Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

Svađe

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

Svađe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađe   Svađe - Page 2 Icon_minitimeuto kol 26, 2008 4:47 pm

stripy je napisao/la:

samo bih htio nadodati da, da ovakve priče nisu apsolutno primjenjive, ali se sjetimo da su to priče koje su mudraci ispričali određenim osobama u određenom trenutku da bih ajmo reći prosvjetlili, pomogli da nešto shvate. zbog toga te priče nisu apsolutno primjenjive već mi moramo biti svoji mudraci pa ih pokušati primjeniti za određene situacije i prilike kako bi se možda razvili
ljubi

Nadodao? Pa to ti Alpha cijelo vrijeme govori i pokušava objasniti face
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy

Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Registration date : 04.04.2008

Svađe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađe   Svađe - Page 2 Icon_minitimesri kol 27, 2008 10:01 am

Eclypso je napisao/la:
stripy je napisao/la:

samo bih htio nadodati da, da ovakve priče nisu apsolutno primjenjive, ali se sjetimo da su to priče koje su mudraci ispričali određenim osobama u određenom trenutku da bih ajmo reći prosvjetlili, pomogli da nešto shvate. zbog toga te priče nisu apsolutno primjenjive već mi moramo biti svoji mudraci pa ih pokušati primjeniti za određene situacije i prilike kako bi se možda razvili
ljubi

Nadodao? Pa to ti Alpha cijelo vrijeme govori i pokušava objasniti face

doh

da ali diskusija nastala u neku ruku što alpha, skroz na neki način napominje kako priča ne vrijedi apsolutno pa onda se ja pitam ćemu služe takve priče i kog vraga ih onda pričamo. zato sam u jednom trenutku napomenuo da onda možemo razglabati konkretno u toj priči i da li će jebeni vuk napasti ako nije gladan i bla bla, ono sitničariti i dovesti do toga da svaka takva priča nema nikakvog smisla. takve priče ne vrijede apsolutno jer su u neku ruku metaforične. znaš što je isus krist rekao (nadam se da ikd neće upasti ovdje) kada te netko lupi po obrazu. pa ne znači to da ćeš ti nekom namjestit svoju glavu pa da te lupa do mile volje.
e sad sam se sjeti vica na tu temu:
razglabaju dva fratra o tom evanđelju i jedan tvrdi da se tog evanđelja treba strikno držati dok drugi tvrdi kako ne treba. i nakon kratke svađe, ovaj što je tvrdio da ne treba zvizne šamar ovom drugom. taj što je tvrdio da treba, što će nego okrene drugu stranu. naravno ovaj opet zvizne. i tako to par puta. kad ovome što je dobivao šamare dopizdi u jednom trenutku, zavrne rukave i kaže: e sad smo ispunili evanđelje idemo po tvom i ispizdi ovog drugog.

e sad još malo da se vratim na temu. na kraju svog posljednjeg objašnjavanja sam zbog toga dodao: zbog toga te priče nisu apsolutno primjenjive već mi moramo biti svoji mudraci pa ih pokušati primjeniti za određene situacije i prilike kako bi se možda razvili.
ne znam da li se alpha sa ovim slaže ili ne ali u našoj raspravi mislim da je ovo ostalo nerećeno a bitno.

znaš li ti onu uzrečicu: nemoj svakom loncu biti poklopac

ajd bog
zivili lovely
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

Svađe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađe   Svađe - Page 2 Icon_minitimesri kol 27, 2008 11:22 am

Eto vidis da je Omega u pravu! Ne znam objasnjavat ocito...

Naime ja nisam rekla da prica apsolutno nije tocna vec da nije apsolutna...sto bi htjelo reci da prica nije uvijek primjenjiva vec u odredjenim situacijama...
A price sluze da se primjene u pravom trenutku na pravi nacin.

A sada...ovo...

stripy je napisao/la:
...e sad još malo da se vratim na temu. na kraju svog posljednjeg objašnjavanja sam zbog toga dodao: zbog toga te priče nisu apsolutno primjenjive već mi moramo biti svoji mudraci pa ih pokušati primjeniti za određene situacije i prilike kako bi se možda razvili.
ne znam da li se alpha sa ovim slaže ili ne ali u našoj raspravi mislim da je ovo ostalo nerećeno a bitno.
ajd bog
zivili lovely

Kao prvo...Omega je meni poklopac taman koliko i ja njemu...mi pratimo postove ovog drugog kao sto se vec dalo primjetiti (to je u skladu s onom Tko kaze)...za njega se nikako ne moze reci da je 'svakom loncu poklopac'...ako se od nas dvoje to moze za nekog reci onda bih to bila ja obzirom puno vise postam i riplajam na raznim temama, raznim ljudima (to je valjda i poanta Foruma, jelte confused ) ...

Sto se tice ove teme...nakon ovog tvog posta:

stripy je napisao/la:
evo ja ću biti jednostavan, da totalno se slažemo i totalno si jasna.
samo bih htio nadodati da, da ovakve priče nisu apsolutno primjenjive, ali se sjetimo da su to priče koje su mudraci ispričali određenim osobama u određenom trenutku da bih ajmo reći prosvjetlili, pomogli da nešto shvate. zbog toga te priče nisu apsolutno primjenjive već mi moramo biti svoji mudraci pa ih pokušati primjeniti za određene situacije i prilike kako bi se možda razvili:ljubi:

...sam zamolila Omegu da procita sve ovo i kaze mi jel sam zbilja opet bila toliko nejasna da se nije dalo skuzit sto citavo vrijeme pricam...to je razlog zasto je i postnuo...
Da pojasnim razlog obzirom je ipak ocito da mi objasnjavanje ne lezi...
Ovo sto sam boldala u tvoja dva gornja posta i sto tvrdis da nije receno...i sto sam ja molila Omegu da mi kaze jel se zbilja ne vidi sto ja to pricam...evo...ja to nalazim u svakom drugom mom postu na ovoj temi i zbilja mi nije jasno kako to nije receno i kako sam odjednom ja ta koja se 'treba slozit' s time...wtf suspect

Zbilja ne znam sto si ti iz ovoga procitao ali...mislim...

Alpha je napisao/la:
Takve price su kao i narodne izreke...nesto sto bi trebali imati na umu, nesto sto je primjenjivo u nekim sitaucijama...ali ne i nesto sto je apsolutno...
Ali kao sto vec puno puta (na onoj temi, jelte) rekoh...to je sve vrlo individualno i ovisno o kontekstu...

Alpha je napisao/la:
Tu je ta razlika zbog koje prica ne stoji uvijek i svagda vec u odredjenom kotekstu...

Alpha je napisao/la:
Da se vratim na ovu pricu koju si ti prvotno ispricao...i dalje ne mogu reci da je to bas tako...to je ponekad tako...ja u toj prici najvise
vidim onu 'Nije bitno sto se kaze nego tko kaze'...koja isto tako primjenjiva onda kada jeste...

I sad mi reci kako to do sada nije receno? Mozda ne znam objasnjavat al nisam bas skroz nepismena pobogu...

zivili

Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

Svađe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađe   Svađe - Page 2 Icon_minitimesri kol 27, 2008 11:28 am

Čuj Stripy, želio sam ti indirektno reći da nisi pročitao Alphine postove kako spada jer i nisi, ali ok, ja sam svakom loncu poklopac, to je najbitnije zivili
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy

Male
Gemini Buffalo

Svađe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađe   Svađe - Page 2 Icon_minitimesri kol 27, 2008 1:24 pm

Alpha je napisao/la:
Eto vidis da je Omega u pravu! Ne znam objasnjavat ocito...

Naime ja nisam rekla da prica apsolutno nije tocna vec da nije apsolutna...sto bi htjelo reci da prica nije uvijek primjenjiva vec u odredjenim situacijama...
A price sluze da se primjene u pravom trenutku na pravi nacin.

A sada...ovo...

stripy je napisao/la:
...e sad još malo da se vratim na temu. na kraju svog posljednjeg objašnjavanja sam zbog toga dodao: zbog toga te priče nisu apsolutno primjenjive već mi moramo biti svoji mudraci pa ih pokušati primjeniti za određene situacije i prilike kako bi se možda razvili.
ajd bog
zivili lovely

Kao prvo...Omega je meni poklopac taman koliko i ja njemu...mi pratimo postove ovog drugog kao sto se vec dalo primjetiti (to je u skladu s onom Tko kaze)...za njega se nikako ne moze reci da je 'svakom loncu poklopac'...ako se od nas dvoje to moze za nekog reci onda bih to bila ja obzirom puno vise postam i riplajam na raznim temama, raznim ljudima (to je valjda i poanta Foruma, jelte confused ) ...

Sto se tice ove teme...nakon ovog tvog posta:

stripy je napisao/la:
evo ja ću biti jednostavan, da totalno se slažemo i totalno si jasna.
samo bih htio nadodati da, da ovakve priče nisu apsolutno primjenjive, ali se sjetimo da su to priče koje su mudraci ispričali određenim osobama u određenom trenutku da bih ajmo reći prosvjetlili, pomogli da nešto shvate. zbog toga te priče nisu apsolutno primjenjive već mi moramo biti svoji mudraci pa ih pokušati primjeniti za određene situacije i prilike kako bi se možda razvili:ljubi:

...sam zamolila Omegu da procita sve ovo i kaze mi jel sam zbilja opet bila toliko nejasna da se nije dalo skuzit sto citavo vrijeme pricam...to je razlog zasto je i postnuo...
Da pojasnim razlog obzirom je ipak ocito da mi objasnjavanje ne lezi...
Ovo sto sam boldala u tvoja dva gornja posta i sto tvrdis da nije receno...i sto sam ja molila Omegu da mi kaze jel se zbilja ne vidi sto ja to pricam...evo...ja to nalazim u svakom drugom mom postu na ovoj temi i zbilja mi nije jasno kako to nije receno i kako sam odjednom ja ta koja se 'treba slozit' s time...wtf suspect

Zbilja ne znam sto si ti iz ovoga procitao ali...mislim...

Alpha je napisao/la:
Takve price su kao i narodne izreke...nesto sto bi trebali imati na umu, nesto sto je primjenjivo u nekim sitaucijama...ali ne i nesto sto je apsolutno...
Ali kao sto vec puno puta (na onoj temi, jelte) rekoh...to je sve vrlo individualno i ovisno o kontekstu...

Alpha je napisao/la:
Tu je ta razlika zbog koje prica ne stoji uvijek i svagda vec u odredjenom kotekstu...

Alpha je napisao/la:
Da se vratim na ovu pricu koju si ti prvotno ispricao...i dalje ne mogu reci da je to bas tako...to je ponekad tako...ja u toj prici najvise
vidim onu 'Nije bitno sto se kaze nego tko kaze'...koja isto tako primjenjiva onda kada jeste...

I sad mi reci kako to do sada nije receno? Mozda ne znam objasnjavat al nisam bas skroz nepismena pobogu...

zivili

ma mislim da znam u ćemu je fora.
ni vi mene niste dobro pročitali a i ja sam možda napravio malu (veliku, što god) grešku. nisam stavio , ili sam nespretno sroćio : nadodati da, da ovakve priče nisu apsolutno primjenjive,. htio sam sa "da" oli ti yes potvrditi tvoje mišljenje (ne stav jel tako) kako te priče nisu 100% primjenjive i oko toga se slažemo. mislim da nitko od nas dvoje nije ni tvrdio da priče nisu apsolutno točne već primjenjive. prema tome u tom boldanom sam te potvrdio i iza tog sam stavio "ali" i nadodao svoju misao. samo sam htio u neku ruku postaviti pitanje zašto to toliko napominjati i biti sitničav jer na kraju svaku priču na taj način možeš izbaciti iz konteksta te tako gube svoj smisao.
OK, pitala si omegu za mišljenje, ali mislim da se on nije trebao javljat meni kad smo nas dvoje u suštini na kraju usaglasili mišljenja (jel tako, tako je :) ) pa je svojim javljanjem opet zamutio vodu. jednostavno je mogao tebi napisati komentar (kakav god) i to je to

:D zivili
lovely
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy

Male
Gemini Buffalo

Svađe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađe   Svađe - Page 2 Icon_minitimesri kol 27, 2008 1:27 pm

Eclypso je napisao/la:
Čuj Stripy, želio sam ti indirektno reći da nisi pročitao Alphine postove kako spada jer i nisi, ali ok, ja sam svakom loncu poklopac, to je najbitnije zivili

e jesi indirektan, bona razbi mi monitor pa ravno u čelo ( rofl2 ), što bi bilo tek da si bio direktan.

ajd nema veze, ajmo mi zajedno na coca colu negdje lovely
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

Svađe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađe   Svađe - Page 2 Icon_minitimesri kol 27, 2008 1:38 pm

stripy je napisao/la:

stripy je napisao/la:
ni vi mene niste dobro pročitali a i ja sam možda napravio malu (veliku, što god) grešku. nisam stavio , ili sam nespretno sroćio : nadodati da, da ovakve priče nisu apsolutno primjenjive,. htio sam sa "da" oli ti yes potvrditi tvoje mišljenje (ne stav jel tako) kako te priče nisu 100% primjenjive i oko toga se slažemo. mislim da nitko od nas dvoje nije ni tvrdio da priče nisu apsolutno točne već primjenjive. prema tome u tom boldanom sam te potvrdio i iza tog sam stavio "ali" i nadodao svoju misao. samo sam htio u neku ruku postaviti pitanje zašto to toliko napominjati i biti sitničav jer na kraju svaku priču na taj način možeš izbaciti iz konteksta te tako gube svoj smisao.
OK, pitala si omegu za mišljenje, ali mislim da se on nije trebao javljat meni kad smo nas dvoje u suštini na kraju usaglasili mišljenja (jel tako, tako je :) ) pa je svojim javljanjem opet zamutio vodu. jednostavno je mogao tebi napisati komentar (kakav god) i to je to
lovely

Jeeeel face Ne bih rekla...procitaj narancasti dio svog posta...lijepo kazes da nije receno...kao...ono...hehe...kakva potvrda...reko si da nije receno... gica

Btw, ovo je i dalje Forum...Omega nije zamutio vodu...khm...Stripy... mlati

Pračovjek
Stripy

Male
Gemini Buffalo

Svađe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađe   Svađe - Page 2 Icon_minitimesri kol 27, 2008 1:55 pm

Alpha je napisao/la:
stripy je napisao/la:

stripy je napisao/la:
lovely

Jeeeel face Ne bih rekla...procitaj narancasti dio svog posta...lijepo kazes da nije receno...kao...ono...hehe...kakva potvrda...reko si da nije receno... gica

Btw, ovo je i dalje Forum...Omega nije zamutio vodu...khm...Stripy... mlati

auč, uuuuuu, hmmm seksi

lolcina

ženo ubijaš me (hm izgleda da je to svrha žena rofl2 )

u želji da kažem ono što je nedorečeno, ja sam prvo naveo ono u ćemu se slažemo (priča nije apsolutno primjenjiva) i onda iza "ali" sam nadodao misao ([/b]već mi moramo biti svoji mudraci pa ih pokušati primjeniti za određene situacije i prilike kako bi se možda razvili.) u smislu da ne pilamo ono potvrđeno.

ej bogati ti to mene malo sex

rofl2

ajd ajd kad ti se dopusti lolcina
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

Svađe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađe   Svađe - Page 2 Icon_minitimesri kol 27, 2008 2:13 pm

Blabla... gica

face

Pračovjek
Stripy

Male
Gemini Buffalo

Svađe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađe   Svađe - Page 2 Icon_minitimesri kol 27, 2008 2:19 pm

Alpha je napisao/la:
Blabla... gica

face

jel bi se ti to svađala ajd, :boks:

cerek
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

Svađe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađe   Svađe - Page 2 Icon_minitimesri kol 27, 2008 2:25 pm

Vidi temu gica ... zubi

vampire

Pračovjek
meli

Female
Pisces Dragon
Broj postova : 3492
Registration date : 15.02.2008

Svađe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađe   Svađe - Page 2 Icon_minitimesri kol 27, 2008 2:25 pm

Vi ste totalno ozbiljno shvatili temu!!
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy

Male
Gemini Buffalo

Svađe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađe   Svađe - Page 2 Icon_minitimesri kol 27, 2008 2:41 pm

Alpha je napisao/la:
Vidi temu gica ... zubi

vampire

da jesmo vampire

vau, vauf, grrrr
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard

Male
Sagittarius Snake

Svađe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađe   Svađe - Page 2 Icon_minitimesri kol 27, 2008 3:06 pm

stripy je napisao/la:

e jesi indirektan, bona razbi mi monitor pa ravno u čelo ( rofl2 ), što bi bilo tek da si bio direktan.

ajd nema veze, ajmo mi zajedno na coca colu negdje lovely

Ako ćemo se vrijeđati,
tada...
tada...

Imaš klempave uši

:D

Ajmo mi na sokić, Alpha, ideš s nama? 5
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

Svađe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađe   Svađe - Page 2 Icon_minitimesri kol 27, 2008 3:58 pm

zubi naravski zivili ...na Coca-Colu? rofl2

Pračovjek
Stripy

Male
Gemini Buffalo

Svađe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađe   Svađe - Page 2 Icon_minitimesri kol 27, 2008 4:00 pm

može, što god tko hoće
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana

Female
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Registration date : 22.09.2007

Svađe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađe   Svađe - Page 2 Icon_minitimesub ruj 27, 2008 9:46 am

evo par savjeta šta treba izjegavati u svađama ili raspravama
Citat :
Nitko nije savršen i svi griješimo, ali čak i onda kada ste s razlogom ljuti na partnera postoje neke stvari koje nikada ne smijete reći, osim ako situaciju ne želite zakomplicirati ili, još gore, prekinuti vezu.

Ima trenutaka kada ćete na partnera biti ljuti s razlogom i tada u afektu mogu biti izgovorene mnoge ružne riječi. Navest ćemo neke koje se izgovaraju promišljeno, s namjerom da se nekoga povrijedi, a ne zato jer za njih postoji dobar argument. Takve izjave treba izbjegavati.

Trebao/la sam slušati svoju majku kada me upozorila na tebe.
Ovo je jedna od groznijih stvari koje možete reći partneru/ici. Osim što nekome dajete do znanja da bi vam bilo bolje da se niste upustili u vezu, ovakvom izjavom ste propustili šansu da partner/ica bude u dobrim odnosima s vašom majkom. Nakon ovoga možete očekivati da će se situacija zakomplicirati. Ova izjava nema nikakve svrhe.

Stvarno mislim da bi trebao/la posjetiti psihijatra.
Bilo da je to točno ili ne, nitko se za vrijeme rasprave neće zaustaviti i reći: "U pravu si, ne ponašam se normalno. Odmah ću potražiti pomoć." Umjesto da potraži pomoć ako je treba, kaznit će vas za tu izjavu i neće nigdje otići.

Znam da je naše dijete problematično – na tebe je!
Ova izjava je ubojita. Ne samo da ukazuje na to kako onaj tko je to izgovorio misli kako je partner promašen slučaj, nego i krivi tu osobu za ponašanje djeteta, dok su vjerojatno za djetetovo ponašanje oboje jednako odgovorni. Ovakvim načinom ne postiže se ništa dobro.

Kako očekuješ da te volim kada si nabacio/la toliko kilograma!?
Nitko se ne udeblja tek tako iz fore, uglavnom je to popraćeno s nekim razlogom. Forsirana dijeta koja bi vas trebala učiniti sretnima neće imati trajni efekt. Naprotiv, govoreći partneru/ici kako ste nezadovoljni njegovim/njenim izgledom samo ćete ga/je još više udaljiti od sebe. Osjećat će se usamljeno, odbačeno, nevoljeno, neprivlačno... a ona Nutella u frižideru postat će neodoljiva. Kužite? Ima puno načina na koje možete pristupiti ovoj situaciji, a ovo nije jedan od njih.

Nikada mi ne pomažeš u kućanskim poslovima.
Vrlo je opasno u raspravama koristiti riječ "nikad". Osim ako se stvarno ne možete sjetiti da se to ikada dogodilo, što je malo vjerojatno. Kada nekoga optužujete za nešto, provocirate ga i moguće je da će se to zaista i dogoditi s obzirom da je već na optuženičkoj klupi.

Ti si razlog zbog kojeg se ovako ponašam.
Ne, ne i ne. Netko vas može naljutiti i iritirati zbog nečega, ali vi svejedno sami birate i odlučujete o tome kako ćete se ponašati. A najgori problem je taj što će vam biti vraćeno istom mjerom.

Ovo su, naravno, samo neke od izjava koje neće uroditi plodom. Štoviše, zahvaljujući njima naći ćete se u još goroj situaciji i zato – oprez!

http://www.net.hr/seks-i-veze/page/2008/09/23/0356006.html
[Vrh] Go down
Sponsored content

Svađe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svađe   Svađe - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down

Svađe
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2