Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vražje stope

Go down 
+5
Jaykof
Saroman
Svjetloisjena
l337_m4n
mariox
9 posters
Autor/icaPoruka
mariox
Prašina
mariox


Male
Gemini Goat
Broj postova : 4
Age : 32
Registration date : 30.07.2008

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimesri kol 20, 2008 7:20 pm

Pozdrav svima! Ovo je moj prvi post na ovom forumu, nadam se da ne donosim temu o kojoj se već raspravljalo... Našao sam ovu temu koja je meni jako zanimljiva, pa vam donosim jedan tekst! Zanima me da li je netko čuo za ovu pojavu i ima li nekih saznanja...? Hvala!!


"U petak, 9.veljače 1855. stanovnici sela i gradića uz rijeku Exu(UK) probudili su se i zatekli okolicu izgaženu neobičnim tragom. Tragovi su se nizali jadan za drugim u ravnoj crti , u obliku malog kopita , ali su se u njemu nazirali tragovi pandža. Mnogo ih je bilo po krovovima kuća, prelazili su zidove više od 3m i zaključane ograde, čak je tragova bilo i po tavanima i prozorskim limovima. Jedva da je postojalo polje, vrt ili voćnjak u kojemu tragovi nisu pronađeni. Bilo je mnogo nagađanja o tome čiji su to tragovi, mačji, ptičji, jazavčarevi, vidrini… čak su mislil da ih je osobno posjetio Sotona. No, tragovi su najviše podsjećali na magareće otiske. Samo što postoji niz argumenata koji to negiraju. Naime, kako je jedan magarac mogao hodati, a da mu tragovi nogu budu u jednom redu? Magarci su četveronožne životinje i hodaju tako da su im lijeve i desne noge usporedno! Dalje, tragovi su preskakali preko vrlo visokih zidova, hodali po krovovima kuća i prozorskom limu. Nemoguće! Nijedna poznata životinja nije mogla u jednoj noći pregaziti toliko područje, jer su mnoga okolna sela i gradovi bili zasuti tragovima. Čiji su to tragovi bili, magareći, mačji ili Sotonini, još i danas nije poznato."


evo jos jedan link na tu temu


http://chimaera.blog.hr/2006/08/1621464720/vrazje-stope.html
[Vrh] Go down
l337_m4n
Riba
l337_m4n


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 102
Age : 32
Location : Imam
Registration date : 26.12.2007

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimesri kol 20, 2008 9:44 pm

da čuo sam za ovo, sam ne znam jesam li to tu pročitao ili negdje drugdje...ali uglavnom djeluje zastrašujuće..
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimesri kol 20, 2008 10:22 pm

Čitala sam negdje o tome, ne bih željela doživjeti.

Dobro došao, mariox :)
[Vrh] Go down
l337_m4n
Riba
l337_m4n


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 102
Age : 32
Location : Imam
Registration date : 26.12.2007

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimesri kol 20, 2008 10:34 pm

svakako to ne bi htjeo doživjeti...mislim da bi se što prije odselio otamo. a gle ak ste čuli za powerizer ili tako nešto. znači ugradite na noge neš kao amortizere i možete skakti do 4 metra u zrak oprilike. sad, ili je tamo postojao neki ludi znanstvenik u to davno doba koji je tako nešto izmislio pa je išao zabaviti se na svom novom izumu(powerizer ide na bje noge, ovo je možda bio neki jednonožni). a opet tko zna, možda postoji neka životinja za koju ni dan danas ne znamo a da se eto svojom jednom nogom može penjati svugdje i akakti. a opet, možda su i vanzemaljci posjetili selo. tko kaže da vanzemaljci imaju dvije noge??
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimesri kol 20, 2008 10:37 pm

Stope su navodno bile duge cca 10 cm, a razmak između njih 20cm. Ne vjerujem da je netko tako skakutao na nekakvim amortizerima, vjerojatno bi se odlučio za duže korake kad bi bio u stanju preskočiti 3m. No ipak, vjerojatno se radilo o neslanoj šali koju je danas teško objasniti ili dokazati. Ali uvijek ostaje ono ali...
[Vrh] Go down
l337_m4n
Riba
l337_m4n


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 102
Age : 32
Location : Imam
Registration date : 26.12.2007

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimesri kol 20, 2008 10:43 pm

ali...možda je imao nešto za podesiti snagu, možda je na ravnini skako pol metra il manje, a kad dođe prepreka višlje..ma pričam gluposti, čivječe bila je 1855 godina, šta je meni :D
[Vrh] Go down
mariox
Prašina
mariox


Male
Gemini Goat
Broj postova : 4
Age : 32
Registration date : 30.07.2008

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimečet kol 21, 2008 12:05 am

Hvala na dobrodošlici =)!! Da, zanimljivo je..ovo je prvi put da čujem za tako nešto..ali sumnjam baš da se netko u to vrijeme šalio o tom i na takav način!? ali, mozda i ja grijesim, hehe!![/img]
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimečet kol 21, 2008 12:24 am

Gledao sam na tv emisiju o tome,snimana je i u tome gradiću-selu gdje se to i desilo.nesejećam se baš svega,ali mislim da nisu riješiil šta bi moglo biti.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimečet kol 21, 2008 2:32 pm

Lijepi pozdrav Mariox! mase

Čitala sam o tome negdje, ja mislim da bih ja ujutro kad bi to vidjela giba što dalje od tuda što me noge nose i kupila kartu bez povratne u bilo kojem smjeru... :)
[Vrh] Go down
mariox
Prašina
mariox


Male
Gemini Goat
Broj postova : 4
Age : 32
Registration date : 30.07.2008

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimečet kol 21, 2008 4:25 pm

Hvala :)!! Hahaha Freya, a ko zna kako su ti ljudi tada bili prestraseni!?!
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimečet kol 21, 2008 4:41 pm

mariox je napisao/la:
Hvala :)!! Hahaha Freya, a ko zna kako su ti ljudi tada bili prestraseni!?!

Vjerovatno su i oni kao i moj smileić gore giba
dance
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimesub kol 23, 2008 12:50 am

Baš sam neki dan čuo pjesmu 'Running with the Devil' (Van Halen) i onda sam se sjetio ove teme xD
[Vrh] Go down
Luzifer666
Prašina



Male
Aries Pig
Broj postova : 1
Age : 41
Registration date : 23.08.2008

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimesub kol 23, 2008 2:02 am

Clanak iz knjige Misterije Svijeta Arthura C. Clarkea i ujedno moj pozz jako zanimljiv forum !!
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimesub kol 23, 2008 8:59 am

Luzifer666 je napisao/la:
Clanak iz knjige Misterije Svijeta Arthura C. Clarkea i ujedno moj pozz jako zanimljiv forum !!
e bas sam ja to mislio napisati cry uzeo si mi post s tastature zubo

E da dobro dosa Necastivi :vopi: cheer
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimesub kol 23, 2008 9:49 am

Luzifer666 je napisao/la:
Clanak iz knjige Misterije Svijeta Arthura C. Clarkea i ujedno moj pozz jako zanimljiv forum !!

Da, pa to je relativno poznati događaj, a Clark je marljivo sakupljao i dokumentirao te stvari. Moram izvući knjigu iz ropotarnice, klinci su je nedavno čitali i sad ne znam gdje je.

Dobro došao, Luzifer :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimesub kol 23, 2008 1:30 pm

Tutic, nisi ni ti nista bolji...dok sam se ja premisljala dal da napisem izvor ti si vec poceo lupat po tipkovnici...i neka te Luzifer666 (btw, dobrodosao) pretekao vidiga ... miga ... hug

Da, Clark ima super price...i ja imam knjigu negdje... :) zivili

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimesub kol 23, 2008 1:51 pm

lol! zubo
[Vrh] Go down
l337_m4n
Riba
l337_m4n


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 102
Age : 32
Location : Imam
Registration date : 26.12.2007

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimesub kol 23, 2008 10:34 pm

i šta on kaže u toj knjizi može netko malo pobliže objasniti, naravno ako ima još nešto napisano osim onoga gore
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimened kol 24, 2008 12:30 am

U biti to je ta prica sto se nje tice...knjiga je zapravo skup takvih prica i raznih misterija...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
l337_m4n
Riba
l337_m4n


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 102
Age : 32
Location : Imam
Registration date : 26.12.2007

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimened kol 24, 2008 2:31 pm

šteta onda što se to dogodilo u to vrijeme kad su ljudi ajmo reć bili kolko tolko glupi, još pogotovo oni na selu, pa su sve pripisivali bogu i vragu, umjesto da to pogledaju iz neke druge perspektive..
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimened kol 24, 2008 2:32 pm

Da, umjesto vraga mogao bi biti Pan prvoosumnjičeni...
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimened kol 24, 2008 10:20 pm

imaš pravo svjetlosjeno, bio bi Pan prvoosumnjičeni, ali zanimljivo bi bilo skupit podatke kamo i kuda je još išao i prolazio. jedno ili dva mjesta 1855. i nikad više prije ili kasnije ne govori baš ništa.
[Vrh] Go down
l337_m4n
Riba
l337_m4n


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 102
Age : 32
Location : Imam
Registration date : 26.12.2007

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimepon kol 25, 2008 1:22 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Da, umjesto vraga mogao bi biti Pan prvoosumnjičeni...

ne kontam....sry
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitimepon kol 25, 2008 1:37 pm

Pan - grcka mitologija...bog sume i tako toga...zvuci poznato? miga
Onaj sto je uvijek na slikama s nekim nimfama tamo zubi

Dolazi u oblicju covjeka (torzo i glava) i kozje noge i papci...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vražje stope Empty
PostajNaslov: Re: Vražje stope   Vražje stope Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vražje stope
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Bliski susreti-
Forum(o)Bir: