Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Bruno Groening

Go down 
+3
Chakotay
Sedežničar
Alpha
7 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimesri kol 13, 2008 1:37 pm

Bruno Groening (1906-1959)
Bruno Groening - jedan neobičan čovjek

Bruno Groening Bruno%20Groening

1949. godine pojavilo se ime Brune Groeninga u svjetlu javnosti. O njemu su izvještavali štampa, radio i tjedne novosti. Mjesecima su događaji oko ovog "Čudotvornog doktora", kako su ga uskoro nazvali, bili u središtu pozornosti tek osnovane mlade Republike Njemačke. O slučaju Brune Groeninga bio je snimljen dugometražni film, ovaj fenomen je istraživala komisija sačinjena od vrhunskih znanstvenika, a o njemu se raspravljalo u i najvišim organima i državne uprave. Ministar rada i socijalne skrbi Sjeverno - Rajnske pokrajine Westfalije, dao je tajno pratiti Brunu Groeninga zbog prekršaja lječiteljskog zakona. U protivnom predsjednik vlade pokrajine Bayern zastupao je mišljenje, da se ne smije dozvoliti, da se jedna takva "izuzetna osoba" kao Groening zaustavi i utopi u paragrafima. Ministarstvo unutrašnjih poslova pokrajine Bayern označilo je njegovo djelovanje kao "slobodno djelovanje ljubavi".
U svim društvenim slojevima se često i kontraverzno razgovaralo o slučaju Brune Groeninga. Emocionalni naboji su rasli. Duhovnjaci, liječnici, novinari, pravnici, polititičari i psiholozi, svi su govorili o Bruni Groeningu. Njegova čudotvorna iscjeljenja su bila za jedne, milosrdni poklon jedne više sile, a za druge šarlatanstvo. Ipak istinitost iscjeljenja je dokazana medicinskim istraživanjima.
Bruno Groening je bio običan radnik. Rođen je u Gdansku 1906. a emigrirao je u Zapadnu Njemačku nakon drugog svjetskog rata kada se kao izbjeglica vratio u domovinu. Živio je radeći različite poslove, bio je tesar, lučki i tvornički radnik, poštar i elektro-monter slabe struje. Iznenada se pojavio u središtu javnog interesovanja. Vijesti o njegovim čudotvornim iscjeljenjima širile su se cijelim svijetom. Iz svih zemalja dolazili su bolesnici, stizala su pisma sa molbama za pomoć i razne druge ponude. Desetci tisuća tražitelja pomoći hodočastili su tražeći pomoć. Revolucija u medicini je sebi krčila put.
Ipak i sile koje su ga željele uništiti širile su svoje djelovanje. Utjecajni liječnici, pravnici i bivši suradnici svrstavali su u službu onih, koji su htjeli prekinuti djelovanje Brune Groeninga. Slijedile su zabrane djelovanja a započeli su i sudski procesi. Sva nastojanja skrenuti njegovo djelovanje u uredan tok nisu uspijevala. Jedni su pružali otpor koristeći mjerodavne društvene snage, dok su drugi koristili slabost ili pohlepu za novcem njegovih suradnika. Kada je Bruno Groening umro u siječnju 1959. u Prizu, posljednji sudski proces protiv njega bio je u punom zamahu. Proces je obustavljen a konačna presuda nije izrečena. Mnogo pitanja je još ostalo otvoreno.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimesri kol 13, 2008 1:38 pm

Učenje Brune Groeninga temelji se na postojanju duhovnih snaga koje djeluju na ljude. Utjecaj ovih snaga je veći nego što to većina ljudi i naslutiti može.
Bruno Groening uspoređuje čovjeka s baterijom. U dnevnom životu svatko od nas troši snagu. Ipak nova životna snaga koja nam je neophodno potrebna se najčešće ne prima dovoljno. I budući da jedna prazna baterija nije sposobna za funkcioniranje, isto tako i ljudsko tijelo u kome nema snage ne može ispuniti svoje zadatke. Napetosti, nervoze, strah od života i na kraju bolest - to su posljedice.
Bruno Groening je objašnjavao kako pojedinac može ponovo obnoviti svoje zalihe snage, odnosno energije. Važna pretpostavka je da čovjek mora uvijek misliti na dobro, a također i to da mora postojati volja za zdravljem. Čovjek je sa svih strana okružen valovima zdravlja i on ih samo treba primiti u sebe. Prema Bruni Groeningu ne postoji neiscjeljiva bolest, a što potvrđuju i liječnički provjerena uspješna izvješća. Iscjeljenja se ovdje događaju duhovnim putem i ista nisu povezana s fizičkim tijelom Brune Groeninga.
Kako bi se primila Heilstrom potrebno je da tražilac pomoći sjedi s dlanovima otvorenim prema gore. Ruke i noge se ne smiju križati kako se tok od Heilstrom nebi prekidao. Razmišljanje o bolesti kao i brige treba najozbiljnije spriječiti, potrebno je misliti na nešto lijepo jer to uistinu pomaže.
Kada Heilstrom teče kroz tijelo, ona prolazi i kroz organe koji su opterećeni bolešću i tada dolazi do čišćenja i iscjeljujućeg djelovanja. Pri tome može doći do bolova koji ukazuju na to da dolazi do čišćenja tijela. Budući da bolest nije ono što Bog želi vašem biću, postupno dolazi do njenog odstranjivanja iz tijela. U pojedinim slučajevima to se može i spontano događati. Potrebno je također da čovjek više nije u svojim mislima opsjednut bolešću, treba misliti na to da za Boga ne postoji "neiscjeljivo".
Kako bi i u buduće zadržali zdravlje, prijatelji Brune Groeninga se svakodnevno Einstellen na prijem Heilstrom. Zdravo tijelo predstavlja osnovu za život u skladu sa samim sobom, s drugim ljudima kao i s prirodom.
Cilj učenja Brune Groeninga je da bolesnog čovjeka učini čovjekom koji se raduje životu i koji je slobodan od tjelesnih i duhovnih opterećenja.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:16 pm

Uz ime Bruno Groening neodvojivo su vezani i događaji iz Herforda koji su se dogodili u ožujku 1949. godine. Tada je uspjeh iscjeljenja devetogodišnjeg Dietera Hülsmanna, koji je godinama patio od progresivne mišićne distrofije (neiscjeljive bolesti kod koje mišići postaju sve slabiji, a u nekim slučajevima već u ranim godinama uslijedi smrt), označio početak javnog djelovanja koji seže do danas.
Dr. phil. Kaul u svojoj knjizi "Čudo iz Herforda" izvještava:
"Na tisuće bolesnih, među kojima su i oni s vrlo teškim i trajnim bolestima, dolaze u mali gradić u pokrajini Westfalen među čijim zidovima se krije čudotvorni liječnik. Autobusima, kamionima, autima i pješice, konjskom zapregom i biciklima, na dječjim kolima (tarnicama), u invalidskim kolicima i bolničkim kolima, – danonoćno dolaze mase ljudi u Herford na Wilhelmov trg (…) prema kući broj 7, u kojoj je Bruno Groening dobio smještaj od roditelja djeteta koje je on iscijelio. Ljudska bijeda, koja se tu očituje, potresna je i bezgranična. (..) Slijevaju se tu iz svih dijelova Njemačke, (…) iz svih gradova i slojeva, Amerikanci, Englezi, Belgijanci, Švicarci, Šveđani, Mađari, Poljaci, čak i Cigani, koji se nakon uspješnog iscjeljenja jednog njihovog nijemog djeteta okupljaju tu u većim grupama."
On nadalje piše:
"Moje izvješće odgovara stvarnosti i drži se samo onoga što sam mogao vidjeti vlastitim očima. Išao sam također i za glasinama i razgovarao s iscijeljenima. I sam sam stajao u masama onih, koji su tražili iscjeljenje, ispred kuće na Wilhelmovom trgu u Herfordu. Jednu cijelu noć sam boravio u kući "čudotvornog doktora" i iz neposredne blizine sam promatrao sve što se tu zbivalo. Razgovarao sam s svećenicima i liječnicima. (…)U Herfordu sam živio tri dana i noći, radio sam, istraživao i pokušavao pronaći odgovor na pitanje o misteriju iz Herforda koje danas pokreće već milijune ljudi."
Na kraju je dr. Kaul sažeo svoje rezultate u slijedećim riječima:
"Nitko ne može osporiti da je Bruno Groening iscijelio već mnoge bolesnike koji su do sada slovili za neiscjeljive. Školsko znanje žuri da objasni da to nije ništa izuzetno, već da se radi o oboljenjima koja svoje korijene imaju u oblasti duševnog. Ali zašto je školska medicina u ovoj metodi liječenja imala do sada tako malo uspjeha, o tome se ne govori. Ili su ti slučajevi tako rijetki da se o njima radije sasvim šuti? ´Nova iscjeljujuća metoda` u Herfordu je u svakom slučaju vrijedna pažnje koja joj se ukazuje,"
Državne ustanove nisu mogle dijeliti ovo oduševljenje. Mjesni zdravstveni zavod dopustio je Bruni Groeningu u najpovoljnijem slučaju mogućnost utjecaja na duševna oboljenja. Kratko nakon njegovog javnog djelovanja u Herfordu zabranjeno mu je iscjeljivanje.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:18 pm

..."Umrijeti moraju svi ljudi, tako i ja, ali ja neću biti mrtav. I ako me tada pozovete, doći ću i pomagati dalje, ako Bog hoće", predvidio je Bruno Groening.


Zadnja promjena: Freya; sri kol 13, 2008 2:34 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:19 pm

1953 je osnovana "Groeningova udruga" koja je za svoje djelovanje trebala imati zakonsku podlogu. Sada je Bruno Groening govorio onima koji su tražili iscjeljenje unutar pojedinačnih zajednica (mjesnih grupa) Groeningove udruge u Njemačkoj i Austriji.
Budući da su se i dalje događala iscjeljenja, 1955. godine je ponovo pokrenut protiv njega postupak. Pripreme za glavnu raspravu protegle su se do sredine 1957. godine. Konačna presuda nije donesena jer je Groening prije završetka spora umro u Parizu 26. 01. 1959.
Mnogi koji su se nadali pomoći, odustali su. Nakon toga zajednice su se smanjile. Ali tada se dogodilo ono nevjerojatno: I dalje su se događala iscjeljenja kao što je on to pretkazao. Nakon duge pauze od početka 80-ih počele su ponovo rasti zajednice pod vodstvom Grete Häusler koja je i sama putem Brune Groeninga dobila iscjeljenja. Od 1992. postoji više od 170 zajednica u cijeloj srednjoj Europi. Sve više ima izvještaja o neobičnim iscjeljenjima Imao sam priliku da neka točno provjerim i mogao sam nedvojbeno potvrditi medicinski neshvatljiv događaj. Otkad sam se uvjerio da ta iscjeljenja počivaju u današnje vrijeme na činjenicama, htio sam više doznati o Bruni Groeningu, njegovoj ličnosti, njegovom karakteru. Putem izjava mnogih svjedoka tog vremena, s kojima sam djelomično mogao i osobno razgovarati, putem osobnih zapisa Brune Groeninga i putem njegovih predavanja koja su zabilježena na tonskoj vrpci, dobio sam jednu vrlo živu sliku o njegovoj ličnosti.
Već je više od pet godina Margarethe Mast (52) iz A. imala teške poremećaje cirkulacije u venama nogu (kronična venozna insuficijencija, CVI) što joj je zadavalo velike probleme.
Izvijestila mi je slijedeće:
"Cirkulacija krvi u nogama je bila loša, krv se nakupljala i kao posljedica toga nastao je veliki zastoj u obadvije noge. Niti jedan trenutak nisam mogla stajati na nogama, a da pri tom ne bih imala osjećaj da će mi se noge raspuknuti. U toplim ljetnim danima bilo bi osobito loše, a pri velikoj vrućini nepodnošljivo. Zbog tog problema potražila sam kućnog liječnika koji je dijagnosticirao gore opisano stanje i prepisao mi najjače kompresivne čarape. Svaki dan sam nosila te čarape. Čim bih sjela, morala bih odmah podići noge na stolac unatoč čarapama.
Zadnje dvije godine više nije bio dovoljan niti stolac da bi se ublažili moji bolovi. Bio mi je potreban veliki stol s jastučićem. Moj kućni liječnik mi je rekao da se ova bolest ne može izliječiti i da on može pokušati održati to stanje uz njegove propise i primjenu nekih stvari kod kuće (naizmjenično tuširanje, trljanje nogu, nošenje ortopedske obuće)"
Osim toga već 25 godina je patila od grčeva u listovima koji su se isključivo pojavljivali noću i opirali se svakoj liječničkoj terapiji. Nadalje je 20 godina imala kroničnu upalu kože lica koja se unatoč mnogim kremama i losionima nije uklonila (propisani su bili u to vrijeme volunimat 20 gr., acidum salicilicum 0,25, glicerin 7,5, eucerin cum aquos AA 50,0, liniolitial – emulzija, aknefug – mlijeko).
Preko 30 godina su je mučili konstantni bolovi u leđima zbog kojih zadnjih 10 godina prije uvođenja u učenje B. Groeninga nije uopće mogla sjediti na normalnom drvenom stolcu. Morala je ostaviti svoj posao, a njezin suprug joj je kod kuće napravio specijalni kauč. Ispod jastučića za sjedenje stavio je masivnu dasku, a naslonjač kauča je napravljen tako da gospođa Mast kod sjedenja mogla zauzetu poluležeći položaj. Zbog smetnje kod cirkulacije u nogama morala je još uvijek držati noge na povišenom položaju.
Liječnici su potvrdili tešku osteohondrozu L 4/5 i L 5/S 1. Raspravljalo se o odlasku u mirovinu, a ortopedski liječnici su to i potvrdili.
Velika ograničenja u svakodnevnom životu, uvjetovana tim oboljenjima, dovela su do depresija koje su bile povezane s dubokom tugom, obeshrabrenjem i sve većim osjećajem bezizlaznosti. Ispunjavali su je osjećaji krivnje prema obitelji i neprekidan osjećaj da je zakazala u životu.
Gospođa Mast:
"Tako nije bilo čudo da se je ova nevolja prenijela na obitelj i da su djeca na kraju imala isto tako tužan izraz lica kao i ja. Taj osjećaj krivnje kojeg sam uzimala kao sasvim normalan mučio me je upravo godinama. Jako sam željela biti dobra majka, ali mi nije uspijevalo. Ta patnja koja je trajala preko dva desetljeća, ovdje se može opisati samo u naznakama. Ma koliko god sam se trudila da okrenem stvari na pozitivno, nije mi uspijevalo. Naprotiv na osnovnu patnju dolazila je druga patnja i nesreće su dolazile jedna za drugom. Svi liječnici, koje sam tih godina konzultirala, nisu mi mogli pomoći."
1988. godine gospođa Mast je doznala o učenju Brune Groeninga. Ubrzo poslije toga nastupila su već prva iscjeljenja: "Nakon uvođenja u učenje Brune Groeninga osjećala sam, izuzimajući kratke prekide, stalno struju u nogama. Ta struja je bila posebno fina i nježna. Prvo bi mi topli žmarci zahvatili donji dio potkoljenica, a zatim gornji dio da bi se na koncu to razlilo po cijelim potkoljenicama. Četiri mjeseca nakon uvođenja u učenje mogla sam skinuti kompresivne čarape. Otada nosim perlonske čarape kao i prije i uobičajenu obuću. Mogu duže vrijeme stajati bez problema. Više se ne pojavljuju nikakvi bolovi. Nakon iscjeljenja ne moram više podizati noge na povišeni položaj."
Gospođa Mast je iste godine, a na moju molbu i 1991. još jedanput otišla na naknadni pregled kod nadležnih kolega. 1991. god. napravljen je pregled doppler-ultrazvukom.
U nalazu je kolega napisao:
"Napravljen je pregled donjih ekstremiteta zbog sumnje na kroničnu venoznu insuficijenciju. Pregled obiju strana doppler-ultrazvukom nije potvrdio CVI. Ne može se uočiti nikakav vanjski varikozitet, točke pritiska venskog toka kao i znakovi tromboze negativni."
Nakon uvođenja u učenje Brune Groeninga nestali su i bolovi u leđima koji su je mučili već tri desetljeća. Ponovo je mogla spontano sjediti i satima na tvrdom stolcu. Sjedila je dnevno osam do deset sati na normalnom drvenom stolcu. Gospođa Mast ponovo može obavljati cjelokupne svoje obaveze kao domaćica i majka. Sedam mjeseci nakon uvođenja nestali su noćni grčevi u listovima koji su je mučili 25 godina. Nakon što je pola godine primala u sebe iscjeljujuću struju, zauvijek je nestala i upala kože koju je imala 21 godinu. Više joj nisu potrebne nikakve masti ni tinkture.
Slično joj se dogodilo s depresijama:
"Otkad sam u zajednici Brune Groeninga, nemam više depresija. Puna sam života. U obitelj je došla radost i jedna potpuno druga osviještenost međusobnih odnosa. Iznutra sam postala mirna i optimistična. Veselim se svakom danu mog novo poklonjenog života. Možemo iskusiti pomoć u svakom pogledu. O tome bih mogla svjedočiti svaki dan iznova. Ne mogu dovoljno reći hvala za ovaj moj novo poklonjeni život."
Kako je sve to moguće putem učenja jednog pokojnika? Sa sigurnošću se ne radi o uobrazilji. Bili su mi dostupni nalazi liječničkih pretraga. Izjave pod prisegom osoba iz okruženja Margarethe Mast svjedoče na vrlo impresivan način njezinu patnju od više desetljeća. Osobno sam sreo iscijeljenu, a i puno drugih koji su se putem učenja Brune Groeninga iscijelili od oboljenja koja su trajala više desetljeća i mogao sam se osobno uvjeriti u njihovo dobro zdravstveno stanje.
Postoji li uistinu veza između današnjih događaja i čovjeka koji je na Traberhofu kod Rosenheima govorio pred 30 000 ljudi o Bogu kao najvećem liječniku?
Kada sam prije nekoliko godina po prvi puta čuo o Bruni Groeningu, osobito sam uočio slijedeće njegove riječi:
"Ne postoji neiscjeljivo, Bog je najveći liječnik."
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimesri kol 13, 2008 2:25 pm

1953 je osnovana "Groeningova udruga" koja je za svoje djelovanje trebala imati zakonsku podlogu. Sada je Bruno Groening govorio onima koji su tražili iscjeljenje unutar pojedinačnih zajednica (mjesnih grupa) Groeningove udruge u Njemačkoj i Austriji.
Budući da su se i dalje događala iscjeljenja, 1955. godine je ponovo pokrenut protiv njega postupak. Pripreme za glavnu raspravu protegle su se do sredine 1957. godine. Konačna presuda nije donesena jer je Groening prije završetka spora umro u Parizu 26. 01. 1959.

Dana 25. siječnja pao je u komu, a idućeg dana 26. siječnja 1959., u 13:46 sati preminuo je na klinici Henner od raka, kako je to liječnik napisao u osmrtnici.
Je li to doista bio rak? Dr. Bellanger je nakon druge operacije rekao:
"Razorenost Brunina organizma jest grozna, došlo je do potpunog nutarnjeg izgaranja. Kako je mogao živjeti tako dugo i bez užasnih bolova, posve mi je zagonetno."
Bruno Groening je već više godina ranije izjavio:
"Ako mi zabrane djelovanje, iznutra ću izgorjeti."
Pismo koje je dr. Grobon 26. veljače 1959. napisao njegovoj udovici svjedoči o tome kako je Bruno Groening išao kroz ovu gorku sudbinu.
"Ovi (liječnički napori posvećeni Brunu Groeningu) bili su posve prirodni i mogu reći da su bili strahovito potpomognuti hrabrošću, snagom volje i značenjem osobe Brune Groeninga.
Dr. Bellanger se još u prosincu 1974. divio Bruni Groeningu, u jednom svom pismu:
"Bruno Groening je bio čovjek sa srcem, dragocjen čovjek koji se potvrdio; a njegovo dostojanstvo obzirom na patnju i smrt i danas izaziva divljenje."

Mrtvo tijelo Brune Groeninga kremirano je u Parizu, a urna je pohranjena na šumovitom groblju u Dillenburgu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimened svi 16, 2010 9:47 am

Sto mislite o ovom covjeku i njegovim metodama? Kazu da i danas ljudi ozdravljaju samo na osnov video zapisa o Bruni.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac
Sedežničar


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 566
Age : 39
Location : Balograd, glavni grad Mitonije.
Registration date : 08.10.2009

Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimened ruj 04, 2011 2:37 pm

Ja ću malo više toga sada reći, s obzirom da sam stupio u kontakt s krugom prijatelja i bio na tjednima planinarenja :)

Ono što je definitivno točno da danas ljudi ozdravljaju ovom metodom. To pogotovo mogu i sam svjedočiti s obzirom da sam bio na najnovinijim tjednima planinarenja. Npr. u Filzmoosu tamo je nemali broj ljudi doživio ozdravljanje od visina. Oni su se kao grupa (od min. pet do max 25 članova, najčešće 10-15 ljudi) prije svake planinarske ture, odnosno prije početka uspinjanja na planinu EINSTELLEN. Tada su sve svoje brige i jade predali Bruni i na putu uzbrijeg nastojali su zadržavati samo pozitivne misli, pogotovo oni koji su imali fizičkih poteškoća su se posebno nastojali uzdati u Božju snagu. Još za vrijeme einstellena su se članovi na zahtjev onih koji su imali bilo kakvih poteškoća svi zajedno einstellen za njih.

...

(Kratka digresija: ako ste možda primijetili stalo koristim ovdje ovaj 'einstellen' a on znači namještanje (ili uspostavljanje) za prijem Božje snage. No budući da je ta riječ toliko znakovita za Brunu Groeninga i s obzirom da je toliko ljudi izliječeno tim einstellenom i heilstromom koji od toga proizlazi, Greta Haeusler je molila da se svugdje u svijetu bez obzira na jezik koriste sljedeća tri termina (1) 'einstellen', (2) 'Heilstrom' i (3) 'Regelung'. To je koliko vidim već ovdje pojašnjeno:

Citat: Kako bi se primila Heilstrom potrebno je da tražilac pomoći sjedi s dlanovima otvorenim prema gore. Ruke i noge se ne smiju križati kako se tok od Heilstrom nebi prekidao. Razmišljanje o bolesti kao i brige treba najozbiljnije spriječiti, potrebno je misliti na nešto lijepo jer to uistinu pomaže.
Kada Heilstrom teče kroz tijelo, ona prolazi i kroz organe koji su opterećeni bolešću i tada dolazi do čišćenja i iscjeljujućeg djelovanja. Pri tome može doći do bolova koji ukazuju na to da dolazi do čišćenja tijela. Budući da bolest nije ono što Bog želi vašem biću, postupno dolazi do njenog odstranjivanja iz tijela. U pojedinim slučajevima to se može i spontano događati. Potrebno je također da čovjek više nije u svojim mislima opsjednut bolešću, treba misliti na to da za Boga ne postoji "neiscjeljivo".
Kako bi i u buduće zadržali zdravlje, prijatelji Brune Groeninga se svakodnevno Einstellen na prijem Heilstrom.


Još da nadodam, kod einstellena nije potrebno sjediti, može se i stajati, u biti najvažnije da je čovjek u srcu otvoren prema Bogu, to je najvažnije i isto tako je jako važno da noge ne budu prekrižene, a ovo da su dlanovi prema gore, to po onome koliko sam čuo nije toliko presudno (da npr. dlanovi moraju točno u smjeru osi z okomite na Zemljinu površinu), najbitnije da osoba osjeća i osluškuje svoje tijelo i da NE prima ništa negativno u sebe. Tu je bitna i vjera u Boga (Brunu i) iscjeljenje. Bitno je naglasiti da je Bog taj koji daje iscjeljenje a Bruno je samo posrednik. Tada, kad su ti uvjeti uspostavljani dolazi Heilstrom koji se osjeća kao toplina, trnci i trnci u jačem izdanju kao struja koja putuje po tijelu odozgora prema dolje. Po mojem vlastitom iskustvu (ali ovo je moje iskustvo) ovdje ima nešto i s disanjem, i disanje je bitno. Od te struje čovjek se osjeća bolje uzvišenije kao da ima višak energije i čak svjetli. Nadalje, ovaj dio citata:

Citat :
Pri tome može doći do bolova koji ukazuju na to da dolazi do čišćenja tijela. Budući da bolest nije ono što Bog želi vašem biću, postupno dolazi do njenog odstranjivanja iz tijela. U pojedinim slučajevima to se može i spontano događati.

To je po definiciji 'Regelung.' On se može pojaviti, ali čak ni ne nužno. I to tako stalno operira: Einstellen – Heilstrom – Regelung. )

(to je bila digresija, a sad povratak na ono prethodno)

...

Kad je zajednički einstellen završio, ljudi su išli u koloni jedan iza drugoga polako (ali opet ne puzajućom brzinom) prema svom odredištu uz brijeg. S tim da nitko nikog nije pretjecao nego je dapače trebao poštovati razmak onoga koji je bio ispred njega i taj razmak je trebao biti 1.5 – 3 metra. (Naravno često se događalo da bude i dalji jer su neki zaostajali, ali ako je bio kraći na to je trebalo paziti jer svatko ima svoj energetski plašt oko sebe koji se ne smije uzurpirati) Nadalje nitko nije pričao za vrijeme šetnje jer tako se nepotrebno troši energija. Onaj koji je bio prvi (vođa) šalje heilstrom na začelje kolone do zadnjega koji je zadnje svjetlo i taj zadnji nosi teret svih onih ispred koji ostavljaju misli na putu i odašilje heilstrom natrag prema naprijed. Prvom isto nije lako jer je on vođa, najlakše je onom drugom (odmah iza prvoga). Na vrhu je odmor i po povratku na dno opet vrijedi ista priča pri čemu je tamo završni einstellen i tamo se pita tko je što osjetio. Nadalje na putu je moguće da članovi stanu i pjevaju u šumi pjesmice (o Bruni Groeningu ili o prirodi). Isto tako još prije početka članovi mole šumu, duha šume i sav biljni i životinjski svijet da ih prime da mogu u miru i radosti proći i doći na svoje odredište. I to još za vrijeme einstellena.
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac
Sedežničar


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 566
Age : 39
Location : Balograd, glavni grad Mitonije.
Registration date : 08.10.2009

Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimened ruj 04, 2011 2:37 pm

I sada o samim izlječenjima koje su ljudi posvjedočili na danima planinarenja. Najčešća izlječenja su bila od strahova od visine, događalo bi se da ljudi u strahu pristupe planinarenju ali nakon einstellena hrabro krenu gore i na vrhu su svi radosni što se više uopće ne boje gledati prema dolje. Ovdje moram naglasiti da se vrlo vjerojatno ne radi o placebu jer su ti isti ljudi prije išli i na neke druge planine sami ili u društvu i nikako čak i kad su se trudili gledati prema dolje nije im uspijevalo i hvatao bi ih teror od takvog pogleda. Dosta česta izlječenja bila su od bolova, jedan je posvjedočio da ga je četiri godine na nekom mjestu bolilo čak i ponoći a pogotovo kad se kretao i nakon einstellena na početku ture bolovi su čudotvorno nestali (ne sjećam se točno gdje negdje mislim da se radilo o nogama ili području kuka) i nakon što je planinarenje završilo i danima kasnije na doručku ništa ga više nije boljelo. I jedna gospođa koja je imala problema sa stopalom pa ju je peklo kad god bi ga makla, to je kroz dane planinarenja bilo sve slabija i slabija bol dok ne bi potpuno nestala. Sad je li to sve placebo, ne mogu ga isključiti u potpunosti, no ja mislim da većinom nije. (moguće je da te osobe samo zato jer su duže šetale odnosno prošetale s obzirom da su došle na jedno veće planinarenje, a prije su se samo motale po kući su onda i ozdravile jer je organizmu šetnja bila potrebna ali za neke slučajeve sam prilično uvjeren da baš uopće nije tako, nego tek za pokoji slučaj taj placebo-poluplacebo moguć)

Ovdje valja spomenuti i slučajeve koji nemaju veze s tim planinarenjima. Gdje je jedna gospođa zbog rata na prostoru bivše Yu sama sebi rekla da neće nikada prijeći Drinu, a nakon učenja i spremnosti da približi učenje drugoj susjednoj državi ona je automatski oprostila i pomirila se u sebi s onima kojima prethodno nije bila mogla oprostiti. Tu su i slučajevi na Kosovu gdje su prijatelji Brune Groeninga nastojeći približiti učenje praktički u vrijeme velikih nemira bili aktivni i ni na što negativno nisu nailazili, dapače njih i njihovo učenje su obje strane rado primale. Naravno neka izlječenja nemaju veze ništa ni sa psihološkim ni s mogućim polupsihoško-poluplacebo mogućnostima, a to je ovaj već spomenuti slučaj s Margaretheom Mast i još mnogo mnogo drugih slučajeva... jedna je osoba bila gotovo sasvim gluha a nakon nekoliko mjeseci primanja heilstroma joj se sluh potpuno vratio i ima zavidan sluh za jednu 80-90 godišnju gospođu; jedna je osoba od svog rođenja patila od ogromnih problema s kožom , svrbilo bi ju cijeli dan i noć i tako 25 godina i kad je stupila u kontakt s krogom prijatelja bila je potpuno izliječena. Jedan slučaj s kućnim ljubimcem kad je rendgenska snimka pokazivala potpuno razlomljenu kost i nakon einstellena i iskrene molitve to je potpuno bilo zacijeljeno.
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac
Sedežničar


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 566
Age : 39
Location : Balograd, glavni grad Mitonije.
Registration date : 08.10.2009

Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimened ruj 04, 2011 2:38 pm

Ovo učenje Brune Groeninga se samo pet posto (5 %) tiče izlječenja, a sve ostalo je u biti duhovnost, duhovni način života, stalno učenje i prosvjetljenje ne samo sebe samog nego i cijelog društva, jer ovdje je moguće se einstellen za sebe za svaku svoju situaciju, ALI i za bilo kojeg drugog člana društva, pa i bilo kojeg drugog čovjeka na zemlji, za bilo koji drugi (biljni ili životinjski) organizam, za više ljudi, za gradove, sela, države, veća ili manja mjesta, za cijelo čovječanstvao, svemir i za bilo što drugo se je moguće (sam ili u skupini) einstellen. Sve se da predati Bruni, on zna što će s tim, a ti rasterećen možeš dalje Bogu biti na usluzi. Bitno je ovdje sve pozitivno primati, a sve negativno ne prihvaćati. I to bi možda ličilo kao da onda svi ti problemi idu pod tepih, e baš ne idu, nego ti problemi će biti u Božanskom redu riješeni, vi to predate Bruni, a Bruno će onda točno znati što s tim i to onda na kraju ispada na bolji od najboljeg mogućeg načina riješeno.

I tu je jako bitno to da čovjek shvati da stalno telefonira ili s Bogom ili s nečastivim. Nečastivi mu stalno šalje negativne signale, misli kojim ga nastoji zaokupiti, uznemiriti ili zavesti (ovo zadnje, 'zavesti' to je pogotovo podmuklo i teško za prepoznati!) i to čovjek UVIJEK mora znati prepoznati i prekinuti tu slušalicu kako bi mogao primiti Božji poziv. TO je najbitniji dio ovog učenja. Sve negativno uporno i uporno ne prihvaćati jer svaki novi dan sat i minuta, stalno su mogući novi telefonski pozivi koji se u obliku misli ili vijesti (novine, internet, društvo) čovjeku javljaju nešto negativno i zaokupljaju ga u plašt brige, nervoze, depresije i lucidosti; i tu stalno do trenutka smrti će opetovano i opetovano se onaj zločesti izbarati kako bi te zaokupio i tobom vladao, a ti to stalno i uporno to kao ispit moraš znati prepoznavati i ništa to ne prihvaćati, kako bi tvoje misli, riječi i djela ostala čista i uvijek spremna za Božji poziv i Božji prijem snage čovjeku uvijek namijenjene. Bruno Groening je i sam rekao da čak i da se sam Bog pred tobom nalazi i tebe gleda u oči, ako si ti zaokupljen negativnim, telefoniraš s đavlom i to ne možeš/ne želiš prekinuti onda ti ni sam Bog ne može pomoći. S Božjom snagom ti možeš uvijek biti spreman na Božji poziv i što više napreduješ, vršiš Božji poziv i ne prihvaćaš negativno u svoje srce to sve teži i teži zadaci i ispiti dolaze. (Npr. može banuti negativna misao ili vijest ALI sama činjenica da je ona banula ne znači da si je ti još u svoje srce i prihvatio, nego ako ti to ili bilo što drugo prihvatiš i o tome nastaviš razmišljati i vrtiti te nesvjesne filmove upravo si se ti identificirao s tim filmovima i ti si postao taj film, ti si ono što prihvatiš. Dakle, ponovit ću, ti si ono što prihvatiš! A onda sam moraš prihvatiti posljedice onoga što si prihvatio, jer problem je kod ljudi to da oni sve (u svoje srce) nesvjesno prihvaćaju, a onda kad zbog svega toga nastupa rak onda će trebati priličan trud da se ljudi svim tim putem kojim su krivo išli se istim putem i vrate)

Tako se događalo da su ljudi padali u blato ali to ljudi nisu prihvatili! To ljudi nisu prihvatili da su se zablatili, tj. da to blato na sebe nisu primili i ustali su se i gle čuda, oni se uistinu ni na najmanji mogući način nisu zablatili!



Tako da bi sam postupak ovog alternativnog liječenja išao tako da uporno i uporno ne prihvaćate tu vašu bolest koju imate, da prihvaćate heilstrom kroz einstellen, da stalno ne mislite nego Z-N-A-T-E da vi već jeste zdravi, da vi po svojoj prirodi jeste zdravi i da je ta bolest stranac u vama samima koji vam ne pripada i kojeg ne prihvaćate pod svoju kožu i tu ste krajnje čvrsti i UPORNI. I UPORNI. I UPORNI! I do kraja UPORNI! Vi dapače ste bez obzira da li stvarno jeste ili niste zdravi ste stalno otvoreni za prijem Božje snage i tu ste dapače spremni sve dobro činiti za sebe, za drugoga, za sve ljude i cijelu prirodu i za Boga samoga i Bog će vam za to dati snage. I stalno mislite na sebe, na Brunu i na Boga, a NE mislite na vašu bolest.

:)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimened ruj 04, 2011 3:02 pm

Sedežničar je napisao/la:

Tako da bi sam postupak ovog alternativnog liječenja išao tako da uporno i uporno ne prihvaćate tu vašu bolest koju imate, da prihvaćate heilstrom kroz einstellen, da stalno ne mislite nego Z-N-A-T-E da vi već jeste zdravi, da vi po svojoj prirodi jeste zdravi i da je ta bolest stranac u vama samima koji vam ne pripada i kojeg ne prihvaćate pod svoju kožu i tu ste krajnje čvrsti i UPORNI. I UPORNI. I UPORNI! I do kraja UPORNI! Vi dapače ste bez obzira da li stvarno jeste ili niste zdravi ste stalno otvoreni za prijem Božje snage i tu ste dapače spremni sve dobro činiti za sebe, za drugoga, za sve ljude i cijelu prirodu i za Boga samoga i Bog će vam za to dati snage. I stalno mislite na sebe, na Brunu i na Boga, a NE mislite na vašu bolest.

:)
Hvala ti Sedežničar na ovom iskustvu, kad to kaže jedan znanstvenik kao što si ti, onda je to i još dojmljivije 5

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimened ruj 04, 2011 8:41 pm

Super informacije ides

Samo bih kazala da si ja einstellen prevodim kao uskladjivanje. Slicno kao kod reikija :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimened ruj 04, 2011 8:43 pm

Jako lijepo iskustvo i tvoja poruka, Sedežničar. :)
Treba uporno raditi na sebi i drugima i ne prihvaćati negativne stvari. Kako li je to samo jednostavno. No za većinu strašno teško. Žao mi je što ljudi nisu više vedri i optimistični. Ima jako svjetlih primjera onih koji to jesu, ali većina se staaaalno nešto tuži i gunđa. Kao da će im to pomoći.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Sedežničar
PraGlodavac
Sedežničar


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 566
Age : 39
Location : Balograd, glavni grad Mitonije.
Registration date : 08.10.2009

Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimepon ruj 05, 2011 12:15 am

@svima zivili

Recimo što bih ja zanimljivo još spomenuo u vezi ovih testova koji se javljaju... na primjer u Filzmoosu, svih pet dana planinarenja je bilo sunčano i ni daška oblaka i toplo, baš ono vrijeme za više nego poželjeti. ali evo na primjer testa, u grupi od njih 9 nađe se jedna gospođa koja ne može dalje. Ona kaže da ne može dalje, ispred nje je planina i treba se uspeti 600 metara i ona kaže da ne može te moli ostatak grupe da nju dolje ostave i da ostatak ide gore. Ili (još gori slučaj) dođeš na vrh planine i onda se jedna kolegica u krugu prijatelja onesvijesti. I ostane onesviještena nekoliko sati. To su sve veliki testovi pogotovo za vodiča ture. U prvom slučaju on nju ne može dolje ostaviti nego se mora ili einstellen da ipak ona i cijela grupa uspije doći do gore ili cijela tura mora otpasti jer svi moraju ostati dolje. U drugom slučaju nema izbora osim einstellen za kolegicu. Ali to je vidite zanimljivo kod ovog učenja a i nekoliko puta je bilo rečeno da čim god se pojavi kakva situacija bez obzira radi li se o malom ili velikom problemu, o nečemu prestrašnom, nemogućem ili pak gubitku pa se očajava, boli pa se pati, brizi, uvijek sve te negativne reakcije na te situacije treba zamijeniti s einstellenom. Uvijek. Samo tako se po ovom učenju može istinski pomoći, sve drugo u najboljem slučaju ne samo da ne pomaže nego i odmaže.

Ali ja moram priznati da neke testove iako sam ih bio svijestan nisam vjerojatno do kraja uspio položiti. zubi To je bilo onda kada mi je mobital pao u zahod pa mi nije jako dugo radio pa mi budilica zato nije mogla biti namještena pa se nisam sjetio einstellen za to, ili kad je sat zajednice trajao debelo preko tri i pol sata pa mi je već bilo dosta sjedenja pa nisam uspio zadržati mir u posljednjim minutama, no testovi se pojavljaju svaki dan i zato stalno postoji prilika za iskazati se. I kod testova, Bruno daje uvijek one testove koji se mogu položiti, samo je kod njih potrebno ih dovoljno jasno i svjesno osvijestiti i onda se einstellen i to predati Bruni te ako treba biti uporan.

Rezultat ovog učenja je da ima vertikalan pravac prema gore i ovdje na početku cesta je dosta široka, tako da izgleda da postoji više izbora koji su dobri, poslije kako se duhovno raste cesta se sužava i samo neki izbori su ispravni i to dosta podsjeća na Cohenovo učenje koje je na toj razini da jednostavno kako čovjek raste u toj svojoj svijesti više nema izbora nego izabrati ono najispravnije odnosno ono jedino ispravno.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimepon ruj 05, 2011 8:39 pm

...I to je duhovni put, da. Izabrati najbolji put za sebe. Ne zastraniti. Einstellen će tu svakako pomoći. Kao što je Alpha primijetila, usklađivanje ili einstellen je isto kod reikija, ali i kod meditacije i nekih drugih oblika duhovnih tehnika.
Ono što je dobro kod učenja Brune Groeninga to je način na koji je to približeno svakodnevnoj osobi. To je sve vrlo jednostavno. I ako je čovjek uporan i radi svakodnevno, velika će mu nagrada doći.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Buby30
Žaba
Buby30


Female
Aquarius Dog
Broj postova : 294
Age : 42
Location : Split
Registration date : 14.10.2011

Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimesri stu 16, 2011 3:49 pm

Prvi put cujem za Bruna...
Jako zanimljiv, intrigantan i pametan covjek.....


Da li netko ova Vas prakticira ovo.....na koji nacin.....pomozite meni neukoj :)
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimesri stu 16, 2011 4:29 pm

Već sam prije čitala o Bruni. Stvarno je bio nevjerojatan čovjek!
Snaga pozitivnih misli je neprocjenjiva kod iscjeljivanja (to znam iz osobnog iskustva). Nevjerojatno koliko te jedna loša misao može izbaciti iz takta...
Ostanite pozitivni, volite svoje tijelo i njegujte ga.
[Vrh] Go down
Buby30
Žaba
Buby30


Female
Aquarius Dog
Broj postova : 294
Age : 42
Location : Split
Registration date : 14.10.2011

Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimesri stu 16, 2011 5:20 pm



evo nas Kresimir..... oops

[Vrh] Go down
Buby30
Žaba
Buby30


Female
Aquarius Dog
Broj postova : 294
Age : 42
Location : Split
Registration date : 14.10.2011

Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimečet stu 17, 2011 2:35 pm

Katolički osvrt na Brunu Groeninga:

U svijetu u kojem živimo postoje mnogobrojni zakoni koji će vas zaštititi od terorizma, ali ne postoje zakoni koji će vas će vas zaštititi od duhovnog nasilja. Tko će pomoći neodlučnim, naivnim i lakovjernim pojedincima koji trče za manipulatorima i lažnim spasiteljima?

Nedavno se u Splitu dogodila jedna teška obiteljska tragedija koja me ponukala da kažem nešto više o temi koja i među nama vjernicima izaziva različite reakcije. Majka djevojke koja je nedavno preminula ispričala mi je kako je njena kćerka nakon višetjedne policijske potrage pronađena pod neobičnim okolnostima mrtva na padinama Mosora. Obdukcijskom analizom na njenom tijelu nisu pronađeni nikakvi tragovi nasilja, konzumiranja droge ili alkohola. Njeni roditelji još uvijek sebi postavljaju pitanje kako je i zašto njihova kćerka tako mlada umrla? Nije im jasno ni zašto je pobjegla od kuće, zašto je taj dan kidala križ i psovala na Boga? Zašto je zlo prevladalo i otkud mu takva moć da u trenu razori njezin duševni mir i odvede njenu dušu ravno pred ralje smrti?

Bila je vrlo dobra studentica, uvijek mirnog, pristojnog i normalnog ponašanja u svakom pogledu. Stoga one koji su je poznavali prije nesreće čudi kako se psihičko i fizičko stanje naglo promijenilo. Ako povežemo da su se te promjene u njenom ponašanju dogodile neposredno nakon susreta sa društvom prijatelja Brune Gröninga, nije teško doći do određenih primisli i zaključaka. Bruno Gröning jedan je od brojnih ''mesija'' novog doba koji se potajno slave poput malih bogova, vladara ili avatara. Društvo klanjatelja B.G. okuplja više od stotinu pristaša u Hrvatskoj koji jednodušno vjeruju da se na zazive duhu pokojnog Brune Gröninga (1906 –1959) kroz njihovo tijelo spušta iscjeljujuća energija (prana) koja im daje osjećaj slobode duha i iscjeljenja. Onima koji žele primiti njegov duh, sam Bruno Gröning daje praktične upute kako da ga prihvate kao odašiljača koji im šalje svoj iscjeljujući val. Primatelji njegovog duha postaju prijemnici koji taj čarobni val primaju poput ''pročišćenog'' kanala. Dr. Ratimir Šimetin, jedan od sljedbenika Brune Gröninga na svojim sastancima uvjerava da više nije dobro moliti čitavu molitvu ''Zdravo Marijo'' nego je korisnije u toj molitvi preskočiti zaziv ''moli za nas grešnike''. Slične obmane pričaju još neki ''iscjelitelji'' vezane uz molitvu ''Oče naš'', kada neupućene nagovaraju da se odreknu onog zaziva ''I ne uvedi nas u napast, nego izbavi nas od Zloga''. Posljedice takvih molitvi na čast nekog ''mesije'' mogu biti katastrofalne. Svi takvi ''reformatori'' tradicionalnih molitvi i vjerovanja ujedinjeni su u želji da stvore jednu Univerzalnu Crkvu, lišenu svih dogmi i otvorenu za sve religiozne smjerove. Riječ ''dogma'' jako uznemiruje nove ''mesije'', pa i njihove sljedbenike sili na gađenje. Jedna od metoda kojom postižu mrtvljenje savjesti i brisanje riječi ''dogma'' iz svijesti krštenika zove se channeling; kidanje veza pomoću posrednika – unutarnjeg vodiča. Tehnika se sastoji u oslobađanju od svih simbola sigurnosti, kao što su roditelji−crkva−tradicija, te prepuštanju isključivom vodstvu nekog živog ili umrlog učitelja. Channeling je nova interpretacija spiritizma koja se u 20 st. pojavila u SAD-u a kasnije se proširila po Europi. Ono čemu je ova nesretna djevojka bila izložena zove se medijistička terapija. Žalost, duševna praznina, nesigurnost, gubitak voljene osobe, osjećaj manje vrijednosti i gubitak samopouzdanja dovesti će mlade do ovakvih ''terapija'' koje su posebno opasne.

Različiti stručnjaci slažu se u tome da osobe koje su sudjelovale u spiritističkim seansama i okultnim praksama nose teške duševne posljedice koji se očituju u nemiru, depresiji, suicidalnim mislima, paranormalnim pojavama ili osjećajima neke posebne nutarnje bioenergije. To su ljudi koji vape za pomoć, no ponekad i među nama vjernicima doživljavaju nerazumijevanje. Žrtve sljedbi i samozvanih ''mesija'' mogu postati trajno duševno nesposobne osobe za rad, obiteljski suživot i socijalni kontakt. Oni zbog toga mogu doista duševno umrijeti ako im ne pomognemo, ako njihove vapaje ne shvatimo ozbiljno. Svjedoci smo kako, nažalost, upravo i mi mladi znamo u svojim socijalnim kontaktima biti jako okrutni prema svojim vršnjacima. Ponekad smo možda i sami svojim ponašanjem postali sukrivci zbog čega je netko u našoj blizini otišao pronaći novi dom, ljubav i razumijevanje u nekoj sljedbi ili drogi. Sjećam se kako je sa mnom u srednju školu išla jedna djevojka koja je nakon prometne nesreće bila jako potištena, čudno se osjećala, gubila pamćenje i svi su je zapostavljali. Nitko se nije htio s njom družiti. Nitko nije htio s njom sjediti u klupi, dolaziti joj kući i pokazivati joj domaći rad. Ona je uvijek šutjela i pažljivo nas sa strane promatrala. Nikome nije govorila što je muči. Nakon nekoliko godina saznali smo da se bacila sa osmog kata svoje zgrade i umrla…

U svijetu u kojem živimo postoje mnogobrojni zakoni koji će vas zaštititi od terorizma, ali ne postoje zakoni koji će vas će vas zaštititi od duhovnog nasilja. Tko će pomoći neodlučnim, naivnim i lakovjernim pojedincima koji trče za manipulatorima i lažnim spasiteljima? Jao njima! Vi doista uz pomoć nekih ''duhovnih metoda'' možete trajno osakatiti nekome dušu, a da nikad zbog toga ne odete u zatvor, jer se gotovo svugdje više cijeni osakaćeno tijelo nego osakaćena duša! Nijedan zakon ne štiti naivce! Pogledajmo samo koliko ima osiguravajućih društava u svijetu i premda se neka zovu životna osiguranja, zapravo nas nigdje nitko neće osigurati od duhovnog terorizma i njegovih posljedica. Žrtve sljedbi potpuno će same snositi posljedice svoje lakovjernosti, neznanja i radoznalosti. Nitko se u društvu osim Krista i Crkve neće pobrinuti za njihovo spasenje i ozdravljenje. Tek kad se ovakve tragične stvari počnu događati u našem susjedstvu, ljudi ozbiljno shvate biblijska upozorenja o zabrani prizivanja duhova (Lev 19,31; 20,6; Pnz 18,10-11; Ljet 10,13-14) i klanjanju kumirima (Iz 44,9-20; Jr 10,1-16; Dn 14,1-30; Bar 6, Mudr 13,1-15).

Djevojka (26 g.) na početku ove priče nije ni slutila da će je bezazlene metode duhovnog iscjeljenja prema uputama Brune Gröninga dovesti do averzije prema Bogu, obitelji, studiju i životu. Nije ni slutila da će je umjesto prosvjetljenja obuzet tama. Pristajući u svojoj slobodnoj volji na duhovnu energiju pokojnog Gröninga, pristala je na smrt bez povratka. Hoće li njeni roditelji sada tužiti dotične? Ne znam, ali i da to učine, ne vjerujem da bi išta postigli. Gröningovci bi prvi rekli da je ta mala već prije njih prolupala. Želim ovim putem upozoriti sve mlade da se nipošto ne odazivaju nikakvim pozivima na spiritističke seanse koji haraju po našim srednjim školama i fakultetima, te da se klone svih ljudi koji za sebe tvrde da su ''mesije''. Ljudi poput Damira Rožmana iz Samobora, prijatelja Brune Gröninga, voditelja ''Nove Akropole'' i drugih, mogu biti opasni pogotovo mladima koji u potrazi za vlastitim identitetom imaju određenih emocionalnih problema.

Ne bojte se posavjetovati sa svojim svećenicima o svemu što vam se nudi sumnjivo i egzotično. Obavezno potražite pomoć ako vas muče neki od navedenih simptoma! Iscjelitelj naših duša je Živ i tko god se njemu utječe naći će trajni mir i oslobođenje. Vrata Kristova milosrđa otvorena su uvijek svima.

Preneseno sa: http://www.kriz-zivota.com/tekstovi.php?rubrika=17&id=670


E sad, sta da mislim???
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimečet stu 17, 2011 2:43 pm

Hahahahahahaha...to je moj komentar..
[Vrh] Go down
Buby30
Žaba
Buby30


Female
Aquarius Dog
Broj postova : 294
Age : 42
Location : Split
Registration date : 14.10.2011

Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimečet stu 17, 2011 3:00 pm

Foto je napisao/la:
Hahahahahahaha...to je moj komentar..

pojasni Foto roll
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimečet stu 17, 2011 3:20 pm

Pa kao prvo te rijeci dolaze iz crkve. Koja je ruku na srce profitabilna institucija koja svoje postojanje temelji na MRTVOM liku zvanom isus i kojeg u molitvama prizivaju da pomaze ljudima, skupa sa ostalim panteonom mesija, i inih osoba/bica koja pomazu ljudima..

Ako je ovo cisti copy/paste, onda treba obratiti pozornost na koristenje navodnika na odredenim rijecima poput: mesija, terapija, reformatori..Potpuno isto sve sto u biti i crkva radi sama po sebi. Crkva ima mesije, koje mozemo i ne moramo tako zvati. I svi su, za divno cudo, mrtvi. U ovom tekstu se u biti radi ono sto se i inace radi u crkvi, a to je pljuvanje po svemu sta nije crkveno, svemu sta moze odvratiti novce/ljude od iste i automatsko stavljanje etikete "zlo" uz uvijek isto spominjanje izraza "samo isus moze spasiti" (to je onaj mrtvi lik, ali njegovo zazivanje nije channeling niti prizivanje duhova). Tipicno je za crkvu da ima vrlo jasne i crno bijele stajaliste. Radi suprotno onom sta kazemo i ides u pakao. Radi sta ti kazemo i ici ces u raj..vjerojatno..

Sije se strah i na tom strahu se u biti zivi, sto je u krajnjem slucaju anti krscanski.

ALI, to en znaci da nema ljudi koji zele iskoristiti druge za svoje potrebe radi zarade novaca, to NE znaci da nema onih koji ce tesku situaciju drugih koristiti za sebe i to Ne znaci da nema ljudi koji misle da rade dobro a u biti samo otezavaju.

Ali osuda tog ponasanja koje je promjeceno kod drugih, iako po ovom tekstu temeljeno na indicijama, i to iz organizacije koja kaze - krsti dijete kad se rodi ili ide u pakao ako umre (prije su djeca cesce umirala kao dojencad, a i danas se to zna dogoditi, za sada bez nekog dobrog objasnjenja. Najcesce muska djeca.), budi dobar vjernik i doniraj novce svojoj crkvi ili tesko da ces u raj, redovito idi u crkvu ili tesko da ces u raj, slusaj svog svecenika ili tesko da ces u raj, plati bar 200 kn za posvecenje doma ili nisi vjernik i samim time pogledaj pod ostalo nabrojano, plati skupo recitaciju kod smrti voljene osobe prije ukopa ili tesko da ces on u raj...

Mislim, rugala se sova sjenici...
[Vrh] Go down
Buby30
Žaba
Buby30


Female
Aquarius Dog
Broj postova : 294
Age : 42
Location : Split
Registration date : 14.10.2011

Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimečet stu 17, 2011 3:31 pm

Ja sam katolkinja, i idem u Crkvu, virujem u Boga, u Isusa Krista...
Ali, ako je covjek zivio dobro, nikoga nije trazio novac, dobrovoljno je sirio ljubav, vjeru u Boga, lijecio bolesne........
Zasto ga se poistovjecuje sa Zlim...
A koliko je bilo Isusovih izaslanika u Bibliji, zasto nebi bio i jedan u modernijim vremenima..
Kao Zlatko Sudac....

Foto, ti nisi vjernik, ocito...
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimečet stu 17, 2011 4:00 pm

OOO da jesam..ali nisam krscanin, i da se razumijemo,jer se to cesto dogada tu, ja nemam apsolutno NISTA protiv Krscanstva. Dapace, zgodno mi je, i vrlo dobro. Ali Crkva..e to je nesto drugo.

Zasto se covjeka koji je lijecio bolesne, zivio dobro, nikoga trazio novac i sl poistovjecuje sa zlim? Pa zato sto je alternativa CRKVI. U tome je i cijela poanta. Ok, shvacam da si vjernica, ali gledaj iz perspektive vjernice i odmakni se od crkve. Primjetit ces da ucenje koje ne trazi obvezu davanja novca, koje ne trazi apsolutno nista za uzvrat od ljudi, cak niti vjerovanje u ono sta vjeruje taj koji to prakticira, nego samo daje, i to nesebicno svima koji zele, primjetit ces da je to jako opasno za CRKVU.

Namjerno velikim slovima jer to steti crkvi, ne krscanstvu. Jer imaju apsolutno besplatnu alternativu crkvi. Crkva zivi od ljudi, i kolika god da si vjernica, ne mozes rec da u crkvi nisu stvari poslozene na nacin "mi ili pakao". To je cinjenica.

po meni, svaka religija koja drzi do sebe ne trazi nista, nikakvu naknadu, nikakvo posebno ucenje gdje ces morati nesto raditi da zasluzis raj, ili budes kaznjen paklom u suprotnom.
Ok, sada ces rec da onda ljudi mogu ic okolo i radit drugima zlo ako nema kazne, ali ja eto ne vjerujem u kaznu pa ne idem okolo i ne radim zlo. Iako bi mogao i ne bi isao u pakao (po meni). Samo je razlika izmedu mene i recimo nekih koje znam, ta sto oni ne rade lose jer se boje, a ja jer biram ne raditi lose.

Dakle, opet cu ponoviti. CRKVA je tu ovo pisala i s tim se ne slazem jer je bez osnove i ona ionako radi isto. KRSCANSTVO nema veze s time i nista ne govorim protiv njega. ALI ne negiram cinjenicu da IMA ljudi koji se zele okoristiti i ne znam dal je i tu to slucaj, ali smatram da nije fer njihov komentar i ton, iz vec navedenih razloga. I sada cu jos dodati da ne bude nikakve zabune. Moje neslaganje sa crkvom ne negira da IMA dobrih ljudi u crkvi, svecenici i slicno, dapace, smatram da je to velika vecina, ali to niti ne negira da IMA i losih.

Ja bi volio da se napravi jedan mali test, a to je sljedece. Neka drzava prestane davati stotine milijuna godisnje crkvi, neka zivi od darova svojih vjernika. Ne obaveznog placanja za uskuge, nego od onog sta ljudi daju u skrabicu na misi.

Onda ce se vidjeti da li ima i koliko ima onih koji su tu da bi sluzili vjernicima, a koliko onih koji bi lijepo zivjeli.
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitimečet stu 17, 2011 4:01 pm

i da, jako me smeta tipicni izraz kod nas u hrvatskoj "ti nisi vjernik" koji se odnosi na sve koji nisu krscani..

nije to fer buby
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bruno Groening Empty
PostajNaslov: Re: Bruno Groening   Bruno Groening Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Bruno Groening
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Bruno Weber
» Bruno protiv Eminema

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: