Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Visak i rašlje

Go down 
+15
Skulptura
MoW
Novus ordo seclorum
zvezda
Blizzard
Narayana
Berny_Sinara
Hexenkind
Gea
maya
Alpha
Svjetloisjena
Flamezar
LarusArg
cmcool
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimečet srp 09, 2009 4:45 pm

Hexenkind je napisao/la:
Koristim i tarot i visak, međutim za potpuno drugačije stvari...Tarot mi služi za gatanje, proricanje, eventualnu analizu događaja, međuljudskih odnosa...a visak za provjeru energetskog stanja tijela ili prostora...za odgvore o budućnosti mi visak ne daje odgovarajuće rezultate, gotovo mi je nemoguće u potpunosti smiriti um, tako da ne razmišljam o mogućim rezultatima


Ja tarot nisam nikad koristila niti sam puno uvjerena u to jer ako je netko vidovit, isto mu je, gledao u karte ili u grah...

A opcenito mislim da i visak i tarot i sva ostala pomagala mogu vidjeti i proslost i buducnost i sadasnjost...AKO je osoba vidovita, jer je vrijeme nebitan faktor u tome...bar se meni tako cini.
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimečet srp 09, 2009 5:28 pm

Pa tarot i nema veze s vidovitosti, jednako kao niti visak. Tarot daje uvid na temelju astrologije, kabale, alkemije, sociologije, spihologija, sorry ak sam nekaj zaboravil...ja nisam vidovit, barem ne u onom obimu u kojem bi mogao za sebe tako nešto tvrditi...tarot se može naučiti, jednako kao i gledat u grah ili dlanove, dok je vidovitost dar kojeg ili imaš ili nemaš...radiestezija isto nije vidovitost, radiestezija je mjerenje, a ne gledanje u prošlost, sadašnjost i budućnost..
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimečet srp 09, 2009 8:32 pm

...Pitati visak:"Gdje sam izgubio kljuceve'" je pitanje o proslosti, cu li imati djecu?" je pitanje o buducnosti, a "Jesam li pospana?" je sadasnjost...

Sto se tarota, graha i ostalog tice, to mozes nauciti vrhunski tumaciti i biti uz to odlican psiholog pa znati i prodrijeti u ljudsku psihu i neke stvari logicki zakljuciti, osim banalne stvari tipa:"Ubio si covjeka, vidim ti u kartama da ces zavrsiti u zatvor", ali za znati odgovor za neka pitanja o buducnosti tipa "Hocu li se uskoro zaljubiti i udati?!, e za to moras biti vidovit...
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimečet srp 09, 2009 8:41 pm

Ja nikad ne pitam visak gdje sam izgubio nešto...eventualno pitam gdje je to sada, iako mi za to ne treba visak, nego kopanje po vlastitom mozgu...visak pitam kakva je energija tu il tamo, kako mi rade čakre ili aura i slično...pogađati rezultate nogometnih utakmica radi dobitka na kladionici je beznadno, sigurno nećeš dobiti rezultate kakve želiš...postoji mogućnost da ćeš nekaj i pogodit, al ako ti stvarno uspijeva, ajde molim te napravi mi listić za subotu :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimepet srp 10, 2009 11:50 am

...a ako bi kojim slučajem i dobio odgovor (za šta su male šanse jer bi ti motivi bili pogrešni), ne bi ti se isplatilo... ;)
Ne koristim Tarot da bih išta prorekla i ne zanima me gledanje u budućnost, jer tu postoji ona uzročno-posledična (tj. posledično-uzročna) petlja kojom bih neminovno morala menjati i sadašnjost pokušaem promene "viđene" budućnosti. Svako ko bi video budućnost sigurno bi bar nešto pokušao da promeni... Tarot je, po meni, idealan za meditaciju a ne divinaciju. Dobar je za analize svake vrste i gledanje na stvari odgore, a ne iz svog subjektivnog ugla. Zbog meditacija i simbolike imam Kroulijev špil...
Što se tiče izgubljenih stvari mislim da tu najbolje pomaže proći Silva metodu kontrole uma ili biti prirodni "tragač"... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimepet srp 10, 2009 4:03 pm

Hahaha da što se tiče izgubljenih stvari definitivno sam za sistem nosa psa tragača...
...meni Tarot daje dobre odgovore, posebno u smislu međuljudskih odnosa...makar, kad sam sebi gatam, često sam presubjektivan da bi vidio i prihvatio istinu...Tarot uvijek kaže istinu, samo je pitanje da li ćeš ti ispravno protumačit ono što ti je prikazano. a za meditaciju je definitivno dobar, i ja koristim Crowleyev tarot, on mi je najbolji, al o tome sam nešto pisao na samoj temi o proricanju...
...no i s viskom dobivenom informacijom možeš promijeniti tijek događaja...primjerice ako dugo godina spavaš na lošem mjestu i poboljevaš, pa viskom skužiš o čemu se radi, možeš pomaknuti krevet na drugo mjesto i samim time ti zdravlje krene na bolje...ali ne vidim ništa loše u takvoj promjeni budućnosti...
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimepet srp 10, 2009 4:57 pm

Ma cinjenica je na kraju da je visak i sva ostala sredstva proricanja zapravo komunikacija sa nasom podsvijesti jer mi sami nismo svjesno sto je sve nas mozak zapamtio, registrirao i proanalizirao pa mislim da ga je odlicno koristit da bi se izvuklo to podsvjesno znanje i tako upoznavalo samog sebe...

A za samo proricanje....to je vec tema za neku drugu diskusiju jer po svim teorijama relativnosti vremena, moze se skoknuti i u proslost i u buducnost pa nije nista cudno da onaj tko je "vidovit" posjeduje tu sposobnost i vidi neke stvari koje mi obicni smrtnici, radi pravocrtnog, tj. kronoloskog pogleda na vrijeme, nismo sposobni vidjeti...Cudna je to stvar zapravo i fascinira me mogucnost skoka u vrijeme...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimepet srp 10, 2009 5:07 pm

Narayana je napisao/la:
Ma cinjenica je na kraju da je visak i sva ostala sredstva proricanja zapravo komunikacija sa nasom podsvijesti jer mi sami nismo svjesno sto je sve nas mozak zapamtio, registrirao i proanalizirao pa mislim da ga je odlicno koristit da bi se izvuklo to podsvjesno znanje i tako upoznavalo samog sebe...
zivili :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimepet srp 10, 2009 8:12 pm

Visak nije sredstvo proricanja...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimepet srp 10, 2009 9:41 pm

@Hexenkind
Ne znam da li si ozbiljan kada spominješ psa tragača, ali ja sam mislila na tragače u onom smislu u kome Kastaneda upotrebljava taj izraz...
Što se tiče gore iznetog stava o Tarotu, potpuno se slažem... Teško je gledati išta sam sebi, a njegove poruke su uvek dobre, grešku može da napravi samo interpretator. Baš zato se ne bih u potpunosti složila s' onim da to svako može da nauči, potrebno je i sklonosti ka tome... Malo o samim kartama sam pisala na temi "Tarot", pa ne bih da se ponavljam ovde... ako nekoga zanima, to može pronaći tamo.
Ako viskom vidimo da je neko mesto loše, ne vidimo budućnost, već trenutno stanje stvari, tako da pomeranje kreveta nije baš izmena budućnosti...

@Narayana
Dobar deo uvida koji stičemo raznim metodama verovatno pripada našoj podsvesti, tj. raznim delovima sebe koje ovako nazivamo. No, ne bih rekla i sve. Tu su arhetipovi, kolektivno nesvesno, kao i razni entiteti (kojih je cela plejada) koji nam nikako ne pripadaju i ni na koji način nisu deo nas...
Ako prihvataš postojanje vidovitosti u smislu mogu da pogodim brojeve na lutriji i znam kako, kada i gde ću umreti, onda budi sigurna da će ovakve sposobnosti steći samo oni koji ih neće zloupotrebiti ni na koji način...
A što se vremenskih skokova tiče, vreme bismo mogli zamisliti kao mrežu prepunu čvorova. Čvorovi su događaji ili trenutci u vremenu, kako hoćeš. Ako hoćemo od čvora A do čvora B na mreži, obično sledimo putanju niti koje ih povezuju... Trik je u tome da je možda moguće voljom privući čvor B do sebe i samo zakoračiti u njega... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Hexenkind
banned
Hexenkind


Male
Gemini Rat
Broj postova : 278
Age : 51
Location : Zagreb
Registration date : 01.07.2009

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimepet srp 10, 2009 9:54 pm

zvezda je napisao/la:
@Hexenkind
Ne znam da li si ozbiljan kada spominješ psa tragača, ali ja sam mislila na tragače u onom smislu u kome Kastaneda upotrebljava taj izraz.*

Ne, to nije bilo ozbiljno, zezal sam se...ali i nisam u smislu toga da ako nešto tražim oslanjam se na sebe i svoja osjetila...

Citat :
Ako viskom vidimo da je neko mesto loše, ne vidimo budućnost, već trenutno stanje stvari, tako da pomeranje kreveta nije baš izmena budućnosti...

Da, ali ako se netko loše osjeća na lošem mjestu, postoji mogućnost da će mu/njoj biti još gore, pa ako pomaknemo krevet mijenjamo budućnost, odnosno ta osoba nije više u opasnosti za svoje zdravlje i okreće se pozitivnoj budućnosti. Isto tako ukoliko pronađeš vodu na dubini X, te daš iskopat bunar, promijenio si tijek budućnosti tok izvora, odnosno da nisi kopao, voda bi i dalje tekla u smjeru u kojem je tekla, a ovako sada teće u bunar...u tom smislu....
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimesub srp 11, 2009 11:36 am

Hexenkind je napisao/la:
zvezda je napisao/la:
@Hexenkind
Ne znam da li si ozbiljan kada spominješ psa tragača, ali ja sam mislila na tragače u onom smislu u kome Kastaneda upotrebljava taj izraz.*

Ne, to nije bilo ozbiljno, zezal sam se...ali i nisam u smislu toga da ako nešto tražim oslanjam se na sebe i svoja osjetila...

Citat :
Ako viskom vidimo da je neko mesto loše, ne vidimo budućnost, već trenutno stanje stvari, tako da pomeranje kreveta nije baš izmena budućnosti...

Da, ali ako se netko loše osjeća na lošem mjestu, postoji mogućnost da će mu/njoj biti još gore, pa ako pomaknemo krevet mijenjamo budućnost, odnosno ta osoba nije više u opasnosti za svoje zdravlje i okreće se pozitivnoj budućnosti. Isto tako ukoliko pronađeš vodu na dubini X, te daš iskopat bunar, promijenio si tijek budućnosti tok izvora, odnosno da nisi kopao, voda bi i dalje tekla u smjeru u kojem je tekla, a ovako sada teće u bunar...u tom smislu....


Ako si pomakao krevet sa loseg mjesta, promijenio si sadasnjost, ne buducnost. A sadasnjost uvijek utjece na buducnost, logicno.
Buducnost ne mozes mijenjati, mozes je samo vidjeti, ako imas sposobnosti za to, a promijeniti mozes SAMO sadasnjost da bi promijenio buducnost...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimesub srp 11, 2009 12:09 pm

Ako sadašnjost implicira budućnost i ako kažeš da možeš da promeniš sadašnjost, moraš reći da time menjaš i budućnost...

Ako si krevet pomerio jer osećaš loše vibracije, ne možeš da spavaš ili ti visak pokazuje podzemne vode i čvorišta, dakle ne zato jer si "video" da ćeš umreti od toga i toga, onda si "čist" što se povratne sprege budućnosti tiče... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimesub srp 11, 2009 12:10 pm

zvezda je napisao/la:

@Narayana
Dobar deo uvida koji stičemo raznim metodama verovatno pripada našoj podsvesti, tj. raznim delovima sebe koje ovako nazivamo. No, ne bih rekla i sve. Tu su arhetipovi, kolektivno nesvesno, kao i razni entiteti (kojih je cela plejada) koji nam nikako ne pripadaju i ni na koji način nisu deo nas...
Ako prihvataš postojanje vidovitosti u smislu mogu da pogodim brojeve na lutriji i znam kako, kada i gde ću umreti, onda budi sigurna da će ovakve sposobnosti steći samo oni koji ih neće zloupotrebiti ni na koji način...
A što se vremenskih skokova tiče, vreme bismo mogli zamisliti kao mrežu prepunu čvorova. Čvorovi su događaji ili trenutci u vremenu, kako hoćeš. Ako hoćemo od čvora A do čvora B na mreži, obično sledimo putanju niti koje ih povezuju... Trik je u tome da je možda moguće voljom privući čvor B do sebe i samo zakoračiti u njega... *


Sorry, ali vrijeme kao mreza cvorova i nije bas najsretnija definicija, vrijeme je malo kompleksnija konstanta, a i vrijeme samo po sebi nije bitna konstanta, bitno je prostorvrijeme...postoji nekoliko bitnih karakteristika vremena:

Vrijeme proteklo između dva događaja nije nepromjenjivo od promatrača do promatrača nego ovisi o relativnoj brzini promatračevog referentnog okvira (Lorentzove transformacije).

Dva događaja koja se zbivaju simultano na različitim mjestima unutar jednog referentnog okvira mogu se zbivati u različita vremena unutar drugog referentnog okvira (nedostatak apsolutne simultanosti).

Dimenzije (npr. dužina) nekog objekta izmjerene od strane jednog promatrača mogu se razlikovati od izmjera istog objekta od strane drugog promatrača (Lorentzove transformacije).

"Paradoks blizanaca" – sitacija u kojoj jedan od blizanaca putuje svemirskim brodom brzinom bliskom brzini svjetlosti i po povratku otkriva da je drugi blizanac stario rapidno brže (ili sporije) nego on.

"Paradoks ljestava" – situacija u kojoj dugačke ljestve putuju brzinom bliskom brzini svjetlosti i bivaju uskladištene u manju garažu.


Drugim rijecima, mozes u isto vrijeme biti na dva razlicita mjesta (paralelni svemiri), bla, bla...
Sad bi trebalo prepricati cijelu Teoriju relativnosti i Hawkingovu Kratku povijest vremena, teoriju struna i ko zna sta jos...

Dakle, tek kad se shvati sta je vrijeme, tj. prostorvrijeme, onda se moze shvatiti kako neki ljudi mogu biti "vidoviti", ako ti je vrijeme apsolutno, tesko da to mozes shvatiti...
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimesub srp 11, 2009 12:13 pm

...I opet smo otisli daleko od pocetne teme, viska i raslji...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimesub srp 11, 2009 12:17 pm

Nemaš razloga da se izvinjavaš, čim si rekla da je vreme konstanta (1. rečenica) bilo mi je jasno koliko o njemu znaš...
Hvala lepo na preporuci, ali sve što si gore navela (i još što-šta) čitala sam i proučavala davnih dana, a nešto od toga je bilo i vredno tog čitanja... No ni blizu vredno kao lična iskustva i uvidi.
O vremenu i prostor-vreme kontinuumu sam već toliko pisala na ovom forumu da mi se ne da ponavljati već apsolviranu tematiku... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimesub srp 11, 2009 12:28 pm

zvezda je napisao/la:
Nemaš razloga da se izvinjavaš, čim si rekla da je vreme konstanta (1. rečenica) bilo mi je jasno koliko o njemu znaš...
Hvala lepo na preporuci, ali sve što si gore navela (i još što-šta) čitala sam i proučavala davnih dana, a nešto od toga je bilo i vredno tog čitanja... No ni blizu vredno kao lična iskustva i uvidi.
O vremenu i prostor-vreme kontinuumu sam već toliko pisala na ovom forumu da mi se ne da ponavljati već apsolviranu tematiku... *


Konstanta je izraz, a vrijeme je daleko od konstante...ne trebamo razglabati o vremenu jer to ne spada u ovu tematiku, a o vremenu znam dovoljno da znam da mogu reci da se ne moze oposati kao mreza sa cvorovima, povezana nitima po kojima putujes, a jos je bitnije da vrijeme bez prostora ne znaci ama bas nista,a to koliko ja znam ili ne znam ne mozes prosuditi na osnovi jedne recenice...

Bit ovoga nije da se vrijedjamo niti prepucavamo nego da ti kazem da za vidovite ljude vrijeme uopce nije bitno jer oni su van njegovih okvira, a ako su ti tvoja osobna zapazanja draza od zapazanja znanstvenika, ja to postujem, ali isto tako imam i pravo na svoje misljenje i svoje definicije.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimesub srp 11, 2009 12:44 pm

Ja ne bežim od zapažanja naučnika, naprotiv... a to što su mi moja draža je moja lična stvar.
Kao što rekoh, postoji tema "Vreme", pa ako želiš gornji post kopiraj tamo. Opis mreže je meni odličan i, ako se već zalažeš za toleranciju, složi se ili ne, tvoja stvar...
Nije mi jasno šta bi trebalo zaključiti iz ovog: "Konstanta je izraz, a vreme je daleko od konstante", pogotovo nakon predhodne izjave da je vreme konstanta... No, savršeno nebitno. Ako želiš, ovaj razgovor o vremenu možeš nastaviti na odgovarajućoj temi...

Dakle, o visku i "proricanju", i tome da li se budućnost može menjati (koliko se sećam, to je bilo poslednje što je imalo neke veze s' temom na kojoj smo):
Verujem da se budućnost bira... Postoji bezbroj alternativnih budućnosti koje se događaju jednovremeno u paralelnim univerzumima... A svaki naš dan, svaka odluka koju donesemo neke od ovi scenarija eliminiše (za nas), dok nam druge otvara... To je kao hiperprostor u keme se neprestalno linkujemo iz jedne scene u drugu. Sve što učinimo ima svoju posledicu u budućem događaju koji je privuklo i uzrok u prošlom događaju koji je privukao njega... Tako da budućnost ne da možemo menjati, već to neprestano i nesvesno i činimo. Budućnost nije nepromenljiva ni u kamenu zapisana... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimesub srp 11, 2009 12:52 pm

zvezda je napisao/la:
Ja ne bežim od zapažanja naučnika, naprotiv... a to što su mi moja draža je moja lična stvar.
Kao što rekoh, postoji tema "Vreme", pa ako želiš gornji post kopiraj tamo. Opis mreže je meni odličan i, ako se već zalažeš za toleranciju, složi se ili ne, tvoja stvar...
Nije mi jasno šta bi trebalo zaključiti iz ovog: "Konstanta je izraz, a vreme je daleko od konstante", pogotovo nakon predhodne izjave da je vreme konstanta... No, savršeno nebitno. Ako želiš, ovaj razgovor o vremenu možeš nastaviti na odgovarajućoj temi...

Dakle, o visku i "proricanju", i tome da li se budućnost može menjati (koliko se sećam, to je bilo poslednje što je imalo neke veze s' temom na kojoj smo):
Verujem da se budućnost bira... Postoji bezbroj alternativnih budućnosti koje se događaju jednovremeno u paralelnim univerzumima... A svaki naš dan, svaka odluka koju donesemo neke od ovi scenarija eliminiše (za nas), dok nam druge otvara... To je kao hiperprostor u keme se neprestalno linkujemo iz jedne scene u drugu. Sve što učinimo ima svoju posledicu u budućem događaju koji je privuklo i uzrok u prošlom događaju koji je privukao njega... Tako da budućnost ne da možemo menjati, već to neprestano i nesvesno i činimo. Budućnost nije nepromenljiva ni u kamenu zapisana... *


Znas , zapravo mi je smijesno neprestano objasnjavati ljudima da ih nisam osobno uvrijedila ako se ne slazem s njihovim misljenjima...naravno da se zalazem na toleranciju, zato i ne vrijedjam nikoga tko se ne slaze sa mnom, a svoje iznosim jasno i glasno, svidjalo se to nekome ili ne...

Takodjer sam se i ja slozila da razglabanje o vremenu nema veze s ovom temom...

A moje misljenje o buducnosti je i dalje da je ne mozemo mijenjati vec da mozemo mijenjati samo sadasnjost, a buducnost moze biti samo, kako si ti rekla prije, uzrocno-posljedicna veza tih akcija u sadasnjosti...
I druga stvar koju sam rekla, iza toga i dalje stojim; vidovitim ljudima vrijeme nije bitno, oni vide prvenstveno dogadjaj, nebitno u kojem se vremenskom periodu dogodio...

To je moje misljenje, molijm te ne ljuti se sto ga imam... lol!
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimesub srp 11, 2009 1:34 pm

Kako onda znaju kada će se taj događaj koji vide dogoditi?
I, ako ne znaju kada će se to desiti, koliko je onda njihova vidovitost pouzdana?

Što se mene tiče, ako je nešto u uzročno-poseldičnoj vezi sa nečim promenljivim, ono i samo mora biti promenljivo... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimesub srp 11, 2009 2:19 pm

zvezda je napisao/la:
Kako onda znaju kada će se taj događaj koji vide dogoditi?
I, ako ne znaju kada će se to desiti, koliko je onda njihova vidovitost pouzdana?

Što se mene tiče, ako je nešto u uzročno-poseldičnoj vezi sa nečim promenljivim, ono i samo mora biti promenljivo... *


Pa koliko sam ja imala iskustva sa vidovnjacima, uglavnom su znali okvirni vremenski period u kojem bi se nesto moglo dogoditi (jednoj mojoj rodjakinji je npr. jedan rekao da ce unutar sest mjeseci umrijeti netko u njenoj obitelji muskog roda, svi su mislili da joj je to svekar, na kraju joj je to bio muz i to nam je bila obiteljska tragedija jer je ostala sama sa dvoje male djece), ali vecina njih ne zna tocan dan ni sat, osim ako nije narocito vazno to znati, npr. kao kad sam ja sanjala sestrin datum rodjenja, a za djeda nisam znala kad ce umrijeti, ali sam sanjala tocnu scenu, koja se i odigrala i jedino sta sam imala osjecaj da ce to biti uskoro, a bilo je tri dana nakon tog sna...

Teti mi je vidovnjak pricao o dogadjajima za dvadeset godina unaprijed, ali nije znao tocno kad ce se sto dogoditi, samo je rekao da je vidi u toj i toj situaciji sa tim i tim ljudima i tako je na kraju i bilo, opisao joj je buduceg muza, djecu, sve, cak do jako preciznih detalja.

Naravno da vidovnjaci znaju da ce ti dogadjaji biti u buducnosti, ali kada tocno, nisu sigurni nego kazu okvirno.Dakako, ne mogu reci: ajmo, idemo malo skoknuti u 12.08.3017. da vidimo sto ce na taj datum biti, vec su dogadjaji ono sto je kljucno i sto oni vide, ono sto ih navodi.
To su moja iskustva s njima.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimečet pro 26, 2013 4:25 pm

Da li se moderatori slažu da podignem temu iz prašine?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimepet pro 27, 2013 5:30 pm

Da li visak uvijek govori istinu? Da li je dvosmislen? Jer brate mili, saznao sam stvari od kojih se običnim ljudima diže kosa na glavi. Zanima me kako znati da li je to sve istina.  shock 
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimepet sij 03, 2014 12:26 am

A koje si to stvari saznao? Bi li ih želio podijeliti?
Koliko ja znam, visak se nauči da nam daje odgovor i onda bi trebao davati točan odgovor.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitimepet sij 03, 2014 1:21 am

Pa ono treći svjetski rat, neki ključni napadi, novi svjetski poredak, itd. itd.
Programirao sam ga da u smjeru kazaljke na satu bude DA, a obrnuto NE
[Vrh] Go down
Sponsored content





Visak i rašlje - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Visak i rašlje
[Vrh] 
Stranica 4 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: