Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Meteoritski krater na Krku?

Go down 
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Meteoritski krater na Krku? Empty
PostajNaslov: Meteoritski krater na Krku?   Meteoritski krater na Krku? Icon_minitimepon ruj 01, 2008 7:54 pm

Slušala sam danas rano poslijepodne neku radijsku emisiju, ne znam ni na kojem programu, ni kako se zove jer sam upala usred razgovora. Jedan znanstvenik tumačio je voditeljici kako često meteoriti padaju na Zemlju, koliko ih ima, koliko su česte nesreće u kojima ljudi pogibaju od udara manjih meteorita i takve stvari. Na kraju je spomenuo da je na Krku otkriven vrlo velik i jako star krater koji još nije znanstveno priznat, ali je u tijeku dokazivanje da se radi upravo o tome. Kaže da je dno starog kratera pokriveno nekakvim kamenom koji se razlikuje od podloge, da su nađeni tragovi otapanja zbog ekstremno visokih temperatura i da su, kad su znali što treba tražiti, našli izbačeni materijal Na Cresu i susjednim otocima, čak i na Platku iznad Rijeke. Nisam mogla ništa o tome naći na netu, ako netko nađe ili ima kakva saznanja ili je bolje čuo priču na radiu, može ovdje postnuti :)
[Vrh] Go down
 
Meteoritski krater na Krku?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: