Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Prvi svjetski rat...

Go down 
+22
MoW
Bella.Lilly
Novus ordo seclorum
Kahali
waldox
Blizzard
Legionar
Techpriest
Sentinel
Michael Wittmann
Karl Marx
zvezda
Galileo Galilei
urbanaaa
zmija
Rain
vladimir
Cvrcak
babi
Svjetloisjena
Aleksandar Veliki
sanja
26 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Autor/icaPoruka
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimeuto kol 05, 2014 6:04 pm

Sektor kao neka vrsta administrativne oblasti koja ima neku vrstu upravljanja, a prava vlast je negdje drugdje. Moglo bi se usporediti s općinom, samo u ovom slučaju ovdje će vladati čista diktatura. Kahali je isto spomenuo brojeve i oznake koliko možeš doprinijeti kolektivu, a logično da ako nisi jedan od onih koji će rado skakati na zapovijedi, pa zna se što se događa. Digitalna valuta, egzekucije, racije su normalne. Forumi poput ovog će biti ugašeni, a konspirolozi proganjani.
Ne moram sve govoriti jer sve razumijete.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimesri kol 06, 2014 1:55 pm

waldox je napisao/la:
tinity ovo nije tema za tebe očito i ne znam zasto se javljas tebe niitko ne proziva novi sam ovdje  i ne treba me opomenuti netko tko se ne slaze s mnom ne znam kako vi ovdje komentirate ok,ali ne može mi netko reci da je austrougarska bila diktatura kad nije  :x 

Baš zato što si novi ovdje te i opominjem, jer da se stari član ovako ponaša, letio bi. Zapravo, ne bi ni postao stari član, kad bolje promislim. :D
Dakle, nije da se ne slažem s tobom. Stvar je u načinu kako pišeš. Trebaš opširnije napisati zašto nešto misliš, a ne tipa: to ti je tako kako ja mislim i gotovo. Jer na taj način nema nikakve rasprave, a ona je bit foruma.

Evo, uzmimo recimo pozitivne strane Austro-Ugarske. Jedna od njih je zasigurno bila povećano ulaganje u razvoj urbanih sredina, pismenosti puka, modernizaciju željezničke mreže i prometnica i kulturno uzdizanje. Većina kazališta po hrvatskim gradovima građeno je za vrijeme austrougarske. Za vrijeme AU, Hrvatska je bila jako otvorena prema Europi, ne samo prema Austriji i Mađarskoj, već i prema Italiji i drugim zemljama. Industrija se također razvila i bila je temelj društva u to doba.
Bilo je naravno i problema. Možda najveći problem bila je loša situacija u zdravstvu, koja se neće bitno promijeniti sve do izuma penicilina i kasnije osnivanja javnih zdravstvenih ustanova u drugoj polovici 20. stoljeća.
Ono što je također bio problem je i onaj političke naravi u smislu "nacionalnog identiteta" u kojem je Hrvatska tražila ravnopravnu poziciju na potičkoj sceni monarhije. Budući da je bilo prilično jasno da su austrijska i mađarska čizma, odnosno vlast, prejake i da takvu ravnopravnost neće nikad dozvoliti, krenulo se postepeno u sjedinjavanje južnih Slavena, prvo Srba, Hrvata i Slovenaca, a potom i ostalih. Je li to bio dobar put, teško mi je reći. Sve ima svoje prednosti. Da nije bilo snažne vlasti u Austriji i Mađarskoj, Hrvati teško da bi htjeli ulaziti u koalicije s drugim južnim slavenima. Ipak smo uvijek bili ponosan i samostalan narod. Može se reći da su nam u nekoj mjeri Austrijanci i Mađari "zakuhali" Jugoslaviju iz koje nam je dugo trebalo da izađemo. S druge strane, neki će tvrditi da je savez južnih Slavena primjeren jer smo si međusobno sličniji nego što smo to sa sjevernim, germanskim i ugrofinskim narodima. To vjerojatno stoji, a razlike u mentalitetima između Srba, Hrvata i Slovenaca ipak postoje bez obzira na sličnosti.
Sve u svemu, iz povijesnog stajališta gledano, imali smo i prednosti i nedostatke u Austro-Ugarskoj. Ipak, da nije utjecaja Austrije i Mađarske vjerojatno bi se Hrvatska razvijala samostalno, što bi bila s jedne strane prednost jer bi se morali više trsiti da nađemo svoje mjesto pod suncem, a s druge strane nedostatak jer je jako teško malom narodu koji je sam.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimesri kol 06, 2014 2:02 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Sektor kao neka vrsta administrativne oblasti koja ima neku vrstu upravljanja, a prava vlast je negdje drugdje. Moglo bi se usporediti s općinom, samo u ovom slučaju ovdje će vladati čista diktatura. Kahali je isto spomenuo brojeve i oznake koliko možeš doprinijeti kolektivu, a logično da ako nisi jedan od onih koji će rado skakati na zapovijedi, pa zna se što se događa. Digitalna valuta, egzekucije, racije su normalne. Forumi poput ovog će biti ugašeni, a konspirolozi proganjani.
Ne moram sve govoriti jer sve razumijete.

Prava vlast je već i danas negdje drugdje. Ulaskom u EU Hrvatska se prepustila u puno toga vrlo snažnom utjecaju Bruxellesa. Možemo se mi busati da smo samostalni, ali ta samostalnost u modernoj Europi je prividna. Moramo tancati po nalogu dvora, u ovom slučaju europskog parlamenta i europske komisije. Naš sabor je u mnogo toga postao suvišan. A ne bih ni govorio o tome da je 150 ljudi tamo definitivno suvišno i da bi se danas mogla uvesti mnogo učinkovitija zakonodavna vlast od svega par desetaka parlamentaraca. Za sve ostalo, tu je EU.

[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1778
Registration date : 18.03.2014

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimesri kol 06, 2014 3:17 pm

ovo je demokracija i ja mogu pisati što hoću i kako hoću a to što ti nekog nazivas djecakom to je za opomenu a vidis i ti tvoj i kilometarski komentari mi  :x  ništa ne znace i ja vidis ne ulazim u necije mišljenje i mijenjam ga
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimesri kol 06, 2014 4:22 pm

@waldox Nisi ti tu da dijeliš opomene nego da se ponašaš prema pravilima foruma. Demokracija nije anarhija, a ovaj forum ima svoja pravila i svoju tradiciju. Ako se ne ponašaš na taj način, ja te mogu nazvati kakvim god nazivom želim i udaljiti s foruma. Jesmo li se razumjeli?
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1778
Registration date : 18.03.2014

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimesri kol 06, 2014 4:27 pm

vidis nisi u pravu i ne prijeti bezveze jer se ponasas kao razmazeno dijete kao prvo nisam vrijedao nikoga kao drugo ako si ti moderator i glumiš boga onda bi trebao bit neutralan a ako zeliš tko ti smeta ima milijun foruma vidis da nisi u pravu znaci ti možes vrijedati svakoga i banirati koga zeliš jer ti se nesto ne sviđa kako piše??e pa nisi u pravu to je kukavicki ipak sam stariji od tebe i nisam djecak jednostavno ako ti se nesto ne sviđa ne odgovaraj jer vidis ja nisam pravdas neke forumase koji imaju svoje mišljenje a drugi ne smiju imati ma vidi ti to ja zivim u demokraciji ako ti imas neke probleme tvoj problem  cry 
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimesri kol 06, 2014 4:37 pm

@waldox Ne ponašam se kao razmaženo dijete. Ti se u svojim postovima ponašaš kao dijete pa stoga smatram da si dječak. U prilog tome govori: 1) da nisi istaknuo svoju pravu dob, 2) da pišeš kratke postove u kojima kažeš svoje mišljenje i nemaš za njih argumente.
Konačno, ranije su te ispravno uputili na forum.hr za postove koji nemaju puno smisla i za postove koji nastoje u jednoj rečenici napisati sve što misle bez objašnjenja. Na forum.hr ti obično bude tako da netko iskaže svoje mišljenje i lijepo ga obrazloži. Nakon njega dolazi najmanje 10-15 trolova koji popljuju u najkraćim crtama argumentirano mišljenje bez da su dali ijednu korisnu informaciju. Konačno dođe jedan koji doprinese diskusiji, no onaj prvi koji je lijepo napisao već izgubi i volju i nadu da će bilo šta korisno novo saznati.
Znači, ili si nezanimljivi dječak ili si trol. Ili oboje. Na tebi je da dokažeš da nisi nijedno od toga, ne na meni. Ako to dokažeš, dobro nam došao. Ako ne, Rye je ovaj forum i osnovao da ne bi morao imati posla s trolovima i nesazrijelim klincima. Pa ti zaključi sam.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1778
Registration date : 18.03.2014

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimesri kol 06, 2014 4:43 pm

nisi ti ovaj forum stvorio niti me briga vidis ne moram govoriti svoje godine nepoznatim ljudima niti cu pišem kratke postove jer mi se tako piše ne sudjelujem u raspravama cijeli dan kao neki svatko ima svoje mišljenje i misli da je pametan,ja samo iznosim svoje mišljenje jer ako PIŠE DA NLO POSTOJI ja cu reci nisam 100 posto siguran kao i ono videnje nloa na google earthu na net hru sad misle da je nlo tamo a obična kupola u šumerku, ja necu 100 tvrditi jeli nesto postoji ili ne zato imam svoje mišljenje kratko ali jasno i na ovoj temi sam obrazlozio svoje mišljenje i rekao sam da austrougarska nije imala tip diktature upravljanja onda se javili komentatori čito iz bosne ili srbije i onda su počeli svoje mene to interesira jer se lako posvadit dana s stavarnom osobom a kamoli s nekim iza ekrana pametniji popusta pametnom dosta jer ako je ovako uvijek ovdje onda je to zalosno, inace jadno ako se pretvori ovo u index ili net hr confused 
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1778
Registration date : 18.03.2014

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimesri kol 06, 2014 4:57 pm

nesazrijeli klinci haha vidis to je trolanje to je i off topic jer se ne bavis temom nego necim drugim moji postovi su vezani za temu zato tebe treba banirati jer si provokator koji glumi nesto iza ekrana opet ti kazem nisam trol ni nesrijeli klinac a ti tupi još svoje samo mnogi ce sami vidjet sto si pa ce otići s ovog diktatorskog foruma samo nastavi ako te to veseli da sam ja moderator onda bi mogao brisati svacije različito mišljenje??????no way bro brisao bi samo off topic, vrijedanje i ponizavanje nesazrijeli klinac jadno i zalosno  muha 
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimesri kol 06, 2014 5:01 pm

Dobro, na ovoj temi donekle i jesi obrazložio svoje mišljenje. Probaj tako i inače. Ne znam šta da ti više kažem, zbilja. Potrudi se. Mi se ostali trudimo zastupati i braniti svoje mišljenje. Nitko nikada nije nikome branio da se pišu kratki postovi. Pa neću niti ja. Ali poanta foruma je rasprava.
Bez obzira na to što nisam stvorio ovaj forum, sad sam za njega zadužen pa stoga probaj biti konstruktivniji. Nekad imaš zanimljiva mišljenja, često oprečna drugima i siguran sam da bi svi htjeli saznati više o tome zašto tako misliš.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimesri kol 06, 2014 5:03 pm

waldox je napisao/la:
nesazrijeli klinci haha vidis to je trolanje to je i off topic jer se ne bavis temom nego necim drugim moji postovi su vezani za temu zato tebe treba banirati jer si provokator koji glumi nesto iza ekrana opet ti kazem nisam trol ni nesrijeli klinac a ti tupi još svoje samo mnogi  ce sami vidjet sto si pa ce otići s ovog diktatorskog foruma   samo nastavi ako te to veseli da sam ja moderator onda bi mogao brisati svacije različito mišljenje??????no way bro brisao bi samo off topic, vrijedanje i ponizavanje nesazrijeli  klinac  jadno i zalosno  muha 

Moj zadatak je da se, osim sa temom, bavim i s članovima foruma. Jbg, tako je kako je i s tim se trebaš pomiriti. Probaj pročitati svoje postove još jednom, kritički i racionalno, pa se osvrni na moje zaključke. Neću te ja banirati samo radi drugačijeg mišljenja, već radi nepridonošenja kvalitete foruma.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1778
Registration date : 18.03.2014

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimesri kol 06, 2014 5:06 pm

slobodno me baniraj ne ulazim u rasprave jer ako ja kazem da nlo ne postoji jedi kaze jest sta slijedi SVADA zato ne ulazim jer kad sam bio isto na nekim forumima net hr itd brisali bi sve sto im nije po volji a ostavljali su vrijedanja svatko nek misli što hoće i nek zivi kako hoće kad umremo šutjet cemo stoljecima slobodno me baniraj ako mislis da su kratki postovi trolanje ili vrijedanje a druga mišljenja mogu bit u krivu iako su im duzi komentari mislim da me nema više na ovom antidemokratskom portalu to je isto kao da ja kazem djeco u školi ako dobijete 1 prebit cu vas ili potjerati iz skole svi morate imati pet vi purgeri ste cudne biljke ne ljutite svi vasi portali su antidemokraicni nazalost dosao sam ovdje da komentiram a ne svadam se ZBOGOM
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1778
Registration date : 18.03.2014

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimesri kol 06, 2014 5:11 pm

ps i ne možes me natjerati da pišem kako tebi ili nekom odgovara to nije u redu i nema više da sam vrijedao to bi bilo ok?ps nesazrijeli klinac tebi nije uvreda a kratki postovi jesu da ima ovdje pravi admin onda bi ti bio baniran trajno pročitaj od početka moje postove i kome sam se zamjerio i kome sam odgovarao na ovoj tem,i i čiju stranu zastupaš ,za mene je ovo glupost samo komentiranje s nepoznatim osobama moje prike niste tako da mirno vam more  miga otići ću sam jer vidim u što je ovaj forum pretvoren u kavez diktature
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1778
Registration date : 18.03.2014

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimesri kol 06, 2014 5:11 pm

no pametna osoba koja ce pročitati vidjet ce da si ti u krivu jer stajes na stranu provokatora ili oni su ti prike jer su dugo tu meni svejedno vi purgeri ste cudne biljke imam pametnijeg posl odoh na more slobodno baniraj haha jer kad umremo svi šutjet cemo stoljecima bye
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimesri kol 06, 2014 5:14 pm

Ako imaš problema s drugim forumašima što se tiče njihove argumentacije, uvijek se možeš obratiti nadležnom moderatoru za taj potforum ili administratorima da procijeni ima li tu problema. Svađa nije konstruktivno napadanje problema i stoga za njom nema nikakve potrebe. Ako dođe do svađe na forumu, slobodno pošalji privatnu poruku nekome od nas rukovodećih da pogledamo. Ne stignu svi pratiti sve teme, a ljudi su i na godišnjima. Ali, raspravu ne treba izbjegavati samo radi toga što očekuješ svađu. To ne može biti razlog pisanju kratkih postova. Treba doći do sučeljavanja argumentima što obično dovodi do novih spoznaja i saznanja, često za obje strane. To je BIT foruma i to ne možeš očekivati izbjegavati.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1778
Registration date : 18.03.2014

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimepon lip 05, 2017 4:19 pm

to je sve bilo namješteno mnogi su htjeli taj 1 svj rat,,,,carstva su se morala raspast kad tad snajper
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimepon lip 05, 2017 9:17 pm

A je li? Mjenjaš ploču sad?
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1741
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimeuto lip 06, 2017 9:56 am

svi masniji igrači jedva su čekali veliki finale rata za kolonije. austrougarska se u tajmingu malo preračunala, zbog nesklada apsulutističke okomice u državnoj upravi i prosvjetiteljsko-moderne fasade carstva nisu bili svjesni kolko im je carstvo trulo i zastarilo. gavrilo princip i mlada bosna zaneseni čitanjem svetozara markovića mislili su da pokreću drugi val socijalističke revolucije a bili su samo marioneta (apisove crne ruke) tajne policijske službe sa zadačom fiksiranja apsulutističke vlasti mnonarhijske loze sumnjivog backgrounda i ne baš obljubljene međ pukom.
rat u tom momentu najviše je pahao rusima poradi betoniranja vlasti sovjeta i mobilizacijom općenarodnog bratstva ruskog čovjeka u ratu sa tradicionalnim neprijateljem-germanima.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1778
Registration date : 18.03.2014

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimepon stu 27, 2017 12:51 pm

tko zna koliko bi austrougarska još godina postojala da nije bilo onog atentata 1914 muha
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimepet kol 16, 2019 2:40 pm

ne bi, atentat nije razlog rata, on je samo malo ubrzao stvari.
ali mislim da možemo žaliti za austrougarskom. pa sve i da pričamo njemački, možda nebismo morali ići raditi u njemačku da smo ostali u austrougarskoj. mudri
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1778
Registration date : 18.03.2014

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimepet kol 16, 2019 7:12 pm

ma da nije principo pucao monarjija bi mozda prozivjela nekih 40ak godina tko zna mozda bi opet dosaoneki princip ibio rat ali to stoji austrougarska je bila socijalna drzava
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1169
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitimened tra 09, 2023 10:57 pm

Prvi Svjetski Rat je bio neizbežan nažalost,ako pogledamo geo-politicku kartu svijeta recimo 1910 godine,bilo je 5 svjetskih sila(Britanska Imperija,Rusko carstvo,Nemacko carstvo,Francuska i Austro-Ugarska) i svih 5 su bile na jednom kontinentu i kulturološkom prostoru zvanoj Europa sa drasticno razlicitim  ideologijama i interesima,nikad više svjetskih sila,nikad manje prostora izmedju njih,znaci konstelacija stvari je sugerisala veliki rat izmedju tadašnjih 5 svjetskih sila u Europi.

Uzrok naravno nije bio sarajevski atentan,vec je bio samo povod,to je historijski aksiom danas,uzroci su bili višestostruki,prekomponovanje kolonija,ekonomski-industrijski rivalitet izmedju Engleza i Njemaca,tihi rivalitet izmedju 2 imperije,sa zapadne strane na celu sa Britanijom a sa istocne strane na celu sa Rusijom,naravno i koncesija za prugu Berlin-Bagdad i fosolinih dobara oko te pruge (narocito na Bliskom Istoku).

Ne zaboravimo da su prije izbijanja WW1 pocetkom 8-og mjseca 1914 godine,bile dvije marokanske krize 1908 i 1911,aneksija Bosne i Hercegovine od strane Austro-Ugarske isto 1908 godine,zbog kojeg je usledio carinski rat izmedju Srbije i Austro-Ugarske koji je trajao par godina i na kraju 2 balkanska rata,1912 i 1913 godine.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Prvi svjetski rat... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Prvi svjetski rat...   Prvi svjetski rat... - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Prvi svjetski rat...
[Vrh] 
Stranica 5 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Prvi crni predsjednik i prvi gosti iz svemira?
» Drugi svjetski rat
» Svjetski dan zastite okolisa
» Prvi hrvatski predsjednik

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Povijest-
Forum(o)Bir: