Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Hipnoza

Go down 
+8
Alpha
megawar888
Gea
Narayana
sky angel
Sigmund Freud
Svjetloisjena
Flamezar
12 posters
Autor/icaPoruka
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Hipnoza Empty
PostajNaslov: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitimened kol 31, 2008 11:34 am

Neznam jel ko vjeruje u to. Po meni je to moguce. Jel ko ima iskustva stim di se moze nabavit kniga.......E
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Hipnoza Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitimened kol 31, 2008 11:44 am

Eh da, ja ti onu knjigu za koju si pitao na pp nisam mogla naći, stavi ovdje, možda netko zna :)
[Vrh] Go down
Sigmund Freud
Dinosaur
Sigmund Freud


Male
Pisces Snake
Broj postova : 393
Age : 107
Registration date : 28.03.2008

Hipnoza Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitimened kol 31, 2008 11:47 am

ziher je moguce face .... jesi gledo Star Wars kad Obi Wan samo mahne rukom i hipnotizira covjeka ?
[Vrh] Go down
sky angel
Stanica
sky angel


Male
Cancer Cat
Broj postova : 26
Age : 48
Registration date : 30.08.2008

Hipnoza Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitimened kol 31, 2008 11:58 am

ja mislim da je moguce. Gleadao sam neki dokumentarac i uglavnom ak se dobro sjecam frajer je rekao da je to stadij tjela kad je mozak jako izmoren i sam nezna upravljat tjelom nego slusa naredbe hipnotizera. mozda jos imam negdje cd od dokumentarca pogledat cu.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Hipnoza Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitimened kol 31, 2008 12:01 pm

Dobro došao, skyangel :)
[Vrh] Go down
sky angel
Stanica
sky angel


Male
Cancer Cat
Broj postova : 26
Age : 48
Registration date : 30.08.2008

Hipnoza Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitimened kol 31, 2008 12:55 pm

Hvala!!!
A da i dvd nisam nasao.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Hipnoza Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitimened kol 31, 2008 1:10 pm

skyangel je napisao/la:
Hvala!!!
A da i dvd nisam nasao.

Nema problema, ionako ga ne možeš staviti na forum :) Možda da Flamezaru napišeš nešto na pp o tim materijalima, on je jako zainteresiran :)
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Hipnoza Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitimened kol 31, 2008 2:25 pm

evo ovako ...

Hipnoza jest stavit covjeka u trans tako da te on moze slusat sta ti njemu kazes ili naredis.Da bi bio hipnotiziran moras se potpuno opustit i nemislit o nekim brigama ili tako nesto znaci skroz se svaki misic opustit . najvazije je slusat onoga ko te hipnotizira zamisljat ono sto ti on govori ... da bi smo sigurni bili to prvo treba pokusat na sebi pa onda na drugim. I za ovo treba prakse zato se nemoze iz prva uspit.... Evo pokusaj ovako ovo je neki nacin hipnoze samog sebe : pokusaj sklopivsi oci i zamisljaj da ti je neki teg zavezan za ruku ili tako nesto po meni trebala bi ti se ruka spustat illi da ti su ti baloni zavezani trebala bi ti se dizat ruka..... pokusaj nesto. Eto. A za knigu zove se "how to hypnotize " a napisao ju je ja mislim neznam sad sigurno simon hail tako nesto pogledaj na linku :) ;)aj pozz
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Hipnoza Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitimeuto ruj 02, 2008 1:22 pm

jel ko moze naci meni neku knjigu za download o parapsihologiji hipnozi ili o duhovima..... molim vasssssssss treba mi hitno do kraja ovog tjedna
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Hipnoza Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitimepon srp 06, 2009 7:59 pm

Dakle:

"Opisat cu malo podrobnije jednu od brojnih metoda hipnotiziranja:


— za pocetak je jako važan uvodni razgovor, u kojem hipnotizer "pacijentu" opisuje proces hipnoze koji namjerava provesti.

Vrlo je bitno sve faze detaljno objasniti kako bi se otklonio strah "pacijenta"-najveca bareijera uspješnom procesu hipnoze.

Ovdje napominjem vrlo bitnu cinjenicu kako nikog nije moguce hipnotizirati bez njegova pristanka (iznimni slucaj je hipnoza iz sna-tako da "pacijent" uopce ne zna što se dogada), nije cak dovoljan ni pristanaksam po sebi, nego je potrebno da "pacijent" zbilja želi biti hipnotiziran i da ima potpuno povjerenje u hipnotizera. Ukoliko svi ovi uvjeti nisu zadovoljeni hipnoza nije moguca.

Postoje ljudi koji se pokoravaju sugestijama, ili jednostavno ne mogu imati toliko povjerenja u nekog da bi mu dozvolili slobodan pristup svom umu-takve je ljude ili vrlo teško ili nemoguce hipnotizirati.
Kod vecine je hipnoza ipak moguca i to na najjednostavnije nacine.


— Cilj sljedece faze je izmoriti um "pacijenta" i poceti ga lagano uspavljivati fizickim metodama.

Postoji zaista gomila tih metoda i prakticno svaki hipnotizer razvije neku svoju.
Najpoznatije (ne i najucinkovitije) je vjerojatno pomicanje sata, prsta ili nekogdrugog predmeta pred "pacijentovim" ocima.

Meni se najucinkovitijom pokazala tehnika u kojoj hipnotizer primi "pacijenta" za ramena i vodi ga natraške oko npr. nekog stola. "Pacijent" pri tom drži zatvorene oci.
Ta metoda iznenadujuce brzo u svakom probudi osjecaj pospanosti i sve je spremno za slijedecu fazu.


— Slijedecu fazu u kojoj je "pacijenta" smiještamo u udobni položaj te mu sugeriramo kako je umoran, kako su mu svi djelovi tijela teški kako osijeca potrebu za snom...

Taj dio traje nekih 10-ak minuta odnosno dok ne uocimo da su mišici "pacijenta" opušteni i da polako pocinje spavati prepuštajuci se umirujucem glasu hipnotizera koji ga vodi.
Tada hipnotizer naglašava kako san polako prelazi u hipnozu i kako "pacijent" cuje samo hipnotizerov glas i sluša sve što mu se naredi.
"Pacijent" je vec tada u stanju hipnoze.
Koliko ce biti duboko to stanje ovisi o snazi sugestija, odnosno o izražajnosti svih provedenih faza.
Dubina hipnoe može se povecavati tako da jednostavno sugeriramo "pacijentu" kako sve dublje i dublje tone u hipnozu.


— U stanju hipnoze hipnotizer daje pacijentu željene sugestije (npr. pokušava ga odviknuti od pušenja) o kojima ce kasnije biti više rijeci.


— Posljednja faza je probuditi "pacijenta" iz stanja hipnoze.

Prije toga je bitno sugerirati mu kako mu se cijelo tijelo napunilo energijom te kako se super osijeca.
Nakon toga mu npr. sugeriramo da ce se nakon što nabrojimo do 10 probuditi svijež i odmoran i (ako želimo) nece sijecati procesa hipnoze.
Ukoliko to slucajno ne uspije iz prve korisno je primjeniti i neku drugu metodu umjesto brojanja npr. pljesak i pucanj prstima-tada ce sigurno upaliti. "
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Hipnoza Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitimepon srp 06, 2009 11:50 pm

ovako na meni je to bilo isprakticirano ovako - polagano je približavao svoj dlan mom licu i onda ubrzao i naglo se zaustavio kod mog nosa ( u prvom pokušaju me uspio lupiti rofl2 )
to kao treba isključiti moju zaštitu

druga metoda - gdje ti stišče zglobove ruku i nogu te prolazi rukama uz tijelo zatim naglo pucne prstima

čitala sam o toj samo-hipnozi, ima jedan zanimljiv primjer iz knjige "Birda" od Paula Coelha, gdje se moguče samohipnotizirati telefonom, što meni s vremena na vrijeme uspije pogotovo kad je neki dosadan razgovora, a ispred mene je upaljen tv.
jednostavno se isključim, kao da je nastala magla između mojih misli i svijeta oko mene, ne znam kako bi to opisala... neka vrsta kratkog transa
u knjizi je to opisano kao fenomen - jer je čovjek tokom stoljća povezao čuti i vidjeti, a odjednom se to razdvojilo i mozak jednostavno nije na to naviknuo
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Hipnoza Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitimeuto srp 07, 2009 11:17 am

Gea je napisao/la:
ovako na meni je to bilo isprakticirano ovako - polagano je približavao svoj dlan mom licu i onda ubrzao i naglo se zaustavio kod mog nosa ( u prvom pokušaju me uspio lupiti rofl2 )
to kao treba isključiti moju zaštitu

Ovako te samo uspio isprepadati da se jos vise zatvoris :)


druga metoda - gdje ti stišče zglobove ruku i nogu te prolazi rukama uz tijelo zatim naglo pucne prstima[/quote]


Ovo se cini jos gore, ko da te ide budit, a ne uspavljivat :)


Gea je napisao/la:
čitala sam o toj samo-hipnozi, ima jedan zanimljiv primjer iz knjige "Birda" od Paula Coelha, gdje se moguče samohipnotizirati telefonom, što meni s vremena na vrijeme uspije pogotovo kad je neki dosadan razgovora, a ispred mene je upaljen tv.
jednostavno se isključim, kao da je nastala magla između mojih misli i svijeta oko mene, ne znam kako bi to opisala... neka vrsta kratkog transa
u knjizi je to opisano kao fenomen - jer je čovjek tokom stoljća povezao čuti i vidjeti, a odjednom se to razdvojilo i mozak jednostavno nije na to naviknuo


Coehlo je moj najdrazi pisac, sta god tko mislio o tome, procitala sam sve njegove knjige i jednostavno me fascinira kako netko uspijeva biti tako jednostavan, a paralelno i tako dubok i filozofski nastrojen te koliko toga zna o zivotu i ljudima.
Za mene je najbolji, ne palim se na pisce tipa James Joyce :)
"Brida" je simbol moderne vjestice, pametne i znatizeljne zene, zapravo je tematski dosta slicna "Vjestici iz Portobella" i jednostavno se ne mogu odluciti koja mi je njegova knjiga najdraza...Sve su mi zakon...:)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Hipnoza Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitimeuto srp 07, 2009 12:59 pm

ja sam ga tek otkrila, a već mi je čitava knjiga podvućena zivili

istina, jedino što je uspio je nasmijati me rofl2 inače tim tehnilama su njega hipnotizirali- ali dobro nije on neki čovjek od čvrste zaštite, na njega lagano utječeš i bez hipnoze ( jedan od razloga zašto je bivši :x )
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Hipnoza Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitimeuto srp 07, 2009 1:06 pm

Gea je napisao/la:
ja sam ga tek otkrila, a već mi je čitava knjiga podvućena zivili

istina, jedino što je uspio je nasmijati me rofl2 inače tim tehnilama su njega hipnotizirali- ali dobro nije on neki čovjek od čvrste zaštite, na njega lagano utječeš i bez hipnoze ( jedan od razloga zašto je bivši :x )

Ovo sad spada pod neku drugu temu, ali kad procitas "Veronika je odlucila umrijeti", javi mi kako ti se svidjela...:)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Hipnoza Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitimeuto srp 07, 2009 1:08 pm

ovo ljeto se bacam na posao s čitanjem... tako da će se sigurno nači na popisu :) cerek
[Vrh] Go down
megawar888
Riba
megawar888


Male
Libra Horse
Broj postova : 196
Age : 33
Location : Zona Sumraka
Registration date : 30.04.2012

Hipnoza Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitimened svi 13, 2012 10:26 pm

ja mislim također da je hipnoza moguća,jer tako psihijatar saznaje problem svog pacijenta i taj problem pokušava riješiti
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Hipnoza Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitimeuto svi 15, 2012 11:00 am

Naravno da je hipnoza moguca sigi
[Vrh] Go down
Faust
Višestanični organizam



Male
Leo Broj postova : 31
Registration date : 16.01.2012

Hipnoza Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitimesub lip 09, 2012 10:22 pm

To sam gledao samo u filmovima i citao u knjigama,ali ne u onim naucnim,nego u kojekakvim romanima.Licno bih volio znati da li je to zaista moguce,jer bi to dosta znacilo za medicinu.
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Hipnoza Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitimened lip 10, 2012 3:47 am

Hipnoza je moguća ali ne u takvoj mjeri kako se to prikazuje u fimovima. Iz pouzdanih izvora znam da su ameri tako ispitivali talibane u Afganistanu.
[Vrh] Go down
kingman745
Riba
kingman745


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 133
Age : 26
Location : tu se vrtim
Registration date : 20.06.2012

Hipnoza Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitimesri lip 20, 2012 2:37 pm

Naravno da je.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Hipnoza Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitimesri lip 20, 2012 11:14 pm

Moguća je, ali ne nad svima, i ne može svaki hipnotizer inducirati onaj najdublji trans, u kojem su moguće svakojake sugestije, čak i one koje hipnotizirani ni u kom slučaju ne bi učinio u nehipnotiziranom stanju. Hipnoza je zapravo tehnika uprezanja volje, način zaobilaska standardnih obrambenih mehanizama ličnosti, ali je definitivno najteže zaoobići id. Budući da on leži u temelju, za dobijanje nekih efekata iz filmova (poput ispitivanja političkih zatvorenika, ili vjerskih fanatika, kod kojih je id već upregnut sa snažnom voljom) potrebno je mnogo vremena i truda, i primjena raznih tehnika da bi se uopšte inducirao hipnotički trans. U ovom konkretnom slučaju, najbolje je pripremiti ispitivanog bez njegovog znanja i bez da nasluti šta će pokušava nad njim izvesti, inače, hipnoza nikad neće biti ostvarena, štaviše, ako je pametan, on će to iskoristiti da bi svojim ispitivačima dao dezinformacije...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hipnoza Empty
PostajNaslov: Re: Hipnoza   Hipnoza Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hipnoza
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: