Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Trebam pomoć

Go down 
+7
Athena
Michael Wittmann
Fantom
Lullaby
Svjetloisjena
Legionar
LarusArg
11 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
LarusArg
Dinosaur
LarusArg


Male
Capricorn Cat
Broj postova : 353
Age : 36
Registration date : 26.08.2008

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimened stu 09, 2008 5:45 pm

eto od jučer mi je počelo se neš čudno dešavati, ali isključujem činjenicu da je virus.


znači, radio sam na kompu i odjednom su prestali programi raditi
otvara se poruka nešto tipa da aplikacija se nemože pokrenuti, konfiguracija se razlikuje i onda u zagradi neki broj počne 0.05itd. i piše da bi se reinstaliranjem rješio problem.


ja reinstaliram al opet isto.i odlučim ja sistem restore i vratim ga dan prije.kasnije je sve radilo normalno.
danas nije bilo kak i jučer, ali ugasim ja računalo, upalim nakon par sati ponovo i ponovo se pojavi isti problem
sad sam ga ponovo vratio na petak i opet radi normalno.

isključujem činjenicu da je virus jer bi ga NOD sigurno prepoznao, a i sve se vrati na normalu kad stavim system restore

ali evo to se prvi put desilo nakon instalacije igrice Mass Effect
a danas nakon što sam isključio računalo

može mi tu netko pomoći?
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimened stu 09, 2008 6:11 pm

imaš li dovoljno radne memorije?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimened stu 09, 2008 11:02 pm

Da, slabija računala (uglavnom po pitanju RAM-a) imaju problema s igricama (imam bogato iskustvo dok klincima nisam kupila novi, jači komp.

Druga mogućnost je da ti je sama igrica izazvala kvar. Da napraviš nekakvu defragmentaciju ili reinstaliraš windowse ako nisi dulje vremena i ako ti češće stvaraju neobjašnjive probleme?
[Vrh] Go down
LarusArg
Dinosaur
LarusArg


Male
Capricorn Cat
Broj postova : 353
Age : 36
Registration date : 26.08.2008

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimepon stu 10, 2008 12:43 am

grafička je zamjenjena GeForce 9800 GT i odlična je, friška i nova
a po pitanju RAM-a, imam 1024 GB RAM-a
zasad dovoljno
a deinstalacija windowsa je napravljena zadnji put kad sam formatirao disk, a to je kad sam zamjenio grafičku (točnije : prije oko 3 tjedna)
a sad.defragmentaciju sam napravio tjedan dana nakon zamjene grafičke
ali budem za svaki slučaj sutra defragmentirao disk.
[Vrh] Go down
LarusArg
Dinosaur
LarusArg


Male
Capricorn Cat
Broj postova : 353
Age : 36
Registration date : 26.08.2008

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimepon stu 10, 2008 11:07 am

evo upalio računalo i ponovo isti problem, nisam ništa instalirao ni mjenjao na kompu, jednostavno ponovo isti problem.

Trebam pomoć Errorqx8
[Vrh] Go down
Lullaby
Višestanični organizam
Lullaby


Female
Capricorn Monkey
Broj postova : 93
Age : 103
Registration date : 01.05.2009

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimepet svi 01, 2009 11:50 am

Vjerojatno su vec rijesio problem, ali za ubuduce kad imate error windows pocinjes googlajuci s nazivom errora ..u tvom slucaju je to : pcsync2.exe. Znaci instaliran ti je neki software za Nokiu (inace prog.za mobbitele znaju radit errore) ili deinstaliran ali nisu ocisceni iz foldera ostaci instalacije(prog.files, temp.files..i sl).
Takoder ovo kod tebe me podsjeca na startup, jer se pali nakon paljenja računala . Odeš u startup i maknes Nokia Suite!

Također NOD je prilično loš antivirus.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimepet svi 01, 2009 2:35 pm

Zašto je NOD loš?
[Vrh] Go down
Lullaby
Višestanični organizam
Lullaby


Female
Capricorn Monkey
Broj postova : 93
Age : 103
Registration date : 01.05.2009

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimepet svi 01, 2009 2:40 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Zašto je NOD loš?

Nod vs ostali antivirusi su tema koja se provlaci na raspravama i forumima vec odavno. Imam dosta iskustva sa razlicitim antivirusima a i inficiranim tuđim komp. U velikoj vecini (čak i 80%) inficirani su bili nodovci. Ne dvojim da se mnogi nece sloziti sa mnom, ali cinjenice pricaju za sebe. I sama sam imala Nod dugo. I bila cesto zarazena.
Zadnjih godinu i po na moj komp nije stigao niti jedan virus.

Preporucujem Kaspersky.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimepet svi 01, 2009 2:43 pm

Aha, ali ima i suprotnih iskustava, ja sam svašta isprobala i završila na NOD32. Nisam imala problema u posljednje dvije godine otkako ga imam, prije mi je svako malo nešto prolazilo kroz AVG, Trend micro, Avast mi nije pomogao kad sam se zarazila nekim crvom i tako. Više mi kod NOD32 smeta što je pomalo nasilan, odmah bi brisao zaraženo pa ako se ne pazi može otići i neki potrebni file. Mislila sam da misliš na tako nešto.

Odvukla sam u offtopic, mogli bi modovi posljednja tri posta preseliti na temu o antivirusima, sorry oops
[Vrh] Go down
Lullaby
Višestanični organizam
Lullaby


Female
Capricorn Monkey
Broj postova : 93
Age : 103
Registration date : 01.05.2009

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimepet svi 01, 2009 3:03 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Aha, ali ima i suprotnih iskustava, ja sam svašta isprobala i završila na NOD32. Nisam imala problema u posljednje dvije godine otkako ga imam, prije mi je svako malo nešto prolazilo kroz AVG, Trend micro, Avast mi nije pomogao kad sam se zarazila nekim crvom i tako. Više mi kod NOD32 smeta što je pomalo nasilan, odmah bi brisao zaraženo pa ako se ne pazi može otići i neki potrebni file. Mislila sam da misliš na tako nešto.

Odvukla sam u offtopic, mogli bi modovi posljednja tri posta preseliti na temu o antivirusima, sorry oops

Ajd prije nego ode na drugu temu evo još:
ZA crve i slicno smeće pored antivirusa nije lose imati Malwarebytes Anti-Malware redovno updejtiran.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimepet svi 01, 2009 7:39 pm

Hvala :)

A bit će sve ovo dostupno i na "pravoj" temi :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimesub svi 02, 2009 8:47 pm

Sad i ja trebam pomoć - kako da otvorim slike s ekstenzijom .cdr (znam da je Corel u pitanju), mogu li ih prebaciti u nekakav normalniji format tipa .jpeg?
[Vrh] Go down
Lullaby
Višestanični organizam
Lullaby


Female
Capricorn Monkey
Broj postova : 93
Age : 103
Registration date : 01.05.2009

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimeuto svi 05, 2009 11:36 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Sad i ja trebam pomoć - kako da otvorim slike s ekstenzijom .cdr (znam da je Corel u pitanju), mogu li ih prebaciti u nekakav normalniji format tipa .jpeg?
Mozes. Ali prvo ih moras otvoriti u Corel-u ili u XnView-u pa File > Export i u file type odaberes koju ces extenziju (.jpeg, .png itd).
Također imas male programčiće konvertore ( free) kojima mozes mijenjati extenzije , ali ne znam sad napamet koje podrzavaju i sta mogu sve!
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimečet srp 02, 2009 12:09 am

Kad sam vec kod ove teme,zatrazio bih i ja jednu pomoc.
Pa ovako,nakon nekoliko beta verzija danas je stigla
konacna verzija 3.5 firefox.
Trenutno ga isprobavam i mogu reci da je preglednik zaista brz.
Medjutim,nervira me jedna stvar a to je da kad kliknem na neki link
uokviri mi se to mjesto sa kratkim crticama kao kvadrat. Kako se rjesiti toga,molim pomoc,hvala.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimesub kol 08, 2009 11:22 pm

Ne znam odgovor, ali trebala bih i ja pomoć

Nikako mi se ne učitavaju slike sa servisa TinyPic. Na blogu imam prijatelje koji koriste upravo taj servis i već se glupo osjećam opravdavajući se da njihove slike i fotke ne vidim. Danas sam na tatinom kompu najnormalnije otvorila te fotke kao što mi se otvaraju na Photobucketu i Imageshacku na koje najčešće nailazim. Nije mi jasno što mi na kompu nedostaje da bih ih normalno otvorila. osim toga, na ovom novom kompu mi se ne nude automatski updateovi za javu, i možda još ponešto. Možda je u tome problem a ne znam kako da provjerim Boink
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimened kol 09, 2009 12:53 am

ovo sto se pokazuje je virus, imam iskustva sa tim posto sam se jedno vreme bavio igricama profesionalno. NOD niti bilo koj anti virus nemoze svaki virus da detektuje jer svakoga dana izlaze novi a i za mnoge se uopste ne sazna jer ih previse malo ljudi ima u kompjuterima tako da su oni jednostavno ne vidljivi za antivirus. Probaj sve podatke da obrises sem ako ti nisu vazni.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimened kol 09, 2009 12:55 am

@Lullaby, kaspersky se preporucuje jedino za veoma brze racunare, dok za slabije moze da ima katastrofalne posledice ako igras igrice.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimened kol 09, 2009 9:42 am

Stayter je napisao/la:
ovo sto se pokazuje je virus, imam iskustva sa tim posto sam se jedno vreme bavio igricama profesionalno. NOD niti bilo koj anti virus nemoze svaki virus da detektuje jer svakoga dana izlaze novi a i za mnoge se uopste ne sazna jer ih previse malo ljudi ima u kompjuterima tako da su oni jednostavno ne vidljivi za antivirus. Probaj sve podatke da obrises sem ako ti nisu vazni.

Na kompu nemam gotovo ništa što bih smatrala nevažnim. Ne može se sve brisati samo zato što se na nekoliko blogova ne vide slike. Osim toga podaci se obično ne brišu nego se reinstalira C ili odgovarajući hard, ako si na to mislio, to sam nedavno radila zbog crva :x

Malo je pomoglo što sam instalirala javu - ne znam zašto mi nije javilo da je nemam na novom kompu.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimened kol 09, 2009 10:34 am

ja sam 10592158x reinstalirao windows tj sve brisao jer obicnom reinstalacijom bez brisanja podataka desavalo mi se da su virusi ostajali i posle toga se samo ponovo pojavljivali...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimepet lis 16, 2009 11:12 pm

Imam problema sa kompom, ponovno, ali ću to srediti osobno u četiri oka.

Danas, isto problemi.
Prvo nisam uopće mogla otvoriti ce-4, stalno mi se pokazivao nekakav cromail, otvori besplatni blog i ignorirao adresu. Onda se nekako stranica otvorila nakon gašenja, paljenja i restartanja, ali me forum nije prepoznao kao člana i morala sam se ponovno logirati i promijeniti lozinku. roll
Nakon toga uopće nisam vidjela smajliće ni avatare ni na IE niti na Firefox. Sad sam nakon par sati ponovno ušla na ce-4 i sve dobro vidim od sličica nadalje, kao da ničega nije bilo. confused Još mi je popodne na mail koji osobno koristim stigla poruka da moram mjenjati lozinku, jer da je netko slučajno mijenjanjem pogodio baš moju i šta ja znam... misli

A imam novi komp. Oni stariji sa osnovnim funkcijama su mi bili praktičniji. Boink


Zadnja promjena: Athena; pet lis 16, 2009 11:17 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimepet lis 16, 2009 11:16 pm

svima je tako bilo....nije to bilo do tebe....
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimepet lis 16, 2009 11:21 pm

josip21 je napisao/la:
svima je tako bilo....nije to bilo do tebe....

A ti to odgovaraš na moj post. kava
O.K., ja sam baš mislila da mi nešto ozbiljno ne štima, ali svejedno još imam nekih problema sa firefoxom pa ću to riješiti. thx
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimepet lis 16, 2009 11:38 pm

da...tebi kazem....nema na cemu.....
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimesub stu 28, 2009 7:59 pm

Kako sam spremao laptop, tako sam ga ugasio i sklopio, ali valjda sam ga onda prebrzo iskopčao iz struje (nije se možda do kraja ugasio)... I sada se više neda upaliti, piše da se windowsi nisu uspješno loadali, te mi onda stalno nudi opcije

''Start Windows normally''
''Use old configuration to start Windows''
''Safe mod''
itd.

I što god da stisnem, počne loudati Windowse, tada se prekine i vrati na početak kao da sam ga tek upalio, i opet mi nudi ove spomenute opcije.

Što napraviti? Je li dosta da ga ostavim da ne radi cijeli dan ili što da napravim? Već mi je to jednom bilo i kada sam ga nosio na popravak, oni su mi tamo rekli da je njima lap savršeno radio, kao da je nov... A meni se nije dao upaliti, isto kao i sada. Nije mi jasno u čemu je stvar misli
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitimesub stu 28, 2009 8:08 pm

jesi prova bateriju izvadit pa stavit.....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Trebam pomoć Empty
PostajNaslov: Re: Trebam pomoć   Trebam pomoć Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Trebam pomoć
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Zov u nepoznato - trebam savjete
» Trebam pomoc oko prjevoda sa Eng.na Hr..

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Informatička tehnologija :: Help-
Forum(o)Bir: