Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Dogoni

Go down 
+13
snake
snark
kayser
zvezda
Tutankhamon
Alpha
siskara
silver
Blizzard
little alien
Daenerys
Svjetloisjena
Rain
17 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
kayser
Moderator
kayser


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 1149
Age : 37
Location : Somewhere on the ice
Registration date : 03.12.2007

Dogoni - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dogoni   Dogoni - Page 2 Icon_minitimepet vel 15, 2008 8:05 pm

Citat :
Jer ako jesu onda mi bas nisu jasni ti odgovori...mislim pa i ja se to pitam scratch
Zasto su im uopce ista govorili? A ako vec jesu zasto onda to nije bilo nesto korisno...ne mora biti atomska bomba, ali moze biti lijek protiv nekih bolesti, kotac, nesto...

možda zato što su imali prime directive kao u star treku. 8) tj nisu se smjeli mješati u evoluciju određene civilizaije. recimo tako bi mogli objasnit zašto su im samo rekli gdje žive. zubo
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Dogoni - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dogoni   Dogoni - Page 2 Icon_minitimesub vel 16, 2008 3:39 am

Da probam da ubacim sličicu...

Dogoni - Page 2 Izidaca3.th
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Dogoni - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dogoni   Dogoni - Page 2 Icon_minitimesub vel 16, 2008 1:25 pm

Ako su vanzemaljci zaslužni za to što Dogoni znaju, tada ima nekoliko pretpostavki:

1) Vanzemaljci imaju bazu u Sunčevom sustavu

2) Dio naše fizike nije točan

3) Znaju prečace kroz prostor, dakle teleportaciju na neki način

No možda nisu vanzemaljci zaslužni za to:

4) Poznato je da su stariji narodi bili mudri, i pitanje je koliko Dogoni zapravo znaju. Već sam mnogo puta čitao da je svemir zapravo jednostavniji nego što mi mislimo. Možda bi to bio razlog da su na neki način Dogoni mogli znati da je Sirius trojni sustav (treća zvijezda još nije otkrivena, ako uopće postoji)

5) Možda su Dogoni to pretpostavili onako bez veze, čisto zbog vjere pa je na kraju ispalo da su imali lucky shot.
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Dogoni - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dogoni   Dogoni - Page 2 Icon_minitimesub svi 31, 2008 11:43 pm

a ja sve mislim, zašto im ne bi rekli? možda ti vanzemaljci nisu tašti i umišljeni kao mi.vjerovatno razmišljaju potpuno drugačije nego što mi očekujemo. zašto ne bi smatrali neki tamo narod u africi sebi ravnima? obično je prava istina jako jednostavna.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Dogoni - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dogoni   Dogoni - Page 2 Icon_minitimesub svi 31, 2008 11:45 pm

snark je napisao/la:
a ja sve mislim, zašto im ne bi rekli? možda ti vanzemaljci nisu tašti i umišljeni kao mi.vjerovatno razmišljaju potpuno drugačije nego što mi očekujemo. zašto ne bi smatrali neki tamo narod u africi sebi ravnima? obično je prava istina jako jednostavna.

Tako je, snark! hug
[Vrh] Go down
snake
Riba
snake


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 108
Age : 50
Location : BIH
Registration date : 28.03.2008

Dogoni - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dogoni   Dogoni - Page 2 Icon_minitimepon lip 02, 2008 9:30 am

apsolutno mi je nevjerovatno da neko hiljadama godina prenosi jednu pricu, s koljena na koljeno, koja se danas pokaze apsolutnom naucnom istinom, pogotovo oko orbitalnog perioda Sirisua B i da se i dan danas relativizira takva stvar, da se ne prica puno o tome..osim na forumima..
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Dogoni - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dogoni   Dogoni - Page 2 Icon_minitimepon lip 02, 2008 5:21 pm

snake je napisao/la:
apsolutno mi je nevjerovatno da neko hiljadama godina prenosi jednu pricu, s koljena na koljeno, koja se danas pokaze apsolutnom naucnom istinom, pogotovo oko orbitalnog perioda Sirisua B i da se i dan danas relativizira takva stvar, da se ne prica puno o tome..osim na forumima..

Nažalost ima puno takvih stvari. Sjećam se kad sam prvi put poželjela istrčati na ulicu i svima pričati o nekoj važnoj, životno bitnoj stvari koju sam upravo bila čula. A svima je ta informacija ušla na jedno, izašla na drugo uho... Čini se da smo prilično kruto pretprogramirani da vidimo i saznamo samo ono za što smatramo da pripada životu kakvog smo zamislili. Ostalo sve prolazi kao nekakva zanimljivost - slegnemo ramenima i idemo dalje. Dok nam ne dođe do mozga pa počnemo raspredati po forumima zubi
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Dogoni - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dogoni   Dogoni - Page 2 Icon_minitimepon lip 09, 2008 12:25 pm

evo malo i o njihovom medicinskom znanju:

http://www.bosnic.com/index.asp?story=Kako_samani_kazu&RID=1&TID=5&PID=90&SID=425923
Citat :

Na jednom drugom kontinentu, u Africi, u srcu Malija, boravio sam medu
pripadnicima danas mozda i najkontoverznijeg plemena svijeta – medu
Dogonima!
Europa je Dogone otkrila kasno, prije nesto vise od pola
stoljeca, kada je francuski antropolog Marsele Griole tamo proucavao
cudne plemenske obicaje. Francuz je mislio da se radi o primitivnom
plemenu, ali je brzo shvatio da taj narod, izgubljen u vremenu,
izvanredno poznaje tajne krvotoka, koji je zapadnjacka medicina pocela
proucavati tek 1600. godine.
Griole je otkrio da su Dogoni savrseno
crtali orbitu daleke zvijezde Sirijus B(!), nevidljive golim okom, koju
su europski astronomi zapazili i registrirali tek sredinom proslog
stoljeca - 1844. godine! I jos nesto nevjerovatno: utvrdeno je da
Dogoni poznaju zakonitosti u kretanju planete Jupiter i Saturnovog
prstena, a Mjesecevu povrsinu opisuju kao – “sasusenu krv” na sto ona,
prema najnovijim znanstvenim otkricima, odista I lici!
I dometi
tradicionalne medicine Dogona, takoder su impresivni. Eksperti svjetske
zdravstvene organizacije, boraveci u Maliju, ustanovili su da su
terapije dogonskih “hogona” (samani), nerjetko efikasnije od
zapadnjackih nacina lijecenja. “Ustanovili smo”, stoji u znanstvenom
izvjestaju, “da su dogonski iscjeljitelji znatno vjestiji pri lijecenju
izvjesnih mentalnih oboljenja, zatim oboljenja jetre i kostiju.
Koristeci biljke koje sadrze steroide i ubrzavaju srascivanje kostiju,
dogonskim samanima polazi za rukom da dva puta brze zalijece neku
frakturu kosti od konvencionalne medicine!...”
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Dogoni - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dogoni   Dogoni - Page 2 Icon_minitimeuto lip 10, 2008 12:41 am

Pa postoji dosta slucajeva u kojima ta kako je zapadnjaci zovu primitivna medicina lijeci bolje od zapadnjacke. Vjerujem da je problem sto se nasa medicina previse oslanja na tehnologiju, dok se
"primitivna medicina" oslanja na bilje i slicne stvari iz prirode, vjerujem da bi se trebala naci neka sredina i to bi bilo najbolje.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Dogoni - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dogoni   Dogoni - Page 2 Icon_minitimesub srp 05, 2008 6:51 pm

evo malo za usporedbu, uživajte! :)

http://hr.wikipedia.org/wiki/Oannes
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Dogoni - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dogoni   Dogoni - Page 2 Icon_minitimened srp 06, 2008 2:25 am

arhont je napisao/la:
Pa postoji dosta slucajeva u kojima ta kako je zapadnjaci zovu primitivna medicina lijeci bolje od zapadnjacke. Vjerujem da je problem sto se nasa medicina previse oslanja na tehnologiju, dok se
"primitivna medicina" oslanja na bilje i slicne stvari iz prirode, vjerujem da bi se trebala naci neka sredina i to bi bilo najbolje.

u pravu si arhonte, i slučaj nije samo u medicini nego i u drugim segmentima ljudskog djelovanja, u građevini posebice. postoji toliko zaboravljenih stvari koje bi nam danas mogle pomoći da bolje i sretnije živimo. usporedimo to sa savjetima naših baka koje su uvijek bile u pravu... to su te zaboravljene mudrosti, a ipak tako jednostavne stvari.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Dogoni - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dogoni   Dogoni - Page 2 Icon_minitimened srp 06, 2008 8:17 am

silver je napisao/la:
evo malo za usporedbu, uživajte! :)

http://hr.wikipedia.org/wiki/Oannes

Hvala na linku, sad sam tek stigla pročitati. Čitala sam već o Oannesu, ali mi je ova poveznica s Dogonima bila nepoznata.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Dogoni - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dogoni   Dogoni - Page 2 Icon_minitimened srp 06, 2008 11:08 am

pa, sličnosti su zaista intrigantne..
[Vrh] Go down
julija81
Žaba
julija81


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 217
Age : 42
Registration date : 15.10.2010

Dogoni - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dogoni   Dogoni - Page 2 Icon_minitimesri oľu 02, 2011 4:56 pm


_________________
...you can run, but you can not hide...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Dogoni - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dogoni   Dogoni - Page 2 Icon_minitimesri oľu 02, 2011 5:54 pm

Na wikipediji piše da je Sirius B otkriven 60-ih godina 19. stoljeća...
Nekako mi je informacija sumnjiva ako ima tako slabu vjerodostojnost na banalnim stvarima.

Izvor

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Dogoni - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dogoni   Dogoni - Page 2 Icon_minitimened lis 30, 2011 2:38 pm

Mogu da se kladim da znanje koje posedujemo o svemiru i zvezdama ne može da se meri sa znanjem koja su posedovali drevni narodi poput Maja, Egipćana i Sumerana. I Dogona uostalom. Setite se samo onih sumerskih crteža na kojima se prikazuju objekti slični letelicama. Koliko misterija ima ispred našeg nosa, a pitanje je da li ćemo ih ikada rešiti?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dogoni - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Dogoni   Dogoni - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dogoni
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: