Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zlostavljanje životinja

Go down 
+25
megawar888
sanjak
LJUBAV
The Dark Princess♥
Gea
josip21
Chakotay
Athena
Alpha
Skulptura
Dragony
flory
biga
Legionar
Eternity
Absynthia
marginalac_margarin
snow queen
Berny_Sinara
malenaivi
Blizzard
Michael Wittmann
floridana
Svjetloisjena
gloria_g
29 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimepon tra 12, 2010 4:32 pm

Baš sam mulav onda :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimepon tra 12, 2010 4:51 pm

Nisi...nego se ja cesto izrazavam prilicno energicno...i meni je to normalno...znaci ako nabrojim da je netko "blesava kretencina koju treba mlatit dok ne izdahne" to, u mom svijetu, moze znaciti da sam se, eto, malo naljutila. Prevedeno na normalni govor to bi bilo kazano mozda da je ta osoba napravila budalastinu. Kuis? miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimepon tra 12, 2010 4:53 pm

Čim se tako energično izražavaš to već znači da baš nije tako. Al dobro. Nema veze :) Žim-ku

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimepon tra 12, 2010 5:15 pm

Eh...ljudi su razliciti Legic...recimo...moj brat i ja imamo slican nacin izrazavanja kao i humora...pogotovo onog ironicno-crnog... Enivej, kad nas slusaju ljudi sa strane misle da nismo normalni. Recimo, citamo u novinama da je neki klinac uzeo auto bez pitanja i napravio stetu i, recimo, povede se prica o odgoju...mi imamo recenice tipa "trebali su ga starci slomit toliko da 2 mjeseca ne izadje iz bolnice". Jel ti treba reci kako to zvuci? No, vidis i sam. A u biti nitko od nas ne bi zbilja slomio klinca da ne moze izaci 2 mjeseca iz bolnice...samo tako izrazavamo negodovanje uzrokovano neodgojem ili nemarom...znam da ti je tesko shvatit...tesko je cak nekim ljudima koji nas znaju oduvijek tako da...sve ok...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimepon tra 12, 2010 5:21 pm

I ja tako nekada razgovaram, ali ne na Forumu među drugim ljudima. I ti dobro znaš da tako ne možeš pred drugima. Jako dobro jer si i mene samog pozivala na moje ponašanje.
A ipak jesi. Ipak si se izrazila onako luđački. Što to znači? Znaš da nije primjereno, ali ipak si učinila?
Nešto je probilo tvoje barijere, tvoju pristojnost, tvoju uglađenost pred drugim ljudima. To je bijes, ljutnja. Sama činjenica da je to probilo tvoje, pogotovo tvoje izvrsno poznavanje komunikacije znači da te obuzima više nego to htjela priznati.
Ispravi me ako griješim. :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimepon tra 12, 2010 5:28 pm

@Alpha nisam ništa implicirao u svom prijašnjem postu na ovoj temi, govorio sam općenito, a što se tiče tvog energičnog izražavanja na forumu, ja te kužim i mogu pročitati između redaka tvoje postove, no moraš ipak malo pripaziti većina forumaša to ne može, čak niti Legi koje te također jako dobro poznaje to baš ne skuži uvijek. No s druge strane to je tvoj stil i imaš pravo na to, pogotovo nakon toliko napisanih postova na ovom forumu. mudri
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimepon tra 12, 2010 5:31 pm

Pa onda se imam i ja pravo nepismeno izražavati, a kasnije se opravdavati za stvari koje sam rekao. Zašto se meni to primjećuje?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimeuto tra 13, 2010 9:03 am

Jedini način mijenjanja svijeta jest taj da nastojimo promijeniti sebe. Ako želimo da svijet bude bolje i ljepše mjesto za život, onda trebamo sebe učiniti boljim ljudima. Na taj način i kroz to djelujemo i na druge, polako ali sigurno - najprije u svom neposrednom okruženju, a kasnije se to, vjerujem, širi i u većim krugovima budući da oni na koje djelujemo pozitivno počinju i sami djelovati pozitivno na one oko sebe. Samo, o tome ne treba puno pričati, naprosto treba to raditi i nastojati takav biti. Jako mi se sviđa Legijev pristup i razmišljanje u gornjim postovima.

Btw, da mi netko ozlijedi ili ubije psa ili učini nešto onima koje volim, osim obrambene reakcije u prvom trenutku bih sigurno bila sklona učiniti nešto vrlo ružno i agresivno. Realizacija tog ružnog i agresivnog ovisila bi, naravno, o okolnostima i situaciji koju ne želim ni zamišljati. Ne bi mi bilo prvi put da se u takvom nečem nađem, to je normalan dio života. Samo, dosad sam shvatila da upravo u onoj drugoj rundi, kad se bijes slegne i strasti počnu smirivati, mogu najviše učiniti za sebe i za druge najprije racionalizacijom, zatim razmišljanjima kakva je Legi opisao. Jer lanac agresivnosti koji se pokreće kad je čovjek uplašen i povrijeđen također se širi i zapravo, na kraju, ne vodi nikamo. Mislim da je jedna od najvažnijih, ako ne i najvažnija čovjekova zadaća u životu naučiti kako se nositi u tim najtežim i najstresnijim situacijama a da se barem napravi što manja šteta, ukoliko se ne može okrenuti na neko dobro. Jer takvi događaji su lekcije svim sudionicima. Zato ne kažem da ubojicu psa ne bi trebalo izmlatiti kako bi bolje shvatio što je učinio i da je nekome uistinu nešto učinio (takve ljude uistinu krasi ogroman manjak empatije, kako je Alpha negdje napisala), no mislim da sa svoje strane mogu i moram pokušati i nešto drugo, prije svega moram pokušati izaći na kraj sa svojim bijesom i ogorčenjem na način koji će što manje povrijediti druge.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimened tra 18, 2010 9:25 pm

@ Legi

I kako sada stvari stoje u vezi tog događaja?
Ono što tu možeš napraviti jest pozvati tog čovjeka na odgovornost. Kažeš da je tvoj otac vidio kako on upucava psa. To je jako neodgovoran čin, naročito ako je to napravio u selu gdje je lako mogao ozlijediti i nekog drugog. Dovoljno je i to da je tvoj otac bio tamo. Slučaj treba prijaviti i neka mu se oduzme dozvola za posjedovanje oružja, jer je ta osoba opasna za okolinu. Ne možeš tek tako ići okolo ko Rambo i pucati kako ti puhne. Evo, ovo je konkretno što možeš učiniti. Lijepi razgovor se može pokušati, s time se nema što izgubiti, ali bit je u tome da se tog čovjeka pozove na odgovornost za njegov čin.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 3:04 pm

jutros mi je uginuo mačić - netko ga otrovao... tko zna koji je ovo već po redu... više za mene nema životinjica... cry

čakotaj, nije onaj koji mi je tvoj buraz dao, hvala Bogu Cicu još imam, ali fakat on je posljednji
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 3:17 pm

jadni mali macic....bas mi ga je zao....
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 6:57 pm

gloria_g je napisao/la:
jutros mi je uginuo mačić - netko ga otrovao... tko zna koji je ovo već po redu... više za mene nema životinjica... cry

čakotaj, nije onaj koji mi je tvoj buraz dao, hvala Bogu Cicu još imam, ali fakat on je posljednji
aaaaa kako mi idu na živce takvi ljudi!!!!!!!! :x evil
bem ti, napisao sam i ranije da ja znam tko mi je ubio mačka jednog, taj bi se trebao selit u drugu državu....
jadni mačić....
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 8:04 pm

Gloria, e, tako i mi. Samo ih brojimo. I svaki puta kažemo:''Ovaj je zadnji'', no kad vidimo životinju ne možemo ju ne udomiti. :(

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 11:41 pm

Poznato mi je toZlostavljanje životinja - Page 4 438715 Meni susjeda redovito truje i utapa mačke samo zato jer idu po njezinom vrtu, a one maze dolaze svakom tko u ruci ima nešto hrane pa ih tako ulovi
Ali od kad imam psa sve mačke izbjegavaju naše dvoriše :tužni:
Ja bi macuuuu....

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimesri tra 28, 2010 12:09 am

Žalosno :(
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimesri tra 28, 2010 12:24 am

gloria_g je napisao/la:
jutros mi je uginuo mačić - netko ga otrovao... tko zna koji je ovo već po redu... više za mene nema životinjica... cry

čakotaj, nije onaj koji mi je tvoj buraz dao, hvala Bogu Cicu još imam, ali fakat on je posljednji
Stvarno jadno, meni nije jasno zašto ljudima smetaju životinje i to toliko da ih idu ubijati, žalosno :(
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimesri tra 28, 2010 3:31 pm

Psu odsječene sve četiri šape
U beogradskom naselju Medak pronađen je jednogodišnji pas mješanac, kome je neki monstrum u ljudskoj koži odsjekao sve četiri šape, a zahvaljujući brzoj reakciji stanovnika tog kraja grada, pas je prebačen kod veterinara, gdje mu je ukazana prva pomoć. Prema riječima veterinara, jedina šansa da pas nastavi da živi je uz pomoć proteza, ali koliko je to izvodljivo, još se ne zna, javlja B92.

Zlostavljanje životinja - Page 4 Psu4

rema procjeni veterinara, pas je osakaćen ležao više od nedjelju dana, zadobio je upalu kostiju, izgubio dosta krvi i pravo je čudo kako je ostao živ.
„Kada su donijeli psa, bili smo zaprepašteni, to je pas kome su odsječene sve četiri noge. Nemoguće je da stradao u nekoj nezgodi, ovo je namjerno izvedeno“, rekao je veterinar Miomir Ranđelović.
Ovako precizan sakaćenje nije mogla da izvrši jedna osoba, već je morala da ima pomoć, smatra veterinar. Noge su jedino mogle biti odsječene nekim oštrim predmetom, poput sjekire.
„Kad su me pitali da li je ovo mogao da uradi čovjek, rekao sam da nije čovjek nego nečovjek. Zamislite čovjeka kome su isječene ruke, iznad šaka, i noge iznad stopala, u kakvom je stanju i kako bi mogao nastaviti da živi“, kaže Ranđelović.
Jedino rešenje za Milu, kako su nesrećnom psu spasioci dali ime, je ugradnja proteza koje se ne proizvode u Srbiji, ali i tada bi morala ponovo da uči da hoda. Dok ne bude udomljena, Mila će ostati u veterinarskom stacionaru, navodi B92.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimesri tra 28, 2010 3:38 pm

užas. monstrumi.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimesri tra 28, 2010 3:52 pm

Ne vjerujem. Odvratno. Gade mi se takvi ljudi rigo

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimesri tra 28, 2010 4:19 pm

Ajde im otidji lijepo objasniti sto su napravili jer oni ne znaju kava

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimesri tra 28, 2010 4:22 pm

koliko čovjek nisko može pasti.... al sve se vraća sve se plaća... doći će i njihov trenutak da se netko izživljava na njima....
proklete kukavice, jadnom psu otkinut šape!!!! trebalo bi njima otkinut ono što im je umjesto muda, jer sumljam da muda imaju....

Alpha, objasnio bi im ja, al onda bi im nove putovnice i ostale potvrde sa slikom trebale....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimesri tra 28, 2010 4:30 pm

Slazem se Biga...prvo probat objasnit ali znamo da nece shvatit...onda ih valja ubijediti. Kod ubjedjivanja je dobro imati ubjedjivac. Evo ovako jedan na primjer:

Zlostavljanje životinja - Page 4 Ecbe867ea1e3fa7eb7d4e05



_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimesri tra 28, 2010 4:35 pm

Alpha je napisao/la:
Ajde im otidji lijepo objasniti sto su napravili jer oni ne znaju kava
E, znaš šta. Učiniti ovako nešto jednoj zdravoj životinji je bolesno. Ti ljudi su bolesni. Ti ljudi imaju krivu skolpku u glavi. Ti ljudi su mentalno zakinuti. Tim ljudima je duša zakinuta. Ti ljudi su cijeli zakinuti. Jer... to nije samo ubiti životinju. Ljudi ubijaju da bi jeli.
Ovo je mučenje životinje. Ovo je gledanje životinje kako pati. Ovo nisu kompleksi. Ovo nije ponos što si upucao nešto. Ovo je iskrivljeno gledanje patnje. Ovo je sadizam. Debilizam, kretenizam. I ne samo što su mučili životinju i uživali u tome, ovi su je pustili da preživi.

Debil iz 'moje priče' nije takav.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimesri tra 28, 2010 5:27 pm

Prestrašno, ne mogu ni komentirati, jer me to jako uzruja. no
Uglavnom, ja sam za maksimalne zatvorske kazne.
Ne bi bilo loše kad bi se takve počinitelje dobro opalilo po džepu i smjestilo u psihijatrijsku ustanovu.

Takvi monstruozni postupci se očito dovoljno strogo ne kažnjavaju i sramotno je da se za njih često izriču samo uvjetne osude. neides

Nikakva prevencija tu ne pomaže, jer je takvi samo zloupotrebljavaju, a znamo što se događa sa ubojicama kad ih se pozivajući na ljudska prava i sentiment odmah pusti na ulicu. Isto tako, ljudi koji muče životinje većinom kasnije ne prezaju da to naprave i ljudima.
Nažalost, kao bi i neki drugi rekli, čini mi se da što više poznajem ljude, to više volim životinje.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitimesri tra 28, 2010 5:33 pm

Uh stvarno jezivo ovo gore izgleda, jadam pesek :(

U potpunosti se slažem s Legijevim komentarom osoba koje to čine. Tako mučiti životinju je doista bolesno, bilo bi bolje da je taj pas ubijen, barem bi mu skratio daljnje muke, ovako i je na neki način ubijen, ali opet živi :(

Athena je napisao/la:

Nažalost, kao bi i neki drugi rekli, čini mi se da što više poznajem ljude, to više volim životinje.
good
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zlostavljanje životinja - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Zlostavljanje životinja   Zlostavljanje životinja - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zlostavljanje životinja
[Vrh] 
Stranica 4 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Kućni ljubimci-
Forum(o)Bir: