Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Lažna smrt – bijeg od problema

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Lažna smrt – bijeg od problema Empty
PostajNaslov: Lažna smrt – bijeg od problema   Lažna smrt – bijeg od problema Icon_minitimesri lis 01, 2008 7:50 pm

Citat :
Budistički samostan na Tajlandu nudi obred umiranja i ponovnog rađanja kako bi pomogao vjernicima da se riješe životnih muka i rode se ponovno kao nove osobe, oslobođene loše karme.

Budistički samostan na Tajlandu nudi svojim sljedbenicima šansu da ostave probleme iza sebe – legnu u lijes, ''umru'' i ponovno se rode kao nove osobe.

Svaki tjedan više tisuća mušterija hrli u samostan Wat Prammanee u Nakhon Nayok kako bi dobili šansu za novi početak. Plaćaju 30-ak kuna za cvijeće i donaciju redovnicima.

U samostanu se nalazi devet ružičastih lijesova sa zlatnim ukrasima.

''Ljudi žele biti sretni. Prespavaju pet minuta u lijesu i to je to'', kaže učitelj u samostanskoj školi.

Analitičari kažu da u nesigurna vremena, kada se tajlandska ekonomija usporava, raste broj ljudi koji bi svoje probleme ostavili za sobom.

''Umiranje'' im omogućava da se riješe loše karme i nastave dalje.

Tajlandski horor-film, u kojem ritual s lijesovima krene po zlu, nije ni najmanje smanjio broj ljudi koji su spremni iskušati ovaj ritual.

Redovnici izvode dva dvosatna rituala dnevno tijekom kojih mrmljaju molitve nad ''mrtvim'' tijelima.

Nauli Chaichamni, 52-godišnjoj maserki, ovaj se obred toliko svidio da ga je prakticirala već šest puta.

''Dok slušam mrmljanje redovnika, potpuno se opustim. Kad sam se probudila razmišljala sam o lijepim stvarima, o Budinoj slici u hodniku. Dobar je to osjećaj.''

Tajlanđani su jako praznovjerni i veliki broj ljudi je spreman potrošiti mjesečnu plaću na neku amajliju. Ispred hrama trgovci prodaju sve, od sretnih amajlija do Fante s okusom trešnje.

Kod glavnog oltara nalaze se gajbe pune ružičastih napitaka, boce su otvorene sa zabodenim slamkama – kao dar bogovima.

IZVOR
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Lažna smrt – bijeg od problema Empty
PostajNaslov: Re: Lažna smrt – bijeg od problema   Lažna smrt – bijeg od problema Icon_minitimesri lis 01, 2008 7:56 pm

Gornji članak je pomalo tendenciozno i senzacionalistički intoniran kako i priliči webc@feu zubo

No ipak mislim da je važno znati da se u osnovi mnogih obreda, ne samo istočnjačkih, nalazi upravo to - umiranje za prošlost, umiranje za vlastite pogreške (mislim umiranje onog dijela nas koji je previše vezan za prošlost, za ova svijet, za vlastite pogreške koje ne zna otpustiti i krenuti dalje) Ako se to učini s dubokim unutarnjim uvidom, mislim da može biti jako korisno. U svakoj inicijaciji sadržano je umiranje - dakle kidanje veza sa starim obrascem života i ponašanja i početak novoga života u koji inicijant ulazi manje ili više pročišćen obredom. Ovako paušalno kako je opisano u tekstu - tek toliko da se čovjek osjeća bolje - čini mi se kao neka vrsta duhovne higijene, ali ne puno više od toga.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Lažna smrt – bijeg od problema Empty
PostajNaslov: Re: Lažna smrt – bijeg od problema   Lažna smrt – bijeg od problema Icon_minitimesri lis 01, 2008 8:16 pm

ali ako se ljudi stvarno osjećaju bolje nakon tog rituala i rasterećeno prošlosti onda je to uspješna metoda koliko god ona nama izgledala smiješna.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Lažna smrt – bijeg od problema Empty
PostajNaslov: Re: Lažna smrt – bijeg od problema   Lažna smrt – bijeg od problema Icon_minitimesri lis 01, 2008 8:26 pm

floridana je napisao/la:
ali ako se ljudi stvarno osjećaju bolje nakon tog rituala i rasterećeno prošlosti onda je to uspješna metoda koliko god ona nama izgledala smiješna.

Meni uopće nije smiješna :)
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Lažna smrt – bijeg od problema Empty
PostajNaslov: Re: Lažna smrt – bijeg od problema   Lažna smrt – bijeg od problema Icon_minitimesri lis 01, 2008 9:27 pm

Zanimljivo,ali koliko sam shvatio oni samo legnu u lijes,znaci ne zakopaju ih u zemlju.Koliko bih ih se usudilo lec da ih zakopaju,mislim da jako malo.Ja sigurno ne zubi
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Lažna smrt – bijeg od problema Empty
PostajNaslov: Re: Lažna smrt – bijeg od problema   Lažna smrt – bijeg od problema Icon_minitimesri lis 01, 2008 9:32 pm

jozzzza je napisao/la:
Zanimljivo,ali koliko sam shvatio oni samo legnu u lijes,znaci ne zakopaju ih u zemlju.Koliko bih ih se usudilo lec da ih zakopaju,mislim da jako malo.Ja sigurno ne zubi

Pa oni obred ne shvaćaju dosliovno. To je obred pročišćenja, neka vrsta preporađanja. Da ih zakopaju, 99.9 ljudi bi umrlo...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Lažna smrt – bijeg od problema Empty
PostajNaslov: Re: Lažna smrt – bijeg od problema   Lažna smrt – bijeg od problema Icon_minitimesri lis 01, 2008 10:17 pm

i ja bi da umrem tako i da se ponovo rodim kava
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Lažna smrt – bijeg od problema Empty
PostajNaslov: Re: Lažna smrt – bijeg od problema   Lažna smrt – bijeg od problema Icon_minitimesri lis 01, 2008 10:55 pm

floridana je napisao/la:
i ja bi da umrem tako i da se ponovo rodim kava

Idemo na Tajland? lovely
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Lažna smrt – bijeg od problema Empty
PostajNaslov: Re: Lažna smrt – bijeg od problema   Lažna smrt – bijeg od problema Icon_minitimesri lis 01, 2008 11:04 pm

i na spa masažu zubi
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Lažna smrt – bijeg od problema Empty
PostajNaslov: Re: Lažna smrt – bijeg od problema   Lažna smrt – bijeg od problema Icon_minitimesri lis 01, 2008 11:13 pm

Kolka je cijena "umiranja"?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Lažna smrt – bijeg od problema Empty
PostajNaslov: Re: Lažna smrt – bijeg od problema   Lažna smrt – bijeg od problema Icon_minitimečet lis 02, 2008 12:08 am

Jaykoq je napisao/la:
Kolka je cijena "umiranja"?

Piše cvijeće za tridesetak kuna i donacija redovnicima. Kod donacija se obično uzima onoliko koliko čovjek može platiti, valjda.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Lažna smrt – bijeg od problema Empty
PostajNaslov: Re: Lažna smrt – bijeg od problema   Lažna smrt – bijeg od problema Icon_minitimečet lis 02, 2008 12:25 am

Lijepo ... još da uračunam dvosmjernu kartu za Tajland, i hotel, i nekaj za jest ... baš lijepo bankrotiram :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Lažna smrt – bijeg od problema Empty
PostajNaslov: Re: Lažna smrt – bijeg od problema   Lažna smrt – bijeg od problema Icon_minitimečet lis 02, 2008 12:34 am

Jaykoq je napisao/la:
Lijepo ... još da uračunam dvosmjernu kartu za Tajland, i hotel, i nekaj za jest ... baš lijepo bankrotiram :)

Bez brige, naći će se netko kod nas tko će uvesti ovu vrstu obreda u nekoj zapadnjačkijoj varijaciji. face
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Lažna smrt – bijeg od problema Empty
PostajNaslov: Re: Lažna smrt – bijeg od problema   Lažna smrt – bijeg od problema Icon_minitimečet lis 02, 2008 1:49 am

Meni je ovo bjezanje od stvarnosti, na to ne bih isao, to je sve samo u glavi.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Lažna smrt – bijeg od problema Empty
PostajNaslov: Re: Lažna smrt – bijeg od problema   Lažna smrt – bijeg od problema Icon_minitimečet lis 02, 2008 8:04 am

arhont je napisao/la:
Meni je ovo bjezanje od stvarnosti, na to ne bih isao, to je sve samo u glavi.

Mnogima je bježanje od stvarnosti, nekima možda veliko čišćenje.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Lažna smrt – bijeg od problema Empty
PostajNaslov: Re: Lažna smrt – bijeg od problema   Lažna smrt – bijeg od problema Icon_minitimečet lis 02, 2008 11:23 pm

Dalje smatram da je to sve samo u glavi.
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Lažna smrt – bijeg od problema Empty
PostajNaslov: Re: Lažna smrt – bijeg od problema   Lažna smrt – bijeg od problema Icon_minitimepet lis 03, 2008 12:13 am

arhont je napisao/la:
Meni je ovo bjezanje od stvarnosti, na to ne bih isao, to je sve samo u glavi.

pa i je sve u glavi ,zato i idu u lijes da im se u glavi neke stvari obrišu,tj umru
[Vrh] Go down
Sponsored content





Lažna smrt – bijeg od problema Empty
PostajNaslov: Re: Lažna smrt – bijeg od problema   Lažna smrt – bijeg od problema Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Lažna smrt – bijeg od problema
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Bijeg od stvarnosti
» Smrt bliske osobe

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: