Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sela koja je progutao mrak

Go down 
+21
kayser
Neobicni forumas
Tucakovic
Blizzard
Alpha
Nena
Neo
PEPE-Top Secret
Apostol_Terorist
Legionar
mare
silver
Karl Marx
None
zvezda
Aleksandar Veliki
malena
Svjetloisjena
Daenerys
urbanaaa
Rain
25 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimesri lis 03, 2007 1:08 am

SELA KOJA JE PROGUTAO MRAK

Fotografije iz zrakoplova ili satelita već dugo pokazuju da na svijetu postoje tisuće osamljenih mjesta. Može biti da su mnoga od njih napuštena jer tlo više ne može pružiti hranu stanovnicima ili su presušili izvori. No mnoga mjesta napuštena su i bez vidljivih razloga. I katkad pod vrlo tajanstvenim okolnostima.
Postavljaš stupica Joe Labelle često je, radeći, posjećivao eskimsko selo u sjevernoj Kanadi, udaljeno 300 kilometara od grada Churchilla.
No kad se u studenom 1930. opet približavao selu sve je bilo drukčije nego inače. Nijedan pas nije lajao, nije se vidio nijedan čovjek. Posvuda samo sablasna tišina.
Izgledalo je kao da su stanovnici napustili selo samo na nekoliko minuta. Lonci iznad vatre bili su puni jela. U nekim kolibama postavljač stupica našao je komade odjeće u kojima su još bile šivaće igle, kao da su upravo odloženi. Nije bilo nikakvih tragova borbe. Na obali jezera bili su kajaci. A najneobičnije je bilo to što su psi bili zavezani, ali izgladnjeli. U kolibama su nabijene eskimske puške bile naslonjene na zidove. A nijedan Eskim ne bi napustio svoje selo bez pasa i puške.
Labelle je obavijestio kanadsku konjaničku policiju. Nakon toga vojna policija istraživala je tajanstveni slučaj svim sredstvima. No čak i tragači koji su pročešljali kraj oko sela nisu ništa našli. Pripadnici konjaničke policije odustali su tek nakon nekoliko tjedana potrage. U njihovim spisima piše da se nestanak Eskima može opisati samo kao neobjašnjiv.


Zadnja promjena: ; sri lis 03, 2007 1:39 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimesri lis 03, 2007 1:10 am

Zvuči mi jako poznato... misli Rie, je li ta tema bila na forum.hr? S
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimesri lis 03, 2007 1:12 am

Je, da, je, ali ja sam ju davno još kopirao sa bosniceve stranice.
Pa eto, danas mi je palo napamet pa sam ju stavio :D
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimesri lis 03, 2007 1:24 am

http://www.qsl.net/w5www/disappearances.html

http://www.ufoarea.com/aas_villagecanada.html

Uglavnom nitko ništa ne zna... Što bi to moglo biti??? Boink Ukoliko se neka nepogoda desila il je nekom puklo u glavu poubijat cijeli selo...gdje su tijela? Je li uopće istinita ta priča o nestanku ili je to netko izmislio? conf1 Ipak vjerujem da je nešto bilo ako se navodi da je kanadska policija o tome istraživala.
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimesri lis 03, 2007 1:27 am

Imaš li kakvih linkova na hrvatskom jeziku možda?
Koliko tih misterija ima, svaki dan nešto novo. Zapravo, jako se puno toga dešava oko nas...
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimesri lis 03, 2007 1:32 am

Joj nemam nažalost. Znam da je tlaka čitat..pogotovo sada kad su oči tako teške...

Ma zapitam se je li moguće da ima toliko misterija i da neki ljudi i dalje tvrde da su to izmišljotine???

Jadni Eskimi...tko zna gdje su, šta su...i tko ih je pokupio tako iz tog sela.. meni na pamet padaju jedino vanzemaljci i to mi se nikako ne sviđa.
[Vrh] Go down
Daenerys
Riba
Daenerys


Female
Leo Pig
Broj postova : 197
Age : 40
Registration date : 26.09.2007

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimesri lis 03, 2007 1:32 am

evo da linkam sebe
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimesri lis 03, 2007 1:36 am

Daenerys je napisao/la:
evo da linkam sebe

Citat :
PRIČA ČETVRTA
Studeni 1930. godine Joe Labelle je krenuo do eskimskog sela na obalama Jezera Anjikuni u sjevernoj Kanadi. Labelle je poznavao selo i njegove stanovnike kojih je bilo oko 2000, no kada je stigao na odredište selo je bilo prazno.
Gorjela je vatra koja je grijala gulaš, no nikog nije bilo nigdje u blizini. Obavijestio je vlasti koje su provele istragu. Pronašli su neke bizarnosti. Nijedan otisak napuštanja sela nije pronađen, te se pretpostavilo da su možda otišli pomoću saonica koje vuku psi.
No psi su pronađeni izgladnjeli do smrti, zakopani u snijegu. Hrana i ostale zalihe su stajale netaknute, te je otkriveno još nešto uznemirujuće. Grobovi Eskima su bili ispražnjeni. Nitko od seljana nikad više nije bio viđen.

affraid affraid affraid affraid affraid affraid
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimesri lis 03, 2007 1:40 am

urbanaaa je napisao/la:
meni na pamet padaju jedino vanzemaljci i to mi se nikako ne sviđa.

Meni isto, ali šta će im cijelo selo?
Tisuću++ ljudi.

To je velika cifra. Možda je nešto drugo u pitanju.
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimesri lis 03, 2007 1:49 am

Da, da..kužim što želiš reć...al stvarno mi ne pada na pamet što bi moglo biti? Očito nešto što je ljudskom umu teško razumijeti.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimesri lis 03, 2007 11:32 pm

Svi zajedno otišli u drugu dimenziju?
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimečet lis 04, 2007 12:57 am

^^Opet neshvatljivo i nedokazivo, ali prema ovome vrlo moguće!
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimečet lis 04, 2007 9:27 am

Mislim da su ipak vanzemaljci u pitanju. A što će im toliki broj ljudi... Pa za ispitivanja! Onako kako ljudi rade ispitivanja na životinjama, tako i oni na nama...
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimečet lis 04, 2007 10:22 am

affraid affraid affraid

Pa zašto su baš eskime uzeli za uzorak? Njih nema puno... A jadni. I zašto se velika većina otmica događa na području S i J Amerike? Mislim, ja se ne bunim lol
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimečet lis 04, 2007 10:31 am

Pa trebalo je vrimena da se shvati da su oni nestali. Zamisli da su oteli cili New York? Naravno da bi se tako otkrili odmah. Ovako ih nitko nije vidio, valjda, a vjerojatno su odveli onoliko ljudi koliko im treba...
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimečet lis 04, 2007 10:46 am

A da li ima neka misterija bliže nama ne nešto u S. i J. Americi???
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimesub sij 19, 2008 1:03 am

Dobro je...
Aj barem smo mi jos netaknuti...
Aj nek tak i ostane...
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimesub sij 19, 2008 1:10 am

vjerujem da je dota toga nejasno, ali isto tako vjerujem da je većina toga djelo ljudske ruke. gica
A ono drugo???
Par postova ranije sam navo da me strah nepoznatog, tako da me je strah reći.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimesub sij 19, 2008 1:53 am

Cega nepoznatog te je strah? Navedi neki primer... Sta bi ti to moglo biti nepoznato, a sta bi tu bilo strasno ... ? *
[Vrh] Go down
None
banned



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Age : 35
Registration date : 26.02.2008

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimesri vel 27, 2008 3:14 pm

moguce da su vanzemaljci ali ako su oni nije mi jasno zašto su grobove išli praznit...tako da to po mom mišljenju odpada. meni se cini kao da su se tamo poklopile dvije dimenzije i oni su jednostavno prešli u tu drugu al opet onda bi i psi valjda s njima otišli jer su i oni živa bica. samo mi se ovi grobovi ne uklapaju u nijednu teoriju. došla neka sila i pokupila sve što se zove ljudsko i što je nekoc bilo ljudsko
[Vrh] Go down
Karl Marx
banned



Male
Cancer Goat
Broj postova : 165
Age : 32
Registration date : 26.06.2008

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimepet lip 27, 2008 3:11 pm

predobra tema..svaka čast
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimepet lip 27, 2008 8:43 pm

a zanimljivo.. meni su jos zanimljivije ove druge price s chimaerinog bloga. podsjeca me ovo na onu pricu o izgubljenoj koloniji koju sam negdje i postao.
[Vrh] Go down
mare
Riba
mare


Female
Virgo Snake
Broj postova : 154
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 26.07.2008

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimesri stu 26, 2008 5:57 pm

a ja mislim da ako nije dimenzija u pitanju da su svakako vanzici jer-njima je mozda trebalo mjesto na zemlji gdje bi se utaborili,pa su eskime nekamo smaknui i mozda na tom mjestu,ispod toga svega zakopali sebe i svoj brod/laboratorij sad ih tamo proucavaju.
to povezujem s praskom u sibiru,znam da brkam teme ali mozda su bili takoder zakopani ispod pa kad su se htjeli vratiti kuci napravili su nama misterij a sebi put doma....
nadam se da razumijete sto zelim reci
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimesri stu 26, 2008 8:54 pm

Citat :
Svi zajedno otišli u drugu dimenziju?

Kao što se to nagađa za Maye?
Ne, onda bi se pripremili za to, ne bi usred gulaša otišli tam, mislim, valjda bi ga prvo pojeli zubo


Možda su nekako zarobljeni u neku poddimenziju, ne znam, i sada žive tamo... JOJ, kako mi je to teško za shvatiti. Ima li kakav film na tu tematiku, dokumentarni ili igrani?
[Vrh] Go down
Apostol_Terorist
Stanica
Apostol_Terorist


Male
Libra Horse
Broj postova : 27
Age : 33
Registration date : 22.06.2008

Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitimepet stu 28, 2008 1:21 am

Black Bird je napisao/la:
moguce da su vanzemaljci ali ako su oni nije mi jasno zašto su grobove išli praznit...tako da to po mom mišljenju odpada. meni se cini kao da su se tamo poklopile dvije dimenzije i oni su jednostavno prešli u tu drugu al opet onda bi i psi valjda s njima otišli jer su i oni živa bica. samo mi se ovi grobovi ne uklapaju u nijednu teoriju. došla neka sila i pokupila sve što se zove ljudsko i što je nekoc bilo ljudsko


a zasto su onda nestali i psi?

sta ce im puske u drugoj dimenziji di je sve lijepo ?
scratch
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sela koja je progutao mrak Empty
PostajNaslov: Re: Sela koja je progutao mrak   Sela koja je progutao mrak Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sela koja je progutao mrak
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Lepa sela lepo gore,Vir, Neprijatelj najbolji srpski filmovi
» Koja ste vi vocka?
» knjiga koja vas je promijenila
» koja vam je najdraza serija
» veza koja je ubijala...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: