Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sto je Vrijeme?

Go down 
+21
Legionar
Tonks
Melkior
primitive101
Archangel
Skulptura
Andariel
tomi
zvezda
Chakotay
Fantom
Michael Wittmann
MoW
Greed
userNejm
Stripy
Tutankhamon
floridana
Blizzard
Svjetloisjena
Alpha
25 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimepet pro 31, 2010 4:10 pm

Melkior je napisao/la:
samo da steknete dojam :D

How much is a light year:

HowStuffWorks je napisao/la:
So to measure really long distances, people use a unit called a light year. Light travels at 186,000 miles per second (300,000 kilometers per second). Therefore, a light second is 186,000 miles (300,000 kilometers). A light year is the distance that light can travel in a year, or:

186,000 miles/second * 60 seconds/minute * 60 minutes/hour * 24 hours/day * 365 days/year = 5,865,696,000,000 miles/year
A light year is 5,865,696,000,000 miles (9,460,800,000,000 kilometers). That's a long way!

Hehe, nitko ne može steći dojam.
Takve brojke su nepojmljive ljudskom umu.
Ne možemo pojmiti koliko je npr. 10 milijardi godina.
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimepet pro 31, 2010 4:18 pm

Skulptura je napisao/la:
Mislim da prostor uopće nema veze sa nama poznatim pravilima fizike, sa time ne mislim na
pravila unutar prostora nego na njegov "vanjski" dio, na njegovo širenje unutar "ničega".

Prostor na neki način određuje kako će se stvari odvijati unutar njega.
Drugim riječima, prostor je stvorio pravila.

a mozda je to "ničega" ipak nesto, neki veci prostor, koji kako si dolje napisao stvara pravila, za taj opet manji unutarnji prostor...... ugl. ovako bi mogli ici u nedogled suspect
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimepet pro 31, 2010 4:19 pm

@Skulp... da se ne stekne dojam onda ;) heh...

... ako nekoga zanima što je prostor neka skoči na moj poduži prvi post na ovoj temi na dnu 16 stranice, gdje velim da prostor nije obilježje materije, već samo način percipiranja materije, materija kao takva ili bilo što drugo nije u prostoru, nego je mi vidimo kroz p r o s t o r / v r i j e m e :)
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimepet pro 31, 2010 4:20 pm

Tonks je napisao/la:
Skulptura je napisao/la:
Mislim da prostor uopće nema veze sa nama poznatim pravilima fizike, sa time ne mislim na
pravila unutar prostora nego na njegov "vanjski" dio, na njegovo širenje unutar "ničega".

Prostor na neki način određuje kako će se stvari odvijati unutar njega.
Drugim riječima, prostor je stvorio pravila.

a mozda je to "ničega" ipak nesto, neki veci prostor, koji kako si dolje napisao stvara pravila, za taj opet manji unutarnji prostor...... ugl. ovako bi mogli ici u nedogled suspect

To nije i je nedogled, nego preciznije kazano; rekurzivna funkcija holografskog svemira - fraktal

wikipedija o fraktalima

Holografski svemir je napisao/la:
Kvantni fizičari razmatraju teoriju kako su naš svijet i sve u njemu samo slike nalik duhu, projekcija iz razine stvarnosti koja je u toj mjeri izvan naše da je doslovno izvan i prostora i vremena.

IZVOR

O holografiji je prvi još govorio i Heraklit 400 godina prije Krista, što se može protumačiti iz njegovih izreka: "Sve teče." - sve je beskrajno, "Sve su stvari zamjena za Vatru, i Vatra za sve stvari, kao što su robe zamjena za zlato i zlato za robe." - što je analogija za fraktale i holografiju... a to potvrđuje u još jednoj poznatijoj izreci: "Ovaj svijet, isti za sve, nije stvorio nijedan bog i nijedan čovjek, nego je uvijek bio, jest i bit će vječna vatra koja se s mjerom pali i s mjerom gasi."
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimepet pro 31, 2010 4:33 pm

Melkior je napisao/la:
Ne znam, možda "prostor" ne treba putovati, već samo je, ono tipa instant, jer je on suprotan onom najbržem - svjetlosti, ne znam, meni gravitoni drže vode, možda svjetlost nosi gravitone skupa sa fotonima, ali kako to da ima gravitacija nekakve i u tamnim područjima... Tu puno uloge ima ta kvantna fizika i mehanika...

Kad bi makao sve galaksije,zvjezde,planete,kvazare,pulsare,crne rupe,ma svaki atom i antiatom u univerzumu mako bi samo 5 posto energije.Ostalo bi jos 95 posto univerzuma.Dakle sve sto mi mozemo vidit je potpuno nebitno za stanje i energiju univerzuma.Tacnije mi i sva materija je samo neki "isprdak",potpuno nebitan...

Tamna materija cini oko 24-25 posto svemira.Sa njom objasnjavaju efekat gravitacionog sociva,tj zakrivljavanje svjetla od udaljenih zvjezda koje ne bi trebalo da se dogadja ako se uzme u obzir samo vidljiva materija.Tamna materija takodje zakrivljava prostor jer ima masu,te tako zakrivljava i svjetlost...Napravljene su i mape tamne materije na vaznijim galaksijama.Da nje nema galaksije bi kolabrirale u svoj maseni centar,a prije toga bi im se znatno smanjila periferna brzina.Tj tamna materija dava galaksiji neophodnu energiju pri rotaciji da ona izbjegne uticaj privlacenja centra mase te se tako odrzi.

Sa tamnom energijom objasnjavaju cinjenicu da se svemir ubrzano siri.Ajnstajn je mislio da je svemir statican ili da se usporava njegovo sirenje.Medjutim otkriveno je na veliko iznenadjenj negdje oko 80-tih godina,na osnovu proucavanja svjetla supernovih eksplozija da se svemir ustvari ubrzava u sirenju.Tamna energija djeluje kao antigravitacijska i jedino onda objasnjava zasto svemir ne zavrsi u big crunh ili velikom sabijanju,sto je realno ako se uzme u obzir privlacenje gravitacije.Ona cini cak 70 posto energije svemira.Ona je uzrok sto se odredjen galaksije udaljavaju od nas briznom mnogo puta vecom od brzine svjetlosti te vise ne mozemo vidjeti njihovo svjetlo nikada,jer se sami prostor siri brze nego svjetlost...Za nekoliko milijardi godina kada astronomi budu gledali u nebo ono ce izgledati potpuno staticno,bez sirenja jer ce jedino moci vidjeti svjetlo iz nase i obliznjeg jata galaksija.

Tacnije smorice se :)))))


Evo iz vikipedie o Lamda konstanti,koju je Albert izracunao,ali kako nije vjerovao da se svemir siri prozvao je to otkrice njegovom najvecom zabludom,


""""Kozmološka konstanta (uobičajeno označena velikim grčkim slovom lambda: Λ) se javlja u Einsteinovoj općoj teoriji relativnosti. Mjerna jedinica je 1/sekunda2. Konstanta je proporcionalna gustoći energije vakuuma ρ:

\Lambda = {{8\pi G} \over {3c^2}} \rho,

gdje su:

* π je pi
* G je gravitacijska konstanta
* c je brzina svjetlosti u vakuumu

Član može biti pozitivan, negativan ili nula. Predstavlja gustoću energije praznog prostora: može ju se smatrati "cijenom" postojanja prostora. Prema općoj teoriji relativnosti, kozmološka konstanta ima negativan tlak. Iz toga slijedi da prazan prostor ima pozitivnu energiju, te da kozmološka konstanta uzrokuje ubrzano širenje praznog prostora.

Einstein je član s kozmološkom konstantom uveo u jednadžbe opće teorije relativnosti zbog nezadovoljstva činjenicom da njegove jednadžbe ne dopuštaju stacionaran svemir. Svemir koji je u početku u dinamičkoj ravnoteži, počinje se sažimati pod utjecajem gravitacije. Da bi uravnotežio sažimanje, Einstein je u jednadžbe dodao kozmološku konstantu. No, nedugo nakon što je Einstein razvio svoju teoriju, opažanja Edwin Hubblea su ukazala na svemir koji nije u ravnoteži, već se širi. Čak štoviše, dodatak kozmološke konstante Einsteinovim jednadžbama ne vodi k ravnotežnom svemiru, jer je ta ravnoteža nestabilna: ako se svemir malo širi, širenje oslobađa energiju, koja uzrokuje dodatno širenje. Analogno, svemir koji se malo sažima, nastaviti će se sažimati. Mala sažimanja su neizbježna zbog nepravilne raspodjele tvari u svemiru.

Einstein je napustio kozmološku konstantu i nazvao ju svojom "najvećom pogreškom". No, opažanja relacije između udaljenosti i crvenog pomaka objekata, načinjenih kasnih 90-tih godina, ukazala su na ubrzano širenje svemira, te se kozmološka konstanta još uvijek proučava. Opažanja se mogu dobro objasniti ako se pretpostavi vrlo mala pozitivna kozmološka konstanta u Einsteinovim jednadžbama. Moguća su i druga objašnjenja ubrzanog širenja svemira, kao kvintesencija, ali kozmološka konstanta je najekonomičnije rješenje. Trenutni standardni model kozmologije, tzv. Lambda-CDM model, uključuje kozmološku konstantu, čija je mjerena vrijednost reda veličine 10-35s-2, ili 10-47GeV4, ili 10-29g/cm3, ili oko 10-123 u Planckovim jedinicama.

Veliki neriješeni problem fizike je da većina kvantnih teorija polja predviđa veliku vrijednost kozmološke konstante iz kvantnih fluktuacija vakuuma. Tu je vrijednost je potrebno gotovo, ali ne potpuno poništiti jednakim članom suprotnog predznaka. Neke supersimetrične teorije zahtjevaju kozmološku konstantu koja je identično jednaka nuli, što dodatno otežava problem. Ovo je poznati "problem kozmološke konstante", najgori problem "finog podešavanja" u fizici: ne postoji prirodan izvod u fizici elementarnih čestica za infinitezimalno malu vrijednost kozmološke konstante koja se opaža u kozmologiji. Neki fizičari, kao npr. Steven Weinberg, smatraju da je antropički princip najbolje objašnjenje za finu ravnotežu kvantnih fluktuacija vakuuma.

G. 't Hooft, L. Susskind i drugi su nedavno pokazali da pozitivna kozmološka konstanta ima iznenađujuće posljedice, kao što je konačna maksimalna entropija vidljivog svemira.""
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimepet pro 31, 2010 4:39 pm

@Melk.
Naravno da prostor nema obilježja materije. Prostor je jedno a materija drugo :)
No neki bi rekli da je prostor tamna tvar što opet ništa ne govori :P
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimepet pro 31, 2010 4:47 pm

Super post Prim!

"Tacnije mi i sva materija je samo neki "isprdak",potpuno nebitan..." ovo bi si na zid mogao zapisati... :)

Problem sa kvantnom fizikom i "finim poštimavanjem" lambda varijable je taj da s čestice presitne za precizna mjerenja, i u jednome trenutku dolazi do fenomena da su pretpostavke fizičara totalno jednake rezultatu pokusa i mjerenju, međutim kad promijene pretpostavke one opet budu kao što su pretpostavljene, a ne kakve su bile u prvome slučaju, gdje se opet izvlači prednost holografskog svemira i poveznica interakcije ljudske misli na iznimno malim veličinama tj. infinitezimalnim vrijednostima... Najpoznatiji argument ovom iskazu i mišljenju je eksperiment sa elektronskim topom i Huygennsovom postavkom širenja vala kroz neki otvor!

Huygenns veli da ako pustis jedan val recimo centralni, a moze i vodoravni, da udari u zid sa rupicom, iz rupice nastaje opet centralni val, a ne kao što bi laik očekivao, vodoravni u smjeru rupice... Isto načelo vrijedi za elektrone i čestice kvantne fizike, jer sva imaju obilježje i vala i materije, najbolji slikoviti prikaz je prolazak svjetlosti kroz rupicu; gdje svjetlost na bačanu površinu ocrtava veći krug nego što je rupa kroz koju prolazi.

Evo kako to jako zanimljivo objašnjava doktor quantum ;)

[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimepet pro 31, 2010 4:47 pm

Nije prostor tamna stvar,koliko sam ja shvatio...tamna stvar je takodje situirana u prostoru a ne van njega...U svakom slucaju treba definitivno citati knjige od Michio Kaka,jer on je jedan od suosnivaca teorije struna,a ima jako zanimljiv stil pisanja...Procitao sam od njega "paralelni univerzum",gdje krece od Njtuna pa do M teorije i teorija struna...Objasnjava toliko toga a tako jednostavno...I sam kaze da jos nista nije gotovo...

Ovo mi je super iz knjige:

"Lord Erington je bio nacunik,britanac koji je bio blizak sa Ajnstajnom i on je prvi odrzao konferenciju u Londonu,gdje je predstavio teorije Alberta Ajnstajna.Nakon konferencije dodje mu novinar i pita ga: Lorde,prica se u svjetu da postoji svega troje ljudi sto razumiju teorije Alberta,vi ste sigurno medju njikma,mozete li nam reci sta mislite o njima?

Lord je onda cutao 30 sekundi,bez rjeci...

Novinar ga onda pita:Zasto cutite lorde,pa nemojte se sramiti.pohvalite se !

Lord: Pa cutim zato jer razmisljam ko su te tri osobe sto razumiju Ajnstajna!

Hahahah

A Max Plank mu je govorio:Alberte,nemoj se baviti tim tvojim idejama,jer cak i ako ih razvijes do kraja i dokazes,ljudi ti i dalje nece vjerovati!

Kopenhanska rasprava o priznavanju kvantnih paradoksa;

Ajnstajn:Ja sam determinista,i ne mogu da vjerujem u tu kvantnu stvar jer tu nema predvidljivosti,sve je slucajno.Ja mislim da se Bog definitivno ne igra kockicama!

Niels Bohr:Alberte,prestani da govoris Bogu sta on treba da radi!!!

Kakvi kraljevi....
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimepet pro 31, 2010 4:48 pm

Skulptura je napisao/la:
@Melk.
Naravno da prostor nema obilježja materije. Prostor je jedno a materija drugo :)
No neki bi rekli da je prostor tamna tvar što opet ništa ne govori :P

Tamna - svijetla, ali opet je materija - nije u prostoru, već je percipiramo. Što znači da bi vidjeli tamnu materiju samo trebamo bolje "naočale". :)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimepet pro 31, 2010 4:54 pm

Pa dzabe nam naocale ako nase oci i mozak nemaju receptore za primanje oscilacija koje ne spadaju u elektromagnetne oscilacije standardnih elektrona i antielektrona.Mozda neka masina,ali ne vjerujem da ista vizualno moze da prikaze tamnu materiju,jedino uticaj na gravitaciju...Hm hm
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimepet pro 31, 2010 4:55 pm

Hvala za onu izjavu,ne znam okle mi je dosla...Ali to je poenta...Kunem ti se,zivota i biblje i svega..Istinu nikad ne mozemo vidjeti jer svo sto vidimo i osjetimo sa culima je "isprdak" realnosti...Haha
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimepet pro 31, 2010 4:58 pm

Melkior je napisao/la:
Tamna - svijetla, ali opet je materija - nije u prostoru, već je percipiramo. Što znači da bi vidjeli tamnu materiju samo trebamo bolje "naočale". :)

Tamna tvar a ne tamna materija.
Nitko ne zna što je :)
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimepet pro 31, 2010 5:05 pm

primitive101 je napisao/la:
Pa dzabe nam naocale ako nase oci i mozak nemaju receptore za primanje oscilacija koje ne spadaju u elektromagnetne oscilacije standardnih elektrona i antielektrona.Mozda neka masina,ali ne vjerujem da ista vizualno moze da prikaze tamnu materiju,jedino uticaj na gravitaciju...Hm hm

Je, vidiš u pravu si, jer korištenje naočala je samo konverzija, kao što tvrde da i onaj orgonski generator radi - pretvara tamnu tvar u toplinu i mi osjetimo toplinu ali ne i tamnu tvar... Onda nema smisla, vidiš, vidiš, ma najbolje su roze naočale 5
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimepet pro 31, 2010 5:05 pm

Skulptura je napisao/la:
Melkior je napisao/la:
Tamna - svijetla, ali opet je materija - nije u prostoru, već je percipiramo. Što znači da bi vidjeli tamnu materiju samo trebamo bolje "naočale". :)

Tamna tvar a ne tamna materija.
Nitko ne zna što je :)

Zna Prim: "Isprdak!" affraid lol!
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimepet pro 31, 2010 5:06 pm

Najbolje da ni nemamo oci i sa njima smo itekako sljepi ...

Jes bogami,jedan veliki tamni isprdak hahaha
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimepet pro 31, 2010 5:07 pm

To sam ja i pitao ovog člana Efeza u temi Kajanje i Oprost: "... a šta je sa slijepima? " hehehhehe
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimepet pro 31, 2010 5:13 pm

Ne trebaju ti oci da vidis i iskusis istinu o sebi i bogu...
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimepet pro 31, 2010 5:15 pm

Spamate. Nemojte.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimened sij 02, 2011 7:30 pm

Tonks je napisao/la:
Da li je onda moguce postici smrzavanje nekog tijela u sekundi, samo vanjskim uvjetima?

Na Zemlji ne jer ipak imamo Sunce koje nas grije bila noć, dan, ljeto ili zima.
No mislim da niti u kontroliranim uvjetima ne možemo postići trenutno smrzavanje nekog tijela.
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimened sij 02, 2011 8:02 pm

Ali ako koristimo dovoljnu količinu energije na pravi i usmjereni način... je li to moguće?

Uzmite u obzir da materija, banalizirajmo - atom nekakav; ako se ohladi na minus 273*C onda on prestaje postojati, jer ako bi smo ga željeli opaziti morali bi koristiti neku vrstu materije da se od njega reflektira i vrati informaciju o njegovom postojanju, što znači da se u istome trenu prenosi kinetička energija zrake "promatračice" u atom koji je ohlađen na -273*C i odmah dobiva energiju koja sigurno prema zakonima termodinamike ide barem djelomično u kretanje, tj. kako nas uče još u osnovnim školama: vibraciju.

Sad bolje je pitanje, ako i je moguće u sekundi zamrzavanje, a ja tvrdim da je samo je potrebna tehnologija, kako se istraživać može odnositi prema toj materiji jer ona teoretski ne bi trebala postojati jer ne može biti opažena, te sve dok je u nekome sustavu koji je po zakonima relativnosti, čak i savršeni vakum (koji nije vakum sve dok ne maknemo zračenje, svjetlost, gravitaciju, el. mag. silu i sl.), ona ne može biti ohlađena do -273*C osim u našim mislima gdje granice ne postoje zasada!

Vrijeme je samo način povezivanja nekih stvari na lakši način jer ljudi nisu još uvijek sposobni doživljavati sve kao što doživljavaju u svojoj mašti, zato percipiramo prostor/vremenski.
[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 31
Registration date : 27.02.2011

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimened vel 27, 2011 9:10 pm

...odredjujemo ga po sebi...merimo ga po sebi...mi smo ga stvorili...ono je u nama kao nas najveci san i najveci strah....toliko veliki da proguta cele na nas pa se mi nadjemo u njemu...


Jos jedna nepotrebna istina kao tvorevstina ljudske psihe...
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimepet kol 26, 2011 10:36 pm

Yogini obicno vele da ne postoji ni pocetak ni kraj .. nesto poprilicno neshvatljivo / zbunjujuce prosjecnom covjekovom umu ako uzmemo u obzir na kakvo percipiranje postojanja je naviknut od malih nogu. Mislim da bih isto rekao i za vrijeme odnosno, jos jednu od covjekovih iluziornih defincija koje nam na neki nacin pomazu da organizirano funkcioniramo u materijalnom / fizickom svijetu te sukladno njegovim zakonima. Onako nekako ugrubo receno.. to bi bilo moje misljenje.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimesub kol 27, 2011 2:05 am

Negdje sam procitao da se prolaznost vremena ubrzala tamo oko 2000 godine. Mnogi govore kak vrijeme brze prolazi u zadnje vrijeme, a i sam imam taj osjecaj. Znam da je prije skolska godina trajala vjecno a nova godina kada je dosla, nisam se sjecao nicega sa pocetka stare. Isti dojam djele moji roditelji. Mislite li da je to moguce?

Meni se cini da je tako jer je poznato da covjek koji bi se kretao velikom brzinom u svemiru i vratio se na zemlju, bio bi mladji nego sto bibio fa je cijelo vrijeme bio na Zemlji. Tu se vidi zavisnost vremena o brzini. Mozda se desilo nesto sa brzinama u sunevom sustavu pa je sve odjednom postalo brze
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimesub kol 27, 2011 4:56 am

Citat :
Sto je Vrijeme?

Svijetlost između dva ogledala zubi
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitimesub kol 27, 2011 3:16 pm

orca je napisao/la:
Yogini obicno vele da ne postoji ni pocetak ni kraj .. nesto poprilicno neshvatljivo / zbunjujuce prosjecnom covjekovom umu ako uzmemo u obzir na kakvo percipiranje postojanja je naviknut od malih nogu. Mislim da bih isto rekao i za vrijeme odnosno, jos jednu od covjekovih iluziornih defincija koje nam na neki nacin pomazu da organizirano funkcioniramo u materijalnom / fizickom svijetu te sukladno njegovim zakonima. Onako nekako ugrubo receno.. to bi bilo moje misljenje.

Ovdje bih jos samo dodao jedan moj stih :

"San(lazno Ja) pocinje sa pocetkom nepostojeceg vremena,
a vrjeme sa prvim klijanjem misaonog sjemena . "

Dakle realizirani yogin nakon nirvikalpa samadija i prelaska u nedualno stanje svjesti koje je permanentno se uglavnom ponasa i osjeca kao neko ko je totalno ili apsolutno zaljubljen,a svi valjda znamo kako je to kad si zaljubljen.Zaljubljeni obicno kazu da vrjeme leti ili da ne postoji kad su pored svoga dragog ili drage....

A ustvari je mozda sljedeca fora-ona prva vrsta osjecaja vremena kojeg osjecamo kroz talasanje misli ili uma je lazno vrjeme a kad se zaljubimo u ljubavi um staje,misli staju i otrkivamo pravo vrjeme,koje je ne-vrjeme i onda se zacudimo i kazemo : Vrjeme je stalo ! Ustvari,vrjeme nikad i nije krenulo,nista se i ne desava u vremenu.

Paradoksalno ali takva je ljubav....Lazno umsko vrjeme staje a vjecnost dolazi....Ljubav je Bog i Bog je ljubav,....

@ Wanderer...Dobra fora sa ogledalom..... :P
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sto je Vrijeme? - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Sto je Vrijeme?   Sto je Vrijeme? - Page 12 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sto je Vrijeme?
[Vrh] 
Stranica 12 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12
 Similar topics
-
» Slobodno vrijeme
» Reinkarnacija i vrijeme
» Radno vrijeme trgovina

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: