Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Tate na porodiljnom dopustu

Go down 
Autor/icaPoruka
meli
Pračovjek
meli

Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Registration date : 15.02.2008

Tate na porodiljnom dopustu Empty
PostajNaslov: Tate na porodiljnom dopustu   Tate na porodiljnom dopustu Icon_minitimepon srp 14, 2008 1:12 pm

Da vas čujem, pogotovo muškarci, što kažete o odlasku na porodiljni umjesto vaših supruga:

TATE NA PORODILJNOM DOPUSTU

U ovom trenutku više je od 500 očeva na porodiljnom dopustu, većina naravno zbog nižih plaća od svojih supruga. Prljave pelene, uplakane bebe, kuhanje ručka, njihova je svakodnevica.

Nema tih para, kažu tate iz naše priče, koje bi nadomjestile osmijeh njihovih beba za dobro jutro. Ekipa magazina 'Provjereno' organizirala im je pravo natjecanje u disciplini. Najbolje i najbrže previjanje pelena!
Tate na porodiljnom dopustu 60129446 Branimir Lerotić

- Posao mi ne nedostaje, ne osjećam se kao zatvorenik kuće, djece i obaveza. Moja majka počesto misli da jesam, a ja je ne mogu razuvjeriti, kaže Branimir Lerotić.
Tradicija kaže: brigu o djetetu vode majke, dok muškarci, zarađuju za kruh. No, bebe i njihovi očevi pokrenuli su tihu revoluciju - hranjenje i mijenjanje također smatraju muškim poslom.
Nikša je jedan od očeva koji je radni stol odlučio zamijeniti onim kućnim na nekoliko mjeseci. Računalni tehničar iz Splita, posljednji dan prije odlaska na rodiljni dopust s uzbuđenjem očekuje 17 sati.
- Pa ne znam jesam li spreman. Vidjet ću. To je nešto što ćemo sada otkriti. Bili smo u vojsci, pa smo preživjeli, vidjet ćemo hoćemo li i ovo guranje kolica i previjanje, kaže Nikša Marković.
Gospođa je, dodaje, iskoristila svojih 6 mjeseci s bebom, a on pravo na svojih pola godine ne da nikome. I dok ga njegovi kolege na poslu ne shvaćaju ozbiljno, njega to ne smeta.
Tate na porodiljnom dopustu 60129447 Nikša Marković

Njegovom odabiru najviše se veselio mali Franko. Ima samo šest mjeseci i jedino je dijete Nikše i njegove supruge. Do odluke o njegovom rodiljnom dopustu došli su zajedno. Nikša nije htio propustiti priliku da sa svojim sinom provede najviše vremena što može. Makar to značilo preuzimanje tradicionalno ženskih briga.
- Imao sam tremu, zbog mijenjanja pelena, zbog obuvanja, čuvanja, kako provesti sat dva bez majke, kad ce počet plakati, kad neće. Ipak snašao sam se brzo tako da je sad sve ok, kaže Nikša Marković.

video

dnevnik.hr
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella

Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Registration date : 06.02.2008

PostajNaslov: Re: Tate na porodiljnom dopustu   Tate na porodiljnom dopustu Icon_minitimesub srp 26, 2008 12:17 am

Pa, ništa strašno ako su svi zadovoljni: mama, tata i beba! Oni su jednako vrijedni kao i mi.
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli

Female
Pisces Dragon

PostajNaslov: Re: Tate na porodiljnom dopustu   Tate na porodiljnom dopustu Icon_minitimesub srp 26, 2008 3:25 pm

To je i moje mišljenje, da smo ravnopravni, sve je bit dogovora, ako tata baš želi biti, zašto ne, ili tata ima manja primanja od mame, onda mi je nekako logično da ide tata, barem drugih 6 mjeseci.
[Vrh] Go down
1aladin6
Prašina
1aladin6

Male
Gemini Dragon
Broj postova : 3
Registration date : 26.07.2008

PostajNaslov: Re: Tate na porodiljnom dopustu   Tate na porodiljnom dopustu Icon_minitimesub srp 26, 2008 3:35 pm

pa to u principu i nije problem... mada, opet... neznam sta bih radio ako dete ogladni. Mislim, kako ja da ga podojim?
[Vrh] Go down
meli
Pračovjek
meli

Female
Pisces Dragon

PostajNaslov: Re: Tate na porodiljnom dopustu   Tate na porodiljnom dopustu Icon_minitimesub srp 26, 2008 3:48 pm

Nećeš ti, nego mama, one imaju zakonsko pravo za stanku za dojenje, a usto mogu se i izdojiti, pa imaš spremno mlijeko koje daš djetetu na bočicu.
[Vrh] Go down
1aladin6
Prašina
1aladin6

Male
Gemini Dragon
Broj postova : 3
Registration date : 26.07.2008

PostajNaslov: Re: Tate na porodiljnom dopustu   Tate na porodiljnom dopustu Icon_minitimesub srp 26, 2008 3:52 pm

da, da, vidis o tome nisam razmisljao. Pa onda nema problema...
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Tate na porodiljnom dopustu   Tate na porodiljnom dopustu Icon_minitimepon kol 25, 2008 8:56 pm

Ja sam za ravnopravnost, pa tako i kod porodiljnog dopusta kako za mame, tako i za tate. Sve je stvar dogovora...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Tate na porodiljnom dopustu   Tate na porodiljnom dopustu Icon_minitimepon kol 25, 2008 9:06 pm

ja sam za onu mama je mama. mama je bebi cijeli svijet. ono se orijentira po njenom mirisu i glasu...i po mom mišljenju je najbolje da mama ostane uz dijete jer mu je najpotrebnija. drugo je to šta biramo ono šta je za porodicu najpovoljnjije, govorim o novcu... i zamislite mamu koja ima stresan posao, a malo je takvih koji nisu, i onda onako užurbana trči kući podojiti dijete...ma ludilo roll
ne podcjenjujem muškarce i ne mislim da su nesposobni odgajati dijete ali tih prvih 6 ili 12 mjeseci mama je najvažnija.
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena

Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Registration date : 18.09.2007

PostajNaslov: Re: Tate na porodiljnom dopustu   Tate na porodiljnom dopustu Icon_minitimeuto kol 26, 2008 1:15 am

Slažem se s flo da je mama ipak mama. Mislim da je vrlo važno da mama bude uz dijete prvih 6 mjeseci. Drugih 6 mjeseci je već stvar dogovora...
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy

Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Registration date : 04.04.2008

PostajNaslov: Re: Tate na porodiljnom dopustu   Tate na porodiljnom dopustu Icon_minitimeuto kol 26, 2008 11:03 am

floridana je napisao/la:
ja sam za onu mama je mama. mama je bebi cijeli svijet. ono se orijentira po njenom mirisu i glasu...i po mom mišljenju je najbolje da mama ostane uz dijete jer mu je najpotrebnija. drugo je to šta biramo ono šta je za porodicu najpovoljnjije, govorim o novcu... i zamislite mamu koja ima stresan posao, a malo je takvih koji nisu, i onda onako užurbana trči kući podojiti dijete...ma ludilo roll
ne podcjenjujem muškarce i ne mislim da su nesposobni odgajati dijete ali tih prvih 6 ili 12 mjeseci mama je najvažnija.

ides 5
u potpunosti se slažem sa tobom. imam loše iskustvo jer sam preuzeo mnoge stvari od žene i pokušao je zamjeniti. i moje je iskustvo da je mama mama. mjenjao sam pelene, kupao, hranio držao u rukama kasno u noći ali nije to to. djete treba mamu. nadam se da neću ispasti grub i da me se neće krivo shvatiti, ali u želji za karijerom vi ste si natrpali na leđa još jedan teret a ne možete pobjeći od toga da budete mame. ok ne mora žena roditi ako neće ali mislim da je sebična izjave da žena želi roditi dijete kako bi se ispunila, svoju, ne znam, ženstvenost ili bilo što a kad ga rodi šutne nekome drugome na brigu. uostalom, čini mi se de gubi pomalo identitet muškarca i žene. ok nemojte mi sada odmah skočiti u prste i reći da mislim da muškarci trebaju okolo zujati i pijančiti. muškarac apsolutno treba pomoćo ženi, ali je žena ta koja treba ponjeti glavni teret kod beba
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Registration date : 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Tate na porodiljnom dopustu   Tate na porodiljnom dopustu Icon_minitimeuto kol 26, 2008 4:48 pm

Citat :
ok nemojte mi sada odmah skočiti u prste...
aj dobro nećemo kava
ali tila sam...već sam se spremala za skok...pa sam odustala kava
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Tate na porodiljnom dopustu   Tate na porodiljnom dopustu Icon_minitimeuto kol 26, 2008 5:04 pm

I ja se slažem da je mama mama, prvih 6 mjeseci se stvarno ne bi trebala odvajati od djeteta i kad ne doji. Meni je bilo dobro na porodiljskom do godinu dana. No da je baš bilo neophodno, drugih šest mjeseci odradio bi tata, ionako je puno pomagao i danas pomaže. Iskreno mislim da je povezanost majke i djeteta u ranoj dobi tako jaka da je odvajanje nepoželjno, a tatin je posao pomoći mami u tom periodu, pružiti psihičku i fizičku pomoć u okvirima svojih mogućnosti. Ženi i kad je na porodiljskom treba pomoć, ma što neki muškarci o tome mislili.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Tate na porodiljnom dopustu   Tate na porodiljnom dopustu Icon_minitime

[Vrh] Go down

Tate na porodiljnom dopustu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.