Početna stranicaPortalPretraľnikRegistracijaLogin

'Ne' životu s nasilnikom

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
legenda007
Pračovjek
legenda007

Female
Aquarius Monkey
Broj postova : 2191
Registration date : 23.12.2009

'Ne' životu s nasilnikom - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 'Ne' životu s nasilnikom   'Ne' životu s nasilnikom - Page 2 Icon_minitimened kol 29, 2010 11:01 pm

dužan je alimentacije, retroaktivno više od cca 40.000 kuna...iako se obvezao još u prvom misecu da će je isplatit, do dana današnjeg ni lipe nije dao, a usput budi rečeno, renoviraju kuću.....
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga

Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Registration date : 28.08.2009

PostajNaslov: Re: 'Ne' životu s nasilnikom   'Ne' životu s nasilnikom - Page 2 Icon_minitimened kol 29, 2010 11:19 pm

žalosno... da me znaš, skužila bi koliko poludim na samo malu nepravdu...
evo npr prije 2 dana neki gelipteri zapalili šumu. sutri dan mene moji nisu iz kuće puštali jer sam uvečer rekao da ću im ruke polomit...

kad ovo čujem, neznam, ne dao Bog da netko se meni obrati zbog takve stvari.... stvarno to ne bi bilo dobro...

al ajd, glavno je da si izašla iz tog pakla.. djeca kao djeca... takav sam i ja bio... nije bilo tuče u kojoj nisam sudjelovao, al su me starci sredili sad i uglavnom to izbjegavam... (nije lako)

valjda će i njima to dosaditi... ;)
[Vrh] Go down
legenda007
Pračovjek
legenda007

Female
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: 'Ne' životu s nasilnikom   'Ne' životu s nasilnikom - Page 2 Icon_minitimened kol 29, 2010 11:27 pm

lipo je to čut i pročitat, sve rečeno triba i u djelo sprovest...

danas su se ljudi zatvorili u kuće...ignoriraju i ono šta je preočito, tu, njima pred nosom...svako gleda amo reć "svoja posla" kad su takve stvari u pitanju..a kad je neki trač, eto ih, ko gljive posli kiše...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8408
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: 'Ne' životu s nasilnikom   'Ne' životu s nasilnikom - Page 2 Icon_minitimepon kol 30, 2010 9:26 am

Problem je u to tome što se nasiljem ništa ne rješava. Može se privremeno spriječiti, pa kad netko mlati ženu onda se treba agresivno reagirati i to spriječiti, ali dugoročno se ništa neće popraviti. Teško se takvim osobama može bilo što objasniti bilo silom bilo lijepim riječima. Čak ih se i može zastrašiti, ali nakon nekog vremena se oni vračaju na staro. To je njihov obrazac ponašanja i oni ne znaju za bolje.

Tako da si ti lege izabrala pravi put, imaš svoj život i pravo da ga živiš kako ti želiš, jednako kao i svi drugi ides

Admin
Alpha

Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: 'Ne' životu s nasilnikom   'Ne' životu s nasilnikom - Page 2 Icon_minitimepon kol 30, 2010 10:06 am

@Chak...mislim da znaju za bolje samo im treba objasnit tako da shvate. Kod takvih je to zatvaranje u odredjenu ustanovu i prepustanje odredjenim uvjetima koje vidimo na filmovima. Pa kad prodje par godina takvog pakla onda mu se mozda pocme i bistrit. Medjutim, danas su zatvori postaju sve slicniji odmoristima. Zatvorenici najednom imaju pusta prava. Pa onda neke tamo udruge koje se plemenito bore za prava tih takvih. Mislim, da bi svakome iz tih udruga trebao nekakav kriminalac unistit zivot pa da se i njima prosvijetli za sto se bore jer ako ti nasilnicku budaletinu stavis u uvjete koji su cak i bolji nego oni u kojima je zvio vani onda ce taj bas puno naucit, mos mislit. Drugim rijecima ovdje najcesce vrijedi ona "klin se klinom izbija".

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: 'Ne' životu s nasilnikom   'Ne' životu s nasilnikom - Page 2 Icon_minitimepon kol 30, 2010 10:42 am

Ne znam Alpha, ali ne vjerujem da se može na taj način "objasniti" takvima da to što rade da je loše. Većina njih je i živjela u takvim obiteljima gdje je to bio jedini način ponašanja. Jedno je razumjeti nešto na to racionalnoj razini, a drugo doista razumjeti i spoznati da se može drugačije ponašati. Oni ne znaju da se može drugačije reagirati, to je jedino što oni znaju. U stvari slažem se s tobom da bi se njima moglo objasniti, ali za to bi bio potreban neki sustav kumuna u kojima bi oni živjeli neko vrijeme i to 24 sata na dan. Tako bi se oni preodgojili i resocijalizirali. E sad to je naravno skup i dugotrajan proces, a tko želi posvetiti toliko novca i vremena takvima. Ta sredstva se mogu i "bolje" iskoristiti.

A što se tiče zatvora, da previše je tamo luksuza, ja bi im dao malo bolje uvjete od onih kakve su oni dali svojim žrtvama. Ali zatvor ne služi tome da se ti ljudi nečemu nauče, nego da ih se makne iz društva tako da više ne mogu činiti ta zlodjela koja su činili, jer ako je netko u zatvoru onda sigurno ne može maltretirati i mlatiti ženu i djecu tako da je poželjno da tamo što duže ostane.

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: 'Ne' životu s nasilnikom   'Ne' životu s nasilnikom - Page 2 Icon_minitimepon kol 30, 2010 11:07 am

Pa te "komune" bi trebale biti zatvor. Istina je da se ljudi zatvaraju kako bi se makli iz drustva ali isto tako oni se tamo vise ili manje mijenjaju. Ne mislim da je potrebno zaposliti puste psihologe i uloziti ne znam sto. Samo je potrebna disciplina, prisilni rad (da cijeli dan tuku kamen, na primjer) i osnovni uvjeti za zivot. Osim toga tako funkcionira i zivot. Nije da je Bog svakom dao osobnog psihologa kad smo se rodili nego nas se baci u odredjene okolnosti pa mi sta iz toga naucimo - naucimo. Taj sustav bi trebalo onda pokusat prekopirat. 6 dana tuku kamen, a sedmi dan dobiju mogucnost da citaju ili tako nesto, a ako nece onda idu ribat pod, prat skoljku cetkicom za zube ili tako nesto.

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: 'Ne' životu s nasilnikom   'Ne' životu s nasilnikom - Page 2 Icon_minitimepon kol 30, 2010 12:54 pm

Ne znam koliko bi tako naučili, komune su mjesto gdje osoba dobrovoljno radi sve ono što je potrebno da bi preživio, znači proizvodi hranu koju jede, sudjeluje u održavanju objekta u kojem živi...ali ne samo da radi sve te poslove nego i zajedno s drugima radi i uči kako se ponašati u situacijima kad nije sve onako kako bi mi željeli, uči kako rješavati probleme na koje se naiđe. Kroz rad i praksu se to dobro može naučiti i svladati.

Ovo o čemu ti govoriš, pralje poda četkicom za zube ili prenošenje kamena je beskorisno i bojim se da time ne bi ništa naučili, već bi to oni doživjeli kako dodatnu kazu ili kao da im se nanosi nepravda, kazna unutar kazne, jer ne samo da su u zatvoru (što je primarna kazna) nego još moraju i raditi nešto što je beskorisno. Teško da bo takvi razmišljali na način, "... ono što sam učinio je loše, pa evo sad mogu vidjeti i iskusiti kako je to kad se prema meni loše postupa..." Nemaju oni razvijenu svijest toliko, jer kad bi imali, onda se ne bi niti ponašali.

Tako da je ovo što se trenutno čini, tj. zatvaranje u zatvore najjednostavnija metoda. No problem se javlja kad oni izađu iz zatvora. A nažalost kod nas su te zatvroske kazne dosta kratke, čak kad se suci i odluče za dužu zatvorsku kaznu, ti osuđenici izlaze iz zatvora nakon polovine vremena bilo privremeno bilo za stalno, ali pod nekim uvijetima.

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: 'Ne' životu s nasilnikom   'Ne' životu s nasilnikom - Page 2 Icon_minitimepon kol 30, 2010 1:16 pm

Ovako ja to vidim. Prvo i treba da to dozive kao kaznu jer jesu kaznjeni. Onda treba da rade dugotrpan i iscrpljujuc posao. Ne smiju biti besposleni jer je besposlen um djavolje igraliste. K tome, koliko god se cinilo besmislenim mlacenje kamena to zapravo nije tek tako. Ljudi se prociscavaju kroz takve poslove. Gotovo kao meditacija. Tek nakon odredjenog vremena osobu se moze staviti u program koji ti opisujes.

Pračovjek
legenda007

Female
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: 'Ne' životu s nasilnikom   'Ne' životu s nasilnikom - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 11:49 am

nasilničko ponašanje kažu ima i genski predznak, znači ako gledamo sve u globalu, potječe iz obitelji ali bome i iz nekog bolesnog stanja...e sad, da li je to samo izgovor ili ne...to ne znam, samo znam da je mene jako teško naljutit i dovest u tu situaciju da na nekog dignem ruku..
nasilnici, o njima mogu govorit jer sam živila s jednim...jako nestabilni psihički, bez svog ja, podložni utjecajima majki i očeva, ne da sam sklona virovat, već pouzdano znam da je njega otac sigurno na nekin način zlostavljao..i sad ono šta mene muči...ako je znao i osjetio da to ne valja, zašto nije poradio na sebi, da on ne bude kao otac...ali...samo jaki mogu podnijet ogroman teret promjene...svedeno u jednu jedinu rič mogu reć da su ti ljudi ustvari, slabići....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: 'Ne' životu s nasilnikom   'Ne' životu s nasilnikom - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 12:03 pm

Slozila bih se da se radi o slabosti i to proizasloj iz frustracije. Tesko je noramalnoj/uravnotezenoj osobi pricat o tome jer ta osoba prica racionalno dok je nasilniku percepicija potpuno pomaknuta. Kao i samoubojicama. Tu bi pomogla terapija ali tesko je doci do toga.

Pračovjek
legenda007

Female
Aquarius Monkey

PostajNaslov: Re: 'Ne' životu s nasilnikom   'Ne' životu s nasilnikom - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 12:09 pm

u biti, to je strah od autoriteta..i te strahove je ličija na nama , ukućanima..kao, pokazivao je kroz to ponašanje da je on Bog i batina...a ustvari nije bio ni Bog, a niti je imao batinu...hahahahaah...malo šale u ovoj ozbiljnoj temi...hahahahaah
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: 'Ne' životu s nasilnikom   'Ne' životu s nasilnikom - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 12:26 pm

legenda007 je napisao/la:
nasilničko ponašanje kažu ima i genski predznak, znači ako gledamo sve u globalu, potječe iz obitelji ali bome i iz nekog bolesnog stanja...e sad, da li je to samo izgovor ili ne...to ne znam, samo znam da je mene jako teško naljutit i dovest u tu situaciju da na nekog dignem ruku..
nasilnici, o njima mogu govorit jer sam živila s jednim...jako nestabilni psihički, bez svog ja, podložni utjecajima majki i očeva, ne da sam sklona virovat, već pouzdano znam da je njega otac sigurno na nekin način zlostavljao..i sad ono šta mene muči...ako je znao i osjetio da to ne valja, zašto nije poradio na sebi, da on ne bude kao otac...ali...samo jaki mogu podnijet ogroman teret promjene...svedeno u jednu jedinu rič mogu reć da su ti ljudi ustvari, slabići....
Odličan post legendo, nije da ga opravdavam, ali čini mi se da on ne zna bolje. Iako na neki način zna da je takvo ponašanje loše i da bi se trebao drugačije ponašati, to je ipak jedini obrazac koji on poznaje. Jedino što je vidio i osjetio je takvo ponašanje, kad bi i htio drugačije ne zna kako i što promijeniti. To ga naravno frustrira, vjerojatno tu možemo dodati i alkohol u ogromnim količinama koji dodatno remeti percepciju. I kad se sve zbroji i oduzme dobije se da on izabire put koji mu je poznat, a to je nasilničko ponašanje. Da je možda malo pametniji, trezveniji, svjesniji možda bi mogao odabrati i nešto drugo, nešto bolje, ali eto nije. Čini se da za takve ljude nema pomoći, teško se oni mogu promijeniti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: 'Ne' životu s nasilnikom   'Ne' životu s nasilnikom - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 1:12 pm

Ne bih se slozila. Da je bas tako to bi znacilo da svatko tko dolazi iz disfunkcionalne obitelji ce automatski i sam biti takav. Ja znam i primjere gdje je osoba odrasla u super covjeka dok mu je otac bio nasilnik i pijanac. Tip je razvio jak nagon da stiti slabije od sebe. Dakle, mislim da je na stvari to sto su neki ljudi psihicki slabiji i sto jednostavno puknu. Oni onda i sami postaju nasilni. Neki drugi se, pak, izvuku. Vjerojatno je kod ovih sto puknu i genetska predispozicija veca (zasigurno je i tu predispoziciju pokupio od nasilnog roditelja). Zapravo pricamo o ljudima kojima treba psiholoska pomoc i lijecenje. Ne moze on nista sam. Prosla baba s kolacima.

Guardian
Chakotay

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: 'Ne' životu s nasilnikom   'Ne' životu s nasilnikom - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 1:28 pm

Ali Alpha nisam ja rekao da će uvijek biti tako i da će se svaka osoba ponašati kako su se ponašali njegovi roditelji. Naravno da ima i drugačijih primjera, kao što sam rekao oni koju su malo pametniji, svjesniji, razboritiji će znati da mogu i drugačije i tada će izabrati bolje. I ja znam primjere gdje su djeca koja su odrasla u teškim uvjetima postai super dobre i kvalitetne osobe, nekako imam dojam da su im upravo ti teški uvjeti dali tu dodatnu mudrost i razboritost da izabiru dobro. Svaka čast takvim ljudima, oni su za primjer drugima. Ali dosta njih to ne uspije i jednostavno se izgube u takvoj sredini.

Admin
Alpha

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: 'Ne' životu s nasilnikom   'Ne' životu s nasilnikom - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 1:31 pm

Aha, ok. Krivo pokontah.

Nije lako odrasti ni u najnormalnijim uvjetima, a kamoli u nekim ne bas sjajnim. Jasno, ne opravdavam spomenutog tipa jer unatoc njegovim frustracijama on odgovara za svoje postupke kao i svi mi. A ako nece sam odgovarat onda ga treba pritisnut dok ne cikne.

Majmun
Cinderella

Female
Aquarius Cat
Broj postova : 1675
Registration date : 01.11.2009

PostajNaslov: Re: 'Ne' životu s nasilnikom   'Ne' životu s nasilnikom - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 8:50 pm

Jednom mi je netko rekao: "Nitko tko živi u takvim uvjetima ne može biti normalan".
Mislim da je ta osoba bila u pravu. To zaista ostavlja duboke psihičke posljedice. Nitko tko to nije prošao ne može reći drugome da zna kako mu je.
Legi, mogu samo reći da mi je drago da si imala dovoljno snage da ostaviš sve to iza sebe.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: 'Ne' životu s nasilnikom   'Ne' životu s nasilnikom - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down

'Ne' životu s nasilnikom
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2