 50 puta u sekundi a napajanje to onda pretvori u potrebne voltaže stabilne i istosmjerne.

al mogao je napisati i prvi korak, ugasis sve pa onda iskljucis sve iz struje tak da nebi neko upaljen komp tak gasio cesto.
Druga stvar je: zas bi neko gledao koju maticnu i zvucnu ima vise puta, otvori zapise i zatvori:)

nesmes da gasis na dugme i da cupas iz zida tj iz struje kabal koji napaja kompjutersku konfiguraciju i nemoj da se pravis pametan radim sa time 5 godine ovo je sesta i kad ZAVRSIS MASTER STUDIJE JAVI MI SE.
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitimepon sij 17, 2011 4:15 pm

Kake studije xd to mi zanat :)
Nesmijes dok je sistem ukljucen.
I ti kazes da se ne smije zbog napajanja, :) a ne zbog konfiguracije nikake.Kad vec znas nesto sto ostali ne znaju zast nam ne objasnis malo sto se to tocno desava u napajanju i koji dio ode. uvijek sam spreman naucit nes novo, nisam sigurno svu pamet svijeta popio.
Lijepo si radio pet godina pod naponom kad si prčko po komponentama onda.
Ali ocito je i da skuzis da nisi upravu, opet bi kenjo ko sto svima kenjas, tak da se necu ljutiti. Radi kak najbolje znas.
[Vrh] Go down
Sponsored content





treba mi pomoć Empty
PostajNaslov: Re: treba mi pomoć   treba mi pomoć Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
treba mi pomoć
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Treba li ukinuti peticije?
» Ona treba nekog da ju voli
» Treba li bojkotirati Merkator

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Informatička tehnologija :: Help-
Forum(o)Bir: