Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Radioaktivno zračenje

Go down 
+22
MoW
Jedi Mind Tricks
Q
Scandal
schmizzl
dr.chaos0
Skulptura
Ivana30
Tigon
Gea
Berny_Sinara
snake
jpirovic
Groinx
Alpha
Hapa
Legionar
Goran
tuby
zvezda
razzor123
Svjetloisjena
26 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimened ruj 28, 2008 9:02 am

Čitam odugački članak u novom broju Nexusa i sve mi nekako nije svejedno... Čini se da je zračenje tijekom dvadesetog stoljeća uzrokovalo ogroman broj smrti od tumora raznih vrsta, osobito u prvoj polovini dok još ljudi nisu bili svjesni opasnosti kojoj se izlažu. Stvar je u tome da se male doze zračenja akumuliraju tijekom života, dakle tijelo ih na neki način pamti, i onda nakon što se prijeđe određena količina, bilo to najednom ili u bezbroj malih doza, dolazi do bolesti. Radioaktivne tvari koristile su se u svakodnevnom životu - npr. nekim oblikom radija su premazivali kazaljke na satovima kako bi svjetlile u mraku, sve dok nisu shvatili da mlade žene koje rade upravo taj posao, neobično često oboljijevaju od tumora. Ili recimo, plućne bolesnike su poticali na udisanje radona koji je također radioaktivan i koji im je donio samo drugi oblik patnje i smrti. Moju pratetu su npr. tridesetih godina prošlog stoljeća zračenjem liječili od tuberkuloze koja je zahvatila limfne čvorove, tako da je na tim mjestima imala opekotine od radijacije. Sedamdesetih godina oboljela je i umrla od raka limfnih čvorova koji je izbio upravo na mjestu zračenja.

Autor članka u Nexusu (mogu dio prepisati ako nekoga zanima) tvrdi da su dijagnostičke pretrage (rentgen, fluorografija i sll.) u kojima se ne može naći mjera pa se koriste gdje treba i ne treba i uz to s aparatima koji isijavaju višestroku dozu zračenja od one stvarno potrebne, glavni krivac za epidemiju malignih tumora koja i dalje traje. Osim zračenja tu su i pušenje i nezdrava prehrana, no sami za sebe ti faktori ne bi doveli do tako velikog porasta broja slučajeva raka.
[Vrh] Go down
razzor123
Riba
razzor123


Male
Libra Horse
Broj postova : 191
Age : 33
Registration date : 21.12.2007

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimened ruj 28, 2008 5:37 pm

dobro, što se tiće zraćenja, tu su i mobiteli, radio prijemnici itd...prodaja tih uređaja je već odavno prešla granicu, nakon koje mi više ne možemo ništa...sada je već prekasno za zaustavljanje prodaje mobitela i dr...

na ovom području su nas pretekli, i jasno mi je da ce nove generacije poput moje imati za jako kratko vrijeme ozbiljne zdravstvene probleme, ali tu se više ništa ne može i moramo se pomiriti s tim.
[Vrh] Go down
razzor123
Riba
razzor123


Male
Libra Horse
Broj postova : 191
Age : 33
Registration date : 21.12.2007

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimened ruj 28, 2008 5:38 pm

i ne, nisu oni krivi, sami smo si krivi što dopuštamo da rade s nama što žele
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimesub lis 11, 2008 10:48 pm

Nedavno sam gledala nekakvu naucnu emisiju na tv-u u kojoj se kancer objasnjava kao otprilike poludela celija koja se multiplicira... navodi se da svi mi celog zivota imamo u sebi takve celije, itd... Da li bi se ovo moglo povezati sa idejom da postoji nesto kao celijska svest?... *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimened lis 12, 2008 12:33 am

zvezda je napisao/la:
Nedavno sam gledala nekakvu naucnu emisiju na tv-u u kojoj se kancer objasnjava kao otprilike poludela celija koja se multiplicira... navodi se da svi mi celog zivota imamo u sebi takve celije, itd... Da li bi se ovo moglo povezati sa idejom da postoji nesto kao celijska svest?... *

Donekle. Kad stanica poludi, izmakne kontroli obrasca koji je drži u tkivu u određenoj funkciji i ona se počne multiplicirati. Obično tijelo prepozna i zaustavi te opasne stanice, ali ako ne uspije, razvije se neki oblik karcinoma.
[Vrh] Go down
tuby
Višestanični organizam
tuby


Male
Gemini Horse
Broj postova : 62
Age : 33
Registration date : 06.12.2008

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimečet sij 15, 2009 12:56 am

Kad zrace npr. zbog tumora.
ne mogu da odrede da uniste samo one koje zele, vec zahvate i ostale.
[Vrh] Go down
Goran
Majmun
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Age : 42
Registration date : 21.11.2008

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimeuto sij 20, 2009 10:17 pm

Ne brinu mene previše zračenja iz poznatih izvora, brinu me nelegalna odlaganja otpada. Poznate su mnoge afere u povijesti koje su izbijale zbog otkrivanja nelegalnog odlaganja ili skladištenja opasnog otpada - često vlasti tajno odobravaju odlaganje otpada na određenim lokacijama i sve se ponekad sazna tek kad ljudi u tom području počnu masovno obolijevati.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimeuto sij 20, 2009 11:29 pm

Čujte, moj tata ima kafić u sklopu Klaićeve bolnice.
I počeli smo komentirati kako sve više male djece ima rak, a da prije desetak godina toga nije bilo.
Djeca od 3 godine umiraju od razno raznih tumora, od onih na glavi do tumora na prstima!


Ja mislim da su tome krivi mobiteli i slična zračenja.

Pogledajte samo ovo



Jedini savjet koji vam mogu dati da svakako izbjegavate spavanje u ravnini sa svojim mobitelom!
[Vrh] Go down
Hapa
Riba
Hapa


Male
Virgo Cat
Broj postova : 140
Age : 36
Registration date : 07.12.2008

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimesri sij 21, 2009 1:55 pm

eh sad je ovo sto se tice mobitela malo zeznuto, mobitel stvara promjenjivo magnetno polje, zato ima mogucnost i da iszbrise disketu, ali gledo sam dokumentarac u kome se kaze da zracenje mobitela izaziva tumor, ali uradjeno je istrazivanje u kome su poredjeni rezultati ljudi koji koriste mobitele i koji ih ne koriste, i ovi sto su koristili mobitele imali su bolje rezultate, uglavnom mislim da je ovdje problem nase malo zanje o mozgu te kako na njegu uticu razni valovi i zracenja, i kako se mozemo zastititi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimesri sij 21, 2009 2:14 pm

Radioaktivno zračenje Goodpostgt8
[Vrh] Go down
Groinx
Riba
Groinx


Male
Virgo Goat
Broj postova : 104
Age : 32
Registration date : 07.05.2008

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimesub sij 24, 2009 10:21 pm

e jeba* ga ja imam ravni mobitel, ovaj gledao sam na tv jednom kako je lik pomoću dva mobitela ispeko jaja, i ima da stavis aluminij folije na mobitel umotas je u mobitel i probaj da te netko nazove neće moći.
[Vrh] Go down
jpirovic
Prašina
jpirovic


Male
Pisces Cat
Broj postova : 1
Age : 49
Registration date : 25.01.2009

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimened sij 25, 2009 10:29 pm

Pošto sam ja ing.med. radiologije mogu ponešto reći o ovoj temi.
Prvo što se zračenja tiče:sve i jedno zračenje je štetno. Međutim kada se pacijent u medicinskoj dijagnostici šalje na pretrage gdje se koristi zračenje,liječnik koji ga šalje, trebao bi odvagnuti koliku korist bi imao od te pretrage,te bi prvo trebalo obaviti pretrage koje ne uključuju zračenje.Drugim riječima:dobar pregled liječnika smanjuje potrebu za "nepotrebnim" ozračivanjem.
Najnovija istraživanja iz Amerike upućuju da je 10% porast maligniteta zbog prekomjerne upotrebe CT-a. Naime danas je moderna medicinska dijagnostika nezamisliva bez uptrebe RTG-a,CT-a i nuklearne medicine.A da ne govorim o MR-u i Ultrazvuku za koje još nema sigurnih znakova za štetnost mase
[Vrh] Go down
snake
Riba
snake


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 108
Age : 50
Location : BIH
Registration date : 28.03.2008

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimepet oľu 06, 2009 10:33 am

Svjetloisjena je napisao/la:
zvezda je napisao/la:
Nedavno sam gledala nekakvu naucnu emisiju na tv-u u kojoj se kancer objasnjava kao otprilike poludela celija koja se multiplicira... navodi se da svi mi celog zivota imamo u sebi takve celije, itd... Da li bi se ovo moglo povezati sa idejom da postoji nesto kao celijska svest?... *

Donekle. Kad stanica poludi, izmakne kontroli obrasca koji je drži u tkivu u određenoj funkciji i ona se počne multiplicirati. Obično tijelo prepozna i zaustavi te opasne stanice, ali ako ne uspije, razvije se neki oblik karcinoma.

da, kazu da imunolski sistem stalno checkira , poput policajca, celije u organizmu i unistava ih , osim u slucaju kad dodje do ozbiljnog pada imuniteta, sto je u stvari trenutak koji cekaju te kancerogene celije i okidac da se pocnu ubrzano razvijati..

pusenje, alkohol i slicni otrovi izgleda da su samo blokatori i derogatori imunoloskog sistema , ne uzrok kancerogenih oboljenja , ako se gledaju u funkciji slabljenja imuniteta naravno..
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimepet oľu 06, 2009 4:58 pm

sve zraci pa cak i Prozori
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimepon kol 31, 2009 2:41 am

rengeni u bolnicam pogotovo satri rengeni, a u hrvatskoj su takvi u svakoj bolnici, užasno zrače i to svi znaju ali mistar zdravstva je svejedno dovukao takve rengene i umaskirao ih u nove ( kao mađarski vlakovi koji voze Hrvatskom)
ljudi koji tamo rade imaju osjetno višu plaću, ali istina je da umru mlađi
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimečet ruj 03, 2009 1:30 pm

a sta sam htjela jos rec...da...ako pogledate malo u razmaku od nesrece u černobilu do danas ima vise bolesti zasto? radi zracenja...ak ce se ovi danas igrat sa atomskim bombama cijeli svijet odeeee :(
[Vrh] Go down
Tigon
Stanica
Tigon


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 26
Age : 38
Registration date : 05.09.2009

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimened ruj 06, 2009 10:26 am

jpirovic je napisao/la:
Pošto sam ja ing.med. radiologije mogu ponešto reći o ovoj temi.
Prvo što se zračenja tiče:sve i jedno zračenje je štetno. Međutim kada se pacijent u medicinskoj dijagnostici šalje na pretrage gdje se koristi zračenje,liječnik koji ga šalje, trebao bi odvagnuti koliku korist bi imao od te pretrage,te bi prvo trebalo obaviti pretrage koje ne uključuju zračenje.Drugim riječima:dobar pregled liječnika smanjuje potrebu za "nepotrebnim" ozračivanjem.
Najnovija istraživanja iz Amerike upućuju da je 10% porast maligniteta zbog prekomjerne upotrebe CT-a. Naime danas je moderna medicinska dijagnostika nezamisliva bez uptrebe RTG-a,CT-a i nuklearne medicine.A da ne govorim o MR-u i Ultrazvuku za koje još nema sigurnih znakova za štetnost mase


evil vidim da imate titulu pa me zanima što Vi mislite o stroju za vađenje Božije čestice?Ja mislim da će radijacija uzeti velikoga maha ako se uzme u obzira elektromagnet i ostali zakoni fizike.

Ona djevojčica koja im rtg vid zar to nije od radijacije u Černobilu,znači ima i dobrih genetskih anomalija,ali nažalost ne žive dugo da bi pričali o tome.
[Vrh] Go down
Tigon
Stanica
Tigon


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 26
Age : 38
Registration date : 05.09.2009

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimened ruj 06, 2009 10:30 am

Berny_Sinara je napisao/la:
a sta sam htjela jos rec...da...ako pogledate malo u razmaku od nesrece u černobilu do danas ima vise bolesti zasto? radi zracenja...ak ce se ovi danas igrat sa atomskim bombama cijeli svijet odeeee :(


Zar ne čitaš novine upravo jedna zemlja ima dovoljno bomba za hail
[Vrh] Go down
Tigon
Stanica
Tigon


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 26
Age : 38
Registration date : 05.09.2009

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimened ruj 06, 2009 10:32 am

Legionar je napisao/la:
Čujte, moj tata ima kafić u sklopu Klaićeve bolnice.
I počeli smo komentirati kako sve više male djece ima rak, a da prije desetak godina toga nije bilo.
Djeca od 3 godine umiraju od razno raznih tumora, od onih na glavi do tumora na prstima!


Ja mislim da su tome krivi mobiteli i slična zračenja.

Pogledajte samo ovo



Jedini savjet koji vam mogu dati da svakako izbjegavate spavanje u ravnini sa svojim mobitelom!



Djeca do 12 godina ne bi smjela koristiti mobitele jer se njihov živčani sustav intenzivno razvija, a ako ih imaju trebala bi ih držati što dalje od tijela06:30 | 06.09.2009. | Piše: Nikola RadovićPostoje znanstveni “dokazi” kako zračenje mobitela izaziva zločudne tumore, a opet, i da su (ne)zdravi jednako kao i topla kupka. Ministarstvo zdravstva u Velikoj Britaniji nedavno je objavilo službenu notu u kojoj se odbacuju stroge mjere zaštite u korištenju mobitela kod djece što je izazvalo bijes i ogorčenje mnogih boraca za zdravlje. No bez obzira na znanstvene nedorečenosti i proturječne dokaze, roditelji bi trebali zaštiti svoje dijete od pretjerane uporabe mobitela. “Ovakva odluka vlade je neodgovorna i nemoralna, a djecu se ne smije ohrabrivati da koriste mobitele ”, napominje Alasdair Philips, član organizacije Powerwatch.
Ovo se posebno odnosi na djecu do 12 godina jer se njihov živčani sustav intenzivno razvija. Važno je mobitele držati što dalje od glave pa je dobro nabaviti i posebne slušalice. Pri spavanju mališan treba odložiti mobitel barem jedan metar od tijela, a mobitel može i nepotrebnom zvonjavom remetiti san najmilijih. Djeca sve više koriste mobitele i za slušanje glazbe, no dobro je da zvuk ne bude jači od 85 decibela jer će oštetiti sluh.

Ne stavljajte mobitel na uho odmah
Zove li dijete nekoga mobitelom, nije dobro da ga odmah stavi na uho jer pri uspostavljanju poziva uređaj emitira najjaču snagu koja za nekoliko sekundi pada na bitno manju vrijednost.SAR nivo opisuje nivo zračenja mobitela
SAR razina (Specific absorbtion rate) izražava se u broju Wata zračenja po kilogramu moždane mase (W/kg) i precizno govori koliko mobiteli zrače. Američka komisija za telekomunikacije prihvatila je 1.6 W/kg za prihvatljivu razinu SAR-a, a što je SAR niži, opasnost je manja. Svaki model ima različit SAR i možete ga saznati na internetu ili kod prodavača.

Ne razgovarati u liftovima, garažama ...
Mobitel najviše zrači u područjima slabije pokrivenosti GSM signalom jer konstantno emitira maksimalnu snagu kako bi održao stabilnu vezu. Na lokacijama poput liftova, podzemnih garaža, tunela i dr. razgovore mobitelom treba posebno izbjegavati, osim u prijekoj nuždi.

Licem-u-lice razgovor dobar je za djecu
Pretjerana upotreba mobitela kod djece može negativno djelovati i u socijalnom razvoju. Pojačana komunikacija preko mobitela, smanjit će razgovore licem-u-lice, a dijete može ostati zakinuto za zajedničku igru i priču.

Mobiteli imaju jake zvučnike za razgovor
Osobe koje bi se trebale posebno paziti i što manje izlagati zračenju mobitela su trudnice, djeca, bolesnici i osobe sa ugrađenim pace-makerom. Oni bi trebali razgovarati putem zvučnika na 0,5 m od tijela.

Iz 24 sata članak
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimened ruj 06, 2009 3:59 pm

znam za sve to ajde barem su si ispekli kokice :D znaci nadrapali smo :( ak imaju bombu vec spremnu
[Vrh] Go down
Ivana30
Prašina



Female
Gemini Horse
Broj postova : 1
Age : 45
Registration date : 13.12.2009

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Pozdrav svima!!!   Radioaktivno zračenje Icon_minitimened pro 13, 2009 3:13 pm

Evo sasvim slucajno naletih na ovaj forum, pa sam se citajuci ovaj clanak prestravila. naime ove godine sam poslana na dva RTG snimka usiju, dva snimka kicme, CT kicme,MR kicme i EKG. Koliko je to zracenja i mogu li nekako eliminirati to pusto zracenje iz tjela.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimened pro 13, 2009 3:33 pm

Ne mozes eliminirati zracenje jer ga niti nema. Ono je napravilo svoje dok si bila podvrgnuta zracenju. Ali ta zracenja nisu opasna i ne obavljaju se cesto tako da se netrebas brinuti zbog toga. Veci problem su radio valovi koji svakodnevno "prolaze kroz nas" gdje god da bili.

Sto se tice ove snimke na kojoj je ekipa ispekla kokice sa mobitelima, to nije istina. Zapravo, bas je ta snimka demantirana u Mythbustersima. Ako se dobro sjecam, bilo bi potrebno oko 20000 mobitela da bi se takvo sto desilo.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimened pro 13, 2009 9:53 pm

Ovako sva ta zracenja nisu stvorili neki tamo mali zeleni nego mi ljudi mi sami sebe vodimo u propast zar mislite da amerika ima nuklarne bombe iz pukoga hvalisanja. One njima donose neku vrstu dobiti. UN da nema korist od atomskih bombi zabranio bi ih tako da je sve o prljav posao.
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 37
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimečet pro 17, 2009 6:52 pm

ljudi moji... "il te hoće il te neće".. i ona druga, "nešto te mora".. :)
e sad..neke stvari štete više neke manje.. svako zlo za neko dobro, i svako dobro za neko zlo..
ipak, ja bi se radije podvrgla zračenju pa da otkrijem tumor i izlječim ga.. nego ga ne pokušala otkriti ili tako nešto..

tako smo/ste dobro zaključili da je mnogo faktora koji dovode do tumora.. a možda čak ni tada... biti sretan u životu, odnosno, osjećati se sretnim (sreća je relativan pojam koji samo definiramo) je jeb** faktor zaštite!!

me like being happy... :) :)
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitimečet pro 17, 2009 9:27 pm

istina Schm :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Radioaktivno zračenje Empty
PostajNaslov: Re: Radioaktivno zračenje   Radioaktivno zračenje Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Radioaktivno zračenje
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Manipulacija-
Forum(o)Bir: