Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Reinkarnacija

Go down 
+22
PurpLady
TiaMa'at
Chakotay
Legionar
Jaykof
stella
Merkurica
Angel from shadow
urbanaaa
pocahontas
vladimir
BUBI
little alien
belongs to lovers
malena
Alpha
babi
zvezda
Daenerys
floridana
Aleksandar Veliki
Svjetloisjena
26 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimepet svi 02, 2008 4:50 pm

Reinkarnacija - Page 6 73mm3s
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimepet svi 02, 2008 5:48 pm

Za ovu jadnu curicu se tvrdi da je reinkarnacija Vishnu scratch
Reinkarnacija - Page 6 2emho5e
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimesri vel 25, 2009 6:54 pm

Evo da ja malo 'probudim' temu. Riječ je o onim vanzemaljcima sa teme 21. 12. 2012. koja se nalazi na podforumu 'Alternativna prošlost'.

Uglavnom, ti narančasti vanzemaljci, ne rađaju svoje potomke tako često. Kada umru, njihov duh ode u novo tijelo stvoreno genetskim inžinjeringom. Dobro se sjećaju prošlih života, a ova 'reinkarnacija' ih zapravo čini besmrtnima. A i ta tijela traju oko 400 naših godina. To je jedan od razloga zašto vanzemaljci nisu tražili svoje 'preminule' nakon pada u Roswellu.
Dakle, ne boje se smrti jer 'smrt' doživljavaju kao prijelaz iz jednog tijela u drugo. Da pokušam citirati iz filma jednog: "Duša je vječna, a tijelo je poput automobila. Ako ga razbijemo i uništimo, nabavit ćemo novi i opet ćemo se voziti." (tak nekak mislim da je u tom poanta, nije tak reko glumac lol)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimečet vel 26, 2009 12:00 pm

Drugim rjecima, posmrtne ceremonije kojima mi mjerimo stupanj civilizacije, je zapravo - primitivan...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimepet tra 23, 2010 3:46 pm

Prepostavljam da je na ovoj temi to već zaključeno, pa da se nadovežem na to.
Poanta naših života i inkarniranja je savladati neke lekcije koje smo okvirno odabrali naučiti? Ovisno o tome izabiremo neki povijesni kontekst, planet ili fizičko stanje dimenzije na kojemu ćemo se inkarnirati?
No... do kada se uči ako pretpostavimo da ćemo savladati sve lekcije? Hože li jednom, u daaaaaaaalekom duhovnom razvoju, doći do nekakvog kraja? Što bi bio vrhunac učenja? Nekakav kraj koji nas čeka za, nebulozno navodim, 9999^9999 života? Što je cilj svog tog učenja?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimepet tra 23, 2010 3:50 pm

Kojeg ucenja? Ovog na Zemlji ili sveukupnog?
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimepet tra 23, 2010 3:51 pm

Sveukupnog.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimepet tra 23, 2010 4:20 pm

U redu...mozes li prvo sam pokusati dati odgovor na to pitanje? Ono...pisi pa da vidimo sto ce ispast...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimepet tra 23, 2010 4:21 pm

doh

A ti uvijek tako moraš raditi? :P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimepet tra 23, 2010 4:22 pm

A ti uvijek moras filozofirati?
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimepet tra 23, 2010 4:34 pm

Odgovor na to što ja mislim će biti filozofiranje. Tako daaaa... da miga

Meni nekako mi u oči upada slika virtualnih parova i fraktala. Oni su mi fantastični. Prvo, virtualni parovi koji nastaju ni iz čega, 'posuđuju' energiju, a zatim se ponovno stapaju sa svime. Drugo, fraktali, oni koji su takve geometrijske strukture da koliko god ih puta uvećaš ili smanjiš i dalje vidiš istu sliku.
Konstantno samoobnavljanje. Život koji se stalno pojavljuje, toliko apstraktno neuhvatljiv, ali postoji. Postoji posvuda i nigdje. Mislim da je to nekakva konačnica. Sveprožimanje. Sve te lekcije do tamo, mislim da vode u to. Stalni kotač. Ona početna... (fali mi riječ, na vrhu mi je jezika) energija. Najjednostavniji oblik. Koja je sama po sebi obnavljajuća. Shvatiti da smo mi to. Shvaćanjem postati to. Ne stoje mi ove riječi, no tako nešto.
Trebam li još?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimepet tra 23, 2010 4:42 pm

I sto je onda cilj po tebi? Perpetuum mobile zivotne energije?
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimepet tra 23, 2010 4:46 pm

Ne. Shvatiti da je energija sve. Pojmiti i postati energijom, a ne njenom manifestacijom i projekcijom na određenu stvarnost (što smo sada).

A onda dalje, kada to postanemo... možda je priča s ovim Svemirom završila, možda počinje nešto sasvim drugo.

Što ti misliš? Odnosno, što vi mislite?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimepet tra 23, 2010 4:52 pm

Mislim da sam premala da bih shvatila sveukupni cilj. Mislim da sada nije niti vrijeme niti ima smisla da se bavim time. Ono sto je sada na meni/nama jeste da odradim(o) ove stepenice koje imam(o), shvatim(o) ono sto sada mogu/mozemo, a za ostalo ce biti vrijeme kada ce biti...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimepet tra 23, 2010 4:53 pm

U stvari je Legi postavio dobro pitanje, no to je ono klasično pitanje što je smisao života, samo je ovo malo/puno šire «što je pravi smisao svih života» :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimepet tra 23, 2010 4:55 pm

@Alpha, jasno, ovo moje je samo mišljenje, ništa drugo.
No, vi nemate nekakav pogled, barem najsitniju pretpostavku na to što bi to u konačnici moglo biti?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimepet tra 23, 2010 4:55 pm

Ne, Chak...nije to pitao jer sam ja postavila podpitanje da provjerim da li je to pitao. Procitaj malo. Misli na sveukupni cilj i evoluciju energije koja cini i nas (dusu), a sada nije vrijeme da se na to trosi energija kontemplacije jer je preneshvatljivo za ovaj nivo na kojem jesmo.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimepet tra 23, 2010 5:00 pm

A mislim, niti razmišljati o tome... a što? Trudim se napredovati. Sve je lijepo. Učim, savladavam lekcije. Imam želju za napretkom. U meni je da napredujem. Želim pravi put, pravi izbor.
No onda se opet pitaš, kuda to vodi? Ajde nemoj presjeći raspravu, pusti druge neka kažu. Možda će doći netko tko uistinu ima konkretnu predodžbu o nekakvom cilju.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimepet tra 23, 2010 5:12 pm

Da ima Legi pravo zašto ne razmišljati. I ja sam se pitao koja je razlika ako mi sebe predočavao kao tijela od krvi i mesa tj. materijalna tijela ili pak energetska tijela, na kraju krajeva, materija i energija su isto na jednom većem nivou, no što je iznad toga, što ako ostanemo i bez tog energetskog tijela, što će ostati tada od nas, da li možda čista svijest. Da li ona uopće može egzistirati kao takva ili joj je potrebno neka vrsta tijela kroz koje će se manifestirati. Pa je to u ovom materijalnom svijetu materijalno tijelo, a u nekom višem je dovoljno i samo energetsko tijelo.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimepet tra 23, 2010 5:29 pm

Mislim da je ta čista svijest ta čista energija. Mislim da isto mislimo :D

Mi vidimo lijepe i raznovrsne manifestacije energije. Za početak materija, masa, i sve od nje (kinetička energija). Kasnije tu dolaze elektromagnetska zračenja, gravitacijska energija, interakcije naboja... znanstvene stvari.
Nakon toga prisutne su duhovne energije, energije nekih bića, entiteta, naša energija...
Ima onih mističnih, energije nekih planeta, kristala... itd.
No sve su to varijacije jednog te istog zrnca, najmanje nedefiniranije čestice, ne znam kako da se izrazim, koja se kasnijim pretvaranjem očituje na određene načine.
Možda bi to čak i bio Bog? :)

Ne znam, ovako ja razmišljam, možda je to to... u to ja 'vjerujem' :D
[Vrh] Go down
TiaMa'at
Riba
TiaMa'at


Female
Capricorn Goat
Broj postova : 121
Age : 44
Location : The Temple of the Crescent Moon
Registration date : 15.04.2010

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 12:02 pm

Chakotay je napisao/la:
U stvari je Legi postavio dobro pitanje, no to je ono klasično pitanje što je smisao života, samo je ovo malo/puno šire «što je pravi smisao svih života» :)

Opstanak i trajanje u vremenu?

study scratch mudri
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 8:11 pm

A smisao opstanka i trajanja u vremenu?

Danas smo baš u školi spomenuli nešto oko ubojica. Zamislio sam bih li se ja branio da me jedan ubojica želi ubiti. Do sada sam mislio da ne bih. No, otputovao sam mislima i kako sam bio u 'situaciji' toga svega odjednom su me prozujale slike korijenja biljaka koje probijaju put kroz betonsku cestu, muke životinja koje se danima u kojekakvim jarcima bore da bi preživjele, i ljudi koji su proživjeli sve i svašta. Onda su me stresle slike raznolikosti i evolucijskih prilagodbi, najčudnijih mjesta u koje je život prodro.
Na kraju je došlo pitanje gdje sam tu ja? Ja sam život, ništa drugačije. A život se grčevito probija kroz svakakve trnovite puteve samo da bi postojao.
Zato je sami smisao postojanja... kao nekakav matematički aksiom. Nedokaziv, ali preistinit, nepobitan i fundamentalan ...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimesri tra 28, 2010 12:02 am

Zašto se ne bi branio, da li misliš da ne bi bio uspješan u obrani ili bi se jednostavno predao???

Bez obzira na odgovor slažem se s ovime gore da život jest i da je njegov smisao u postojanju, no mi smo ipak svjesna bića i ne samo da smo svjesni sebe i stvari oko sebe, nego smo svjesni i svoje svjesnosti i ne možemo, a da se ne pitamo koji je smisao nas kao bića ovdje na Zemlji, ali i u sve ukupnosti našeg postojanja ili smo upravi mi ti koji određujemo smisao našeg postojanja.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimečet ruj 16, 2010 10:37 am

Branio bi se jer u tim situacijama prevlada nagon za odrzavanjem i mozak tj. razmisljanje se posve iskljuci.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitimečet ruj 16, 2010 6:52 pm

Baš tako. Nagon za preživljavanjem je ono najbitnije u nama.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Reinkarnacija - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Reinkarnacija   Reinkarnacija - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Reinkarnacija
[Vrh] 
Stranica 6 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Reinkarnacija i vrijeme

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: